Προς το περιεχόμενο

Μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση


LeukoSustima

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να καταλάβετε το πνευματικό επίπεδο και την επιχειρηματική ασχετοσύνη των υπεύθυνων αυτού του μαγαζιού, αρκεί να ρίξει κανεις μια ματιά σε αυτό το τόπικ.

Με την πράξη τους να εκβιάσουν καταναλωτή για... 3,5 ευρώ υπόθεση κατάφεραν να ξεσηκώσουν άλλους 10-20, οι οποίοι με τη σειρά τους θα ειδοποιήσουν άλλους τόσους και η τελική ζημιά θα είναι χιλιαπλάσια λόγω πιθανής απώλειας πελατών από την αισχρή συμπεριφορά τους.

Τελικά ισχύει αυτό που πίστευα πάντα, ότι οι παραβατικοί είναι παράλληλα και αθεράπευτα ανόητοι. Αλλιώς δεν θα χρειαζόταν να είναι παραβατικοί...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 123
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Spoiler

Έχετε δεχθεί κάποια αρνητική κριτική από δυσαρεστημένους πελάτες, προηγούμενο εργαζόμενο ή πιθανούς ανταγωνιστές στο παρελθόν? Οι συγκεκριμένες κριτικές δεν λειτουργούν αρνητικά μόνο στην φήμη της επιχείρησής σας, αλλα και στις οικονομικές απολαβές της. Η χρήση δικηγόρου ή η επικοινωνία με την Google πέρα από χρονοβόρα και ακριβή είναι και ανώφελη. Υπάρχει λύση στο πρόβλημά σας! 

Έχοντας τις κατάλληλες διασυνδέσεις με την Google και γνωρίζοντας το πρόβλημα από πρώτο χέρι, είμαστε σε θέση να σας βοηθήσουμε να το διορθώσετε. Από τη στιγμή που αναθέσετε σε εμάς το πρόβλημα και αποφασίσετε να προβείτε σε παραγγελεία, ξεκινάει η διαδικασία εύρεσης, αξιολόγησης και διαγραφής της αρνητικής κριτικής εντός 7 ημερών. Εάν η διαγραφή της κριτικής αξιολογηθεί ώς ανέφικτη, σας παρέχουμε 10 θετικές κριτικές από προσωπικούς μας χρήστες, ωστέ να μηδενιστεί το αρνητικό ποσοστό και να υπερτερήσει η θετική φήμη. Με οποιονδήποτε τρόπο βρίσκεστε κερδισμένοι!

Με 89 ευρουλακια θα χε γλιτώσει και τα έξοδα και τη μανουρα. Δεν βάζω λινκ για να μην κανω και διαφήμιση. 

Screenshot_20200514-084256.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, conqueror06 είπε

Για να καταλάβετε το πνευματικό επίπεδο και την επιχειρηματική ασχετοσύνη των υπεύθυνων αυτού του μαγαζιού, αρκεί να ρίξει κανεις μια ματιά σε αυτό το τόπικ.

Με την πράξη τους να εκβιάσουν καταναλωτή για... 3,5 ευρώ υπόθεση κατάφεραν να ξεσηκώσουν άλλους 10-20, οι οποίοι με τη σειρά τους θα ειδοποιήσουν άλλους τόσους και η τελική ζημιά θα είναι χιλιαπλάσια λόγω πιθανής απώλειας πελατών από την αισχρή συμπεριφορά τους.

Τελικά ισχύει αυτό που πίστευα πάντα, ότι οι παραβατικοί είναι παράλληλα και αθεράπευτα ανόητοι. Αλλιώς δεν θα χρειαζόταν να είναι παραβατικοί...

Nομίζω πως η κατάσταση είναι αντίστροφη. Ο πελάτης εβαλε αρνητική κριτική στο κατάστημα επειδή του έκλεψαν 3 1/2€... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, xx1100 είπε

Nομίζω πως η κατάσταση είναι αντίστροφη. Ο πελάτης εβαλε αρνητική κριτική στο κατάστημα επειδή του έκλεψαν 3 1/2€... 

