Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, Panagiotis 05 είπε

θα φανούν άμεσα. ίσως και την επόμενη ημέρα και φαίνονται στις κινήσεις της κάρτας ή του λογαριασμού από το app. αλλιώς θα περιμένεις να έρθει ο μηνιαίος λογαριασμός. αυτό που πρέπει να δεις και να βάλεις στην φόρμα του paypal προκειμένου να γίνει η επαλήθευση είναι ένας κωδικός που φαίνεται στην αιτιολογία συναλλαγής.

Όχι Λάθος κάνεις. Στη φόρμα του paypal για επαλήθευση του λογαριασμου θα βαλεις ακριβώς τα δύο πόσα που σου κατέθεσαν. Όχι κωδικό από την αιτιολογία. Ο κωδικός που λες είναι για επαλήθευση κάρτας.

 

Όταν ο chocondo ρωτάει αν τα ποσα θα φανούν στο app ελπίζω να εννοεί στο  app της τραπεζας και όχι στου paypal. Στην εφαρμογή του ebanking, ναι θα φανούν. 

ΥΓ. Αν η τραπεζα είναι η Alpha Bank τότε θα χρεωθεί και 3 + 3 € για τα εισερχόμενα εμβασματα!!! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, alfeios είπε

Όχι Λάθος κάνεις. Στη φόρμα του paypal για επαλήθευση του λογαριασμου θα βαλεις ακριβώς τα δύο πόσα που σου κατέθεσαν. Όχι κωδικό από την αιτιολογία. Ο κωδικός που λες είναι για επαλήθευση κάρτας.

Όταν ο chocondo ρωτάει αν τα ποσα θα φανούν στο app ελπίζω να εννοεί στο  app της τραπεζας και όχι στου paypal. Στην εφαρμογή του ebanking, ναι θα φανούν. 

ΥΓ. Αν η τραπεζα είναι η Alpha Bank τότε θα χρεωθεί και 3 + 3 € για τα εισερχόμενα εμβασματα!!! 

Ναι σωστα.Στην εφαρμογη της Εθνικης εννοω.

Οντως τα ποσα που σου κανουν καταθεση ζητανε ευχαριστω ολους :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Chocobo είπε

Ναι σωστα.Στην εφαρμογη της Εθνικης εννοω.

Οντως τα ποσα που σου κανουν καταθεση ζητανε ευχαριστω ολους :)

Δεν γνωρίζω αν η Εθνική θα σε χρεώσει για τοσο μικρης αξιας εισερχομενα εμβασματα. Εμένα η Alpha Bank με χρεωσε, αλλά μετά από διαμαρτυρία ακύρωσε τη χρεωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, alfeios είπε

Δεν γνωρίζω αν η Εθνική θα σε χρεώσει για τοσο μικρης αξιας εισερχομενα εμβασματα. Εμένα η Alpha Bank με χρεωσε, αλλά μετά από διαμαρτυρία ακύρωσε τη χρεωση

Ολα καλα αν προκειται για τοσο μικρο ποσο δεν τρεχει κατι.Απλα ειδα πως υπαρχει και μια επιλογη για αμεση ενεργοποιηση την οποια δεν ειχα δει αρχικα(στο google καπου την πηρε το ματι μου , ισως ειναι παλιο ποστ).Οποτε λιγο υπομονη θα κανω μεχρι να φανουν.

