Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

10 λεπτά πριν, 4son είπε

σχετικά με την νέα καρτα από alpha bank  Σε μία prepaid με pin έπρεπε να ενεργοποιήσω το pin στο ATM αλλιώς δεν 

Παρότι την είχες ενεργοποίηση από το alpha Web app; 

 

Δεν ξέρω τι να πω γιατί τώρα μόλις δοκίμασα από ένα διαφορετικό μηχάνημα atm αλλού καταστήματος alpha Bank και δούλεψε κανονικά. 

 

Τι στο καλό πρέπει να κάνω πια για να την δεχτεί το paypal;;;

 

Και δυστυχώς δεν μπορώ να μιλήσω με το τηλεφωνικό support γιατί πάντα κλείνει η γραμμή μετά από ένα ηχιτικο μυνημα περί convi-19 που λέει. 

 

Έχει καταφέρει κανείς να μιλήσει με το support του paypal αυτές τις μέρες; 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Με βάση τις οδηγίες που αναφέρει το ίδιο το paypal έκανα remove card και δοκιμάζω τώρα να ξανά εισάγω τη νέα αλλά δεν την δέχεται μου κάνει decline card.

Δοκίμασε πάλι αύριο.

3 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Fan fact: Το ξέρετε ότι για κάθε ενεργοποίηση κάρτας σας χρεώνουν 5 ευρώ?

Spoiler

fun fun fun GIF

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

paypal.jpg

ΤΟ έχω ήδη κάνει.

Έχω στείλει τουλάχιστον 3 μειλ και καμιά απάντηση.

 

Και τι έγινε το παλιό 10 ψηφιο νομίζω νούμερο τηλεφώνου που είχανε?

 

Πάντως όσες φορές και να έχω δοκιμάσει να πάρω τηλέφωνο σήμερα ποτέ δεν μίλησα με κάποιον συνεχώς μετά το ηχητικό μήνυμα έκλεινε η γραμμή.

 

===========================================================================================================================

 

  

Μόλις μου ήρθε μειλ απάντησης από τα 4-5 που έχω στείλει το τελευταίο 24ωρο.

Αναφορά σε κείμενο

I have carefully looked into your account and I advise you to clear the cache and cookies on your computer and then use internet explorer or mozilla firefox. Do not use google chrome with PayPal. Then try to update your card. If it does not work, please wait 72 hours and then try again. This will resolve the issue. Do not do this on your phone also, please use a computer.

Το θέμα είναι ότι όσο αφορά τα cookies τουλάχιστον στον firefox που χρησιμοποιώ στα pc μου του έχω επιλέξει κάθε φορά που κλείνω τον firefox να τα καθαρίζει - σβήνει από όλες τις σελίδες.

firefox-cookies-settings.jpg

Γιατί λένε να μην το κάνω από chrome?

Από κινητό πες το καταλαβαίνω αλλά γιατί όχι από τον Google chrome?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε αυτο που λενε αλλιως ξαναδοκιμαζεις σε 72 ωρες.Τωρα γιατι οχι απο τον Google chrome αυτοι ξερουν αλλα μη κολλας σε αυτο.Το ζητημα ειναι να περαστει η καρτα σου.Μολις περαστει χρησιμοποιησε και τον Google chrome να μπαινεις στο paypal σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά εννοείτε ότι το θέμα είναι να περαστεί η κάρτα από εκεί και πέρα περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.

Το θέμα γιατί να περιμένω 72 ώρες? Έχουν κάνει προσωρινό μπαν την κάρτα για 2 μέρες? Και από τη στιγμή που μιλάω τουλάχιστον έστω και μέσω μηνυμάτων μειλ με το paypal support δεν μπορούν να αναιρέσουν αυτό το temp ban της κάρτας για να την εισάγω?

Γιατί μην ξεχνάμε μετά πρέπει να περιμένω άλλες 2-4 μέρες από την τράπεζα για να δω τον verification code που θα έχει σαν αιτιολογία όταν το paypal τραβήξει το 1-2 ευρώ από το λογαριασμό μου για να δει ότι η κάρτα είναι δική μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ισως εχει φαει καποιο σκαλωμα η καρτα σου στο συστημα τους.Και να χρειαζεται 72 ωρες το συστημα για να ξανακανει το verification.Οπως σου ειπα και την αλλη φορα αν κανεις update την καρτα και οχι αφαιρεση και προσθηκη νεας καρτας,δεν θα χρειαστει το verification code.2 καρτες περασα προσφατα πειραιως/αλφα κανοντας update τα στοιχεια και δεν ζητηθηκε μετα ο verification code.

Επεξ/σία από Mr_Terror
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν δεις στα πιο πάνω μου ποστ ήταν το πρώτο που δοκίμασα και δεν έκανε καν update λές εγώ να ήθελα να περιμένω πάλι τις 2-4 μέρες της τράπεζας για το verification code.

Και εννοείτε ότι δεν το δοκίμασα μόνο μια φορά πριν κάνω remove την παλιά κάρτα από το paypal μου.

