Προς το περιεχόμενο

Xbox Series S - Γενική Συζήτηση


ShadaTuT
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξαναξεκινησα το a plague tale από την αρχή στο pc. Άντε λέω να το βάλω και στο xbox γιατί τελικά μ'αρεσε. Όταν το ξανακατεβασα, στο xbox με έβαλε στο σημείο που το άφησα την πρώτη φορά που το είχα κατεβάσει και το είχα παρατήσει. Θα το παλέψω και θα σας πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

21 λεπτά πριν, Atropos28 είπε

Ξαναξεκινησα το a plague tale από την αρχή στο pc. Άντε λέω να το βάλω και στο xbox γιατί τελικά μ'αρεσε. Όταν το ξανακατεβασα, στο xbox με έβαλε στο σημείο που το άφησα την πρώτη φορά που το είχα κατεβάσει και το είχα παρατήσει. Θα το παλέψω και θα σας πω.

δοκίμασε να σβήσεις το local save στο xbox κ θα κάνει sync με το cloud. είτε του pc είτε του xbox, δεν χάνεις progress. απλά σβησε το local save μόνο. Επιλογές παιχνιδιού κ manage game νομίζω θα το βρεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Atropos28 είπε

Ξαναξεκινησα το a plague tale από την αρχή στο pc. Άντε λέω να το βάλω και στο xbox γιατί τελικά μ'αρεσε. Όταν το ξανακατεβασα, στο xbox με έβαλε στο σημείο που το άφησα την πρώτη φορά που το είχα κατεβάσει και το είχα παρατήσει. Θα το παλέψω και θα σας πω.

Δεν είναι στη λίστα των play anywhere παιχνιδιών https://www.trueachievements.com/xbox-play-anywhere/games?page=3

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

το φθηνότερο χειριστήριο αυτή τη στιγμή κάνει €80 !!! 

Υπάρχει κάποια αξιόπιστη εναλλακτική; €80  μου φαίνονται τραγικά πολλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AfterForever είπε

Καλημέρα.

το φθηνότερο χειριστήριο αυτή τη στιγμή κάνει €80 !!! 

Υπάρχει κάποια αξιόπιστη εναλλακτική; €80  μου φαίνονται τραγικά πολλά!

ένα ενσύρματο της Spartan με 20-25€ είναι σούπερ πάντως εδώ κ ενα χρόνο που το έχω. Εναλλακτικά αγόρασε από ευρωπαϊκό store της Microsoft, στέλνει δωρεάν Ελλάδα, στα 60€ το χειριστήριο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, AfterForever είπε

Καλημέρα.

το φθηνότερο χειριστήριο αυτή τη στιγμή κάνει €80 !!! 

Υπάρχει κάποια αξιόπιστη εναλλακτική; €80  μου φαίνονται τραγικά πολλά!

Πάρε κατευθείαν από ms...59 κάτι είναι και έρχεται σπίτι αμέσως με ups...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα

Επειδή βρίσκομαι σε δίλημμα μεταξύ του ps4 pro και του series s, μπορεί κάποιος να μου πει αν το remote play του series s με κινητή συσκευή είναι βιώσιμο; Ακόμα καλύτερα αν έχει κάποιος και ps4 σε σύγκριση ποιο κερδίζει; Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
30 minutes ago, pflipsen said:

Καλημέρα

Επειδή βρίσκομαι σε δίλημμα μεταξύ του ps4 pro και του series s, μπορεί κάποιος να μου πει αν το remote play του series s με κινητή συσκευή είναι βιώσιμο; Ακόμα καλύτερα αν έχει κάποιος και ps4 σε σύγκριση ποιο κερδίζει; Ευχαριστώ

Δεν έχω PS4 Pro και SeS, αλλά έχω PS4 Slim και SeX. Το remote play σε local δίκτυο με AC wifi παίζει εξίσου καλά και στα δύο, άντε να κερδίζει έναν πόντο παραπάνω το SeX επειδή δουλεύει και το Xbox button (στο PS remote play πρέπει να χρησιμοποιείς την touch screen, λεπτομέρειες). 

Ωστόσο δεν νομίζω ότι υφίσταται το δίλημμά σου, εννοείται ότι πας σε κονσόλα της τρέχουσας γενιάς, εφόσον δεν έχεις προτιμήσεις σε exclusives (που ακόμα και σε αυτή την περίπτωση θα έπρεπε να κοιτάζεις προς PS5 μεριά, όχι προς PS4).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν έχω PS4 Pro και SeS, αλλά έχω PS4 Slim και SeX. Το remote play σε local δίκτυο με AC wifi παίζει εξίσου καλά και στα δύο, άντε να κερδίζει έναν πόντο παραπάνω το SeX επειδή δουλεύει και το Xbox button (στο PS remote play πρέπει να χρησιμοποιείς την touch screen, λεπτομέρειες). 

