Προς το περιεχόμενο

Αυτοκίνητα με υγραέριο. Γνώμες


algait

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, tyf είπε

Brc φοράω. Όχι λογικά τα μπεκ είναι κανονικά υγραερίου. Σκέφτομαι να το πάω κάπου αλλού για σέρβις και να το δούνε αλλά δεν εμπιστεύομαι και πολλούς. 

Σε ποια περιοχή βρίσκεσαι;

Εάν είσαι εντός Αθήνας υπάρχει ο καλύτερος στα Brc και είναι στο Πειραιά από όσο έχω διαβάσει.

Είναι κοντά επι της Λ. Αθηνών -Πειραιως.

Κάποια συστήμα έχουν αρκετά καλά μπεκ 

3 ώρες πριν, korakios είπε

Έχει κανείς εμπειρία από Suzuki Alto ? Είδα μια αγγελία με εργοστασιακό brc αέριο και έχει σχεδόν 100000 χλμ . Θα κάνω άλλα τόσα ή το μοτέρ θα τα φτύσει ? (Με την προϋπόθεση ότι δουλεύει σωστά το σύστημα )

Πριν τη αγορά κάνε σχετική έρευνα .

Συνήθως τα Ιαπωνικά έχουν βαλβίδες ρυθμιζόμενες 

Σίγουρα θα θέλεις να ρυθμίζεις κάθε 30.000.

Είναι εισαγωγής το αμάξι; Εκτός εάν η Suzuki συνεργαζόταν με Brc όταν το έβγαλε.

Καλύτερα δες σκέτο βενζίνη και πήγαινε βάλε εσύ.

Πες ότι είναι εισαγωγή ή το έχει τοποθετηθεί έπειτα το γκάζι.

Υπολόγισε αναλόγως πόσα χιλιόμετρα έχει κάνει με γκάζι , ίσως θέλουν αλλαγή μπεκ , επισκευή ο πνεύμονας , λόγω δεκαετίας μήπως έχει λήγει σύντομα η δεξαμενή.

Το κυριότερο δεν ξερεις πως έχει ρυθμιστεί και πως το έχουν. Δουλέψει με γκάζι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, teachertza είπε

Φαντάζομαι, οτι όλοι έχετε αφαιρέσει τη ρεζέρβα.

Τί την κάνετε? την κουβαλάτε μαζί έξτρα?

Όχι δεν την έχω αφαιρέσει.

Τυλιγμένη με νάιλον για ρεζέρβα και δέσιμο.

2 φορές τη χρειάστηκα και δεν εμπιστεύομαι τα κιτ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι..... είναι στο σπίτι.

Σε 8 χρόνια ένα λάστιχο....Πήρα οδηκή βοήθεια με πήγε σε βουλκανιζατερ .....

Δεν ήταν φοβερή ταλαιπωρία, σε αυτή την συχνότητα τουλάχιστο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και ειναι στο πορτ μπαγαζ η ρεζερβα. Βεβαια  το CRV  εχει και μεγαλο αλλα οπως και να εχει ειναι χρησιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tyf είπε

Ένα spray fast ελαστικών αρκεί για να το πάτε μέχρι ένα βουλκανιζατερ. 

Εξαρτάται από τη ζημιά.

Αν σκιστεί κανένα πλαϊνό, δεν κάνει τίποτα το fast.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Doubt είπε

Εξαρτάται από τη ζημιά.

Αν σκιστεί κανένα πλαϊνό, δεν κάνει τίποτα το fast.

Ετσι ακριβως και αναγκαστικα θελει ρεζερβα και ισως και μεχρι να αλαλχτει με καινουργιο το λαστιχο που δεν είναι παντα εφικτο να γινει αμμεσα σε 1-2 μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να σχιστει πλαϊνό η το πας χωρίς αέρα για χιλιόμετρα ή βρίσκει σε κάνα φτερό. Πολύ ακραία φάση. Η το έχεις φάει σε κάνα πεζοδρόμιο.. 

Επεξ/σία από tyf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/8/2019 στις 8:58 ΜΜ, teachertza είπε

Εγώ να σου πω την αλήθεια αν χρειάζεται να δώσω αλλά 200 ευρώ για πολλαπλασιαστές κτλ προτιμώ να δώσω 50 και να το ξηλωσω.

😂😂😂

Να σου πω την αλήθεια ήμουν σαφής όταν πήγα στο μαγαζί.

τον ρώτησα αν το αέριο ταιριάζει σε αυτό το αμάξι. Μου είπε ότι είναι ιδανικό για γερμανικά. 

