Προς το περιεχόμενο

Vodafone Unlimited Ultra (σύνδεση κινητής, όλα απεριόριστα) 29.9€/ μήνα (ΤΕΛΟΣ)


Kostasallinone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω πήγα σε μαγαζί Vodafone και το έκανα. Μου είπαν ότι βγαίνει 30 ευρώ ακριβώς κι επειδή έχω σταθερό Vodafone έχω έκπτωση στο πάγιο του σταθερού 2 ευρώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sakks80 είπε

Εγω μένω εξωτερικό γι'αυτό το είχα πάρει το πακέτο πριν 2 μήνες στην προσφορά που μου κάναν τηλεφωνικά. Όντως είναι απεριόριστα  data και εξωτερικό. Επίσης πέρα από τα εθνικά δυκτια καλώ δωρεάν και σε όλα τα ξένα τηλέφωνα χώρων ευρωπαϊκής Ένωσης. Μου έλυσε τα χέρια το πακέτο αυτό και σε τιμή χώμα.και από ταχύτητες είμαι οκ. Απλά δεν δουλεύει το 5G με cosmote που είχα πριν δούλευε.

Screenshot_20211122-144602.jpg

Εντύπωση μου κάνει για την κοτε ότι σου δούλευε . Έχω το απεριόριστο της σύνδεση και δεν βγάζει για 5….

1 ώρα πριν, Dev1l είπε

Εκδήλωσα κι εγώ ενδιαφέρον, με πήρε τηλέφωνο ένας τύπος που δεν τον ενδιέφερε να κάνει πώληση από ότι κατάλαβα, τέλος πάντων μου λέει ότι η esim δεν είναι διαθέσιμη προς το παρόν, λέω οκ και κάπου εκεί τελειώνει η κλήση μας, ούτε ευχαριστώ δεν πρόλαβα να πω. Ενταξει τυχαίνει, μετά μέσω live chat μου είπαν πως υπάρχει η δυνατότητα για esim αλλά πρέπει να πάω στο κατάστημα μόλις ενεργοποιηθεί το νούμερο μου. Σε δεύτερη φάση ζήτησα να μου στείλει τα συμβόλαια ηλεκτρονικά ώστε να τα υπογράψω και να τα στείλω πίσω και μου είπε πως θα προσπαθήσει να τα έχει αύριο στο email μου. Όποτε θέλω να το δοκιμάσω σπίτι και σε όλα τα μέρη που κυκλοφορώ και αν δεν με ικανοποιήσει κάνω υπαναχώρηση εντός 14 ημερών. Αυτά ώστε αν χρειαστεί κάτι για κάποιον υποψήφιο… επιπλέον δεν υπάρχει όριο ορθής πολιτικής χρήσης, είναι φουλ απεριόριστο.

Εμένα μου είπαν ότι δεν γίνεται ηλεκτρονικά δυστηχως . Όποτε έκανα ηλεκτρονικά εξουσιοδότηση στους δικούς μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά εγώ μένω Ν. Ηρακλειο Αττικής και λήγει το συμβόλαιο μου για ADSL που είχα στη forthnet. Ηρθε αυτη η προσφορα και ειπα να την βαλω ετσι ωστε να αντικαταστήσω το ADSL και να εχω ιντερνετ στο σπιτι με 4G router και να την βαλω και στο κινητο μου.

Ολοι ξερουμε οτι το 4G εχει καλυτερες ταχυτητες απο μια σαπια adsl. Πιστευετε θα εχω θεμα, εχει καποια παγιδα? Εγω θελω τουλαχιστον 15+ Mbps γιατι δουλευω απο το σπιτι μερικες φορες την εβδομαδα.

Αν δεν ικανοποιηθώ με το δικαιωμα της υπαναχωρησης μπορω να το λειξω σ 14 μερες?
 