Κατι τελευταιο καθως οπως ειπα εχουν περασει πολλα χρονια, για να κανουμε top up υπαρχουν εμβασματα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Εχω καποιο προβλημα με την PayPal. Πριν μια βδομαδα πουλησα μεσω αγγελιας ενα ρολοι. Αποστολη στη Νιγηρια. Ποσο 220 + 36 έξοδα αποστολης. Μου ηρθε email απο την PayPal οτι το ποσο εχει δεσμευτεί και θα κατατεθει στον λογαριασμο μου μολις στειλω tracking number το οποιο και εκανα Δευτερα απόγευμα. Μεχρι εδω ολα καλα. Αφου περασαν 3 μερες και δεν ειδα κανενα ποσο στελνω μνμ και μου λενε οτι εχουν ενα τεχνικο θεμα και θα λυθει συντομα. Οποτε περιμενω μεχρι σημερα. Οπου μου ερχεται ενα μνμ απο PayPal το οποιο λεει οτι επρεπε να κλεισουν το συστημα και να το αντικαταστησουν με καινουριο αλλα χαθηκαν καποια στοιχεια και ετσι χρεωσαν τον αγοραστη αντι για 256 € που επρεπε, 556€ οποτε ο αγοραστης ζήτησε να σταλουν τα παραπανω χρηματα σε μια διεύθυνση στην αμερικη και ζηταν απο μενα να στειλω μεσω money gram 300€ στην αμερικη. Τους εστεινα μνμ οτι αυτο δεν μου στέκει και πολυ και περιμενω. 

Επειδή πρωτη φορα μπαινω σε αυτη την διαδικασία εχω χασει λιγο την μπαλα ρε παιδια. Οποιος μπορει ας βοηθήσει...

Στελνω το screenshot με το mail

Screenshot_2019-08-25-00-55-58-012_com.yahoo.mobile.client.android.mail.png

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, nikos1914 είπε

Καλησπερα. Εχω καποιο προβλημα με την PayPal. Πριν μια βδομαδα πουλησα μεσω αγγελιας ενα ρολοι. Αποστολη στη Νιγηρια. Ποσο 220 + 36 έξοδα αποστολης. Μου ηρθε email απο την PayPal οτι το ποσο εχει δεσμευτεί και θα κατατεθει στον λογαριασμο μου μολις στειλω tracking number το οποιο και εκανα Δευτερα απόγευμα. Μεχρι εδω ολα καλα. Αφου περασαν 3 μερες και δεν ειδα κανενα ποσο στελνω μνμ και μου λενε οτι εχουν ενα τεχνικο θεμα και θα λυθει συντομα. Οποτε περιμενω μεχρι σημερα. Οπου μου ερχεται ενα μνμ απο PayPal το οποιο λεει οτι επρεπε να κλεισουν το συστημα και να το αντικαταστησουν με καινουριο αλλα χαθηκαν καποια στοιχεια και ετσι χρεωσαν τον αγοραστη αντι για 256 € που επρεπε, 556€ οποτε ο αγοραστης ζήτησε να σταλουν τα παραπανω χρηματα σε μια διεύθυνση στην αμερικη και ζηταν απο μενα να στειλω μεσω money gram 300€ στην αμερικη. Τους εστεινα μνμ οτι αυτο δεν μου στέκει και πολυ και περιμενω. 

Επειδή πρωτη φορα μπαινω σε αυτη την διαδικασία εχω χασει λιγο την μπαλα ρε παιδια. Οποιος μπορει ας βοηθήσει...

Στελνω το screenshot με το mail

Screenshot_2019-08-25-00-55-58-012_com.yahoo.mobile.client.android.mail.png

Δεν θελω να σε τρομάξω ουτε να σε αγχώσω. Ειναι και περασμενη ωρα... ΜΗΝ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΧΡΗΜΑΤΑ.Ποτε δεν εγινε καταθεση κανενος ποσου στον Paypal λογαριασμο σου, Κανενας δεν εκανε λαθος  μεταφορα ποσου.Σταματας την συζητηση μαζι του, Δευτέρα πρωί πρωί πηγαίνεις ταχυδρομείο και προσπάθησε να γυρίσεις το δέμα πίσω... Έπεσες θύμα άπατης.Μπορείς να διαβάσεις το παρακάτω topic και να καταλάβεις τι συμβαίνει. Επόμενη φορά ψάξε περισσότερο το θέμα PayPal κτλ. 

