Προς το περιεχόμενο

Αντλία θερμότητας - Συμβουλές/αγορά/απορίες/προβλήματα/κτλπ


Billagrinio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, andreaspA είπε

Καλα μην τρελαινεσαι. Δεν ειναι και τόσο σουρωτήρι. Εμεινα τον Γεναρη (πριν τα χιόνια) στην Αμαλιαδα σε νεα οικοδομή με συρωμενα κουφωματα ΕΤΕΜ, θερμοδιακοπης, με 7cm θερμοπροσοψη και επέζησα με ενα cerosun σωμα απο αυτα που καινε τον κωλο τους (900kwh εκαψε αυτο, ενα ψυγείο, λαπτοπ και φωτα σε 20 μερες) σε 67τμ σαλονι κουζινα. Σε αυτο το σπιτι θα μπει η αντλια θερμοτητας.

Άστα αυτά και κατέβα Κουρούτα να πάμε για καμία insomnioμπύρα!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, mechpanos είπε

Άστα αυτά και κατέβα Κουρούτα να πάμε για καμία insomnioμπύρα!

Σιγα σιγα κοτουλα μου και εγω σε μαγειρευω! :D
Ψήνω την γυναικα για μόνιμη εγκατασταση στον παράδεισο. Ειμαι σε καλο δρόμο. Απο εκεί που δεν ήθελε να το βλεπει το μέρος, τωρα δεν θέλει να παμε αλλου διακοπες.
Βρήκε και κομμωτήριο Αμαλιαδα και εχει ενθουσιαστει! :D Οι ανταυγιες μου κοστίζουν 200€ με τα πηγαινε ελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος που να έχει την Hitachi yutaki rasm ? 

Είναι δυνατόν να κάνεις χρονοπρογραμματισμό ώστε να ρυθμίζει την θερμοκρασία ανάλογα της ώρας; Θα ήθελα να βρω τρόπο να μειώνεται τη νύχτα και τις ώρες που είναι τα παιδιά σχολείο και να αυξάνεται το πρωί και το απόγευμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Maurikycli είπε

Δεν έχεις βάλει υγραέριο ακόμα; 😕

Οχι. Ειναι νεοδμητο εξοχικο. Τωρα μπαινει αντλια για ψυξη και θερμανση. Περιεργη περιπτωση. Δεν ειναι ακριβως δικο μου. Το εχω πουλησει αλλα το εκμεταλευομαι. Τωρα ξεκιναει χτισιμο το δικο μου -ιδιο- , διπλα ακριβώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Astronautis είπε

Υπάρχει κάποιος που να έχει την Hitachi yutaki rasm ? 

Είναι δυνατόν να κάνεις χρονοπρογραμματισμό ώστε να ρυθμίζει την θερμοκρασία ανάλογα της ώρας; Θα ήθελα να βρω τρόπο να μειώνεται τη νύχτα και τις ώρες που είναι τα παιδιά σχολείο και να αυξάνεται το πρωί και το απόγευμα 

Στις οδηγίες χρήσης της αντλίας θα βρεις πώς μπορείς να την προγραμματίσεις στην σελ. 94.

Εμείς έχουμε ενεργοποιήσει μόνο την νυχτερινή λειτουργία, οπότε δεν ξέρω να σου πω αν θα μπορέσεις να προγραμματίσεις ακριβώς αυτό που θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Maurikycli είπε

^Αφού τα έχεις τσάμπα στην Αμαλιάδα, γιατι δεν βάζεις εκεί ξυλολέβητα; 

Τσάμπα είναι στην Αμαλιάδα. Με το κουβάλημα καύσιμα διόδια έξοδα πάνω κάτω, μέσα μπαίνει :(

Εδώ εγώ δεν την παλεύω, που κουβαλάω από Αμαλιάδα, Πύργο :) :)

Σωστό το point για τον ξυλολέβητα, με buffer tank απαραίτητα όμως και upsάκι στον κυκλοφορητή, μην γίνει το καζάνι πύραυλος κάποια στιγμή!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mechpanos είπε

Τσάμπα είναι στην Αμαλιάδα. Με το κουβάλημα καύσιμα διόδια έξοδα πάνω κάτω, μέσα μπαίνει :(

Εδώ εγώ δεν την παλεύω, που κουβαλάω από Αμαλιάδα, Πύργο :) :)

Σωστό το point για τον ξυλολέβητα, με buffer tank απαραίτητα όμως και upsάκι στον κυκλοφορητή, μην γίνει το καζάνι πύραυλος κάποια στιγμή!

Ε, μα , κουφάθηκα. 

Τα φέρνει να τα κάψει στην Αθήνα και όχι επί τόπου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Maurikycli είπε

Ε, μα , κουφάθηκα. 

Τα φέρνει να τα κάψει στην Αθήνα και όχι επί τόπου;

Γιατι ο ξυλολεβητας δεν θα μου δώσει και ψυξη, και το πρώτο ζητουμενο ειναι η ψυξη. Μετα ειναι και η θέρμανση. Αν μπορει ενα υδραυλικο τζακι να δουλεύει παραλληλα με την αντλια θερμοτητας ειναι ενα ζητούμενο και πολυ ενδιαφερουσα περιπτωση.
Τα ξυλα ερχονται στην αθηνα για να καινε "για παρέα" και θα συμπληρωσω εγω "για τσακωμο", γιατι στο σαλονι μου ανεβαινουν απαγορευτικες θερμοκρασιες για ανθρωπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...