Προς το περιεχόμενο

Στις 10 Νοεμβρίου η κυκλοφορία του Xbox Series X με τιμή €499 και με έναρξη προπαραγγελιών στις 22/9


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βάζεις pc κάτω από την τηλεόραση και βρίζεις την ώρα και την στιγμή που άνοιξες το HDR των Windows. Τι? Όχι? Τιμή και δόξα στις κονσόλες που το ενσωμάτωσαν σωστά και σε μεγάλη κλίμακα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 397
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Retromaniac είπε

Ναι άμα είσαι εργένης, είναι πολύ απλό. Αν είσαι με γυναίκα φρόντισε να είναι κρυμμένο σαν λίρες αλλιώς θα αναγκαστείς να το βγάλεις.... :D

Γιατί τα κάνετε έτσι πολύπλοκα τα πράγματα?

Παντρεμένος με παιδί είμαι φίλε μου, και όπως σου είπα, από το 2006 το gaming PC βρίσκεται στο σαλόνι, μαζί με τις κονσόλες. Το ίδιο ισχύει και για τον στενό μου κύκλο, όπου όλοι είμαστε παντρεμένοι με παιδιά, με το PC tower δίπλα ή μέσα στο έπιπλο της TV.

Απολογούμαι που χαλάω την κοσμοθεωρία σας, αλλά οι καιροί αλλάζουν.....

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NickTG είπε

Τα έχουμε πει ήδη αυτά βέβαια. Αν σας απαγορεύουν να κάνετε πράγματα είναι δικό σας θέμα. 

Γενικά είναι το ίδιο απλό να βάλεις το PC. 

Βέβαια αν δεν μπορείτε να βάλετε ένα PC γιατί να σας αφήσουν να βάλετε μια κονσόλα? 

Η κονσόλα περνά απαρατήρητη, μην τα ξαναλέμε...

9 λεπτά πριν, panther_512 είπε

Γιατί τα κάνετε έτσι πολύπλοκα τα πράγματα?

Παντρεμένος με παιδί είμαι φίλε μου, και όπως σου είπα, από το 2006 το gaming PC βρίσκεται στο σαλόνι, μαζί με τις κονσόλες. Το ίδιο ισχύει και για τον στενό μου κύκλο, όπου όλοι είμαστε παντρεμένοι με παιδιά, με το PC tower δίπλα ή μέσα στο έπιπλο της TV.

Απολογούμαι που χαλάω την κοσμοθεωρία σας, αλλά οι καιροί αλλάζουν.....

Φίλε μου, ναι αμα το κάνουμε έτσι όπως εσύ, δεν υπάρχει πρόβλημα. Αλλά σου είπα ότι αυτό δεν είναι διατεθιμένος ο καθένας να κάτσει να το κάνει. Αν πάρουμε την χύμα κατάσταση, πετάω ένα pc δίπλα στην τηλεόραση, τότε δεν δεν είναι και το πιο εύκολο να σταθεί στο σαλόνι. Πέρα από την πλάκα, άσχετα με το αν το ήθελε η γυναίκα ή όχι, εγώ δεν θα το ήθελα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά το 2020 λέτε ότι δεν γίνεται να μπει σε ένα σαλόνι ένα pc και να μην ενοχλεί; Βγαίνουν κουτιά που θα τα έβαζα στο σαλόνι μου ακόμα και άδεια. Απλά τρώτε παντόφλα, αποδεχτείτε το και πάμε παρακάτω 🤣.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, aromeo είπε

Ρε παιδιά το 2020 λέτε ότι δεν γίνεται να μπει σε ένα σαλόνι ένα pc και να μην ενοχλεί; Βγαίνουν κουτιά που θα τα έβαζα στο σαλόνι μου ακόμα και άδεια. Απλά τρώτε παντόφλα, αποδεχτείτε το και πάμε παρακάτω 🤣.

Εξαρτάται τον χώρο, την διαρύθμιση κτλ Σε άλλα σαλόνια είναι πιο εύκολο, σε άλλα πιο δύσκολο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπε κανείς οτι δεν μπορεί,όμως δεν βολεύει,ο περισσότερος κόσμος έχει το PC του στο πάνω στο γραφείο του,το να το μετακινείς πέρα δώθε στο σαλόνι,σύν καλώδια mouse πληκτρολόγια δεν είναι και οτι πιο πρακτικό,εδω εγώ που έχω στο ίδιο δωμάτιο τηλεόραση και γραφείο με PC που είναι αρκετά μέτρα μακριά το κάνω σπάνια αφού δεν θέλω να μεταφέρω το PC κοντά στήν Τηλεόραση και δεν μου κάθεται καλά αφού πρέπει να αλλάζω πρίζες κλπ άσε που και μόνο να θέλεις να βάλεις ένα καλό μακρύ σε μέτρα HDMI πάνω απο 5-6 μέτρα για να μην μεταφέρεις όλο το PC είναι και πανάκριβο και πάλι στα 4Κ πολύ πιθανόν να κάνει και "διακοπές"αν δεν είναι ιδιαίτερα "ενισχυμένο".

Το να έχεις την κονσόλα δίπλα στήν TV βολεύει απλά πολύ περισσότερο 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι εφικτό να μπει pc σαλόνι ; Ναι.
Είναι εύκολο ; Και ναι και όχι.