 

Επεξ/σία από asdfnikos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, nikos1914 είπε

Καλησπερα. Εχω καποιο προβλημα με την PayPal. Πριν μια βδομαδα πουλησα μεσω αγγελιας ενα ρολοι. Αποστολη στη Νιγηρια. Ποσο 220 + 36 έξοδα αποστολης. Μου ηρθε email απο την PayPal οτι το ποσο εχει δεσμευτεί και θα κατατεθει στον λογαριασμο μου μολις στειλω tracking number το οποιο και εκανα Δευτερα απόγευμα. Μεχρι εδω ολα καλα. Αφου περασαν 3 μερες και δεν ειδα κανενα ποσο στελνω μνμ και μου λενε οτι εχουν ενα τεχνικο θεμα και θα λυθει συντομα. Οποτε περιμενω μεχρι σημερα. Οπου μου ερχεται ενα μνμ απο PayPal το οποιο λεει οτι επρεπε να κλεισουν το συστημα και να το αντικαταστησουν με καινουριο αλλα χαθηκαν καποια στοιχεια και ετσι χρεωσαν τον αγοραστη αντι για 256 € που επρεπε, 556€ οποτε ο αγοραστης ζήτησε να σταλουν τα παραπανω χρηματα σε μια διεύθυνση στην αμερικη και ζηταν απο μενα να στειλω μεσω money gram 300€ στην αμερικη. Τους εστεινα μνμ οτι αυτο δεν μου στέκει και πολυ και περιμενω. 

Επειδή πρωτη φορα μπαινω σε αυτη την διαδικασία εχω χασει λιγο την μπαλα ρε παιδια. Οποιος μπορει ας βοηθήσει...

Στελνω το screenshot με το mail

Screenshot_2019-08-25-00-55-58-012_com.yahoo.mobile.client.android.mail.png

Απάτη είναι σίγουρα.

Ποιά είναι η διεύθυνση αποστολέα του μηνύματος; Αποκλείεται να είναι από Paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, nikos1914 είπε

Αυτη ειναι η δ/νση..

[email protected]

Με ενα απλο search...Απο το μακρινό 2011   https://www.paypal-community.com/t5/Archive/consultant-com-I-have-been-asked-to-confirm-to-this-website-for/td-p/167760 

Επεξ/σία από asdfnikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον την πατησα γμτ... Ελπιζω να προλαβω το ρολοι. Απο τις 20/8 ειναι στο τελωνείο της νιγηριας και μου λεει καθυστέρηση κατα τον εκτελωνισμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, nikos1914 είπε

Μαλλον την πατησα γμτ... Ελπιζω να προλαβω το ρολοι. Απο τις 20/8 ειναι στο τελωνείο της νιγηριας και μου λεει καθυστέρηση κατα τον εκτελωνισμο...

Όταν λες Μάλλον?

Έπεσες κανονικά στην παγίδα τους.Δεν μπήκες στον κόπο να ψάξεις λίγο πως λειτουργούν οι πλατφόρμες πριν μπεις στη διαδικασία να κάνεις συναλλαγές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια διευθυνση? Κανει μπαμ οτι ειναι η fake μονο και μονο τις γραμματοσειρες και τα χρωματακια. Δεν υπάρχει διάλογος με το paypal.

Λυπάμαι που το λέω αλλά εφόσον το ρολοι έχει φτάσει εκεί δύσκολα θα γυρίσει πίσω γιατί συνήθως δεν γυρνάει τίποτα.

Ποτέ αποστολές στην νιγηρία για κανένα λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nikos1914 είπε

Μαλλον την πατησα γμτ... Ελπιζω να προλαβω το ρολοι. Απο τις 20/8 ειναι στο τελωνείο της νιγηριας και μου λεει καθυστέρηση κατα τον εκτελωνισμο...

Το Μαλλον είναι πλεονασμός!!!Την πάτησες.

Κρίμα ρε παιδιά,κρίμα .Δηλαδη πόσο πιο μπαμ να κάνει ότι είναι απάτη;Αποστολή στην Νιγηρία;

Η Σοφία Πάσχου του email ποια είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μόλις από το πρώτο ποστ που είδα λέξη Νιγηρία , κατάλαβα ότι είναι απάτη. Μην ξεχάσεις να αλλάξεις και κωδικούς στο paypal  , αλλά να μπεις στο κανονικό site αυτή την φορά. Πες ότι τα έχασες τα ρολόι στον δρόμο και τέλος. Μην ασχολείστε άλλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...