Προς το περιεχόμενο

Ρομποτική Σκούπα mi robot vacuum mop pro


Kostasm45

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, sndev είπε

πατάς μαζί τα 2 κουμπιά σύγχρονος κανει reset το wifi  κ.ξανα setup. όταν τα κανει αυτα έχεις δικτυακό θέμα

Τα χω κανει και δυστυχως τιποτα :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 827
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@vasokak

Με τα δύο κουμπιά ταυτόχρονα πατημένα κάνεις reset στο wi fi . Για να κάνεις factory reset κάνεις αυτό που γράφω δύο ποστ πιο πίσω το δοκίμασες και τζίφος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε γαμώτο και το θέμα είναι οτι και ενώ την ανοίγω δεν κάνει κανέναν ήχο!!!!οτι και να πατήσω δεν ακούγεται τίποτα και αναγνωρίζει μόνο το σβήσιμο! 😐

και ενώ την βάζω κλειστή στον φορτιστή ανάβει πάλι σε κατάσταση που αναβοσβήνει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/10/2020 στις 9:21 ΠΜ, Kostasm45 είπε

Δεν χρειάζεται απιονισμένο νερό , νερό βρύσης βάλε. Από το δοχείο 2+1 αφαίρεσε το φίλτρο και βάλε το δοχείο στην σκούπα . Τώρα θα έχεις ενεργό μόνο το mop mode, βάλε την σκούπα να σφουγγαρίσει.

Ακούς την αντλία να δουλεύει ?

Αν όχι βγάλε το δοχείο 2+1 από την σκούπα . Στο δοχείο 2+1 στην κάτω πλευρά  υπάρχουν δύο μεταλλικά . Εκεί εφάρμοσε τάση 3.5-5 V. Ενδεχομένως και μια μπαταρία "χάπι" να κάνεις δουλειά. Βάλε τα καλώδια (+) (-) εναλλάξ πάνω στους ακροδέκτες του δοχείου και λογικά θα ακούσεις την αντλία. 

Ποιο firmware έχεις ?

Τελικά να ενημερώσω σχετικά με πρόβλημα που αντιμετώπισα. Έστειλα την σκούπα για service και σήμερα με ενημέρωσαν πώς δεν διορθώνεται και πώς μου έστειλαν καινούργια για αντικατάσταση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/11/2020 στις 5:07 ΜΜ, Kostasm45 είπε

Και όπως λέει ο φίλος πιο πάνω τσεκαρε στο τηλέφωνο αν έχεις ανοικτό το gps  , μην θεωρείτε δεδομένο ότι ανοίγει με το bluetooth .

Στις 21/11/2020 στις 3:47 ΜΜ, sndev είπε

εχει να.κανει με.τις παρεμβολές από αλλα.δυκτια γύρω σου δεν υπάρχει στάνταρ ,δοκίμασε. εμένα πχ δε παίζει στο 8 κάνει παρόμοια με το.δικο σου στο 10 έπαιξε κανονικά

Ξανα επανερχομαι... Τα εχω δοκιμασει παιδια ολα και τα εχω διπλοτσεκαρει, χωρες, καναλια, μπαντες, GPS, το μοντεμ διπλα στην σκουπα την σκουπα και την βαση διπλα στο μοντεμ, απο 4 διαφορετικά κινητά, το μόνο που δεν εχω δοκιμασει ειναι αλλο μοντεμ που δεν και λυση αν παιξει... Υπάρχει κάποιο τηλ απο τεχνική υπηρεσία???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, georgemp2 είπε

Τελικά να ενημερώσω σχετικά με πρόβλημα που αντιμετώπισα. Έστειλα την σκούπα για service και σήμερα με ενημέρωσαν πώς δεν διορθώνεται και πώς μου έστειλαν καινούργια για αντικατάσταση. 

Τέλος καλό όλα καλά 🤗

40 λεπτά πριν, stelios_sta είπε

Ξανα επανερχομαι... Τα εχω δοκιμασει παιδια ολα και τα εχω διπλοτσεκαρει, χωρες, καναλια, μπαντες, GPS, το μοντεμ διπλα στην σκουπα την σκουπα και την βαση διπλα στο μοντεμ, απο 4 διαφορετικά κινητά, το μόνο που δεν εχω δοκιμασει ειναι αλλο μοντεμ που δεν και λυση αν παιξει... Υπάρχει κάποιο τηλ απο τεχνική υπηρεσία???

Ίσως να επικοινωνούσες με Mistore ή infoquest . Για ρίξε και μια ματιά εδώ στα σχόλια λένε ότι σε wpa2 στο μόντεμ κατάφεραν και συνδέθηκαν .

