Προς το περιεχόμενο

Ρομποτική Σκούπα mi robot vacuum mop pro


Kostasm45

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο συνδυασμός νερό και φορτιστής δεν είναι κι ότι καλύτερο 😁 . Καλό θα ήταν το σφουγγάρισμα να γίνει όταν είσαι σπίτι . Δεν είναι νόμος , ότι όταν μείνει στον φορτιστή με το δοχείο νερού  ότι θα υπάρξει απώλεια νερού , αλλά δεν αξίζει να κάνεις λαμπάδα το σπίτι για το τίποτα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 827
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Kostasm45 είπε

Ο συνδυασμός νερό και φορτιστής δεν είναι κι ότι καλύτερο 😁 . Καλό θα ήταν το σφουγγάρισμα να γίνει όταν είσαι σπίτι . Δεν είναι νόμος , ότι όταν μείνει στον φορτιστή με το δοχείο νερού  ότι θα υπάρξει απώλεια νερού , αλλά δεν αξίζει να κάνεις λαμπάδα το σπίτι για το τίποτα .

😳😳🥺😱😱😱

 

Αγχωθηκα τωρα. 

Σωστη η αποψη σου. Βεβαια η ουσια ειναι να σφουγγαριζει οταν λείπω για να στεγνωσει κιολας πριν μπω στο σπιτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν υπάρχει πρόβλημα νερο κ φορτιστής μιλάμε για 12 volt DC ! το πολυ πολυ να βραχυκυκλώσεις τη σκούπα αλλα εμένα δε βραχυκύκλωσε κ με 2 μήνες λίμνη..

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, sndev είπε

δεν υπάρχει πρόβλημα νερο κ φορτιστής μιλάμε για 12 volt DC ! το πολυ πολυ να βραχυκυκλώσεις τη σκούπα αλλα εμένα δε βραχυκύκλωσε κ με 2 μήνες λίμνη..

 

Οταν λες 2 μηνες λιμνη τι εννοεις ακριβως?

Παντως όντως δεν εχει νοημα αν σφουγγαριζει μονο οταν εγω βρίσκομαι σπιτι τοτε ποιος ο λόγος να εχει απομακρυσμενες λειτουργίες και clean schedules σε συγκεκριμένες ώρες μερες κλπ. ?

Αν ειναι ετσι να κάθομαι απο πανω της ποτε θα τελειώσει να βγαλω τον καδο τοτε δεν θα την έπαιρνα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, sndev είπε

Καταλαβα.  Ειχες τον διπλο καδο με γεμάτο νερο επι 2 μηνες μεσα στην σκουπα χωρις να δημιουργηθει κάποιο θέμα.

Ειχες και την σφουγγαριστρα κουμπωμένη πανω?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, nteminio said:

😳😳🥺😱😱😱

Αγχωθηκα τωρα. 

Σωστη η αποψη σου. Βεβαια η ουσια ειναι να σφουγγαριζει οταν λείπω για να στεγνωσει κιολας πριν μπω στο σπιτι. 

Δεν ειναι σφουγγαριστρα. Με το που περασει, σε 10seconds θα εχει στεγνωσει το πατωμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι καθε φορα που τέλειωνε το σφουγγαρισμα πάντα αφαιρούσα το καδο με το νερο. σίγουρα μαζεύτηκε κατά τη διάρκεια σφουγγαρίσματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, sndev είπε

οχι καθε φορα που τέλειωνε το σφουγγαρισμα πάντα αφαιρούσα το καδο με το νερο. σίγουρα μαζεύτηκε κατά τη διάρκεια σφουγγαρίσματος.

Μαλλον εχεις τον παλιό καδο που εχει τα κοντα "σωληνακια" και έσταζε νερο που μπήκε μεσα στο σώμα της σκουπας. Οπως το αριστερό της φωτο.

Depositos-CECOTEC-3290-CECOTEC-3490-CECOTEC-3690-STYJ02YM-VACUUM-MOP-P-XIAOMI-MI-ROBOT-VACUUM-MOP-P-XIAOMI-MIJIA-XIAOMI-MIJIA-2-EN-1-XIAOMI-MIJIA-MOP-P-XIAOMI-VACUUM-XIAOMI-VACUUM-3-XIAOMI-VIOMI-V2-PRO.png

21 λεπτά πριν, valval είπε

Εχω παρει την mi robot vacuum-mop και δεν μπορω να συνδεσω με το wi-fi. Ειχε καποιος το ιδιο προβλημα;; 

Εγω ακολουθησα τις οδηγιες που ειχε μεσα και συνδέθηκε κανονικα

Επεξ/σία από nteminio
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, starmanwarz είπε

Ο καδος 2 σε 1 στο σφουγγαρισμα με water level medium δεν επαρκει για 50τμ, ειναι φυσιολογικο? 

Η δικιά μου με φουλ νερο στον 2 σε 1  καδο εγραψε 63 τετραγωνικά αλλα πολυ πριν τελειώσει ειχε στεγνωσει τελειως ο καδος αφου δεν αφηνε καν υγρο στο πάτωμα που το έλεγξα.  

 

Οποτε μαλλον φυσιολογικο μου φαινεται αυτο που λες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/10/2020 στις 5:18 ΜΜ, valval είπε

Εχω παρει την mi robot vacuum-mop και δεν μπορω να συνδεσω με το wi-fi. Ειχε καποιος το ιδιο προβλημα;; 

Αν συνδέεσαι σε 5ghz wifi τότε δοκίμασε να συνδεθείς στο 2.4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οταν γεμισουμε το καδο με νερο δεν το κραταει για παντα,βγαινει απο τα σωληνακια στο πανακι γιαυτο σου λεει γεμιζεις και το βαλεις για σφουγγαρισμα,αν το γεμισεις και πας στο γραφειο και το πατας να κανει δουλεια μπορει το μισο να εχει αδειασει.

το πανακι εχουν πει τα παιδια εδω και το κανω το βαζουμε σε μια λεκανη να ποτισει καλα μαζι με δετολ και το κουμπωνουμε ωστε να μη καταναλωσει νερο απο το δοχειο για να ποτιστει ...και βγαζει και παραπανω επιφανεια 

Επεξ/σία από kostasbm
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/8/2020 στις 11:53 ΠΜ, murcielago580 είπε

Σε ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις.

Οταν κανει σκουπισμα-σφουγγαρισμα με το δοχειο 2+1 δεν μπορεις να εχεις χαλια? Δεν το καταλαβα αυτο το σημειο. Οχι δενε χουμε φλοκατες η με κροσια, κανονικα χαλια με κανονικο υψος δεν νομιζω να εινια πανω απο 2 εκατοστα.

Επισης στο μπαλκονι βγαινει? Μπορει να ανεβει το μικρο μαρμαρακι που εχει? Η θα πρεπει να την με το χερι εκει και να την βαλω χειροκινητα να σκουπισει?

καλησπέρα!έχω και εγώ αυτή την σκούπα εδώ και 2 μήνες! προχθές όμως στρωσαμε χάλια και το ένα χαλί δεν το χαρογραφει καν...ειναι Λίο...είναι μοκέτα αλλά έχει πολλές αποχρώσεις του γκρί μπερδεμένες και ήθελα να ρωτήσω...υπάρχει περίπτωση να μπερδεύεται και να μην το σκουπίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...