Προς το περιεχόμενο

Νέες ταυτότητες από Σεπτέμβριο


PaNtErAz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, sdikr είπε

Τυχερός πρέπει να είσαι, εμένα είχε την ακόμα πιο παλιά ταυτότητα, αυτή μόνο με ελληνικούς χαρακτήρες,

Μέσα Φεβρουαρίου είχε αλλάξει η σύζυγός μου ταυτότητα  και έλεγε να πάει κάποια στιγμή στον ΕΦΚΑ για την αλλαγή...

Πρίν απο μερικές ημέρες  διαβάζοντας εδώ ότι αλλάζει αυτόματα το έλεγξα και όντως η  είχε γίνει η αλλαγή....

Πάντως  παρόλο που στον ΕΦΚΑ  έχει αλλάξει η ταυτότητα  στο Atlas δείχνει ακόμη την παλιά.

Τις επόμενες ημέρες αλλάζω και εγώ ταυτότητα  και θα δω τι θα γίνει  σ εμένα.

Επεξ/σία από teot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

34 λεπτά πριν, teot είπε

Μέσα Φεβρουαρίου είχε αλλάξει η σύζυγός μου ταυτότητα  και έλεγε να πάει κάποια στιγμή στον ΕΦΚΑ για την αλλαγή...

Πρίν απο μερικές ημέρες  διαβάζοντας εδώ ότι αλλάζει αυτόματα το έλεγξα και όντως η  είχε γίνει η αλλαγή....

Πάντως  παρόλο που στον ΕΦΚΑ  έχει αλλάξει η ταυτότητα  στο Atlas δείχνει ακόμη την παλιά.

Τις επόμενες ημέρες αλλάζω και εγώ ταυτότητα  και θα δω τι θα γίνει  σ εμένα.

Άλλαξα πρόσφατα ταυτότητα και επιβεβαιώνω πως ΕΦΚΑ και ΗΔΙΚΑ (ΑΜΚΑ) είχε περαστεί αυτόματα ο νέος αριθμός

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 minutes ago, ApoGal said:

Άλλαξα πρόσφατα ταυτότητα και επιβεβαιώνω πως ΕΦΚΑ και ΗΔΙΚΑ (ΑΜΚΑ) είχε περαστεί αυτόματα ο νέος αριθμός

Στον ΕΦΚΑ που φαίνεται η ταυτότητα? σε ποιο Link τομέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ααδε δεν εχει αλλαξει ακομη!

4 ώρες πριν, teot είπε

Μέσα Φεβρουαρίου είχε αλλάξει η σύζυγός μου ταυτότητα  και έλεγε να πάει κάποια στιγμή στον ΕΦΚΑ για την αλλαγή...

Πρίν απο μερικές ημέρες  διαβάζοντας εδώ ότι αλλάζει αυτόματα το έλεγξα και όντως η  είχε γίνει η αλλαγή....

Πάντως  παρόλο που στον ΕΦΚΑ  έχει αλλάξει η ταυτότητα  στο Atlas δείχνει ακόμη την παλιά.

Τις επόμενες ημέρες αλλάζω και εγώ ταυτότητα  και θα δω τι θα γίνει  σ εμένα.

ααδε αλλαξε σε ποσες μερες στο μητρωο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/3/2024 στις 10:21 ΠΜ, logokrimenos είπε

Προφανώς και μένω Κοζάνη, ωστόσο δεν έχω ενοικιαστήριο στο όνομά μου, ούτε κάποιον λογαριασμό δεκο καθώς όλα αυτά τα πληρώνει η εταιρεία και είναι στο ονομά της. Αλλα αν μ πουν δώσε διεύθυνση, εννοείται έχω να πω. 

Αν δεχονται απο τον παροχο κινητης τηλεφωνιας να πας στον παροχο σου να δηλωσεις τη διευθυνση που μενεις στη κοζανη, να στο εκτυπωσουν και να δωσεις αυτο το χαρτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, karthan7 said:

Αν δεχονται απο τον παροχο κινητης τηλεφωνιας να πας στον παροχο σου να δηλωσεις τη διευθυνση που μενεις στη κοζανη, να στο εκτυπωσουν και να δωσεις αυτο το χαρτι.

