Προς το περιεχόμενο

Περί αυτοκίνησης


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, el00019 είπε

Μπράβο παίδες...το χαίρομαι το thread

Αυτό το i20N πότε θα έρθει που το χαλβαδιάζω......

 

Να καταλαβαινα και τι λέει

Χεχε αυτό το εγκρίνω , άνετα το τσίμπαγα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

42 λεπτά πριν, JailbrokenDiesel είπε

θυμασαι ποιες εβαλες; (ποσοστό κλπ) εχεις προχειρη μηπως φωτο;
εμενα ειναι ηδη φιμε τα πισω, αλλα σκεφτομαι να τους βαλω εστω διαφανη μεμβρανη

Ειχα βάλει φώτο στο megathread του tsofras, πρεπει να τη ψαξω... Νομιζω ήταν οι 50 (ειναι πιο ανοιχτες απο τις 25), καθως οι 35 φανηκαν πολύ σκουρες στη γυναικα που ειναι κ ο κυριος οδηγός του kamiq

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι εγώ έχω προγραμματίσει να πάω μέσα στον επόμενο μήνα κάποια στιγμή. Προσανατολίζομαι σε νανοκεραμικές, 75 παρμπρίζ-οδηγό-συνοδηγό και 55 πίσω.

Επεξ/σία από denexo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, terry308 είπε

Για τον εσωτερικό καθαρισμό, για την περιποίηση του, τι προϊόντα χρησιμοποιείς; 

Αν σου αρέσει το ματ τελείωμα δες και Autofinesse spritz. Σχεδον μηδενική μυρωδιά (αφήνει ενα πολύ μικρό άρωμα βανίλιας για 1-2 μέρες) το ριχνεις και σε οθόνες κλπ...γενικά εχω μείνει πολύ ευχαριστημένος σε διαφορετικά αυτοκίνητα που το χρησιμοποιώ. 

Επίσης 303 aerospace ειδικά για τους καλοκαιρινούς μήνες που ψήνει ο ήλιος έχει πολύ καλή uv προστασία, καθόλου άρωμα, ενυδατώνει φουλ, επισης ματ τελείωμα. Κάνει δουλειά και στα εξωτερικά αβαφα πλαστικά φυσικά με συμπαθητική διάρκεια (βγάζει ~ μήνα με ιδανικές συνθήκες πρίν δεις τα πλαστικά να μην δείχνουν τόσο μαύρα και το νερό αν μην κυλάει φουλ)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, denexo είπε

Κι εγώ έχω προγραμματίσει να πάω μέσα στον επόμενο μήνα κάποια στιγμή. Προσανατολίζομαι σε νανοκεραμικές, 75 παρμπρίζ-οδηγό-συνοδηγό και 55 πίσω.

λογικα εννοεις 75% να κοβει ε; νομιζω παει 80 μετα 50 και μετα 65..

αξιζει παιδια παντως-εχω μεμβρανες πανω απο 10 χρονια και με το που παρω αμαξι ειναι το πρωτο πραγμα που κανω, εντος 10 ημερων μαλιστα!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αντίθετο: να αφήνει 75% μπροστά που είναι το "νόμιμο" και να αφήνει 55% πίσω. Δυστυχώς το πήρα αργά απόφαση για μεμβράνες μιας και έχω το αυτοκίνητο 6 χρόνια.Πέρυσι το καλοκαίρι λόγω της κατάστασης όπου και ξεκίνησα να πηγαίνω στην δουλειά με το αυτοκίνητο, πραγματικά κάηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, paylidis είπε

Ειχα βάλει φώτο στο megathread του tsofras, πρεπει να τη ψαξω... Νομιζω ήταν οι 50 (ειναι πιο ανοιχτες απο τις 25), καθως οι 35 φανηκαν πολύ σκουρες στη γυναικα που ειναι κ ο κυριος οδηγός του kamiq

θα μπω να ψαξω :) 

ευκαιρια να διαβασω ξανα 70-80 σελιδες :D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, JailbrokenDiesel είπε

θα μπω να ψαξω :) 

ευκαιρια να διαβασω ξανα 70-80 σελιδες :D 

Δες 30-31/12

21 λεπτά πριν, denexo είπε

Το αντίθετο: να αφήνει 75% μπροστά που είναι το "νόμιμο" και να αφήνει 55% πίσω. Δυστυχώς το πήρα αργά απόφαση για μεμβράνες μιας και έχω το αυτοκίνητο 6 χρόνια.Πέρυσι το καλοκαίρι λόγω της κατάστασης όπου και ξεκίνησα να πηγαίνω στην δουλειά με το αυτοκίνητο, πραγματικά κάηκα.

Ναι αυτο λεμε μαλλον αλλα αναποδα... ή καπου μπερδευτηκα

το 25 μεμβρανης κόβει 75% (για την ακριβεια ξερω οτι υπαρχει 20). Οποτε το 75 και ειναι το νομιμο αλλα ειναι πολυ ανοιχτοχρωμο σαν να μην υπαρχει οποτε δε κανει πολυ δουλεια...

