Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικα σκεψου τι τρωμε τα ζωα τρωνε απιστευτη ντοπα στα εκτροφεια πλεον και μετα ερχετε ο αλλος και σου λεει για την πρωτεινη την σκονη οτι ειναι βλαβερη.Που να ξερατε τι μας ταιζουν.Ξερω και τι τους βαρανε δηλαδη το χω ψαξει.

Αν ειναι να ψαχτο τοσο, παει καταστραφηκα. Τρωω γιατι πρεπει να "μεγαλωσω", δν κοιταω τπτ. Μονο να χτισω μυες κ ας ειναι απο ντοπαρισμενο αυγο, κοτα, μοσχαρι ή μπακαλιαρο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Το ψαξεις δεν το ψαξεις τα γονιδια καθοριζουν τα παντα.Αλλοι κανουν τα χειροτερα και δεν παθαινουν τιποτα αλλοι παθαινουν με το παραμικρο.Οποτε φαε εκει και οτι γινει εγινε δεν θα ζησουμε και για παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Θα κάνω μια ερώτηση, ίσως newbie αλλά anw.  Έστω ένας διάδρομος με μέγιστο βάρος χρήστη 100κιλά. Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι αν πάει κάποιος, π.χ 120, δεν θα τον σηκώνει καν(δλδ θα ζορίζεται άπειρα, δεν θα ανοίγει  etc.)  ή ότι σε βάθος χρόνου(4-5 μήνες αν όχι λιγότερο) υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα να χαλάσει?

Υ.Γ ναι προφανώς για το παράδειγμα μπορεί να πει κάποιος(''ε ας αγοράσει στα 130κιλά''), η ερώτηση είναι γενικότερη. Αν σας βοηθάει σκεφτείτε ότι έχουμε Χ κιλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω δεν θα κυλαει ομαλα και σιγα σιγα θα χαλασει.Εχω ανεβει σε διαδρομο που νομιζα οτι θα διαλυθει απλα καθε βημα ετρεμε ολοκληρο

Ναι, και εγώ αυτό πιστεύω. Και ότι το χρονικό διάστημα που θα χαλάσει εξαρτάται από την κατασκευή( δλδ σε έναν βαθμό από το budget).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, το μοτέρ του διαδρόμου, μπορεί να μην "τραβάει" χρήστης βαρύτερο από 100 κιλά, οπότε θα πάθει ζημιά. Επιπλέον, οι (καλοί) διάδρομοι έχουν προστασία κατά των κραδασμών για να "προστατεύουν" τις αρθρώσεις (αστραγάλους, γόνατα, ισχύα) του χρήστη. Τα αντικραδασμικά υλικά έχουν κάποιες ανοχές, το όριο των οποίων ορίζεται από το μέγιστο βάρος του χρήστη. Εάν το βάρος του χρήστη ξεπερνάει το μέγιστο ανεκτό, τότε τα υλικά είτε φθείρονται πιο γρήγορα είτε δεν παρέχουν καμία προστασία είτε και τα δύο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα για λιπομετρηση και έβγαλε ένα χαρτί που λέει:

Body type:standard

Gender:male

Age 16

Height 170

Weight 56,5

BMI 19,6

Bmr 1642kcal

Fat 12,5%

Fat mass 7,1 kg

FFM 49,4Kg

TBW 36,2kg

 

 

Target bf 15%

Predicted weight 58,2kg

Predicted fat mas 8,8 kg

Fat to gain 1,7 kg

 

 

Τι πρέπει να διορθώσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τι παίζει με τους κροκους βρε παιδιά?

 

Διαβάζοντας το παρακατω

http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=32611

 

Όπως και το link που έχει στο δεύτερο ποστ σκεφτομε πόσο λάθος κάνουμε που τρώμε μόνο το ασπραδια που έχει την πρωτεινη και πετάμε το υπόλοιπο αυγο.Τον τελευταίο μήνα τρώω 2 κροκους καθημερινά από τα 10 αυγά και λέω να τα αυξήσω στους 4-5. Χοληστερίνη πάντα ηταν σε 80-100. Εκτός από αυτά τα κορεσμενα λιπαρα δεν τρώω τίποτα άλλο οπότε 10γρ λιπος από τους κροκους δεν νομίζω να είναι θέμα. Επίσης κόπηκε και το γαλα τελείως.

 

Πως το βλέπετε το παραπάνω οι ειδικοί? Είναι τόσο παρεξηγημενος ο κροκος του αυγου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα προτείνατε για στήθος που να μην επηρεάζει και τόσο τον ώμο μου; Πιέσεις λέω να τις αφήσω προς το παρόν μέχρι να βελτιωθεί η κατάσταση. Ήδη είμαι καλύτερα και δεν πονάω όσο πόναγα αλλά για πρόληψη λέω να το προσέξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα προτείνατε για στήθος που να μην επηρεάζει και τόσο τον ώμο μου; Πιέσεις λέω να τις αφήσω προς το παρόν μέχρι να βελτιωθεί η κατάσταση. Ήδη είμαι καλύτερα και δεν πονάω όσο πόναγα αλλά για πρόληψη λέω να το προσέξω.

 

Ανοίγματα με λάστιχο ή τροχαλία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...