Προς το περιεχόμενο

Αγορα καινουργιου αυτοκινητου (γνώμες-ιδέες-προτάσεις-προσφορές)


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

42 λεπτά πριν, tsofras είπε

Το θέμα είναι ότι το dacia έχει ένα αστέρι αν θυμάμαι καλά οπότε θα το κοιτάξεις, δεν είναι ζήτημα η σύγκριση στο skoda με Mercedes αλλά τα 5 αστέρια με το 1 η 2

Και στα κράνη όπως λες θα κοιτάξεις να δεις την ασφάλεια που σου παρέχει. Τώρα αν θες να είναι ελαφρύ, με καλή αεροδυναμική,μουρατο με αξεσουάρ κτλ θα το πληρώσεις όπως και την Mercedes. Αλλιώς θα πάρεις των 100€ ή skoda.

To dacia σε αυτή την συζήτηση ισοδυναμεί με ντενεκε λαδιού

Ολα ντενεκές ες είναι. Αλλά πιο λίγο αλλά πιο πολυ. Αμα ξέρεις τι οδηγείς τα όρια του αυτοκινήτου και προσεχείς τους αλλου ολα καλά είναι. Μετά μπαίνει το αισθητικό κομμάτι. Εκεί ο καθένας με τα γούστα του. Εγω ντατσια και σκοντα δεν μου αρέσουν. Ίσως φτάνε ότι έχω μια ηλικία και θυμαμε τα παλιά σκοντα φακιδιάρα κλπ και τα ντατσια επι Τσαουσέσκου.και 300 αστέρια να έχει το σκαλα ούτε χάρισμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν ξερω αν εχετε μαθει κατι αλλα διαβαζω πωσ θα παρουν 1000 ευρω αυξηση τα μτχ euro5 κσι 3000 το euro4 οσα θα εισαχθουν.Περοβαλοντικο τελος λέγετε, καπως ετσι. Προλαβετε οσοι το σκεφτεστε για μτχ γιστι θα πανε στα υψη τα καλα μτχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σας πω και εγώ τον πόνο μου λοιπόν.

Παραγγελία τέλη Σεπτεμβρίου 2021 του peugeot 2008 allure plus από αντιπροσωπία νοτίων προαστίων αττικής.  Εγγύηση "κλειδωμένης" τιμής και παράδοση σε 6 μήνες. Επικοινωνία  αρχές Μαρτίου με τον πωλητή ο οποίος με ενημερώνει ότι το αυτοκίνητο θα έχει κατασκευαστεί μέχρι τις 10 Μαρτίου και θα έχει έρθει μέχρι 10 Απριλίου.  Τον Απρίλιο ενημερώνομαι ότι το όχημα είναι έτοιμο από 5 Μαρτίου αλλά από τότε είναι κολλημένο (!!) στο λιμάνι της Μασσαλίας και το πότε θα έρθει είναι άγνωστο!

Είναι κανένας που να έχει παραγγείλει από τα τέλη Σεπτεμβρίου peugeot 2008 στην Αθήνα και να έχει παραλάβει?

 

  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Boudass είπε

θα σας πω και εγώ τον πόνο μου λοιπόν.

Παραγγελία τέλη Σεπτεμβρίου 2021 του peugeot 2008 allure plus από αντιπροσωπία νοτίων προαστίων αττικής.  Εγγύηση "κλειδωμένης" τιμής και παράδοση σε 6 μήνες. Επικοινωνία  αρχές Μαρτίου με τον πωλητή ο οποίος με ενημερώνει ότι το αυτοκίνητο θα έχει κατασκευαστεί μέχρι τις 10 Μαρτίου και θα έχει έρθει μέχρι 10 Απριλίου.  Τον Απρίλιο ενημερώνομαι ότι το όχημα είναι έτοιμο από 5 Μαρτίου αλλά από τότε είναι κολλημένο (!!) στο λιμάνι της Μασσαλίας και το πότε θα έρθει είναι άγνωστο!

Είναι κανένας που να έχει παραγγείλει από τα τέλη Σεπτεμβρίου peugeot 2008 στην Αθήνα και να έχει παραλάβει?

 

Παραγγελία 2008 allure diesel 30/9 από αντιπροσωπεία Ν. Χαλκηδόνα. Αναμενόμενη παρ'αδοση αρχικά Μάρτιος. Σε τελευταία επικοινωνία μου είπαν πως τέλη Μάη θα γνωρίζουν αν θα μπει σε παραγωγή τον Ιούνιο. Οπότε υπάρχουν και χειρότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Boudass είπε

θα σας πω και εγώ τον πόνο μου λοιπόν.

Παραγγελία τέλη Σεπτεμβρίου 2021 του peugeot 2008 allure plus από αντιπροσωπία νοτίων προαστίων αττικής.  Εγγύηση "κλειδωμένης" τιμής και παράδοση σε 6 μήνες. Επικοινωνία  αρχές Μαρτίου με τον πωλητή ο οποίος με ενημερώνει ότι το αυτοκίνητο θα έχει κατασκευαστεί μέχρι τις 10 Μαρτίου και θα έχει έρθει μέχρι 10 Απριλίου.  Τον Απρίλιο ενημερώνομαι ότι το όχημα είναι έτοιμο από 5 Μαρτίου αλλά από τότε είναι κολλημένο (!!) στο λιμάνι της Μασσαλίας και το πότε θα έρθει είναι άγνωστο!