Προσωπικα θεωρω το 50 που εβαλα στο καμικ σαν μεση λυση (κ παλι παρανομη βεβαια), στο Q3 εχω το 35 που ειναι παρανομο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, JailbrokenDiesel είπε

θα μπω να ψαξω :) 

ευκαιρια να διαβασω ξανα 70-80 σελιδες :D 

 

21 λεπτά πριν, paylidis είπε

Δες 30-31/12

628η σελίδα , αλλά η φώτο είναι η αγαπημένη λήψη του Θωμά 

54 λεπτά πριν, and_64 είπε

Αν σου αρέσει το ματ τελείωμα δες και Autofinesse spritz.

Ευχαριστώ πολύ .

Στο χωριό που μένω  , λόγω δουλειάς , έχω άπλετο χρόνο ... ήδη κατεβάζουμε σκούπες και σκουπίζουμε τα οχήματα , αλλά μετά έχει κι άλλες δουλειές , μέχρι τώρα πήγαινα σε ένα βενζινάδικο με νερό και αφρό , τύπου labiko , πλύντο μόνος σου κτλ.  , μια γύρα αφρό και μετά ξέπλυμα , αλλά σκέφτομαι να του κάνω ένα δωράκι μιας και πάμε στα 3 έτη ... τώρα εδώ στο πατρικό σκέφτομαι να το πάω σε ένα τοπικό κατάστημα (δεν ξέρω αν έχει πάει ο γείτονας @Burgos κάτω -κάτω από την αστυνομία ,το οποίο περνάει 1α αφρό με το χέρι , 2ον GYEON Q2M Bathe+ & 3ον GYEON WetCoat και με τις φώτο που ανεβάζει δίνει πολύ καλό αποτέλεσμα ... και μετά λέω να αγοράσω προϊόντα ώστε να το κάνω και μόνος μου έχοντας χρόνο και χώρο . Για τζάμια (όλα με φμεμβράνες madico) τι χρησιμοποιείται ;

Επεξ/σία από terry308
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα να διαβάσω και βλέπω γράφει ο ένας για πλύσιμο και από κάτω απαντάει ο άλλος ότι είναι καλός ο άκης για φιμέ και ο από κάτω για τοποθέτηση cd οθονης και μετά ο άλλος μιλάει για φιμέ και από κάτω απαντάει άλλος για ματ φινίρισμα και λέω πότε βγήκαν φιμέ με ματ φινίρισμα? 🤨

Μετά το ξαναπήρα άλλη μία για να καταλάβω τι γίνεται 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, paylidis είπε

..Οποτε το 75 και ειναι το νομιμο αλλα ειναι πολυ ανοιχτοχρωμο σαν να μην υπαρχει οποτε δε κανει πολυ δουλεια...

Και μόνο που θα κόβει το IR δεν θα καίγομαι. Ειδικά αυτό το μεσημέρι να έχεις τον ήλιο κατάφατσα ..... Ούτως ή άλλως έχω συνηθίσει με γυαλιά ηλίου οπότε τουλάχιστον από εκεί είμαι οκ και δεν θα ήθελα να το κάνω παραπάνω σκούρο.

 

Επίσης έχω να μοιραστώ μαζί σας το εξής: τον τελευταίο καιρό έχω ανακαλύψει ότι με την εφαρμογή Carista για android και μέσω OBD, μπορώ να βλέπω την πίεση των ελαστικών που μετράνε οι εγκατεστημένοι TPMS sensors. Μπορώ να πω ότι μου έχει λύσει τα χέρια γιατί δεν ταλαιπωρούμαι κάθε φορά στο βενζινάδικο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Nabuko είπε

Μπήκα να διαβάσω και βλέπω γράφει ο ένας για πλύσιμο και από κάτω απαντάει ο άλλος ότι είναι καλός ο άκης για φιμέ και ο από κάτω για τοποθέτηση cd οθονης και μετά ο άλλος μιλάει για φιμέ και από κάτω απαντάει άλλος για ματ φινίρισμα και λέω πότε βγήκαν φιμέ με ματ φινίρισμα? 🤨

Μετά το ξαναπήρα άλλη μία για να καταλάβω τι γίνεται 😄

για αυτο εφτιαξα διαφορετικα θεματα αλλα φευ...!

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, paylidis είπε

για αυτο εφτιαξα διαφορετικα θεματα αλλα φευ...!

Τώρα πρόσεξα ότι έφτιαξες και άλλα θέματα! Καλύτερα για να μην χάνεται η μπάλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, paylidis είπε

για αυτο εφτιαξα διαφορετικα θεματα αλλα φευ...!

Ναι μπορούμε να κανουμε και ενα ξεχωριστό για detailing κλπ γιατι θα γίνει ένας χαμούλης αμα συνεχίσουμε να γράφουμε ετσι 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...