Ωστόσο δεν νομίζω ότι υφίσταται το δίλημμά σου, εννοείται ότι πας σε κονσόλα της τρέχουσας γενιάς, εφόσον δεν έχεις προτιμήσεις σε exclusives (που ακόμα και σε αυτή την περίπτωση θα έπρεπε να κοιτάζεις προς PS5 μεριά, όχι προς PS4).

ασε την προηγούμενη γενιά  γενικά φίλε μου. Series S, Value for money, σε συνδυασμό με gamepass θα δακρύσεις με ποιότητα και σχέση τιμής/προϊόντων που λαμβάνεις. 

Remote play σε κινητό κ υπολογιστή απροβληματιστα χρησιμοποιώ εγώ. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Το ps4 pro το παρήγγειλα από κεκτημένη ταχύτητα από γερμανό αλλά από ότι φαίνεται δεν υπάρχει διαθεσιμότητα και θα το ακυρώσω. Οι λόγοι που επέλεξα το ps4 είναι ότι έχω 30κατι ευρώ στο ps wallet που θα πάνε χαμένα, έχω ps vita που θεωρητικά με το remote play θα βολέψει, τα παιχνίδια πλέον είναι αρκετά φθηνά και τέλος θέλω πολύ να παίξω το LAST OF US 2 (τα υπόλοιπα exlusive δεν με ενδιαφέρουν). Επίσης δεν θέλω να δώσω πάνω από 400. Νομίζω θα προτιμούσα να φτιάξω καλύτερο pc. Άλλο δίλημμα που θα προκύψει..

Κατά τα άλλα και εγώ  τείνω πλέον προς το series s. Ρωτάω για το remote play γιατί περισσότερο θα παίξω καμιά ώρα το βράδυ καναπέ και η τηλεόραση θα ναι κατειλημμένη

Σας ευχαριστώ και πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, pflipsen είπε

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Το ps4 pro το παρήγγειλα από κεκτημένη ταχύτητα από γερμανό αλλά από ότι φαίνεται δεν υπάρχει διαθεσιμότητα και θα το ακυρώσω. Οι λόγοι που επέλεξα το ps4 είναι ότι έχω 30κατι ευρώ στο ps wallet που θα πάνε χαμένα, έχω ps vita που θεωρητικά με το remote play θα βολέψει, τα παιχνίδια πλέον είναι αρκετά φθηνά και τέλος θέλω πολύ να παίξω το LAST OF US 2 (τα υπόλοιπα exlusive δεν με ενδιαφέρουν). Επίσης δεν θέλω να δώσω πάνω από 400. Νομίζω θα προτιμούσα να φτιάξω καλύτερο pc. Άλλο δίλημμα που θα προκύψει..

Κατά τα άλλα και εγώ  τείνω πλέον προς το series s. Ρωτάω για το remote play γιατί περισσότερο θα παίξω καμιά ώρα το βράδυ καναπέ και η τηλεόραση θα ναι κατειλημμένη

Σας ευχαριστώ και πάλι

φίλε μου για ένα παιχνίδι 10-15 ωρών μην κολλάς στην περασμένη γενιά. Βρες μια κονσόλα δανεική κ παίξε το, σε δύο μέρες το έχεις τερματίσει. 

Μετά όμως τι; 

Γούστα είναι βέβαια κ δικά σου τα χρήματα αλλά για περασμένη γενιά αντε σε κανένα μτχ να δώσεις λίγα λεφτά με σκοπό να παίξεις κ να το δώσεις μετά για next gen κονσόλα. 

Με 270€ του Series S pc πάντως με αντίστοιχες δυνατότητες ούτε σρ όνειρο δεν το βλέπουμε :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

φίλε μου για ένα παιχνίδι 10-15 ωρών μην κολλάς στην περασμένη γενιά. Βρες μια κονσόλα δανεική κ παίξε το, σε δύο μέρες το έχεις τερματίσει. 

Μετά όμως τι; 

Γούστα είναι βέβαια κ δικά σου τα χρήματα αλλά για περασμένη γενιά αντε σε κανένα μτχ να δώσεις λίγα λεφτά με σκοπό να παίξεις κ να το δώσεις μετά για next gen κονσόλα. 

