Προς το περιεχόμενο

Σκέψεις και "φρένα" για το επόμενο βήμα


Ntinlanden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποιος εγω;

 

Φοβερό το m4/3 για αυτο που ειναι αλλά δεν το θέλω για εμένα. Λογο αισθητήρα κυρίως, μένω όπως ειμαι, στο aps-c καλύτερα, 

Και οχι ουτε για aps-c mirorless δεν θα εκανα καμια κινηση για αλλαγή, θα εμενα όπως ειμαι.

Αλλα και επίσης όταν επιασα στα χερια μου την εξαιρετική σίγουρα olympus omd m10 ειχα πανω κατω το βίωμα του Μπαμπη που μας ειχε περιγράψει, χαθηκε στα χερια μου και ολα πολυ στενά. Δηλ και ff να ηταν αυτο το σωμα (λεμε τώρα) παλι δεν θα πήγαινα σε αυτο.

 

Με την καλημέρα σου σε όλους 

Επεξ/σία από Ntinlanden
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 460
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, Ntinlanden είπε

Ποιος εγω;

 

Φοβερό το m4/3 για αυτο που ειναι αλλά δεν το θέλω για εμένα. Λογο αισθητήρα κυρίως, μένω όπως ειμαι, στο aps-c καλύτερα, 

Και οχι ουτε για aps-c mirorless δεν θα εκανα καμια κινηση για αλλαγή, θα εμενα όπως ειμαι.

Αλλα και επίσης όταν επιασα στα χερια μου την εξαιρετική σίγουρα olympus omd m10 ειχα πανω κατω το βίωμα του Μπαμπη που μας ειχε περιγράψει, χαθηκε στα χερια μου και ολα πολυ στενά. Δηλ και ff να ηταν αυτο το σωμα (λεμε τώρα) παλι δεν θα πήγαινα σε αυτο.

 

Με την καλημέρα σου σε όλους 

Αν χούφτωνες μια τροφαντή G9 θα άλλαζες γνώμη. Έχει μέγεθος περίπου σαν την D7500 και άνετα καρφώνεις καρφί στον τοίχο. Επίσης εξαιρετική εργονομία, μενού και σταθεροποίηση.

Αν δε σε ενδιαφέρουν σπορ και πολύ νύχτα, άνετα θα σε κάλυπτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχα καρφι στο τοιχο 🔨

 

Ναι δεν αντιλέγω 

Αλλα η νύχτα είναι έχει ενα κάτι μια ατμόσφαιρα που με κεντρίζει. 

Το σπορ/action οχι τόσο 

 

Επισης απο θεμα εργονομίας οι dslr νομίζω τα πανε περίφημα σε αυτο το κομμάτι με τα τοσα πληκτρα συντόμευσεις κλπ που εχουν!

Τι τρομερα βολικο ειναι αυτο το πραγμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ntinlanden είπε

Χαχαχαχα καρφι στο τοιχο 🔨

 

Ναι δεν αντιλέγω 

Αλλα η νύχτα είναι έχει ενα κάτι μια ατμόσφαιρα που με κεντρίζει. 

Το σπορ/action οχι τόσο 

 

Επισης απο θεμα εργονομίας οι dslr νομίζω τα πανε περίφημα σε αυτο το κομμάτι με τα τοσα πληκτρα συντόμευσεις κλπ που εχουν!

Τι τρομερα βολικο ειναι αυτο το πραγμα...

Αν θέλεις πίστεψέ με, η G9 είναι καλύτερη από dslr σε θέμα εργονομίας.

Άπειρα κουμπιά, 3 ροδέλες, μοχλός και top lcd.

DSC_8549.jpeg

DSC_8513.jpeg

DSC_8512.jpeg

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, babisskg είπε

     Τα φρένα λύθηκαν , το πράγμα πήρε τον δρόμο του 👏👏👏 .