 
Προσωπικά για να πω ότι θα έχω το desktop στο σαλόνι θα χρειαστώ και όλο το γραφείο μαζί με την καρέκλα του τα ακουστικά κλπ κλπ.Φυσικά δεν θα το έκανα καθώς όταν κάνω χρήση PC gaming/editing ή οτιδήποτε άλλο θέλω να είμαι απομονωμένος σε ήσυχο περιβάλλον. Το tower είναι όσο η μισή τηλεόραση ρε παιδιά.Τι να πούν και άλλοι με κάτι θωρηκτά τύπου Corsair 900D ή Cooler Master Cosmos.....

Το να στήσεις τώρα ένα media center φάση δυνατό όπου μπορεί να κρυφτεί σε έπιπλο και να έχεις και ασύρματα ακουστικά/mouse/keyboard και να κάνεις casual gaming σαλόνι οκ.Αλλά το σαλόνι εκτός και αν ζεις μόνος συνήθως είναι δύσκολο σημείο.Ένα παιδί έχω και το να κάτσω σαλόνι να παίξω το βρίσκω απίθανο.

Οπότε ψηφίζω series s για σαλόνι δαγκωτό.

Επεξ/σία από Chocobo
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλές προτάσεις από την MS, ιδίως το σύστημα με τη χρηματοδότηση. Μακάρι να τραβήξει και τη Sony στον ανταγωνισμό, αλλά δυστυχώς οι Ιάπωνες ξέρουν ότι έχουν το πάνω χέρι με το κοινό τους και τους πολύ ποιοτικούς τίτλους τους. Αρκεί κανείς να συγκρίνει το Last of us part II με το next-gen (ο Θεός να το κάνει) Halo που παρουσίασε η MS για να καταλάβει τη διαφορά.

Χωρίς exclusives, η φάση είναι MS ξεκάθαρα. Αλλά, δυστυχώς, υπάρχουν τα exclusives...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Ouranium είπε

390 mbps έχω σουηδια.αυτο είναι το wifi στην άλλη άκρη του σπιτιού.

Screenshot_20200909-195533_Chrome.jpg

Καλά η άλλη άκρη του σπιτιού για τι απόσταση μιλάμε και έχεις απώλεια 160mbps ?  🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panther_512 είπε

Γιατί τα κάνετε έτσι πολύπλοκα τα πράγματα?

Παντρεμένος με παιδί είμαι φίλε μου, και όπως σου είπα, από το 2006 το gaming PC βρίσκεται στο σαλόνι, μαζί με τις κονσόλες. Το ίδιο ισχύει και για τον στενό μου κύκλο, όπου όλοι είμαστε παντρεμένοι με παιδιά, με το PC tower δίπλα ή μέσα στο έπιπλο της TV.

Απολογούμαι που χαλάω την κοσμοθεωρία σας, αλλά οι καιροί αλλάζουν.....

Που ήσουν σε ένα άλλο θέμα που με εκραζαν. Δεν είσαι παντρεμένος λέγανε και δεν καταλαβαίνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, aris1986 είπε

Που ήσουν σε ένα άλλο θέμα που με εκραζαν. Δεν είσαι παντρεμένος λέγανε και δεν καταλαβαίνεις

Καλά έκραζαν.Μιλάμε για τη πλειοψηφία όχι για το αν το έχουν πετύχει το 2%.

Πολύ θέλω να ακούσω τον κύριο που το έχει καταφέρει να μας πει τι λέει στη γυναίκα και τα παιδιά του όταν θέλει να “κάτσει” στο pc..μην πατήσει κανείς στο σαλόνι ; Του αρέσει να κάνει δουλειά και απο δίπλα τα παιδιά να κάνουν θόρυβο ; Μπορείς να δουλέψεις πχ After Effects στο σαλόνι ; Βασικά αστο AE μπορείς να ασχοληθείς με office ? Mails ? Αλλά επειδή λέμε για games  co-op με mic πώς ; Ο κύριος μάλλον έχει στήσει media center.

Μερικά πράγματα για να γίνουν σωστά θέλουν το χώρο τους και την ησυχία τους.Εγώ θέλω ξεχωριστό δωμάτιο που μπορώ να είμαι μόνος , air condition ,  άνετο γραφείο καρέκλα κλπ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ παραπάνω μάθαμε πως τα παιδιά δεν θα σε αφήσουν να παίξεις στο σαλόνι με το PC αλλά αν δουν ένα Series S προφανώς και θα κάτσουν ακίνητα να διασκεδάσεις. 

Επίσης μόλις το 2% έχει καταφέρει να έχει PC στο σαλόνι γιατί το υπόλοιπο 98% ασχολείται με το After Effects, το office και τα επαγγελματικά mails. 

Αλήθεια τι τους λέτε όταν θέλετε να κάτσετε στο PC να παίξετε? Μην πατήσει κανείς στο δωμάτιο μου? 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί είναι τόσο σημαντικό να παίζει κανείς στο σαλόνι του; Πχ εγω προτιμώ στο γραφείο μου, ένα δωμάτιο που έχω για μένα στο σπίτι, με ότι  hardware θελω (pc κυρίως) παρά να βγαίνω  στο σαλόνι που μπορεί να βλέπει πχ η γυναικά μου κάτι στην τηλεόραση και να πάω πχ να παίξω εκεί. Και ναι έχω 65 4κ αλλα και πάλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...