Προς το περιεχόμενο

Νέες ταυτότητες από Σεπτέμβριο


PaNtErAz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 hours ago, _filippos_ said:

 τράπεζες κ κινητή θα τα ενημερώσω ηλεκτρονικά με δική μου ενέργεια.

H Vodafone δε δέχεται ηλεκτρονικά... μόνο κατάστημα. Με cosmote, nova δε ξέρω τι ισχύει. 

Επίσης αν έχεις αέριο, κάνε επικαιροποιηση στην ΕΔΑ γιατί αν ποτέ θελήσεις να αλλάξεις πάροχο μπορεί να σκαλώσει η διαδικασία στη διασταύρωση, το έχει πάθει ένας συμφορουμητης.

Και ΟΑΕΔ αν είσαι άνεργος. 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, *nenya* είπε

Στα παραβολα αναφερομαι οταν λεω 10,5€, δεν μιλαω για φωτογραφο (δεν πηγα ποτε).

10.5 έχουν τα παράβολα αν δεν έχεις χάσει την ταυτότητα ή αν δεν έχει φθαρεί. 

Λόγο απώλειας είναι +9 ευρώ περίπου. 

 

Για εμένα και πιστεύω για πολλούς άλλους θα έπρεπε να είναι δωρεάν εφόσον είναι υποχρεωτικό έγγραφο. Σε άλλες χώρες είναι δωρεάν όπως η Ουγγαρία και Ρουμανία. 

Επεξ/σία από Stoliver
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση και ζητώ συγνώμη αν έχει αναφερθεί ήδη. Στην ΑΑΔΕ είπαμε ότι ανανεώνεται αυτόματα ο αριθμός της ταυτότητας, αλλά πώς το βλέπουμε; Ξέρω ότι ένας τρόπος είναι στο KYC μέσω της τράπεζας αλλά αναρωτιόμουν αν υπάρχει πιο απλός τρόπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, SciManiac said:

Παιδιά μια ερώτηση και ζητώ συγνώμη αν έχει αναφερθεί ήδη. Στην ΑΑΔΕ είπαμε ότι ανανεώνεται αυτόματα ο αριθμός της ταυτότητας, αλλά πώς το βλέπουμε; Ξέρω ότι ένας τρόπος είναι στο KYC μέσω της τράπεζας αλλά αναρωτιόμουν αν υπάρχει πιο απλός τρόπος.

Εγώ το κοιτούσα μέσω gov.gr wallet, το θεωρώ προσωπικά πιο απλή διαδικασία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 minutes ago, SciManiac said:

Παιδιά μια ερώτηση και ζητώ συγνώμη αν έχει αναφερθεί ήδη. Στην ΑΑΔΕ είπαμε ότι ανανεώνεται αυτόματα ο αριθμός της ταυτότητας, αλλά πώς το βλέπουμε; Ξέρω ότι ένας τρόπος είναι στο KYC μέσω της τράπεζας αλλά αναρωτιόμουν αν υπάρχει πιο απλός τρόπος.

Σου στέλνουν μύνημα στο gsis. 

Eπισης στο aade.gr -μητρωο και επικοινωνία - στοιχεία φυσικού προσώπου, φαίνεται ο αριθμός ταυτότητας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ekrepali είπε

H Vodafone δε δέχεται ηλεκτρονικά... μόνο κατάστημα.

To το εκανα ηλεκτρονικα μεσω tobi και εστειλα την ταυτοτητα στο " [email protected] " και ολα καλα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια απορία σχετικά με το ραντεβού. Συγγνώμη εάν έχει απαντηθεί πιο πίσω και δε το είδα.

Εγώ είμαι κάτοικος Μαγνησίας και εντός Βόλου υπάρχει ένα αστυνομικό τμήμα. Πειράζει να κλείσω ραντεβού σε κάποιο άλλο διαθέσιμο τμήμα, άλλης περιοχής έξω από το Βόλο, εντός Μαγνησίας όμως φυσικά; Θα μου πουν κάτι; Στο σύστημα πάντως όταν επιλέγω τη Μαγνησία μου έχει διαθέσιμα τα τμήματα των ευρύτερων περιοχών ανεξαρτήτως που μένεις στο νομό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 23/03/2024 at 15:30, villasg said:

To το εκανα ηλεκτρονικα μεσω tobi και εστειλα την ταυτοτητα στο " [email protected] " και ολα καλα 

Έχεις το prompt που εδωσες στον tobi; Γιατί εμένα μου το παίζει δύσκολος και με επικαιροποίηση στοιχείων με συνέδεσε με εκπρόσωπο και από εκεί έφαγα άκυρο.

