Προς το περιεχόμενο

Xbox Series S - Γενική Συζήτηση


ShadaTuT
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, @pnea1973 είπε

Εγώ είχα βρει από τον Κωτσοβολο της Ms.. Ειχα και κουπόνι και μου βγήκαν 65€.Τα συνδέω και με το discord στο κινητό, βρήκα και κάτι ρυθμίσεις και είναι πολύ καλά στο warzone. 

Ναι της MS έχουν ένα 100άρικο και επειδή ο μικρός έσπασε κάποια του 20άρικου δε θέλω να πάρω ακριβά. Έχω διαβάσει για ασυμβατότητες και έλεγα μήπως κάποιος δοκίμασε πιο φθηνό ζευγάρι που να αξίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

23 λεπτά πριν, Atropos28 είπε

Ναι της MS έχουν ένα 100άρικο και επειδή ο μικρός έσπασε κάποια του 20άρικου δε θέλω να πάρω ακριβά. Έχω διαβάσει για ασυμβατότητες και έλεγα μήπως κάποιος δοκίμασε πιο φθηνό ζευγάρι που να αξίζουν.

Σε φτηνά ακουστικά υπάρχουν πολλές λύσεις σε ενσύρματα. Μάλλον θα το ξέρεις αυτό όμως. Σε ασύρματα κάτω από 100 € δε νομίζω να βρεις κάτι που να αξίζει. Εγώ μέχρι στιγμής έχω αγοράσει 4 διαφορετικά ασύρματα ακουστικά από 100 € μέχρι 200 €. Είχα αρκετά θέματα με όλα πλην των steelseries arctis 7x.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sotiris123 είπε

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Θέλω να κάνω mirror το κινητό στο xbox. Πχ να βλέπω φωτογραφίες στη τηλεόραση μεσω του xbox επό το κινητό. 

Airserver app διαβάζω φίλε μου σε IPhone κ Android. στο store κινητού κ στο xbox. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Θέλω βοήθεια για αγορά μόνιτορ για to xbox series s.

Aξίζει να πάρω μόνιτορ 2κ με 144hz?

Παίζω κυρίως warzone ,επομένως θέλω ένα μόνιτορ που να αξιοποιεί στο μέγιστο την κονσόλα.

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, philippasgate7 είπε

Καλησπέρα,

Θέλω βοήθεια για αγορά μόνιτορ για to xbox series s.

Aξίζει να πάρω μόνιτορ 2κ με 144hz?

Παίζω κυρίως warzone ,επομένως θέλω ένα μόνιτορ που να αξιοποιεί στο μέγιστο την κονσόλα.

Ευχαριστώ πολύ

καλησπέρα, για μέγιστη απόδοση θες μόνιτορ που υποστηρίζει fullhd και quad Hd, το λεγόμενο 2K, και 30/60/120 Hz. 144 δεν βγάζει καμία κονσόλα. 

Θα πρότεινα όμως να πάρεις μόνιτορ που είναι 4Κ γιατί κάνει πολυυυυ καλό upscale σε 4Κ η ίδια η κονσόλα κ δεν θα δεις μεγάλες διαφορές με το native 4K (τουλάχιστον το δικό μου... ώριμο μάτι δεν βλέπει). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

καλησπέρα, για μέγιστη απόδοση θες μόνιτορ που υποστηρίζει fullhd και quad Hd, το λεγόμενο 2K, και 30/60/120 Hz. 144 δεν βγάζει καμία κονσόλα. 

Θα πρότεινα όμως να πάρεις μόνιτορ που είναι 4Κ γιατί κάνει πολυυυυ καλό upscale σε 4Κ η ίδια η κονσόλα κ δεν θα δεις μεγάλες διαφορές με το native 4K (τουλάχιστον το δικό μου... ώριμο μάτι δεν βλέπει). 

Nαι γνωρίζω ότι μέχρι 120fps μπορεί να φτάσει. Απλά 1440p και 120 fps μπορεί να υποστηρίξει?

