Προς το περιεχόμενο

Ρομποτική Σκούπα mi robot vacuum mop pro


Kostasm45

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, georgeps21 είπε

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει δοκιμασμένα σετ με ανταλλακτικα από Banggood?

Εγώ την έκανα τη πατάτα μου και παρείγγειλα 2 πακέτα (πρώτο , δεύτερο)

Τα οποία προφανώς δεν ταιριάζουν στη σκούπα μου :(

 

ΥΓ θα μπούν αγγελία, οπότε αν κάποιος τα θέλει ας στείλει πμ :)

Ποια είναι η σκούπα σου και δεν τεριαζουν? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 826
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα, 

Μετακόμισα σε άλλο διαμέρισμα που παρέχει δωρεάν ίντερνετ, αλλά το δίκτυο είναι ανοιχτό (public) για όλους τους ένοικους, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να συνδέσω την σκούπα. Η σκούπα επιτρέπει σύνδεσή μόνο σε προστατευμένο δίκτυο (priate με password).

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κανένας τρόπος να καταφέρω να την συνδέσω? 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κανένα WiFi Repeater/ Extender/ HotSpot/ Access Point οτιδήποτε, που να μπορέσει να συνδεθεί στο ανοιχτό δίκτυο μέσω WiFi και να δημιουργήσει προστατευμένο WiFi δίκτυο (priate με password)? κόστος κανένα 20ρικο το πολύ.

Δοκίμασα να δημιουργήσω ένα τέτοιο δίκτυο με ένα παλιό κινητό (Galaxy S4) και την εφαρμογή RouterNet (Root), αλλά μετά από μερικές ώρες το δίκτυο πέφτει και πρέπει να το ξαναστήσω...

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην ομάδα. Εδώ και κάτι μήνες θέλω να πάρω μια σκούπα ρομπότ και είμαι ενδιάμεσα Mop Pro και S5 MAX .
Αρχικά ήθελα την S5 MAx γιατί αναφέρετε πως είναι καλύτερη αλλα οι τιμές τους απο 340 έχουν πάει 400+ και δεν θέλω να δώσω και τόσα.
Σχετικά με την Mop Pro  που υπάρχει στα 280Ευρώ~ πως την βλέπετε εσείς που την έχετε αξίζει σε σχέση με την S5 MAX? δεν με ενδιαφέρει το σφουγγάρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια τι γινεται με αυτην την σκούπα?

 

 εναμιση μηνα δουλευε αψογα και τις τελευταιες 10 μερες καθε μερα την βρισκω αποσυνδεδεμενη και πρεπει να κανω ολη την διαδικασια απο την αρχη για να την ξανασυνδεσω στο wifi 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/12/2020 στις 9:02 ΜΜ, BoullyBoy είπε

Καλησπέρα στην ομάδα. Εδώ και κάτι μήνες θέλω να πάρω μια σκούπα ρομπότ και είμαι ενδιάμεσα Mop Pro και S5 MAX .
Αρχικά ήθελα την S5 MAx γιατί αναφέρετε πως είναι καλύτερη αλλα οι τιμές τους απο 340 έχουν πάει 400+ και δεν θέλω να δώσω και τόσα.
Σχετικά με την Mop Pro  που υπάρχει στα 280Ευρώ~ πως την βλέπετε εσείς που την έχετε αξίζει σε σχέση με την S5 MAX? δεν με ενδιαφέρει το σφουγγάρισμα.

Η s5max είναι καλύτερη , η διαφορά τιμής δεν νομίζω ότι αντιπροσωπεύει την πραγματικότητα . Νομίζω ότι στα 280 η xiaomi είναι τίμια.

14 ώρες πριν, nteminio είπε

Ρε παιδια τι γινεται με αυτην την σκούπα?

 

 εναμιση μηνα δουλευε αψογα και τις τελευταιες 10 μερες καθε μερα την βρισκω αποσυνδεδεμενη και πρεπει να κανω ολη την διαδικασια απο την αρχη για να την ξανασυνδεσω στο wifi 

Μάλλον πρέπει να απευθυνθείς στο service

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/12/2020 στις 11:17 ΜΜ, Kostasm45 είπε

Η s5max είναι καλύτερη , η διαφορά τιμής δεν νομίζω ότι αντιπροσωπεύει την πραγματικότητα . Νομίζω ότι στα 280 η xiaomi είναι τίμια.

Υπάρχει σε προσφορά η Mijia 1A στα 260. ποιά η διαφορά τους με την Mop P και S5 MAX?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδια θα ηθελα την βοήθεια σας! Εχθες αγόρασα κ εγω την xiaomi vacum pro.Πως θα χαρτογραφήσει για πρώτη φορα ολους τους χώρους ; Θελω βοήθεια μ υο application ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Tonia28 είπε

Καλησπέρα παιδια θα ηθελα την βοήθεια σας! Εχθες αγόρασα κ εγω την xiaomi vacum pro.Πως θα χαρτογραφήσει για πρώτη φορα ολους τους χώρους ; Θελω βοήθεια μ υο application ! 