Επεξ/σία από Kostasm45
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα πως μπορώ να στείλω τον χάρτη που έχω καταχωρημένο σε ένα κινητό σχετικά με την χαρτογράφηση του σπιτιού μου σε ένα άλλο κινητό ώστε να μην χρειαστεί να γίνει εκ νέου χαρτογράφηση στο άλλο κινητό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Jaaker

Κάνοντας share στο xiaomi home app , μπορείς να μοιραστείς με κάποιον άλλον χρήστη (άλλο κινητό) όλες ή μέρος των συσκευών που έχεις συνδέσει στο app. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προφανώς , administrator είναι αυτός που κάνει το share. Άμα δεις ότι είναι άτακτος , αυτός(-η) που μοιράστηκες την συσκευή, μπορείς να σταματήσεις τον διαμοιρασμό .

Επεξ/σία από Kostasm45
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κ από εμένα.. Χθες την παραλάβαμε κ εμείς κ όλα είναι μια χαρά μέχρι τώρα. Ψάχνουμε όμως απεγνωσμένα το ελληνικό manual αλλά δεν βρίσκουμε του συγκεκριμένου. Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανερχομαι στο θεμα των πολλαπλων χαρτων. Απ οτι εχω καταλαβει για οσους εχουν την  STYTJ02ΥΜ, (αυτην εχω κι εγω προσφατα αγορασμενη), ειναι η Ευρωπαικη εκδοση σωστα?

Απ οτι λιγο διαβασα στο νετ η Global και η Κινεζικη εκδοση εχουν δυνατοτητα να αποθηκευουν πολλαπλους χαρτες σωστα? 

Οποτε περιμενουμε ενα καποια στιγμη  δεησουν να φτιαξουν πολλαπλους χαρτες και στο Ευρωπαικο firmware. Πραγμα που ισως δεν κανουν γιατι απ οτι καταλαβαινω μπορει να ειναι ενα feature που αφηνουν σαν πλεονεκτημα μιας αλλη σκουπας ακριβοτερης οπως η viomi v3  που αν δεν κανω λαθος ειναι του ιδιου γκρουπ.Εν απσει περιπτωσει τι κανει καποιος που εχει πολλαπλα επιπεδα στο σπιτι? κραταει ενα κυριο χαρτη για αυτο που σκουπιζει πιο συχνα και στ αλλο επιπεδο -δωματιο απλα βαζει τη σκουπα να σκουπιζει χωρις να σωζει το χαρτη?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, springer1994 είπε

Επανερχομαι στο θεμα των πολλαπλων χαρτων. Απ οτι εχω καταλαβει για οσους εχουν την  STYTJ02ΥΜ, (αυτην εχω κι εγω προσφατα αγορασμενη), ειναι η Ευρωπαικη εκδοση σωστα?

Απ οτι λιγο διαβασα στο νετ η Global και η Κινεζικη εκδοση εχουν δυνατοτητα να αποθηκευουν πολλαπλους χαρτες σωστα? 

Οποτε περιμενουμε ενα καποια στιγμη  δεησουν να φτιαξουν πολλαπλους χαρτες και στο Ευρωπαικο firmware. Πραγμα που ισως δεν κανουν γιατι απ οτι καταλαβαινω μπορει να ειναι ενα feature που αφηνουν σαν πλεονεκτημα μιας αλλη σκουπας ακριβοτερης οπως η viomi v3  που αν δεν κανω λαθος ειναι του ιδιου γκρουπ.Εν απσει περιπτωσει τι κανει καποιος που εχει πολλαπλα επιπεδα στο σπιτι? κραταει ενα κυριο χαρτη για αυτο που σκουπιζει πιο συχνα και στ αλλο επιπεδο -δωματιο απλα βαζει τη σκουπα να σκουπιζει χωρις να σωζει το χαρτη?

Σωστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/11/2020 στις 2:45 ΜΜ, Fofito είπε

Καλησπέρα κ από εμένα.. Χθες την παραλάβαμε κ εμείς κ όλα είναι μια χαρά μέχρι τώρα. Ψάχνουμε όμως απεγνωσμένα το ελληνικό manual αλλά δεν βρίσκουμε του συγκεκριμένου. Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε? 

Το είχε μοιραστεί κάποιος συμφορουμίτης στο παρελθόν, το κατέβασα να υπάρχει καλού κακού και το ανέβασα στο Dropbox μου.

Θα το βρεις εδώ: https://www.dropbox.com/s/uye0aztcqmzriuf/Xiaomi MI Home Robot Vacuum Cleaner User Manual.pdf?dl=0

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...