Προς το περιεχόμενο

Τα αναντικατάστατα FREEWARE που χρησιμοποιούμε!


nemos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για αρκετό καιρό πριν χρόνια όταν πατούσες το γ στο google σου έβγαζε πρώτο-πρώτο το "γ@#$@%ται η γυναίκα μου"! Μετά από αρκετούς μήνες βέβαια το αφαίρεσαν. :D :D :D 

Επεξ/σία από micos000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/7/2020 στις 12:40 ΜΜ, micos000 είπε

Για αρκετό καιρό πριν χρόνια όταν πατούσες το γ στο google σου έβγαζε πρώτο-πρώτο το "γ@#$@%ται η γυναίκα μου"! Μετά από αρκετούς μήνες βέβαια το αφαίρεσαν. :D :D :D 

Μπορεί να σταμάτησε, ρε 'συ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε να προτείνετε άλλες εναλλακτικές του Inkscape? Με ενδιαφέρει να μπορώ να δημιουργήσω σχήματα/γραφικά καλής ποιότητας και ενδεχομένως μέτριας/υψηλής πολυπλοκότητας. Η Adobe έχει επί πληρωμή software αλλά ψάχνω δωρεάν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Inkscape είναι πολύ καλό πρόγραμμα, γιατί δεν σε καλύπτει; Παρόλ' αυτά, δύο δωρεάν εφαρμογές που έχω υπόψη μου είναι
α) το Vectornator (μόνο για Mac όμως) και β) το Gravit Designer (αλλά με πολλούς περιορισμούς στη δωρεάν έκδοση).
Μια εναλλακτική περίπτωση που ίσως σε ενδιαφέρει είναι το Affinity Designer, εμπορική εφαρμογή μεν αλλά σε χαμηλή τιμή και χωρίς συνδρομή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, accipio είπε

Το Inkscape είναι πολύ καλό πρόγραμμα, γιατί δεν σε καλύπτει; Παρόλ' αυτά, δύο δωρεάν εφαρμογές που έχω υπόψη μου είναι
α) το Vectornator (μόνο για Mac όμως) και β) το Gravit Designer (αλλά με πολλούς περιορισμούς στη δωρεάν έκδοση).
Μια εναλλακτική περίπτωση που ίσως σε ενδιαφέρει είναι το Affinity Designer, εμπορική εφαρμογή μεν αλλά σε χαμηλή τιμή και χωρίς συνδρομή.

Ευχαριστώ! Θα τα δοκιμάσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιο δωρεάν λογισμικό για μετατροπή video από το ένα format σε αλλο; Έχω ένα video 10 λεπτών από το κινητό μου με μέγεθος 850ΜΒ, θέλω να το κάνω πιο μικρό για να το ανεβάσω YouTube. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, giorgoskouro είπε

Υπάρχει κάποιο δωρεάν λογισμικό για μετατροπή video από το ένα format σε αλλο; Έχω ένα video 10 λεπτών από το κινητό μου με μέγεθος 850ΜΒ, θέλω να το κάνω πιο μικρό για να το ανεβάσω YouTube. 

format factory

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το βίντεο είναι τίποτα 4k ή full HD και με πολύ υψηλό bitrate θα πρέπει να επιλέξεις χαμηλότερη ανάλυση π. χ. 720p και bitrate κάπου στα 3000 γιατί αλλιώς πάλι μεγάλο θα στο βγαλει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
7 λεπτά πριν, KilliK είπε

πολυ καλο, θενξ!

Για καλο το εχω κι εγω, χοχο, αλλιως δεν θα το προτεινα 😀😎
Μου αρεσει επισης οτι χρησιμοποιει τους 4 πυρηνες i5 επεξεργαστη συνολικα καλυτερα απο αλλα 👌

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

shutter encoder 🎞️
https://www.shutterencoder.com/en/

[Δεν θα <αντικαταστησει> τα handbrake - vidcoder, μεν αλλα εχει εξτρα επιλογες που απουσιαζουν απο εκεινα 🙂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζετε κανένα λογισμικό για την επεξεργασία video όπως το movie maker;

Κατέβασα το movie maker για win10 αλλά δεν μου άρεσε, το παλιό ήταν καλύτερο, δοκίμασα να εισάγω ένα video για επεξεργασία και λέει να το μετατρέψω σε άλλο format για να το δεχτεί η εφαρμογή....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Βασίλης_29 είπε

Γνωρίζετε κανένα λογισμικό για την επεξεργασία video όπως το movie maker;

Κατέβασα το movie maker για win10 αλλά δεν μου άρεσε, το παλιό ήταν καλύτερο, δοκίμασα να εισάγω ένα video για επεξεργασία και λέει να το μετατρέψω σε άλλο format για να το δεχτεί η εφαρμογή....

Ορίστε. Το κλασσικό movie maker. Μπαίνει μέσα από το ms live, τρέχεις το πρόγραμμα και πατάς για να επιλέξεις ότι θέλεις να στήσει. Μετά τσεκάρεις μόνο το Movie maker.

https://mega.nz/file/ylhUAIiT#8LyxS1ZZHv9AKxkz0baOpbsOJLXEmIbtDrPUWjMtEho

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, micos000 είπε

Ορίστε. Το κλασσικό movie maker. Μπαίνει μέσα από το ms live, τρέχεις το πρόγραμμα και πατάς για να επιλέξεις ότι θέλεις να στήσει. Μετά τσεκάρεις μόνο το Movie maker.

https://mega.nz/file/ylhUAIiT#8LyxS1ZZHv9AKxkz0baOpbsOJLXEmIbtDrPUWjMtEho

Θα το δοκιμάσω, Πάντως όταν είχα win7 πριν μήνες προσπάθησα να κάνω αυτό που λες και δεν κατάφερα να τρέξω το Movie maker μου έβγαζε κάποιο σφάλμα. 

Edit: Τελικά το βρήκα και το κατέβασα μεμονωμένο και το έτρεξα, λειτουργεί μια χαρά. Από το windows live δεν έβγαζα άκρη, τα έκανα install αλλά δεν εμφανιζόντουσαν shortcuts ούτε μπορούσα να εντοπίσω που βρισκόταν ο φάκελος εγκατάστασης.

Επεξ/σία από Βασίλης_29
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...