Είναι κανένας που να έχει παραγγείλει από τα τέλη Σεπτεμβρίου peugeot 2008 στην Αθήνα και να έχει παραλάβει?

 

Σου έχει δώσει αριθμό πλαισίου?...??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο είπα γιατί θυμήθηκα μια παραγγελία δική μου το μακρινό 2004 για ένα fiat punto με επιπλέον εξοπλισμό που ήταν να μου το παραδώσουν Ιούλιο, πέρασε ο Αύγουστος, τα μπάνια του λαού κλπ κλπ, ήρθε σεπτέμβρης, πήγε οκτώβριος, πήγε Νοέμβριος και σε συνεχή τηλεφωνήματα μου έβγαινε ο συγκεκριμένος πωλητής και μου έλεγε ναι, ναι τώρα είναι ετοιμο αλλά να ήταν απεργία να δεν μπήκε στο πλοίομ να και περιμένει στο λιμάνι να φορτωθεί και μπλα μπλα, και κάποια στιγμή το σηκώνει μια άλλη κοπέλα που προφανώς δεν ήξερε τη κομπίνα, και μπήκε με τα στοιχεία της παραγγελίας μου και μου λέει το θεικό 'Μα κύριε το αμάξι σας δεν έχει μπεί ακόμα στη γραμμή παραγωγής και μένω μ@λ@κ@ς. Περιττό να πω ότι τους πήρε και τους σήκωσε, διότι είχα ειδική παραγγελία με συγκεκριμένο χρόνο παράδοσης. Το ίδιο απόγευμα πήγα και πήρα την προκαταβολή πίσω και έριξα μαύρη πέτρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, jaguar13 είπε

Στο είπα γιατί θυμήθηκα μια παραγγελία δική μου το μακρινό 2004 για ένα fiat punto με επιπλέον εξοπλισμό που ήταν να μου το παραδώσουν Ιούλιο, πέρασε ο Αύγουστος, τα μπάνια του λαού κλπ κλπ, ήρθε σεπτέμβρης, πήγε οκτώβριος, πήγε Νοέμβριος και σε συνεχή τηλεφωνήματα μου έβγαινε ο συγκεκριμένος πωλητής και μου έλεγε ναι, ναι τώρα είναι ετοιμο αλλά να ήταν απεργία να δεν μπήκε στο πλοίομ να και περιμένει στο λιμάνι να φορτωθεί και μπλα μπλα, και κάποια στιγμή το σηκώνει μια άλλη κοπέλα που προφανώς δεν ήξερε τη κομπίνα, και μπήκε με τα στοιχεία της παραγγελίας μου και μου λέει το θεικό 'Μα κύριε το αμάξι σας δεν έχει μπεί ακόμα στη γραμμή παραγωγής και μένω μ@λ@κ@ς. Περιττό να πω ότι τους πήρε και τους σήκωσε, διότι είχα ειδική παραγγελία με συγκεκριμένο χρόνο παράδοσης. Το ίδιο απόγευμα πήγα και πήρα την προκαταβολή πίσω και έριξα μαύρη πέτρα...

Ευχαριστώ θα ρωτήσω για τον αριθμό πλαισιου έτσι για το γαμωτο αλλά να ακυρώσω δεν πρόκειται γιατί κινούμαι με δανεικό αυτοκίνητο και δεν με παίρνει να περιμένω άλλο ένα έτος. Άσε που για το ίδιο μοντέλο πλέον έχει ανέβει η τιμή του γύρω στα 2000 ευρω..

Επεξ/σία από Boudass
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα επιτέλους ημερομηνία παραγωγής 9/5! Ξέρει κανείς πως μπορώ να πάρω (και με τι κόστος) συγκεκριμένο αριθμό πινακίδας; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Ola150 είπε

Πήρα επιτέλους ημερομηνία παραγωγής 9/5! Ξέρει κανείς πως μπορώ να πάρω (και με τι κόστος) συγκεκριμένο αριθμό πινακίδας; 

ο πωλητης σου θα εχει την σχετικη ακρη για καρε κλπ... τα κοστη ξεκινανε απο 100-150 € (πχ για χρονολογια) και μπορει να φτάσουν το χιλιαρικο (πχ 1111), αναλογα ποσο λιγδωμα θελει το αντερο του υπαλληλου στο συγκοινωνιων και του μεσαζοντα... Προσωπικά που ήθελα καποιο τύπου 3223 (αντι για 3210 ξερω γω που μου εδωσαν τελικα) μου ζητησαν 150€ και αφου γελασα 2-3 λεπτα προτιμησα να τα επενδυσω στις αντηλιακες μεμβρανες...

 

με το καλο να παραλαβεις!