  

22 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Μόλις παρέλαβα την νέα κάρτα μου από alpha bank και ενώ την έχω ενεργοποίηση από το alhabnk web app και πήρα και τηλέφωνο το alpha web banking support για να τσεκάρω ότι είναι πραγματικά ενεργοποιημένη και μου είπαν ότι είναι κανονικά.

Πάω λοιπόν στο paypal να κάνω update τα νέα στοιχεία και ενώ εισάγω την νέα ημερομηνία λήξης της κάρτας και το νέο 3 ψήφιο security code που έχει από πίσω η κάρτα μου βγάζει συνεχώς το παρακάτω μήνυμα.

paypal-update-card-issue.jpg

Και το τηλέφωνο support έχει αλλάξει?

Γιατί παλιότερα νομίζω έπρεπε να καλέσω ένα 10 ψήφιο νούμερο ενώ τώρα μου βγάζει αυτό:

2103002172

Και εκτός αυτού μου βγάζει το κλασικό ηχογραφημένο μήνυμα σχετικά με τον covid-19 και μου κλείνει την γραμμή.

Edit(13:20):

Και μετά σου λέει κανείς γιατί βρίζουμε το Ελλαδισταν και προμοταρουμε τις ξένες υπηρεσίες.

Μόλις με πήρανε τηλέφωνο από το paypal και όλα μια χαρά.

Απ' ότι μου είπε η κοπέλα που μίλησα μαζί της αν δοκιμάσεις πάνω από 3 φορές να βάλεις μια κάρτα(Και δεν την δεχτεί) ή να κάνεις update ακόμα και σε διαφορετικές μέρες το σύστημα μπλοκάρει προσωρινά για 72 ώρες αυτή τη κάρτα για να σε προστατέψει από hack.

Απλά προσοχή από που μπαίνετε για να κάνετε add/update κάρτες.

Δεν προτείνουν chrome και ούτε την εφαρμογή του paypal στα κινητά. Καλύτερα από σταθερό υπολογιστή(Αν είναι δυνατόν και με static ip) για την ώρα που θα κάνεις add/update της κάρτας.

 

Απλά τώρα περιμένω να έρθει ο κωδικός επαλήθευσης από την τράπεζα μου για να κάνω verify την νέα κάρτα.

 

RESPECT PAYPAL για ακόμα μια φορά.

 

Fan fact: Το paypal είναι Αμερικάνικη υπηρεσία.

Όσο και να βρίζουμε τον Τραμπ(Και καλά του κάνουμε) αυτήν την εποχή όσο αφορά τα χρήματα έχουν και γ... τις υπηρεσίες.

Όχι ότι γι' αυτό είναι υπεύθυνος ο Τραμπ γιατί το Paypal υπάρχει χρόνια τώρα πολύ πριν τον Τραμπ.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν φτιαξουν το θεμα με την καρτα σου και κανεις update τα στοιχεια της καρτας δεν χρειαζεται να περιμενεις μερες για τον κωδικο.Αυτο θελω να σου εξηγησω.Οπως και να εχει οτι ηταν να κανεις απο μερια σου εχει γινει.Υπομονη τωρα να λυθει το θεμα απο την πλευρα του paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι άλλο τώρα.

Κανονικά από τη στιγμή που εισήγαγα την κάρτα και δεν έχω κάνει επαλήθευση δεν θα έπρεπε κάπου να μου έχει να εισάγω τον κωδικό επαλήθευσης?

Ή για να εμφανιστεί αυτό το κουμπί πρέπει να περιμένω 1-2 μέρες?

Δεν μιλάω για την τράπεζα έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Κάτι άλλο τώρα.

Κανονικά από τη στιγμή που εισήγαγα την κάρτα και δεν έχω κάνει επαλήθευση δεν θα έπρεπε κάπου να μου έχει να εισάγω τον κωδικό επαλήθευσης?

Ή για να εμφανιστεί αυτό το κουμπί πρέπει να περιμένω 1-2 μέρες?

Δεν μιλάω για την τράπεζα έτσι.

Καρτες που απλα ανανεώνονται δεν χρειάζεται επαλήθευση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλό είναι πριν ποσταρουμε κάτι να διαβάζουμε λίγο μερικά ποστ πριν από αυτό γιατί απαντάτε εντελώς λάθος.

Και το περίεργο είναι ότι έχεις και παράθεση του τελευταίου μου ποστ αλλά ποτέ δεν το διάβασες.

Λέξη κλειδί στη παράθεση του ποστ μου που έκανες είναι το "εισήγαγα" και όχι αναβάθμισα.

Π.χ. στη περίπτωση μου δεν έκανα καμία αναβάθμιση αφού δοκίμασα αρχικά δεν το δέχτηκε και έσβησα την κάρτα και δοκίμασα να ξαναπεράσω την νέα κάτι που πάλι δεν δέχτηκε και τελικά το θέμα λύθηκε μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με το paypal.

Όλα αυτά τα έχω ήδη αναφέρει στα προηγούμενα ποστ μου που σημαίνει αν κάνατε ένα κόπο να διαβάσετε μερικά ποστ πριν από αυτό που θα κάνατε θα το ξέρατε.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...