Τον ρώτησα αν θα πάρω τον κινητήρα στο χέρι. Μου είπε αποκλείεται.

τον ρώτησα αν είναι εντάξει το αμάξι στα όλα του και μου είπε ότι κάνει έλεγχο τόσων σημείων πριν βάλει το αέριο.

Προχθές που πήγα έδειχνε να ξέρει το πρόβλημα και να μου λέει ότι «γενικά συμβαίνει σε αυτό το μοντέλο». Αν μου το είχε πει πιο πριν δεν θα το είχα βάλει. 

Απλα κρατάω μια επιφύλαξη και δεν λέω κάτι γιατί μέχρι στιγμής δείχνει σωστός στην εξυπηρέτηση.

και δεν λέω να πάρει φωτιά σε τέσσερα χρόνια, ας πάρει. Και κάτι βλάβες που είχα στο κιβώτιο μου είχαν πει σε άλλο συνεργείο «οκ για 40.000 Χμ εντάξει θα είσαι.Αλλά όχι και έτσι. Μόλις το έβαλα και δεν είναι λειτουργικό. Είναι στα όρια του επικίνδυνου μάλιστα. Ας μου το έλεγε από πριν δεν λέω κάτι άλλο.

τελικα εστρωσε το αυτοκινητο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, saltofx_v είπε

τελικα εστρωσε το αυτοκινητο?

Δέν σας έχω ξεχάσει...

Σήμερα το πήρα. Γενικά δείχνει να έχει στρώσει. Παρατηρώ κάτι "αδυναμίες" σε σχέση με τη βενζίνη αλλα δέν σβήνει.

Μου είπε επίσης οτι το δυναμό μου είναι σχετικά αδύναμο και θέλει επισκευή. Για να φτιάξει 100% θα πρέπει να φτιάξω το δυναμό. Μου το είχαν ξαναπεί αυτό, είχα αμελήσει. Έχει σημασία? Τί πιστεύετε?

Επίσης παρατηρώ σχετικά αδύναμη 1η την ώρα που ξεκινάει. Βέβαια δέν είμαι σίγουρος γιατί συνήθισα ένα άλλο αμάξι όσο το είχα εκεί, θα του δώσω χρόνο μερικές μέρες.

Πάντως να αναφέρω, οτι το αμάξι επιβαρύνεται γενικότερα πολύ με το κλιματιστικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tyf είπε

Για να σχιστει πλαϊνό η το πας χωρίς αέρα για χιλιόμετρα ή βρίσκει σε κάνα φτερό. Πολύ ακραία φάση. Η το έχεις φάει σε κάνα πεζοδρόμιο.. 

Ξέχασες τις λακκούβες που δεν είναι καθόλου ακραία φάση.

Στις 7/8/2019 στις 11:28 ΜΜ, teachertza είπε

Φαντάζομαι, οτι όλοι έχετε αφαιρέσει τη ρεζέρβα.

Τί την κάνετε? την κουβαλάτε μαζί έξτρα?

Βρήκα μια τύπου "ανάγκης" στενή, που δεν πιάνει πολύ χώρο. Έχω και οδική βοήθεια βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, teachertza είπε

Δέν σας έχω ξεχάσει...

Σήμερα το πήρα. Γενικά δείχνει να έχει στρώσει. Παρατηρώ κάτι "αδυναμίες" σε σχέση με τη βενζίνη αλλα δέν σβήνει.

Μου είπε επίσης οτι το δυναμό μου είναι σχετικά αδύναμο και θέλει επισκευή. Για να φτιάξει 100% θα πρέπει να φτιάξω το δυναμό. Μου το είχαν ξαναπεί αυτό, είχα αμελήσει. Έχει σημασία? Τί πιστεύετε?

Επίσης παρατηρώ σχετικά αδύναμη 1η την ώρα που ξεκινάει. Βέβαια δέν είμαι σίγουρος γιατί συνήθισα ένα άλλο αμάξι όσο το είχα εκεί, θα του δώσω χρόνο μερικές μέρες.

Πάντως να αναφέρω, οτι το αμάξι επιβαρύνεται γενικότερα πολύ με το κλιματιστικό. 

αν εχεις θεμα με το δυναμο και δεν στελνει σωστα ρευματα μπορει να εχει πολλα θεμα με το αυτοκινητο.ετσι λογικα εξηγειται και η δυσλειτουργια με το κλιματιστικο.θα σου λεεγα να το φτιαξεις αμεσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...