Που τα ειδες; να μου τα πεις και εμενα 😅

Πάμε απο εκεί στο άλλο να μοιραστούμε καμία προσπάθεια και ξαναρχομαστε εδώ για καφέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νέο μου απόκτημα , μόλις έφθασε , με CCD σένσορα,  ...περιμένω πως και πως , να ερθει και η μπαταρία του αύριο και να το βάλω αμέσως στα τεστ.


1264762338_NikonD200.jpg.e9f246bf26b37f62d34019b1a46d97bc.jpg

 

Κοίτα να δείς, αλλοι αγοράζουν τα πιο νέα μοντέλα, κι εγώ επιστρέφω στις παλιές δόξες....τι τάμα κι αυτό !

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Snorky.GR είπε

Το νέο μου απόκτημα , μόλις έφθασε , με CCD σένσορα,  ...περιμένω πως και πως , να ερθει και η μπαταρία του αύριο και να το βάλω αμέσως στα τεστ.


1264762338_NikonD200.jpg.e9f246bf26b37f62d34019b1a46d97bc.jpg

 

Κοίτα να δείς, αλλοι αγοράζουν τα πιο νέα μοντέλα, κι εγώ επιστρέφω στις παλιές δόξες....τι τάμα κι αυτό !

      Θα έλεγα μία αξιόλογη αγορά , πέρασε από τα χέρια μου έχοντας ήδη 275.000 κλικ και συνέχιζε ακάθεκτη !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, babisskg είπε

      Θα έλεγα μία αξιόλογη αγορά , πέρασε από τα χέρια μου έχοντας ήδη 275.000 κλικ και συνέχιζε ακάθεκτη !

Μου δίνεις θάρος....δεν το κρύβω. λιγο αχγος το ψιλοέχω αν δουλευει ακομα σωστά...ας οψεται η μπαταρία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Snorky.GR είπε

Μου δίνεις θάρος....δεν το κρύβω. λιγο αχγος το ψιλοέχω αν δουλευει ακομα σωστά...ας οψεται η μπαταρία.

     Δεν παθαίνει τίποτε , στην Ρωσία έχουν μία τέτοια για ψηφιοποίηση αρχείων η οποία έχει περάσει τα 800.000 κλικ !

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Snorky.GR είπε

Το νέο μου απόκτημα , μόλις έφθασε , με CCD σένσορα,  ...περιμένω πως και πως , να ερθει και η μπαταρία του αύριο και να το βάλω αμέσως στα τεστ.


1264762338_NikonD200.jpg.e9f246bf26b37f62d34019b1a46d97bc.jpg

 

Κοίτα να δείς, αλλοι αγοράζουν τα πιο νέα μοντέλα, κι εγώ επιστρέφω στις παλιές δόξες....τι τάμα κι αυτό !

Η γριά η κότα έχει το ζουμί!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DVaderLa είπε

Η γριά η κότα έχει το ζουμί!

      Βεβαίως , διότι είναι μεγαλωμένες με παλαιότερες παραδοσιακές μεθόδους ελευθέρας βοσκής , χωρίς πρόσθετα και συντηρητικά ...... και ουχί σε μεταμοντέρνα τεχνολογικά εκτροφεία ......... ρομποτικά ελεγχόμενα ....... 🤣🤣🤣 ....... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για λάτρεις παλαιών μοντέλων , υπάρχει και η ... μικρή αδελφή , σε πιο χώμα τιμή, με σχεδόν ίδιες προδιαγραφές ! Η D80.

Αν και λιγότερο ανθεκτικό περίβλημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Dr_73 είπε

Για λάτρεις παλαιών μοντέλων , υπάρχει και η ... μικρή αδελφή , σε πιο χώμα τιμή, με σχεδόν ίδιες προδιαγραφές ! Η D80.

Αν και λιγότερο ανθεκτικό περίβλημα. 

     Παρά ένα μοντέλο , είσαι μέσα στο μυαλό μου !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...