Προς το περιεχόμενο

Αυτοκίνητα με υγραέριο. Γνώμες


algait

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, teachertza είπε

ΛΟΙΠΟΝ!

380 χιλιόμετρα αέριο αποκλειστικά

36,81 λίτρα έκαψε

0,685 ευρώ / λίτρο γέμισα

25,21 ευρώ κόστισε

Καλά είναι? Τί λέτε?

Σε 1.4 το καλοκαιρι με A/C στο μεγαλύτερο μέρος της διαδρομής, κάπου τόσο καίω κι εγώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 ώρες πριν, ARIS-PANOS είπε

Εγώ γνωρίζω για κάθε χρόνο ΚΤΕΟ

 

16 ώρες πριν, ARIS-PANOS είπε

 Είπα αυτό μου μου λένε γνωστοί που έχουν οχήματα με Υγραέριο.

 

2 λεπτά πριν, ARIS-PANOS είπε

Αυτή  είναι η δική σου΄άποψη

Δεν είναι η δική μου άποψη.. είναι το συμπέρασμα που βγαίνει αβίαστα από τα συμφραζόμενα…

Από το ΕΓΩ γνωρίζω… πέσαμε στο Μου είπαν…

Αν όντως Σου Είπαν τότε Σου λεν μπαρούφες …

Άρα αν αντιλήφτηκες τουλάχιστον τώρα ότι σου Λεν μπαρούφες, τότε πρόσεχε γενικά τα συγκεκριμένα άτομα γιατί ίσως θα σε έχουν φλομώσει μπαρούφες και σε ίσως πιο σημαντικά πράγματα στην ζωή σου…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν παιδιά πήγα σήμερα στο συνεργείο, για τις διακοπές που λέγαμε στο ρελαντί, και έπεσαν πάνω απο το πρόβλημα με ρυθμίσεις κτλ.

Μου είπε αν συνεχίσει θα μου το αφήσεις.

Το πήρα έκανα μία βόλτα, δυστυχώς μέσα σε ένα δύωρο το είδα να σβήνει μία φορά. Δέν έπιασαν οι ρυθμίσεις. Πρέπει δυστυχώς να το αφήσω εκεί.

Γενικά δέν μου αρέσει αυτή η εξέλιξη. Έχω μία μικρή αίσθηση οτι με το prins δεν θα το έκανε αυτό. Φυσικά είναι αίσθηση... τίποτα παραπάνω.

Επεξ/σία από teachertza
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, teachertza είπε

Λοιπόν παιδιά πήγα σήμερα στο συνεργείο, για τις διακοπές που λέγαμε στο ρελαντί, και έπεσαν πάνω απο το πρόβλημα με ρυθμίσεις κτλ.

Μου είπε αν συνεχίσει θα μου το αφήσεις.

Το πήρα έκανα μία βόλτα, δυστυχώς μέσα σε ένα δύωρο το είδα να σβήνει μία φορά. Δέν έπιασαν οι ρυθμίσεις. Πρέπει δυστυχώς να το αφήσω εκεί.

Γενικά δέν μου αρέσει αυτή η εξέλιξη. Έχω μία μικρή αίσθηση οτι με το prins δεν θα το έκανε αυτό. Φυσικά είναι αίσθηση... τίποτα παραπάνω.

Μην έχεις τη συγκεκριμένη λογική , λογικό είναι να το αφήσεις να το δουν . Το συνδεσαν στο υπολογιστή και το κάνατε βόλτα στο δρόμο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, meletis_m είπε

Μην έχεις τη συγκεκριμένη λογική , λογικό είναι να το αφήσεις να το δουν . Το συνδεσαν στο υπολογιστή και το κάνατε βόλτα στο δρόμο;

Ναι.

Όχι για πολύ ώρα αλλα το έβγαλαν.

Εξυπηρετικοί ήταν, ίσως πρωτόγνωρο για συνεργείο, απλά τώρα μπλέξαμε αν πρέπει να το αφήσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, teachertza είπε

Ναι.

Όχι για πολύ ώρα αλλα το έβγαλαν.

Εξυπηρετικοί ήταν, ίσως πρωτόγνωρο για συνεργείο, απλά τώρα μπλέξαμε αν πρέπει να το αφήσω...

Το αμάξι το έκανες συντήρηση πρίν μπεί γκάζι;

Τουλάχιστον φίλτρο αέρα, μπουζί , φίλτρο καυσίμου;

Εννοείται να πάς να το δούν με την ησυχία τους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, meletis_m είπε

Το αμάξι το έκανες συντήρηση πρίν μπεί γκάζι;

Τουλάχιστον φίλτρο αέρα, μπουζί , φίλτρο καυσίμου;

Εννοείται να πάς να το δούν με την ησυχία τους.

Όχι, μου είπαν θα το δούν αυτοί αν κάτι χρειάζεται...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

ταξιδι σε εθνική και επαρχία 480 χιλιόμετρα με 30 ευρώ.

καλα είμαι;

πάντως το σύστημα έχει τις επιπλοκες μα το κλιματιστικό. Χωρίς, δουλεύει καμπάνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, teachertza είπε

Καλησπέρα.

ταξιδι σε εθνική και επαρχία 480 χιλιόμετρα με 30 ευρώ.

καλα είμαι;

πάντως το σύστημα έχει τις επιπλοκες μα το κλιματιστικό. Χωρίς, δουλεύει καμπάνα.