Επεξ/σία από paylidis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, paylidis είπε

ο πωλητης σου θα εχει την σχετικη ακρη για καρε κλπ... τα κοστη ξεκινανε απο 100-150 € (πχ για χρονολογια) και μπορει να φτάσουν το χιλιαρικο (πχ 1111), αναλογα ποσο λιγδωμα θελει το αντερο του υπαλληλου στο συγκοινωνιων και του μεσαζοντα... Προσωπικά που ήθελα καποιο τύπου 3223 (αντι για 3210 ξερω γω που μου εδωσαν τελικα) μου ζητησαν 150€ και αφου γελασα 2-3 λεπτα προτιμησα να τα επενδυσω στις αντηλιακες μεμβρανες...

 

με το καλο να παραλαβεις!

Ημερομηνία θέλω, tribute στον πατέρα μου 😂 Τόσα πολλά οι ρουφιάνοι; Τέλος πάντων, θα ρωτήσω να δω μήπως γίνει λίγο πιο φθηνά. 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Ola150 είπε

Ημερομηνία θέλω, tribute στον πατέρα μου 😂 Τόσα πολλά οι ρουφιάνοι; Τέλος πάντων, θα ρωτήσω να δω μήπως γίνει λίγο πιο φθηνά. 

Σε ευχαριστώ πολύ!

επαρχια στο κανουν και τσαμπα με γνωστό (3-4 αμαξια ειχα παρει με διαλεγμενες πινακιδες χωρις να δωσω μια), ειδαλλως μεσω διεκπεραιωτή οτι παρεις κανενα κατοστάρικο.. αθηνα χτυπανε στο σβερκο... κ επειδη ειναι πλεον γνωστο αυτο ειπε το κρατος θα σου δινει τη δυνατότητα επιλογής πινακιδας με αναλογο κατα περιπτωση παραβολο ωστε να κοψει τα λαδωματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δε με ρώτησε ο υπάλληλος 😢 σ αυτό που κατέβασα απο Γερμανία

Δε πειράζει αφού γλύτωσα άλλα κερατιάτικα κι αυτή που μου έδωσε καλή είναι :) 

Το κακό με το καινούργιο @Ola150 είναι ότι θα εξουσιοδοτήσεις έναν-δυο υπαλλήλους να κάνουν τις ενέργειες ταξινόμησης .. αδείας κτλ ... οπότε λογικά θα ζητήσουν "ένα καφεδάκι" μπορεί και 3κιλο για συγκεκριμένο νούμερο... εκτός κι αν στη περιοχή σου η αντιπροσωπεία σου δουλεύει διαφορετικά , το 2018 που πήρα το καινούργιο εξουσιοδότησα υπάλληλο της αντιπροσωπείας ... όπως και να έχει με το καλό η παραλαβή , καλή και σύντομη αναμονή !

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Ola150 είπε

Πήρα επιτέλους ημερομηνία παραγωγής 9/5! Ξέρει κανείς πως μπορώ να πάρω (και με τι κόστος) συγκεκριμένο αριθμό πινακίδας; 

Δεν είναι Γερμανία εδώ κύριε να διαλέγετε πινακίδα με 12.5€. Εδώ είναι Βαλκάνια :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, paylidis είπε

επαρχια στο κανουν και τσαμπα με γνωστό (3-4 αμαξια ειχα παρει με διαλεγμενες πινακιδες χωρις να δωσω μια), ειδαλλως μεσω διεκπεραιωτή οτι παρεις κανενα κατοστάρικο.. αθηνα χτυπανε στο σβερκο... κ επειδη ειναι πλεον γνωστο αυτο ειπε το κρατος θα σου δινει τη δυνατότητα επιλογής πινακιδας με αναλογο κατα περιπτωση παραβολο ωστε να κοψει τα λαδωματα

Το αμάξι θα δηλωθεί Αθήνα μιας και μένω εδώ, οπότε δεν νομίζω να μπορώ να βγάλω πινακίδες μέσω επαρχίας που ίσως έχουν γνωστό οι γονείς μου δυστυχώς.

47 λεπτά πριν, terry308 είπε

Εμένα δε με ρώτησε ο υπάλληλος 😢 σ αυτό που κατέβασα απο Γερμανία

Δε πειράζει αφού γλύτωσα άλλα κερατιάτικα κι αυτή που μου έδωσε καλή είναι :) 

Το κακό με το καινούργιο @Ola150 είναι ότι θα εξουσιοδοτήσεις έναν-δυο υπαλλήλους να κάνουν τις ενέργειες ταξινόμησης .. αδείας κτλ ... οπότε λογικά θα ζητήσουν "ένα καφεδάκι" μπορεί και 3κιλο για συγκεκριμένο νούμερο... εκτός κι αν στη περιοχή σου η αντιπροσωπεία σου δουλεύει διαφορετικά , το 2018 που πήρα το καινούργιο εξουσιοδότησα υπάλληλο της αντιπροσωπείας ... όπως και να έχει με το καλό η παραλαβή , καλή και σύντομη αναμονή !

Κατάλαβα, ναι κι εγώ μάλλον αυτό θα κάνω, εξουσιοδότηση για τις πινακίδες. Στην τελική θα το ονομάσω και θα το φωνάζω με το όνομα του πατέρα μου 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...