Για 4κ ξεφέυγουμε πολυ στα χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, philippasgate7 είπε

Nαι γνωρίζω ότι μέχρι 120fps μπορεί να φτάσει. Απλά 1440p και 120 fps μπορεί να υποστηρίξει?

Για 4κ ξεφέυγουμε πολυ στα χρήματα.

ναι και ξεχωριστά και ταυτόχρονα (πχ superhot, mind control delete). 

Οπότε στο budget σου είσαι κομπλέ. 

Πλειοψηφία πάντως έως τωρα στα 60fps παίζουν, δε γνωρίζω στο μέλλον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, @pnea1973 είπε

Και εγώ ενδιαφέρομαι για μόνιτορ.. Καμία πρόταση?  καλύτερα σε 32.. 

Δοκιμάζω ένα Gigabyte M32Q εδώ και μήνες. Ρίξε μια ματιά τώρα που άρχισε να πέφτει η τιμή του.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
6 ώρες πριν, kostasgr78 είπε

Για περιστασιακό παιχνίδι σε sports, platform, adventure (όχι fps), αξίζει κανείς να μεταβεί από το One S στο Series S, κατά την εμπειρία σας;

απόλυτα και με την εγγύηση ότι θα είσαι στη νέα γενιά μέσα για ΟΛΑ τα games, σιγά σιγά εγκαταλειπεται η περασμένη γενιά, πχ το medium  δεν βγήκε καν σε Oneκ είναι ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ, νομίζω κ το Serious Sam, κα επίσης. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα σας,

Θα επιθυμούσα την άποψη σας για τα συγκεκριμένα ακουστικά και αν λειτουργούν στο xbox.

https://www.skroutz.gr/s/19929544/Zeroground-Akechi-Pro-Over-Ear-Gaming-Headset-με-σύνδεση-USB.html

Eυχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, philippasgate7 είπε

Kαλησπέρα σας,

Θα επιθυμούσα την άποψη σας για τα συγκεκριμένα ακουστικά και αν λειτουργούν στο xbox.

https://www.skroutz.gr/s/19929544/Zeroground-Akechi-Pro-Over-Ear-Gaming-Headset-με-σύνδεση-USB.html

Eυχαριστώ πολύ

καλησπέρα Φίλιπ, δεν λειτουργούν από όσο γνωρίζω τα συγκεκριμένα. Όλα με 3.5 σε ενσύρματο λειτουργούν, κουμπώνουν πάνω στο χειριστήριο κ απο ασύρματα Bluetooth όσα έχουν συμβατότητα με xbox. 

 

εξτρα προς όλους! 

θα ήθελα να επισημάνω να αποφύγετε εγκατάσταση Kodi με unofficial repository (άγνωστες πηγές) που υπόσχονται λαγούς με πετραχειλια, επειδή υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να τσιμπήσετε Trojan που θα κάνει την δύναμη της κονσόλα σας και το ρεύμα σας διαθέσιμο σε εξωτερικό μη εξουσιοδοτημενο χρήστη για mining crypto. 

Kodi ναι, μόνο με επίσημα repositories όμως κ οχι οτι... γυαλίζει!

Επεξ/σία από rodosf1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους ρωτάνε για μονιτορ, για το S (αλλά η γνώμη μου είναι και για το x) 1080p 120-144hz.

Μην πάτε σε 2κ ανάλυση. Σταθερά FPS> από λίγο καλύτερη ανάλυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, The__Blade είπε

Για όσους ρωτάνε για μονιτορ, για το S (αλλά η γνώμη μου είναι και για το x) 1080p 120-144hz.

Μην πάτε σε 2κ ανάλυση. Σταθερά FPS> από λίγο καλύτερη ανάλυση.

Quad HD (2K-1440p)-120Hz η καλύτερη πρόταση για όλες τις λειτουργίες του Series S. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...