Προς το περιεχόμενο

Νέες ταυτότητες από Σεπτέμβριο


PaNtErAz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει γενικά δεν υπάρχει λόγος να τρελένεστε να δηλώσετε την νέα ταυτότητα. Ειδικά αν δεν υπάρχει έτοιμη στημένη διαδικασία εύκολη. 

Όταν κάποια στιγμή θα χρειαστεί να έχετε πάρε δώσε με τον εκάστοτε φορέα τους δίνεται την νέα ταυτότητα. Έως τότε δεν θα συμβεί κάτι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις εταιρείες τηλεφωνίας ναι, γιατί σε περίπτωση ανάγκης αντικατάστασης κάρτας θα έχεις μεγαλύτερη διαδικασία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κάτι, σου ζητάνε να αποδείξεις που μενεις? Με δεη ή κατι τετοιο? Η απλα κανει το σύστημα διασταυρωση με τα στοιχεια που έχεις δηλωσει στο εθνικό μητρωο επικοινωνιας? Η την διεύθυνση φορολογικής δήλωσης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
37 minutes ago, Strategos said:

τον νεο αριθμο πολίτη τον έχουν βάλει ή ακομα το φτιάχνουν? 😁

Όχι, είναι στην Αρχή Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Thresh είπε

Όχι, είναι στην Αρχή Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα.

Το τελευταιο δημοσιευμα λεει οτι περασε τελικα απο την Αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθές παρέλαβα καινούρια ταυτότητα... σήμερα μετά το μεσημέρι είχαν ενημερωθεί  όλες οι υπηρεσίες... ΑΑΔΕ, ΕΦΚΑ, εθνικο μητρώο, κατέβασα στο κινητό την νέα ταυτότητα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα εχω αποριες αν γινεται καποιος να μου απαντησει;

1ον  πχ  μενω Αττικη,κεντρικο τομεα και μου βγαζει διαφορα αστυνομικα τμηματα,μπορω να επιλεξω αλλο εκτος της περιοχης μου και να κλεισω ραντεβου;το λεω γιατι βλεπω οτι τα πιο πολλα εχουν κλεισει μεχρι και τον Ιουλιο και δεν υπαρχουν διαθεσιμα ραντεβου και

2ον η παλια ταυτοτητα που εχω ειναι απο το 2006 τι επιλεγω κατω κατω εκει που λεει 

Εισάγετε πρόσθετες πληροφορίες

Είδος Υπηρεσίας--κάντε μια επιλογή--Έκδοση νέου Δελτίου ΤαυτότηταςΑντικατάσταση Δελτίου Ταυτότητας λόγω φθοράςΑντικατάσταση Δελτίου Ταυτότητας λόγω λήξης ισχύοςΑντικατάσταση Δελτίου Ταυτότητας λόγω μεταβολής οποιουδήποτε στοιχείου τουΑντικατάσταση Δελτίου Ταυτότητας λόγω παλαιότητας
Κράτηση

Οποιος μπορει ας μου πει,ευχαριστω πολυ!

Το πιο κοντινο ραντεβου που βρηκα ειναι στο ΤΑ Συνταγματος και μενω κοντα στον Αγιο Παντελεημωνα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, jimceltic13 είπε

Παιδια καλησπερα εχω αποριες αν γινεται καποιος να μου απαντησει;

1ον  πχ  μενω Αττικη,κεντρικο τομεα και μου βγαζει διαφορα αστυνομικα τμηματα,μπορω να επιλεξω αλλο εκτος της περιοχης μου και να κλεισω ραντεβου;το λεω γιατι βλεπω οτι τα πιο πολλα εχουν κλεισει μεχρι και τον Ιουλιο και δεν υπαρχουν διαθεσιμα ραντεβου και

2ον η παλια ταυτοτητα που εχω ειναι απο το 2006 τι επιλεγω κατω κατω εκει που λεει 

Εισάγετε πρόσθετες πληροφορίες

Είδος Υπηρεσίας--κάντε μια επιλογή--Έκδοση νέου Δελτίου ΤαυτότηταςΑντικατάσταση Δελτίου Ταυτότητας λόγω φθοράςΑντικατάσταση Δελτίου Ταυτότητας λόγω λήξης ισχύοςΑντικατάσταση Δελτίου Ταυτότητας λόγω μεταβολής οποιουδήποτε στοιχείου τουΑντικατάσταση Δελτίου Ταυτότητας λόγω παλαιότητας
Κράτηση

Οποιος μπορει ας μου πει,ευχαριστω πολυ!

Το πιο κοντινο ραντεβου που βρηκα ειναι στο ΤΑ Συνταγματος και μενω κοντα στον Αγιο Παντελεημωνα 

Κανονικά εκεί που μένεις πρέπει να κλείσεις ραντεβού.

Λόγω λήξεως ισχύος ή παλαιότητας.

Δεν ξέρω ποια η διαφορά με την άλλη επιλογή, λογω παλαιότητας. Απορώ ποιοι τα σχεδιάζουν αυτά τα συστήματα με αυτές τις επιλογές.

Η ταυτότητα σου έχει λήξει πάντως. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/4/2024 στις 2:02 ΠΜ, teot είπε

Χθές παρέλαβα καινούρια ταυτότητα... σήμερα μετά το μεσημέρι είχαν ενημερωθεί  όλες οι υπηρεσίες... ΑΑΔΕ, ΕΦΚΑ, εθνικο μητρώο, κατέβασα στο κινητό την νέα ταυτότητα.

Αν επιτρέπεται, ποιο είναι το πρώτο μη μηδενικό ψηφίο της ταυτότητας σου; Για να ξέρουμε πόσες εκδόθηκαν στους 6,5 αυτούς μήνες καθώς δεν υπάρχει κάποια ενημέρωση...

Μέχρι αρχές Φεβρουαρίου είχαν εκδοθεί περίπου 260 χιλιάδες ταυτότητες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Stoliver είπε

Κανονικά εκεί που μένεις πρέπει να κλείσεις ραντεβού.

Λόγω λήξεως ισχύος ή παλαιότητας.

Δεν ξέρω ποια η διαφορά με την άλλη επιλογή, λογω παλαιότητας. Απορώ ποιοι τα σχεδιάζουν αυτά τα συστήματα με αυτές τις επιλογές.

Η ταυτότητα σου έχει λήξει πάντως. 

Εκεί που μένεις ή εκεί που είναι το τμήμα ασφαλείας της περιοχης που μένεις? Σε ρωτάνε μονο προφορικά ωστε να δουν αμα υπαγεσαι σε αυτους βάσει οδού ή ζητανε κανα χαρτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, michael92 είπε

Αν επιτρέπεται, ποιο είναι το πρώτο μη μηδενικό ψηφίο της ταυτότητας σου; Για να ξέρουμε πόσες εκδόθηκαν στους 6,5 αυτούς μήνες καθώς δεν υπάρχει κάποια ενημέρωση...

Μέχρι αρχές Φεβρουαρίου είχαν εκδοθεί περίπου 260 χιλιάδες ταυτότητες.

Λιγο πανω απο τις 410 χιλιάδες

Αυξήθηκε ο ρυθμός γιατι 81 γραφεία  εκδίδουν  πρωι απογευμα 

Επεξ/σία από teot
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, CHRISpros είπε

Συγνωμη αν έχει απαντηθεί ηδη το θέμα.

Με παλαιού τύπου ταυτότητα ταξιδεύεις στο εξωτερικό ; Χώρα εντός ΕΕ. 

Ναι. Αν θες διαβατήριο όμως όχι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...