Προς το περιεχόμενο

Απογραφή Κτηρίων - Πληθυσμού 2021(Προκήρυξη ΕΛΣΤΑΤ)


velissarios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

έχει βγει πίνακας με όλα τα ονόματα, ψάξε μερικές αναρτήσεις πιο πίσω έχει μπει link

τώρα για το 2ο που ρωτάς, πως περιμένεις απάντηση ; 😛

Ήλπιζα να πει κάποιος ότι είμαι στη λίστα αλλά δεν έχω λάβει email.

Εδώ εννοείς ; https://ibb.co/8DzPg7W

Δεν κατάλαβα αν είναι όλες οι αιτήσεις εκεί ή μόνο αυτοί που επιλέχθηκαν.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, AristidisZ είπε

έχει βγει πίνακας με όλα τα ονόματα, ψάξε μερικές αναρτήσεις πιο πίσω έχει μπει link

τώρα για το 2ο που ρωτάς, πως περιμένεις απάντηση ; 😛

Link

https://www.statistics.gr/el/2021-census-pop-hous-enum

Σχετικά με το αν έλαβαν όλοι email ναι...έχουν λάβει όλοι μήνυμα απο την εταιρία που έχει αναλάβει να ενημερώσει τους τομεάρχες. Βέβαια θα υπάρχουν παραιτήσεις, κάποιοι δεν θα απαντήσουν κάποιοι θα έχουν δηλώσει λάθος δικαιολογητικά και θα σταλούν μυνήματσα και στους επόμενους στις λίστες

Επεξ/σία από velissarios1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, velissarios1 είπε

Link

https://www.statistics.gr/el/2021-census-pop-hous-enum

Σχετικά με το αν έλαβαν όλοι email ναι...έχουν λάβει όλοι μήνυμα απο την εταιρία που έχει αναλάβει να ενημερώσει τους τομεάρχες.

Επειδή δεν το έψαξα αρκετά το απολυτήριο Λυκείου είναι αρκετό ή χρειάζεται ΑΕΙ-ΤΕΙ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Proodevtikos είπε

Επειδή δεν το έψαξα αρκετά το απολυτήριο Λυκείου είναι αρκετό ή χρειάζεται ΑΕΙ-ΤΕΙ;

Απολυτήριο λυκείου είναι αρκετό. Όμως στους πίνακες κατάταξης ένας με ΑΕΙ έχει λίγο περισσότερα μόρια από εσένα και είναι λίγο πιο πάνω σε σειρά.

Επεξ/σία από velissarios1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά κατάλαβε κανένας αν όσοι είναι στον πίνακα κατάταξης επιλέχθηκαν ή απλά μας δείχνει την σειρά προτεραιότητας? Απαντήστε κάποιος αν ξέρει γιατί πραγματικά έχω νιώσει χαζός με την όλη φάση επιλογής της ελστατ. (Είμαι στον πίνακα, αλλά δεν έχω λάβει κανένα μειλ.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σε όλους, από ότι είδα το θέμα ασχολείται κυρίως με τους Τομεαρχες που ζητάει η Ελστατ. Αλλά είδα την προκήρυξη για τους απογραφείς (https://workenter.gr/el/article/31258/elstat-oi-mis8oi-pou-8a-exoun-oi-1-040-apografeis-xekinoun-apo-937), μήπως τα ποσά αμοιβής που αναφέρει η workenter είναι και για τους 8 μήνες της σύμβασης καθώς πως γίνεται να είναι 1000 ευρώ κάθε μήνα? Ευχαριστώ σε όποιον απάντηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 13/8/2021 στις 5:57 ΜΜ, LeMp είπε

Τελικά κατάλαβε κανένας αν όσοι είναι στον πίνακα κατάταξης επιλέχθηκαν ή απλά μας δείχνει την σειρά προτεραιότητας? Απαντήστε κάποιος αν ξέρει γιατί πραγματικά έχω νιώσει χαζός με την όλη φάση επιλογής της ελστατ. (Είμαι στον πίνακα, αλλά δεν έχω λάβει κανένα μειλ.)

Αν δεν έχεις λάβει emal που να λέει ότι επιλέχτηκες για τομεάρχης και πρέπει να μπεις στην τάδε σελίδα για να αποδεχτείς όρους και συνεργασία τότε δεν είσαι ακόμα μέσα. Ο πίνακας κατάταξης δείχνει πόσοι έκαναν αίτηση και την σειρά κατάταξης. Αν μια περιοχή χρειάζεται 50 τομεάρχες και έχουν κάνει αίτηση 200 το σύστημα εμφανίζει και τους 200  καθώς είναι σειρά κατάταξης αλλά θα ενημερώσει με μήνυμα για συνεργασία μόνο τους 50.Αν κάποιοι αρνηθούν τότε το σύστημα ενημερώνει τους επόμενους κλπ

Στις 13/8/2021 στις 6:55 ΜΜ, geopap85 είπε

Γεια σε όλους, από ότι είδα το θέμα ασχολείται κυρίως με τους Τομεαρχες που ζητάει η Ελστατ. Αλλά είδα την προκήρυξη για τους απογραφείς (https://workenter.gr/el/article/31258/elstat-oi-mis8oi-pou-8a-exoun-oi-1-040-apografeis-xekinoun-apo-937), μήπως τα ποσά αμοιβής που αναφέρει η workenter είναι και για τους 8 μήνες της σύμβασης καθώς πως γίνεται να είναι 1000 ευρώ κάθε μήνα? Ευχαριστώ σε όποιον απάντηση.