Να μετράς με λίτρα όχι με ευρώ γιατί οι τιμές παίζουν αρκετά από περιοχή σε περιοχή.

Αν έβαλες από περιοχή Γέρακα με 67 λεπτά το λίτρο για Εθνική είναι λίγο τσιμπημένο το καύσιμο γιατί  πάει 10 και κάτι λίτρα στα 100.Εμένα Εθνική το vectra 1600 πάει γύρω στα 8 λίτρα στα 100 και αν δουλεύω σε χαμηλές στροφές και μέχρι τα 100 χιλιόμετρα πέφτει και αρκετά κάτω από τα 8 λίτρα. Να σου καίει τόσο και να μη δουλεύει καλά με το κλιματιστικό δεν μπορούμε να πούμε ότι έχει φτωχό μίγμα. Μάλλον το αντίθετο.Λαμπάκι σου άναψε καθόλου στις αρυθμίες που λες;;;;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Να μετράς με λίτρα όχι με ευρώ γιατί οι τιμές παίζουν αρκετά από περιοχή σε περιοχή.

Αν έβαλες από περιοχή Γέρακα με 67 λεπτά το λίτρο για Εθνική είναι λίγο τσιμπημένο το καύσιμο γιατί  πάει 10 και κάτι λίτρα στα 100.Εμένα Εθνική το vectra 1600 πάει γύρω στα 8 λίτρα στα 100 και αν δουλεύω σε χαμηλές στροφές και μέχρι τα 100 χιλιόμετρα πέφτει και αρκετά κάτω από τα 8 λίτρα. Να σου καίει τόσο και να μη δουλεύει καλά με το κλιματιστικό δεν μπορούμε να πούμε ότι έχει φτωχό μίγμα. Μάλλον το αντίθετο.Λαμπάκι σου άναψε καθόλου στις αρυθμίες που λες;;;;;;

Είχα σε όλη τη διαδρομή κλιματιστικό. 38 λίτρα γέμισα και μηδένισα το κοντέρ άρα τόσο έκαψε στα 480 χιλιόμετρα που άδειασε.

λαμπακι δεν έχει ανάψει ποτέ. Απλά σβήνει όταν πατάω συμπλέκτη και φρένο.

αν λαμπάκι εννοείς της μπαταρίας όταν σβήνει τότε ναι έχει γίνει αρκετές φορές να σβήσει.

Αεριο είχα μια σούμα από ένα εκο και ένα bp στο Δρόμο από γαλατσι προς Μαρούσι.

εσεις ποια μάρκα γεμίζετε; Έχω ακούσει για χοντρές νοθείες...με εντυπωσιάζει να βλέπω το ένα πρατήριο 0.67 και το αμέσως επόμενο 0.8

Επεξ/σία από teachertza
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λίτρα πολύ καλά είσαι.Μάλλον είχες βάλει με ακριβή τιμή ανά λίτρο και έκανα λάθος υπολογισμούς.

Εγώ βάζω στη Λαυρίου από ΕΤΕΚΑ αυτό που είναι στο ρεύμα από Σταυρό προς Γλυκά Νερά με 67 λεπτά το λίτρο.

Έβαζα από το silk στο Γέρακα στην ίδια τιμή αλλά είχα κάτι σκοτσαρίσματα τελευταία και το άλλαξα για δοκιμή.Βέβαια είχα πάει και για ρύθμιση κατά την αλλαγή τα σκοτσαρίσματα εξαφανίστηκαν οπότε δεν είμαι σίγουρος αν έφταιγε το αέριο ή η ρύθμιση.Χιλιόμετρα περίπου τα ίδια κάνω οπότε παραμένω Λαυρίου αν δεν παρουσαστεί κάποιο πρόβλημα.

Κάποια ρύθμιση κάποιος αισθητήρας αέρας από κάπου φταίει και έχεις το πρόβλημα.Μημ αρχίσουν να αλλάζουν πολλαπλασιαστές,μπουζί κ.λ.π. εξαρτήματα στην τύχη.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, teachertza είπε

Καλησπέρα.

ταξιδι σε εθνική και επαρχία 480 χιλιόμετρα με 30 ευρώ.

καλα είμαι;

πάντως το σύστημα έχει τις επιπλοκες μα το κλιματιστικό. Χωρίς, δουλεύει καμπάνα.

Το κλιματιστικό το έχεις κάνει συντήρηση ;

Μήπως φρακάρει το ρουλεμάν του κομπρεσέρ;

Εγω το είχα φτιάξει γιατι με είχε αφησει.

Μετά μόλις το έφτιαξα απλώς πήγα για ρυθμιση .

Αναψα το A/C και κάναμε μια διαδρομή φια ρυθμιση του χαρτη με το επιπλέον φορτίο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, meletis_m είπε

Το κλιματιστικό το έχεις κάνει συντήρηση ;

Μήπως φρακάρει το ρουλεμάν του κομπρεσέρ;

Εγω το είχα φτιάξει γιατι με είχε αφησει.

Μετά μόλις το έφτιαξα απλώς πήγα για ρυθμιση .

Αναψα το A/C και κάναμε μια διαδρομή φια ρυθμιση του χαρτη με το επιπλέον φορτίο.

Οκ πες ότι έχει θέμα. 

Γιατί δεν το κάνει στην βενζίνη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...