Με 270€ του Series S pc πάντως με αντίστοιχες δυνατότητες ούτε σρ όνειρο δεν το βλέπουμε :)

Περιγράφεις ακριβώς τη σκέψη μου αυτή τη στιγμή. Έπρεπε να ρωτήσω στο φόρουμ νωρίτερα για την παρακίνηση🤔. Πάω για ακύρωση της παραγγελίας του PS4

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, pflipsen είπε

Περιγράφεις ακριβώς τη σκέψη μου αυτή τη στιγμή. Έπρεπε να ρωτήσω στο φόρουμ νωρίτερα για την παρακίνηση🤔. Πάω για ακύρωση της παραγγελίας του PS4

νομίζω όλοι λίγο πολύ έτσι θα το σκεφτόμασταν φίλε μου. Κ η αγορά μτχ για 1-2 games  κ να το δώσεις καπάκι ή να νοικιάσεις με 20€ για λίγες μέρες είναι μια χαρά λύση. Αλλά μην ξεμείνεις κατά τη γνώμη μου στην περασμένη γενιά τωρα που έρχεται το φουλ των νέων! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
On 28/04/2022 at 10:32, pflipsen said:

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Το ps4 pro το παρήγγειλα από κεκτημένη ταχύτητα από γερμανό αλλά από ότι φαίνεται δεν υπάρχει διαθεσιμότητα και θα το ακυρώσω. Οι λόγοι που επέλεξα το ps4 είναι ότι έχω 30κατι ευρώ στο ps wallet που θα πάνε χαμένα, έχω ps vita που θεωρητικά με το remote play θα βολέψει, τα παιχνίδια πλέον είναι αρκετά φθηνά και τέλος θέλω πολύ να παίξω το LAST OF US 2 (τα υπόλοιπα exlusive δεν με ενδιαφέρουν). Επίσης δεν θέλω να δώσω πάνω από 400. Νομίζω θα προτιμούσα να φτιάξω καλύτερο pc. Άλλο δίλημμα που θα προκύψει..

Κατά τα άλλα και εγώ  τείνω πλέον προς το series s. Ρωτάω για το remote play γιατί περισσότερο θα παίξω καμιά ώρα το βράδυ καναπέ και η τηλεόραση θα ναι κατειλημμένη

Σας ευχαριστώ και πάλι

Είδα πόσο έχει το PS4 Pro στον Γερμανό και με έπιασε μια απότομη απελπισία. Φίλε μου με €400 παίρνεις PS5 digital, για ποιο λόγο να τα πετάξεις σε κονσόλα της προηγούμενης γενιάς; Δικά σου είναι, ότι θες κάνε τα, αλλά γνώμη μου είναι αν θες PS4 Pro να δεις προς μεταχειρισμένο και σίγουρα αρκετά κάτω από τα χρήματα που κοστίζει ένα καινούριο SeS.

Με €400 πάντως αγοράζεις ένα SeS και με τα ρέστα κουμπώνεις 3 χρόνια Game Pass Ultimate και ξενοιάζεις (ειδικά από την στιγμή που σε ενδιαφέρει και το cloud gaming απ' ότι αντιλαμβάνομαι).

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Malthador είπε

Είδα πόσο έχει το PS4 Pro στον Γερμανό και με έπιασε μια απότομη απελπισία. Φίλε μου με €400 παίρνεις PS5 digital, για ποιο λόγο να τα πετάξεις σε κονσόλα της προηγούμενης γενιάς; Δικά σου είναι, ότι θες κάνε τα, αλλά γνώμη μου είναι αν θες PS4 Pro να δεις προς μεταχειρισμένο και σίγουρα αρκετά κάτω από τα χρήματα που κοστίζει ένα καινούριο SeS.

Με €400 πάντως αγοράζεις ένα SeS και με τα ρέστα κουμπώνεις 3 χρόνια Game Pass Ultimate και ξενοιάζεις (ειδικά από την στιγμή που σε ενδιαφέρει και το cloud gaming απ' ότι αντιλαμβάνομαι).

329 είχε, ήταν ένα bundle με το fifa 20 (που δεν με ενδιέφερε) και με ένα κουπόνι 10 € μου πήγαινε 319. Μεταχειρισμένο το pro εδώ, το φθηνότερο που είδα , ήταν 250. Οπότε καινούριο χωρίς σκόνες και με εγγύηση 2 χρόνια, νομίζω είχε μια λογική. όχι σπουδαία προσφορά σίγουρα. Παραπάνω δεν έδινα.

Παρόλα αυτά, όπως έγραψα και πιο πάνω, το ακύρωσα. Και είμαι στο τσακ να παραγγείλω το series s. Το σκέφτομαι και το ps5, με βάση και αυτά που λέτε εδώ το s είναι πιο vfm. Με έχει ενθουσιάσει και το μέγεθος του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...