Προς το περιεχόμενο

Hogwarts Legacy [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Praetorian είπε

Νέο patch σήμερα με αρκετές διορθώσεις/βελτιώσεις.

https://hogwartslegacy.bugs.wbgames.com/patch-notes

Νομιζα το ειχαν παρατησει. Μπραβο.

Διαβασα και το changelog. Τρελο τελειως δεν εχω ξανα δει κατι παρομοιο. Memory leak fix βλεπω ray tracing optimize βλεπω dlss fsr update στην τελευταια εκδοση και καμια 500 ακομα fixes μην ειναι και παραπανω. 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μεγάλο patch με πολλές και ουσιαστικές διορθώσεις, σημάδι για μένα ότι έχουν σκοπό να συνεχίζουν να το βελτιώνουν, ειδικά τώρα που βγαίνει και σε πιο αδύναμα μηχανήματα. Από πωλήσεις πρέπει να τα πάει πολύ καλά, έως θεαματικά, και μόνο καλό θα τους κάνει να μην το παρατήσουν.

Σε μένα μετά το patch είναι πιο καλό το performance, αλλά γενικά παίζω σε χαμηλές ρυθμίσεις γιατί η GPU έχει παλιώσει πια :D Πάντως σε κάποιες φάσεις που έπεφταν τα frames per sec και κόμπιαζε τώρα πάει πολύ καλύτερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Tablet είπε

κατεβάζω  και εγω για να δουμε θα παιζει το rtx σωστα;

Αναμενουμε ενημερωση συγκριτικα με το προηγουμενο patch. Ειδικα σε RT που εγραψες που ειχε τα μαυρα του τα χαλια μεχρι το προηγουμενο patch. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To patch πράγματι περιείχε πολλές αλλαγές. Ωστόσο, τη διαφορά εγώ την είδα με τους τελευταίους drivers της κάρτας γραφικών (MSI GEFORCE 1660 SUPER GAMING X). Ο υπολογιστής μου φοράει Ι7 7700 με 64gb ram & στην αρχή για παίξει σωστά το παιχνίδι το έτρεχα με medium settings. Πλέον είναι σχεδόν όλα στο maximum & τρέχει πολύ άνετα!

Επεξ/σία από Hk2004gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Hk2004gr είπε

To patch πράγματι περιείχε πολλές αλλαγές. Ωστόσο, τη διαφορά εγώ την είδα με τους τελευταίους drivers της κάρτας γραφικών (MSI GEFORCE 1660 SUPER GAMING X). Ο υπολογιστής μου φοράει Ι7 7700 με 64gb ram & στην αρχή για παίξει σωστά το παιχνίδι το έτρεχα με medium settings. Πλέον είναι σχεδόν όλα στο maximum & τρέχει πολύ άνετα!

Ειναι καλο σαν παιχνίδι το συγκεκριμένο ή το παιζουν μόνο όσοι έχουν πανακριβα pc για να δουν ποσα fps βγάζουν;

Επεξ/σία από bonorov
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίας και σχεδόν το έχω τελειώσει, μόνο το τελευταίο quest έχει μείνει, ας πω δυο λογάκια

Όπως τα περισσότερα παιχνίδια του είδους έτσι και εδώ το παιχνίδι είναι ο εκπαιδευτής και ο player ο σκύλος 👀🤣

Δηλαδή, σου λέει κάνε τόσα merlin trials για να πάρεις boost item capacity, πας κάνεις αυτό που λέει ο εκπαιδευτής ε και προφανώς περιμένεις κάποια επιβράβευση 🤣 σου πετάει λοιπόν το κόκαλο κουνάς την ουρά τσιμπάς το boost σε item capacity, όλα καλά μέχρι εδώ. 

Όταν τελειώσουν οι επιβραβεύσεις αλλά συνεχίσουν να υπάρχουν οι ασκήσεις από τον εκπαιδευτή, εκεί φαίνεται αν πχ τα merlin trials θες να συνεχίσεις να τα κάνεις επειδή γουστάρεις και περνάς καλά ή αγγαρεία για να πεις τα έκανα όλα, για μένα ήταν πραγματικά αγγαρεία, σε αντίθεση πχ με τις μάχες που έμπαινα σε αρένα τακτικοτατα απλά για να έχω μπόλικους στόχους 🤣, όντως μαγεία το σύστημα μάχης. 

Ή σκούπα επίσης απόλαυση, τρέχεις πηδας σε γκρεμό βγάζεις σκούπα αντε γειά, μια φορά άργησα να τη βγάλω, πόνεσε 🤣🤣

Το ίδιο και ο κόσμος του παιχνιδιού, όπως λέει και ο ήρωας καμια φορά, it's like a tale from a story book, 👀 η κατι τέτοιο 🤣. Το κάστρο είναι να κάθεσαι να χαζεύεις τα χίλια δυο που έχουν βάλει, έπος 

Καταπληκτικά ηχητικά εφέ, αυτό το ancient με το κεραυνό το άκουγες από το ταβάνι να σκάει στο πάτωμα με μικρό σεισμό, αντε γειά 🤣, πραγματικά ήθελα να χε επιλογή να κάνει μόνο αυτό

Τα quest τώρα πέρα από το 3trial που μου άρεσε πάρα πάρα πάρα πολύ, το παιχνίδι είναι όπως τα περισσότερα, πήγενε πάρε αυτό, ο μπουμπης κόλλησε στο δέντρο βοηθα να το κατεβάσουμε κτλ

Αν έπαιζε και άψογα θα έλεγα ότι είναι ένα καλό παιχνίδι, ή αν κάποιος αποδεχτεί ότι σε κάποια σημεία είναι stutter festival και όλα καλά, μένει ο τερματισμός αλλά δε μπορώ να πω ότι από story με έχει κάτι κερδίσει δεν είμαι Harry Potter fun, ούτε Με έχει κουράσει όμως 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, bonorov είπε

Ειναι καλο σαν παιχνίδι το συγκεκριμένο ή το παιζουν μόνο όσοι έχουν πανακριβα pc για να δουν ποσα fps βγάζουν;

Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα! Έχω δει τις ταινίες στο παρελθόν, μ αρέσει το universe αλλά δεν μπορώ να πω ότι είμαι Harry Potter fan! Ωστόσο εμένα μ αρέσει πολύ το παιχνίδι! Μετά το Witcher 3 (που το είχα λιώσει με όλα τα expansions) & από το 2020, με το ghost of tsushima, δεν είχε τραβήξει κάτι άλλο τόσο την προσοχή μου. Το απολαμβάνω & μ αρέσει κάθε λεπτό που παίζω.

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν τα fps, ποτέ δεν τα κυνήγησα. Θεωρώ ότι αν μπορώ να παίζω από 30fps με υψηλά γραφικά, ένα παιχνίδι (αν το σηκώνει ο υπολογιστής), είμαι οκ!

Επεξ/σία από Hk2004gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει ένα screenshot πως φαίνονται τα αστέρια, γιατί σε μένα τα δείχνει τετραγωνισμένα και δε ξέρω αν είναι bug η όντως τα έχουν έτσι.

IMG_20230528_082329_copy_747x956.jpg.8868ed08af74a022fcd46beaae99fb2c.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βλεπω Κυκλους GIF | Gfycat

 

Spoiler

Screenshot_2.jpg.ccc9e002dc13758dff07f11082f9d7f3.jpg

Υπάρχει λόγος να αναλύουμε κάτι τέτοιο; Αλήθεια, πόσο τακτικά κοιτάζεις στον ουρανό για να σε νοιάζει αυτό; 

 

Επεξ/σία από tommybertsen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...