υγ: που φτάσαμε να θέλουμε και prompt engineering στο tobi, για να κάνουμε τη δουλειά μας και να μην τρέχουμε στο κατάστημα 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, silve είπε

Έχω μια απορία σχετικά με το ραντεβού. Συγγνώμη εάν έχει απαντηθεί πιο πίσω και δε το είδα.

Εγώ είμαι κάτοικος Μαγνησίας και εντός Βόλου υπάρχει ένα αστυνομικό τμήμα. Πειράζει να κλείσω ραντεβού σε κάποιο άλλο διαθέσιμο τμήμα, άλλης περιοχής έξω από το Βόλο, εντός Μαγνησίας όμως φυσικά; Θα μου πουν κάτι; Στο σύστημα πάντως όταν επιλέγω τη Μαγνησία μου έχει διαθέσιμα τα τμήματα των ευρύτερων περιοχών ανεξαρτήτως που μένεις στο νομό σου.

Δελτία ταυτότητας εκδίδονται:

α) Για τις περιφέρειες Αττικής και Θεσσαλονίκης στο Τμήμα Ασφαλείας του τόπου κατοικίας του ενδιαφερόμενου.

β) Για την υπόλοιπη Χώρα στην Υποδιεύθυνση ή το Τμήμα Ασφαλείας του τόπου κατοικίας του ενδιαφερόμενου.

Όπου δεν λειτουργούν τέτοιες Υπηρεσίες, τα δελτία ταυτότητας εκδίδονται από το Αστυνομικό Τμήμα που ασκεί αρμοδιότητες ασφαλείας στον τόπο κατοικίας του ενδιαφερόμενου και σε περίπτωση που δεν υφίσταται ούτε αυτό, τα δελτία ταυτότητας εκδίδονται από την Υποδιεύθυνση Αστυνομίας που εδρεύει στην εν λόγω περιοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, thomasG4 είπε

Έχεις το prompt που εδωσες στον tobi; Γιατί εμένα μου το παίζει δύσκολος και με επικαιροποίηση στοιχείων με συνέδεσε με εκπρόσωπο και από εκεί έφαγα άκυρο.

 

"αλλαγη στοιχειων" με εδωσε εσε εκροσωπο και αυτος μου ειπε που να στειλω

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, silve είπε

Έχω μια απορία σχετικά με το ραντεβού. Συγγνώμη εάν έχει απαντηθεί πιο πίσω και δε το είδα.

Εγώ είμαι κάτοικος Μαγνησίας και εντός Βόλου υπάρχει ένα αστυνομικό τμήμα. Πειράζει να κλείσω ραντεβού σε κάποιο άλλο διαθέσιμο τμήμα, άλλης περιοχής έξω από το Βόλο, εντός Μαγνησίας όμως φυσικά; Θα μου πουν κάτι; Στο σύστημα πάντως όταν επιλέγω τη Μαγνησία μου έχει διαθέσιμα τα τμήματα των ευρύτερων περιοχών ανεξαρτήτως που μένεις στο νομό σου.

Όταν μπαίνεις για να κλείσεις ραντεβού το σύστημα σου δίνει την δυνατότητα να επιλέξεις για όλη την Ελλάδα... αλλά σύμφωνα με τις οδηγίες που υπάρχουν πρέπει να επιλέξεις στόν τόπο κατοικίας ( Υ Α Βόλου).... δεν χάνεις όμως κάτι να ρωτήσεις το Α Τ  Βορείου Πηλίου (Ανακασιά)  αν μπορείς να εκδόσεις εκεί.

Αν μπεις το βράδυ μόλις αλλάξει η ημέρα  θα βρεις ελεύθερα ραντεβού να επιλέξεις για τον Ιούνιο (σήμερα άνοιξε η 25/6) ... που συνήθως μέσα στο πρώτο 2ωρο καλύπτονται... η αν θέλεις πιο σύντομα θα πρέπει  ελέγχεις αν ελευθερώθηκε κάποιο απο ακύρωση η μεταφορά σε άλλη ημερομηνία 

Επεξ/σία από teot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...