Από ποιό ποσό και πάνω δικαιολογείται η αρνητική; 

€10;

€100;

€1000;

Πιο εύκολα κλέβεις €3.50 από 100 άτομα παρά €350 από ένα άτομο. Σαφώς και πρέπει να αναφερθεί στην κριτική για να φανεί αν το κάνει συστηματικά το μαγαζάκι.

  • Like 7
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
30 λεπτά πριν, xx1100 είπε

Nομίζω πως η κατάσταση είναι αντίστροφη. Ο πελάτης εβαλε αρνητική κριτική στο κατάστημα επειδή του έκλεψαν 3 1/2€... 

Ναι, ετσι ξεκινησε η ιστορια. Απ το λαθος και την αδιαφορια του καταστηματος να το διορθωσει. Τι θες να πεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, LeukoSustima είπε

 

Τι αποδεικτικά στοιχεία ενοείς?Έχω τις λεπτομέριες της παραγγελίας και το μήνυμα με το ποσό και τον αριθμό παραγγελίας από το κουριερ.Δεν θα μπορούσα να έχω κάτι άλλο.

Εφόσον έχεις αποδεικτικό από την τράπεζα ότι έδωσες για παράδειγμα 50 ευρώ και αυτοί σου έστειλαν απόδειξη με προϊόντα των 47 ευρώ νομίζω ότι είσαι καλυμμένος.

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, great είπε

όλοι καραμέλα συκοφαντική δυσφήμηση και τέτοια, αμέσως δικηγόροι και θα σου δείξω εγώ και τέτοια,  που απλά λες τα facts και την ιστορία σου (εφόσον είναι αληθινή έτσι), ούτε να μιλήσεις δεν μπορείς, τα πάντα politically correct.

Δηλαδή αυτοί οι δυο για αυτά που έχω γράψει τι πρέπει να μου κάνουν ?

wBbOHfo.png

------------------------

MONWIQQ.png

Καλα αυτο με το ΦΠΑ μου εχει γινει .σε αναποδη φαση με πελατη.

Επισκευη 50€ τελικη τιμη ..

Μιλαμε για υποκαταστημα αλυσιδας που δεν γινεται να μην κοψεις αποδειξη ...

Μου λεει μην κοψεις αποδειξη , και μου βγαζει 30€. 

Κατσε ρε φιλε 50 - φπα = 40 και μου  δινεις 30€.

Και αρχιζε να μου λεει ναι και ο φορος και η προκαταβολη φορου κτλ.

Ντιν ντιν αποδειξη χαρτακι 50€ παρακαλω ,...

Αποτελεσμα αρνητικη κριτικη στο Google κτλ.

ΥΓ Ηταν τοσο χαζος ο πελατης που την εκανε και σε λαθος υποκαταστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, k_w_t είπε

Καλα αυτο με το ΦΠΑ μου εχει γινει .σε αναποδη φαση με πελατη.

Επισκευη 50€ τελικη τιμη ..

Μιλαμε για υποκαταστημα αλυσιδας που δεν γινεται να μην κοψεις αποδειξη ...

Μου λεει μην κοψεις αποδειξη , και μου βγαζει 30€. 

Κατσε ρε φιλε 50 - φπα = 40 και μου  δινεις 30€.

Και αρχιζε να μου λεει ναι και ο φορος και η προκαταβολη φορου κτλ.

Ντιν ντιν αποδειξη χαρτακι 50€ παρακαλω ,...

Αποτελεσμα αρνητικη κριτικη στο Google κτλ.

ΥΓ Ηταν τοσο χαζος ο πελατης που την εκανε και σε λαθος υποκαταστημα

ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, k_w_t είπε

Καλα αυτο με το ΦΠΑ μου εχει γινει .σε αναποδη φαση με πελατη.

Επισκευη 50€ τελικη τιμη ..

Μιλαμε για υποκαταστημα αλυσιδας που δεν γινεται να μην κοψεις αποδειξη ...

Μου λεει μην κοψεις αποδειξη , και μου βγαζει 30€. 

Κατσε ρε φιλε 50 - φπα = 40 και μου  δινεις 30€.

Και αρχιζε να μου λεει ναι και ο φορος και η προκαταβολη φορου κτλ.