Γτ ζητάνε και αποδεικτικό? 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, bezoss είπε

Στον ΕΦΚΑ που φαίνεται η ταυτότητα? σε ποιο Link τομέα?

Ξεκινάς την διαδικασία για αίτηση ασθενείας (απλα για να δεις .... δεν την ολοκληρώνεις)  και εκεί βλέπεις όλα τα στοιχεία 

https://www.efka.gov.gr/el/elektronikes-yperesies/epidoma 

 

5 ώρες πριν, johnmadgr είπε

Στην ααδε δεν εχει αλλαξει ακομη!

ααδε αλλαξε σε ποσες μερες στο μητρωο?

Εμείς το είδαμε μετα απο 3...4 ημέρες, αλλά  βλέποντας τα μηνύματα  στην ΑΑΔΕ   η ενημέρωση έγινε την επόμενη ημέρα απο την παραλαβή της ταυτότητας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, teot said:

Ξεκινάς την διαδικασία για αίτηση ασθενείας (απλα για να δεις .... δεν την ολοκληρώνεις)  και εκεί βλέπεις όλα τα στοιχεία 

https://www.efka.gov.gr/el/elektronikes-yperesies/epidoma 

 

Εμείς το είδαμε μετα απο 3...4 ημέρες, αλλά  βλέποντας τα μηνύματα  στην ΑΑΔΕ   η ενημέρωση έγινε την επόμενη ημέρα απο την παραλαβή της ταυτότητας.

Ωραία εμένα μου λέει αδήλωτο :D χαχαχαχα
Σε ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, teot είπε

Ξεκινάς την διαδικασία για αίτηση ασθενείας (απλα για να δεις .... δεν την ολοκληρώνεις)  και εκεί βλέπεις όλα τα στοιχεία 

https://www.efka.gov.gr/el/elektronikes-yperesies/epidoma 

 

Εμείς το είδαμε μετα απο 3...4 ημέρες, αλλά  βλέποντας τα μηνύματα  στην ΑΑΔΕ   η ενημέρωση έγινε την επόμενη ημέρα απο την παραλαβή της ταυτότητας.

Εκει το ειχα δει φαινεται η πρωτη μου ταυτοτητα που εχω αλλαξει απο το 2011. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αύριο επιτέλους πάω να αλλάξω. Τα παράβολά τα έχω πληρωμένα. Θα πρέπει να τα εκτυπώσω σε φυσική μορφή ή θα το δουν αν είναι πληρωμένα αυτοί? Επίσης φωτογραφία θα βγάλω εκεί θα πρέπει να ενημερώσω από πριν ότι δεν έχω ή απλά πάω και μου βγάζουν?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ZoReN είπε

Αύριο επιτέλους πάω να αλλάξω. Τα παράβολά τα έχω πληρωμένα. Θα πρέπει να τα εκτυπώσω σε φυσική μορφή ή θα το δουν αν είναι πληρωμένα αυτοί? Επίσης φωτογραφία θα βγάλω εκεί θα πρέπει να ενημερώσω από πριν ότι δεν έχω ή απλά πάω και μου βγάζουν?

Τα βρίσκουν αυτοί δεν χρειάζεται να εκτυπώσεις κάτι. Ίσως να σε ρωτήσουν ποτέ πλήρωσες το παράβολο...

Αν θέλεις για κάθε ενδεχόμενο κρατάς τους αριθμούς που σου έστειλαν. (κωδικός παραβόλου, είναι ένας μεγάλος αριθμός, στο έχουν στείλει με email, αν δεν έχεις δεδομένα, κάνε ένα screenshot...) 

 

Τίποτα άλλο δεν χρειάζεται να κάνεις. 

Μπορεί να σου κάνουν ερωτήσεις ασφαλείας, νομίζω τις κάνουν αν η ταυτότητα σου έχει λήξει.

Καλός σύγχρονος πολίτης. 

 

GRC ID UV.jpg

Επεξ/σία από Stoliver
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...