Επεξ/σία από hunter32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα τους 24 μηνες όμως τι γίνεται ; Επιστρέφει υποτίθεται στην αρχική του τιμή και επαναδιαπραγματεύεσαι ξανα για την τιμή ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Lefteris235 είπε

Σωστά. Βέβαια εγώ την έκανα από την σελίδα τους. Ίσως σταθεις πιο τυχερός. Πάντως η εξυπηρέτηση πελατών είναι  τραγική.

H εξυπηρετηση πελατων της Βοντα δεν ειναι σιγουρα τραγικη. ΕΙδικα αν εχεις συμβολαιο με προσωπικο συμβουλο κλπ, πανω απο 10 χρονια συνδρομητης ειχα αψογη συννενοηση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, hunter32 είπε

Παιδιά εγώ μένω Ν. Ηρακλειο Αττικής και λήγει το συμβόλαιο μου για ADSL που είχα στη forthnet. Ηρθε αυτη η προσφορα και ειπα να την βαλω ετσι ωστε να αντικαταστήσω το ADSL και να εχω ιντερνετ στο σπιτι με 4G router και να την βαλω και στο κινητο μου.

Ολοι ξερουμε οτι το 4G εχει καλυτερες ταχυτητες απο μια σαπια adsl. Πιστευετε θα εχω θεμα, εχει καποια παγιδα? Εγω θελω τουλαχιστον 15+ Mbps γιατι δουλευω απο το σπιτι μερικες φορες την εβδομαδα.

Καλύτερα κάνε στη βόνταφον ADSL με μια γενναία έκπτωση και μελλοντικά το ξαναβλέπεις.

1. Σιγουρέψου τι μπορείς να έχεις σε μια 2η κάρτα. 2 sim με απεριόριστα δεδομένα και ταυτόχρονα μου φαίνεται απίθανο. Μη βλέπεις τι γράφεται εδώ στο φόρουμ, να ρωτήσεις.

2. Ένα σταθερό τηλέφωνο κι ένα έστω και αργό σταθερό ίντερνετ μπορεί να φανούν χρήσιμα π.χ. σμαρτ συσκευές κλπ. Επίσης ίσως να έχεις δυνατότητα για πραγματικά γρήγορη σύνδεση και φθηνή (vdsl, οπτική κλπ) νωρίτερα απ΄ότι φαντάζεσαι.

3. Κάνε μέτρηση ταχύτητας 4G στην περιοχή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μην τρέχετε αργότερα ρωτήστε αν και ποσο εύκολα γίνεται να παίρνεις κανονική ip και οχι πισω απο gnat για να μπορείς να ανοίγεις  πόρτες κλπ.

ξέρει κάποιος το ρώτησα και πριν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, Doubt είπε

Καλύτερα κάνε στη βόνταφον ADSL με μια γενναία έκπτωση και μελλοντικά το ξαναβλέπεις.

1. Σιγουρέψου τι μπορείς να έχεις σε μια 2η κάρτα. 2 sim με απεριόριστα δεδομένα και ταυτόχρονα μου φαίνεται απίθανο. Μη βλέπεις τι γράφεται εδώ στο φόρουμ, να ρωτήσεις.

2. Ένα σταθερό τηλέφωνο κι ένα έστω και αργό σταθερό ίντερνετ μπορεί να φανούν χρήσιμα π.χ. σμαρτ συσκευές κλπ. Επίσης ίσως να έχεις δυνατότητα για πραγματικά γρήγορη σύνδεση και φθηνή (vdsl, οπτική κλπ) νωρίτερα απ΄ότι φαντάζεσαι.

3. Κάνε μέτρηση ταχύτητας 4G στην περιοχή σου.

1. Κατά τα λεγόμενα τους υπάρχει όντως η δυνατότητα να σου βγάλουν 2η sim με 3 ευρω και μπορεις να μοιράζεσαι τα απεριόριστα δεδομένα.