Αφού την έχεις συνδέσει με το wi fi ,του σπιτιού σου , στην συνέχεια ανοίγεις όλες τις μεσόπορτες , κλείνεις τις μπαλκονόπορτες και πατώντας τις τρείς τελείες στο app (πάνω δεξιά) επιλέγεις το vacuum along the edges . Πατώντας το start στην εφαρμογή η σκούπα θα ξεκινήσει να σκουπίζει στην περιφέρεια του σπιτιού και παράλληλα θα σχηματίσει τον χάρτη . Εννοείται ότι τυχόν καλώδια , παντόφλες τα έχεις μαζέψει. Μόλις τελειώσει τον χάρτη κι επιστρέψει στην βάση είναι έτοιμη για χρήση .

Προσπάθησε την βάση φόρτισης ,να την βάλεις σε κάποιο συγκεκριμένο σημείο του σπιτιού γιατί αν της αλλάξεις θέση θα πρέπει να φτιάξεις νέο χάρτη.

Η επιλογή vacuum along the edges την τικάρεις μια φορά , όχι σε κάθε χρήση,  κι αυτό για να γίνει η χαρτογράφηση πιο γρήγορα την πρώτη φορά.

Όταν ολοκληρωθεί ο χάρτης στο μενού με τις τρεις τελείες έχει χρήσιμες λειτουργίες , αλλαγή ονόματος στους χώρους του σπιτιού , no go area , virtual wall .

Άντε καλορίζικη να είναι !

38 λεπτά πριν, BoullyBoy είπε

Από τα spec και τις κριτικές καλή φαίνεται . Σφουγγάρισμα δεν έχει (κλάϊν θα μου πεις και συμφωνώ) το θέμα είναι αν είναι global έκδοση ή πρέπει να συνδεθεί σε server Κίνας με ότι αυτό συνεπάγεται . Νομίζω καλύτερα από κάποιο σκρουτζομαγαζο την mop p  , όπου αναλώσιμα βρίσκεις άνετα στην Ελλάδα και θεωρητικά αν στραβώσει κάτι , απευθύνεσαι στο μαγαζί που την πήρες , ενώ με το Bangood άντε βγάλε άκρη .

 

Επεξ/σία από Kostasm45
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Χρόνια πολλά καλή χρονια.

Πριν κάνα 20 ήμερο παρέλαβα και εγώ την συγκεκριμένη σκούπα πολύ καλή δουλειά σε όλους τους χώρους .

Σήμερα πήγα να την ξαναβάλω να σκουπίσει και είναι νεκρή τελείως. Ούτε τα κουμπιά ανάβουν ούτε φορτίζει παρόλο που έχει 96% μπαταρία. Κρατησα τα κουμπια πατημενα αλλα και ξεχωριστά δε κανει απολύτως τιποτα. Μήπως πρέπει να κάνω κατι άλλο η απευθείας στο service?

Είναι απο infoquest η σκούπα.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, jmakro είπε

Καλησπέρα. Χρόνια πολλά καλή χρονια.

Πριν κάνα 20 ήμερο παρέλαβα και εγώ την συγκεκριμένη σκούπα πολύ καλή δουλειά σε όλους τους χώρους .

Σήμερα πήγα να την ξαναβάλω να σκουπίσει και είναι νεκρή τελείως. Ούτε τα κουμπιά ανάβουν ούτε φορτίζει παρόλο που έχει 96% μπαταρία. Κρατησα τα κουμπια πατημενα αλλα και ξεχωριστά δε κανει απολύτως τιποτα. Μήπως πρέπει να κάνω κατι άλλο η απευθείας στο service?

Είναι απο infoquest η σκούπα.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Δοκίμασες να τη βγάλεις από τη βάση χειροκίνητα και να την ξαναβάλεις; 

Αν ναι, κι αφού είσαι εντός εγγύησης, έφυγες για infoquest. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή δεν έχω χρόνο να διαβάζω τόσες σελίδες. Στα χαλιά πως ανταποκρίνεται η σκούπα;

Για λόγους τσιγκουνιάς, το σπίτι που νοικιάζω έχει στο σαλόνι/κουζίνα ενσωματωμένη μοκέτα, με ότι αυτό συνεπάγεται. Θα ανταποκρίνεται καθόλου η σκούπα, ή τσάμπα τα χρήματα;

Επισυνάπτω φωτογραφία.

Καλή χρονιά με υγεία σε όλους.

Screenshot_20210101-184733_Gallery.jpg

Επεξ/σία από christakos07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...