Προς το περιεχόμενο

Νέες ταυτότητες από Σεπτέμβριο


PaNtErAz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, dalan2007 είπε

εγω που θα παω για ληγμενη ταυτοτητα(ειναι του 2001....no comment please 😁) δεν χρειαζεται να παρω μαρτυρα σωστα?

Όχι. 

Μάρτυρα θέλει στην αρχική έκδοση, κλοπή και απώλεια. 

Στην περίπτωση σου θα σου κάνουν ερωτήσεις ασφαλείας, είναι τυχαίες και δεν τις ξέρουμε από πριν. 

https://mitos.gov.gr/index.php/ΔΔ:Αντικατάσταση_δελτίου_ταυτότητας_λόγω_παρέλευσης_δεκαετίας

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, dalan2007 said:

εγω που θα παω για ληγμενη ταυτοτητα(ειναι του 2001....no comment please 😁) δεν χρειαζεται να παρω μαρτυρα σωστα?

Δες θες μάρτυρα, αλλά πέρα απ'το πιστοποιητικό οικ. κατάστασης... πάρε μαζί σου και το δίπλωμα οδήγησης για παν ενδεχόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/4/2024 στις 1:11 ΠΜ, ekrepali είπε

Δες θες μάρτυρα, αλλά πέρα απ'το πιστοποιητικό οικ. κατάστασης... πάρε μαζί σου και το δίπλωμα οδήγησης για παν ενδεχόμενο.

Το πιστ/κο οικ/κης καταστασης δεν το βρισκουν ηλεκτρονικα? Καλα όχι οτι ειναι κοπος να το βγαλεις μεσω gov ,φιλολογικά ρωταω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, panosno1com είπε

Το πιστ/κο οικ/κης καταστασης δεν το βρισκουν ηλεκτρονικα? Καλα όχι οτι ειναι κοπος να το βγαλεις μεσω gov ,φιλολογικά ρωταω.

Ξανά γράφω. 

Μην ακούτε τι σας λένε εδώ χωρίς να βασίζονται σε επίσημες πηγές ή έστω σε προσωπικές εμπειρίες.

Το τι χρειαζόμαστε το λένε στην σελίδα...

Ναι γίνεται αυτεπάγγελτη αναζήτηση των στοιχείων του αιτούντος από το Πληροφοριακό Σύστημα "Μητρώο Πολιτών" του Υπουργείου Εσωτερικών.

Επεξ/σία από Stoliver
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, panosno1com said:

Το πιστ/κο οικ/κης καταστασης δεν το βρισκουν ηλεκτρονικα? Καλα όχι οτι ειναι κοπος να το βγαλεις μεσω gov ,φιλολογικά ρωταω.

Φυσικά και το βρίσκουν,  αλλά υπάρχει ένα θέμα,  σύμφωνα πάντα με τις διαδικασίες αυτό μπορεί να πάρει κάποιες μέρες,  όποτε σου λένε ελάτε ξανά,  αν όμως πας εσύ με το πιστ/κο  τότε δεν θα σου πούνε έλα ξανά

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζεται να εχετε πιστοποιητικο μαζι σας παρα μονο αν ειστε υπερηλικας

Ο λογος; Το πιστοποιητικο το ανακτουν οχι απευθειας αλλα κανοντας ερωτησεις ασφαλειας,οποτε αν ειστε 100 ετων και δεν θυμαστε πια πολλα πραγματα απεξω,ισως δεν καταφερουν να το ανακτησουν με τις απαντησεις που θα δωσετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρελαβα την ταυτοτητα απο την παρασκευη.την επομενη μερα ο αριθμος ειχε συχρονιστει με την ααδε.τον περασα και γω ηλεκτρονικα στις τραπεζες.στην revolut και στιν viva δεν βρηκα πως γινετε.επισης στην δεη και στην νοβα ουτε..αλλα θα παω απο το γραφειο να το περασουν αυτοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, ktikti said:

παρελαβα την ταυτοτητα απο την παρασκευη.την επομενη μερα ο αριθμος ειχε συχρονιστει με την ααδε.τον περασα και γω ηλεκτρονικα στις τραπεζες.στην revolut και στιν viva δεν βρηκα πως γινετε.επισης στην δεη και στην νοβα ουτε..αλλα θα παω απο το γραφειο να το περασουν αυτοι.

ΔΕΗ εδώ https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/ypostiriksi-epikoinonia/allagi-stoixeion/

Nova σε κατάστημα

Viva https://help.vivawallet.com/el/articles/5375764-επικαιροποίηση-στοιχείων-μέσω-του-gov-gr

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, ekrepali είπε

πω..πω..φιλε με εσωσες!! μολις τα εκανα και τα διορθωσα. ευχαριστωωωω πολυ !!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 minutes ago, ktikti said:

πω..πω..φιλε με εσωσες!! μολις τα εκανα και τα διορθωσα. ευχαριστωωωω πολυ !!!

 

Κάτσε και σκέψου πού αλλού χρειάζεται... παράδειγμα στην ΕΔΑ χρειάζεται επικαιροποίηση αν έχεις αέριο... γιατί έχουμε δει περιστατικό στο παρελθόν, να κολλάει αίτημα αλλαγής παρόχου γι'αυτό το λόγο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Κάτσε και σκέψου πού αλλού χρειάζεται... παράδειγμα στην ΕΔΑ χρειάζεται επικαιροποίηση αν έχεις αέριο... γιατί έχουμε δει περιστατικό στο παρελθόν, να κολλάει αίτημα αλλαγής παρόχου γι'αυτό το λόγο!

δεν εχω αεριο.δεν εχει ερθει στην ηγουμενιτσα ακομη.μονο ρευμα,νοβα και τραπεζες που το εχω ηδη κανει εκτος της ηπειρου που θελει ταυτοπροσωπια στο καταστημα γιατι ειμαι συνδικαιουχος.την δεη τελικως μπηκα μεσα στην εφαρμογη και εκανα επισυναψη την νεα ταυτοητα και περιμενω απαντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι υποχρεωτικό να δηλωθεί η ταυτότητα στις εταιρείες τηλεφωνίας ή στον ΕΦΚΑ; Γιατί είναι οι μοναδικές "υπηρεσίες" που δεν έχω δηλώσει την νέα ταυτότητα που την έχω από τον Οκτώβριο. 

Στον ΕΦΚΑ πάντως δεν έχει αλλάξει τίποτα. Έβγαλα μια βεβαίωση απογραφής μόλις πριν από λίγο και έχουν ακόμα την προ προηγούμενη ταυτότητα.....

 

Επεξ/σία από yiankap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...