2. Αγοράζοντας ένα 4G mobile router (πχ σαν αυτο) μπορεις να έχεις και wifi και etherner για smar συσκευές. Επισης υπάρχει και η προοπτική του 5G αλλά οι τιμές των router είναι πολύ υψηλές.

3. Είναι πάνω από 60 η ταχύτητα στο σπίτι απο το κινητο μου.


Προσπαθώ και εγώ να βρω κατι που να ειναι οντως blocking αλλα δεν μπορω. Ειναι μεγαλη δεσμευση κυρως γτ θα καταληξεις με 30αρι/μηνα και απλα θα πρεπει και παλι να βαλεις κατι για ιντερνετ στο σπιτι!

Επεξ/σία από hunter32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Στον λογαριασμό κάθε μήνα φαίνονται αναλυτικά πόσα gb καταναλώθηκαν από κάθε κάρτα ξεχωριστά. 

Σύμφωνοι. Η υπηρεσία 4sharing (2η κάρτα, 2ο νούμερο) είναι δωρεάν (για σένα) και λειτουργεί ταυτόχρονα με την "κύρια" κάρτα, "κύριο νούμερο".

Τα δεδομένα που "μοιράζονται" στη 2η κάρτα πόσα είναι; και πόσο κοστίζουν; Είναι απεριόριστα και δωρεάν; αυτό είναι το ερώτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Doubt είπε

Σύμφωνοι. Η υπηρεσία 4sharing (2η κάρτα, 2ο νούμερο) είναι δωρεάν (για σένα) και λειτουργεί ταυτόχρονα με την "κύρια" κάρτα, "κύριο νούμερο".

Τα δεδομένα που "μοιράζονται" στη 2η κάρτα πόσα είναι; και πόσο κοστίζουν; Είναι απεριόριστα και δωρεάν; αυτό είναι το ερώτημα.

Απεριόριστα. Σε εμένα είναι δωρεάν λόγο σταθερής σε άλλον που δεν έχει σταθερή είναι 3€ ανά μήνα η data sim.

14 λεπτά πριν, papars είπε

Την Αγγλία άραγε την βλέπει σαν ΕΕ ακόμα;

Συμφαίρει άραγε να πάρει κάποιος για φοιτητή του εξωτερικού (Αγγλία ή ΕΕ);

Ναι συμπεριλαμβάνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Απεριόριστα. Σε εμένα είναι δωρεάν λόγο σταθερής σε άλλον που δεν έχει σταθερή είναι 3€ ανά μήνα η data sim.

Θα το ενεργοποιήσω κι εγώ εφόσον είναι έτσι. Ήδη μου έστειλαν sms πως μου κάνουν δώρο το mifi.

4sharing κάρτα είχα από χρόνια αλλά δεν την χρησιμοποιούσα, το νούμερο φαίνεται στο όνομα μου ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Doubt είπε

Θα το ενεργοποιήσω κι εγώ εφόσον είναι έτσι. Ήδη μου έστειλαν sms πως μου κάνουν δώρο το mifi.

4sharing κάρτα είχα από χρόνια αλλά δεν την χρησιμοποιούσα, το νούμερο φαίνεται στο όνομα μου ακόμα.

Η 4sharing κάρτα πρέπει να είναι κουμπωμένη στην unlimited σύνδεση. 
Εαν είναι κουμπωμένη σε άλλο πακέτο πχ Red 20 κτλ τότε εξυπακούεται ότι θα έχεις τα περιορισμένα gb του εκάστοτε προγράμματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Kostasallinone είπε

Η 4sharing κάρτα πρέπει να είναι κουμπωμένη στην unlimited σύνδεση. 
Εαν είναι κουμπωμένη σε άλλο πακέτο πχ Red 20 κτλ τότε εξυπακούεται ότι θα έχεις τα περιορισμένα gb του εκάστοτε προγράμματος.

Είχα σύνδεση με κάρτα 4sharing ήδη και δωρεάν. "Απεριόριστος" έγινα χθες, μου έστειλαν προσφορά αναβάθμισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...