Η προκήρυξη αφορά μόνο τους Ιδιώτες συνεργάτες που παίρνει η ελστατ για συνεργασία ανά 8 μήνες στις τόσες έρευνες που τρέχουν μόνιμα..Αν δεις την προκήρυξη του workender λέει καθαρά ότι θα βγει νέα προκήρυξη για απογραφεις πληθυσμού σύντομα.Τα ποσά των 1000 ευρώ δεν ισχύουν. Το site έχει μπλεχτεί λιγο

Επεξ/σία από velissarios1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/7/2021 στις 6:45 ΜΜ, Basilhs23___ είπε

Καλά ας κάνει ότι θέλει η ελστατ.

Μόνο γνωστοί θα πάνε σε αυτές τις θέσεις, η μαρίδα θα βγει έξω με τα χαρτιά για την απογραφή ατόμων και κτιρίων στις περιοχές. 

Δεν θελουν να καταλαβουν πολλοι δε θελουν να αφυπνιστουν να ξεκινησουν κατι διαφορετικο πανε οπου φυσα ο ανεμος...

Τι να πεις

Επεξ/σία από Ghost_Rider
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, james_ είπε

Τελικά αξίζει να πάμε για τομεάρχες?

νομίζω αυτή την απάντηση μπορείς μόνο εσύ να την δώσεις στον εαυτό σου

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως βγαινουν προκηρυξεις, και καλουν κοσμο να κανει αιτησεις, χωρις να ειναι ξεκαθαρη, μια καλη εκτιμηση της πληρωμης τους; Εστω αναλογικα, αν δεν μπορει να δοθει ακριβες ποσο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου διάβασα ότι στη πληρωμή είναι να πληρώσουμε και τη κάρτα sim. Πραγματικά δεν ξέρουμε τι δουλειά έχουμε να κάνουμε, πόσο και πότε θα πληρωθούμε. Τελικά ίσως να μην αξιζει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mindreader είπε

Πως βγαινουν προκηρυξεις, και καλουν κοσμο να κανει αιτησεις, χωρις να ειναι ξεκαθαρη, μια καλη εκτιμηση της πληρωμης τους; Εστω αναλογικα, αν δεν μπορει να δοθει ακριβες ποσο.

στις προηγούμενες απογραφές η πληρωμή ήταν με βάση τα "κομματια" που απογράφει ο καθένας. για τους απογραφείς κτιρίων κτήρια και διαμερίσματα (πχ 50€ για κάθε κτήριο και 10€ για κάθε διαμέρισμα) και για τους απογραφείς πληθυσμού διαμερίσματα και άτομα (πχ 10€ για κάθε διαμέρισμα και 2€ για κάθε άτομο). τα ποσά είναι ενδεικτικά. οι υπέυθυνοι που μοιράζουν τους τομείς ξέρουν χονδρικά τα κτήρια - διαμερίσματα - ατομα του κάθε τομέα και έτσι μοιράζονται σχεδόν ισότιμα στον καθένα.

η αμοιβή, και μιλαω πάντα για τις προηγούμενες απογραφές, είναι κατά προσέγγιση με βάση τα παραπάνω και αν δεν κάνω λάθος είναι 1600 για τους απογραφείς κτιρίων και 600 για τους απογραφείς πληθυσμόυ. αυτό σημαίνει ότι κάποιος μπορεί να είναι λίγο πάνω και άλλος λίγο κάτω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, james_ είπε

Τελικά αξίζει να πάμε για τομεάρχες?

Οχι βεβαια πρόκειται για μια κοροϊδία...Ποιος σε καλυπτει σε περιπτωση ατυχηματος...? Κανενας...Για να μην πουμε οτι θα πληρωθεις μεχρι και 6 μηνες μετα...Τραγικο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, mindreader είπε

Πως βγαινουν προκηρυξεις, και καλουν κοσμο να κανει αιτησεις, χωρις να ειναι ξεκαθαρη, μια καλη εκτιμηση της πληρωμης τους; Εστω αναλογικα, αν δεν μπορει να δοθει ακριβες ποσο.

Yeah, αυτο ρωτησα καποια στιγμη και ειπωθηκε οτι ειναι θεωριες συνωμοσιας οι ερωτησεις μου. Δεν ειναι ξεκαθαρο καθολου αν παιρνεις 1 ευρω/ωρα ή 5 ευρω/ωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...