Προς το περιεχόμενο

Hogwarts Legacy [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου είχε διαφύγει τότε και το είχα ξεχάσει, αλλά μεγάλη ξεφτίλα για τους Digital Foundry να μην δοκιμάσουν το παιχνίδι για να μην αναστατώσουν τους εχθρούς της Rowling, ενώ και επίσημα στο Twitter είχαν δηλώσει πως το παιχνίδι είναι χάλια στη θεματολογία.

Εκεί λες, πως όντως αν θέλουν επιβάλουν με το έτσι θέλω τις απόψεις τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιζοντας το παιχνιδι και εχοντας ακουσει τοσα πολλα καλα λογια λεω θα παιξω μια παιχνιδαρα...

Ενα απλα καλο μετριο παιχνιδι,ας πουμε καλουτσικο,φουλ επαναλαμβανομενο

Συνεχεια να σκοτωνεις τους ιδιους εχθρους,γκομπλιν dark magicians και καποια ζωακια,το κακο ειναι οτι ολα μεταξυ τους εμοιαζαν,ειχαν διδυμα αδερφια μαλλον

Οι αποστολες απλα ,παμε εκει να λυσεις τον γριφο[δηλαδη να μετακινησεις ενα κουτι και να το βαλεις στην θεση του ]και πριν φτασεις θα σκοτωσουμε αλλα 10 goblin,το ιδιο και το ιδιο εκτος απο καποιες εξαιρεσεις[πχ στο 3 trial που πραγματικα το ευχαριστηθηκα]

Τα sides εκανα στην αρχη καποια και μετα καταλαβα οτι και αυτα ηταν τα ιδια ,πηγαινε εκει σκοτωσε 10 τερατα επεστρεψε πισω

Περιμενα ο κακομοιρης side mission witcher 3 κτλ ,αλλα ενταξει πολλα ζηταω

Ενα καλο παιχνιδακι και μεχρι εκει,αυτα τα περι goty και παιχνιδαρος κτλ ,τα ακουσει το elden ring και γελαει..

Επεξ/σία από SOCRATIS1000
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνιδι ειναι καλο.

Εχουν κανει αψογη δουλεια στο χαρτη ,τα γραφικα ,τον ηχο κτλ.

Απλα ειναι λιγο ρηχο σεναριακα. Συν οτι το εχουν ψιλοκανει παιδικο. Γενικα παντως παιζεται ευχαριστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/6/2023 στις 11:12 ΠΜ, SOCRATIS1000 είπε

Ενα καλο παιχνιδακι και μεχρι εκει,αυτα τα περι goty και παιχνιδαρος κτλ ,τα ακουσει το elden ring και γελαει..

Νομίζω οι πιο πολλοί παρασύρθηκαν από την αγάπη τους για το Harry Potter γενικά και το χαρακτήριζαν ως παιχνιδάρα και GOTY.

Είναι ένα αρκετά καλό παιχνίδι, περνάς ευχάριστα τον χρόνο σου και σίγουρα είναι η καλύτερη μεταφορά του κόσμου αυτού σε Video Game και ότι ονειρευόμασταν αρκετοί από εμάς, δηλαδή να κόβουν ελεύθερα βόλτες στο κάστρο, στο απαγορευμένο δάσος κτλ. 

Από εκεί και πέρα πάντως, προφανώς δεν αγγίζει ούτε στο ελάχιστο το Witcher 3, βέβαια δεν ξέρω αν είναι δίκαιη η σύγκριση οποιουδήποτε Open World RPG με το Witcher 3 το οποίο απλά είναι το GOAT. 

Έχει τα προβλήματα του, αλλά αν σκεφτείς ότι μιλάμε για studio που πρακτικά δεν έχει καμία σοβαρή προηγούμενη εμπειρία σε αυτό, το αποτέλεσμα είναι υπερβολικά καλό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 3/9/2023 στις 12:21 ΠΜ, just_a_dude είπε

Το ξεκίνησα σήμερα και έχω μερικά crashes to desktop. Φυσικά χωρίς overclock πουθενά, steam έκδοση. Σας έκανε και εσάς;

Σε μενα μονο οταν εβρισκα καποια pages. Που ειχα googlαρει και κατι ειχα αλλαξει και ειχε ψιλοστρωσει. Τυχαια ομως οχι, δε μου εκανε ποτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dantε είπε

Σε μενα μονο οταν εβρισκα καποια pages. Που ειχα googlαρει και κατι ειχα αλλαξει και ειχε ψιλοστρωσει. Τυχαια ομως οχι, δε μου εκανε ποτε.

Μπορεί, θα το παρατηρήσω. Χθες που έπαιξα έκανα κάτι quests σε εξωτερικό χώρο και για ώρες δεν έκανε καθόλου crashes. Δεν ξέρω μήπως τα crashes συμβαίνουν μέσα στο κάστρο σε συγκεκριμένα σημεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, firepc είπε

sequel για το Hogwarts Legacy

νταξ, δεν ήταν και κανα μυστικό

Hogwarts Legacy 2: Έρχεται συνέχεια για το Harry Potter παιχνίδι

https://unboxholics.com/news/gaming/108153-hogwarts-legacy-2-erchetai-synecheia-gia-to-harry-potter-paichnidi

Είμαι πολύ περίεργος πάντως τι θα κάνουν με ένα δεύτερο παιχνίδι.

Σίγουρα έχουν πράγμα που θα μπορούσαν να προσθέσουν όπως φυλακές αζκαμπάν, diagon alley κτλ.

Απλά λίγο μου κακό φαίνεται ότι θα είναι πάλι το ίδιο κάστρο όπως και τα περίχωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Είμαι πολύ περίεργος πάντως τι θα κάνουν με ένα δεύτερο παιχνίδι.

Σίγουρα έχουν πράγμα που θα μπορούσαν να προσθέσουν όπως φυλακές αζκαμπάν, diagon alley κτλ.

Απλά λίγο μου κακό φαίνεται ότι θα είναι πάλι το ίδιο κάστρο όπως και τα περίχωρα.

ας βάλουν και το quidditch αυτή τη φορά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, firepc είπε

ας βάλουν και το quidditch αυτή τη φορά

Το θεωρώ σίγουρο.

Έκανε μπαμ ότι το κρατάγανε είτε για κανά DLC είτε για Sequel

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ένα άλλο πράγμα που πρέπει να κάνουν σίγουρα, είναι να δώσουν περισσότερη βάση στους κοιτώνες

Να μην είναι το ίδιο πράγμα δλδ όπου κι αν πας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τα crashes έκλεισα το frame generation και το ray tracing και είναι σταθερό μέχρι τώρα. Λίγο που είδα στο internet μάλλον φταίει το RT. Τουλάχιστον δεν έχει μεγάλη επίδραση στα visuals όποτε μικρό το κακό. Είναι παιχνιδάρα πάντως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, tommybertsen είπε

Αν και είναι προβληματικό το RT στο παιχνίδι αυτό, δεν μου'χει κρασάρει ούτε μία φορά και το έπαιξα στο Launch.

Ναι διάβασα ότι μετά από κάποιο patch μετά από κάποιο καιρό άρχισαν τα crashes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...