Ντιν ντιν αποδειξη χαρτακι 50€ παρακαλω ,...

Αποτελεσμα αρνητικη κριτικη στο Google κτλ.

ΥΓ Ηταν τοσο χαζος ο πελατης που την εκανε και σε λαθος υποκαταστημα

50 - ποσό ΦΠΑ; Το κλασικό 24; Γιατί εάν ναι, τότε 50 - ΦΠΑ = 38, με απλά μαθηματικά δημοτικού.

Επίσης, αν αφαιρεθεί και ο φόρος εισοδήματος (να πούμε ένα 25% μίνιμουμ?), είναι άλλα 9.5€, άρα πάμε στα 28.5€ (που, αφαιρώντας φόρους και ΦΠΑ, ειναι τελικα η τιμή που έχει ορίσει το κατάστημα ως λιανικής, συμπεριλαμβάνοντας το κέρδος του και τα λοιπά του έξοδα).

Πολύ καλά ήταν τα 30€ που έδινε, 1.5€ πάνω από την τιμή αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xx1100 είπε

Nομίζω πως η κατάσταση είναι αντίστροφη. Ο πελάτης εβαλε αρνητική κριτική στο κατάστημα επειδή του έκλεψαν 3 1/2€... 

Βασικά δεν του τα έκλεψαν, του τα έφαγαν, η κλοπή είναι άλλο πράγμα.

Αλήθεια εσύ πως αντιδράς όταν σου τρώνε 3,5€? Τους λες ευχαριστώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 minutes ago, Alxnks said:

50 - ποσό ΦΠΑ; Το κλασικό 24; Γιατί εάν ναι, τότε 50 - ΦΠΑ = 38, με απλά μαθηματικά δημοτικού.

 

3 minutes ago, logistoulis said:

50/1.24 = 40.32

Απλά μαθηματικά δημοτικού. 

Γκoλ από τα αποδυτήρια όμως. 😛

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Alxnks είπε

50 - ποσό ΦΠΑ; Το κλασικό 24; Γιατί εάν ναι, τότε 50 - ΦΠΑ = 38, με απλά μαθηματικά δημοτικού.

Επίσης, αν αφαιρεθεί και ο φόρος εισοδήματος (να πούμε ένα 25% μίνιμουμ?), είναι άλλα 9.5€, άρα πάμε στα 28.5€ (που, αφαιρώντας φόρους και ΦΠΑ, ειναι τελικα η τιμή που έχει ορίσει το κατάστημα ως λιανικής, συμπεριλαμβάνοντας το κέρδος του και τα λοιπά του έξοδα).

Πολύ καλά ήταν τα 30€ που έδινε, 1.5€ πάνω από την τιμή αυτή.

Από ότι φαίνεται δεν τα καταφέρνεις στα απλά μαθηματικά δημοτικού, στην επαλήθευση μου βγαίνει λάθος, 30 + 24% = 47,12.....

Η αποφορολόγηση γίνεται αλλιώς, 50/1,24 = 40,32.

Επίσης δεν είναι λογικό κατάστημα και πελάτης να κλέβουν από κοινού την εφορία (και μάλιστα το μεγαλύτερο μέρος του ρίσκου να το παίρνει το κατάστημα) αλλά η διαφορά να μένει ολόκληρη στην τσέπη του πελάτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, logistoulis είπε

50/1.24 = 40.32

Στα 100€ 24, στα 50 12

4 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Από ότι φαίνεται δεν τα καταφέρνεις στα απλά μαθηματικά δημοτικού, στην επαλήθευση μου βγαίνει λάθος, 30 + 24% = 47,12.....

Η αποφορολόγηση γίνεται αλλιώς, 50/1,24 = 40,32.

Επίσης δεν είναι λογικό κατάστημα και πελάτης να κλέβουν από κοινού την εφορία (και μάλιστα το μεγαλύτερο μέρος του ρίσκου να το παίρνει το κατάστημα) αλλά η διαφορά να μένει ολόκληρη στην τσέπη του πελάτη...

Στο κατάστημα μένει το κέρδος που έχει ορίσει επάνω από την τιμή χονδρικής.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...