Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Καλά είναι και αυτό, προφανώς θα έκανα ο,τι χρειάζεται. Το εννοούσα από άποψη ψυχολογίας. Εγώ κάθε φορά εβριζα και το μετανιωνα που τις άρχιζα. Υ.Γ. Οι decaf καφέδες γευστικά έχουν διαφορά? Θα κάνω μια παύση λίγο από καφεΐνη αλλά θέλω και την γεύση.

 

Eχουν διαφορά στη γευση που θα την καταλάβεις αν εισαι λατρης του καφε, αλλιως μετά απο λίγο δεν θα σε ενοχλεί ιδιαιτερα, αλλά εχουν και καφείνη. 

 

Btw περι ζεστάματος γενικά και εγω δεν εκανα κατι το ιδιαιτερο, κανα 5λεπτο διαδρομο και μετα βαρη αλλά αφου την πατησα και εχασα 2μηνες+ πλεον κανω γεμάτο 15' και μετα πριν γυμνάσω καποια ομαδα κανα και 2χ15 με χαλαρα κιλά για να ζεσταθουν και οι μυς που θα γυμνασω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, ευχαριστώ, θα πω εντυπώσεις όταν δοκιμάσω.

 

Για το ζέσταμα δεν χρειάζεται καν ο διάδρομος, ειδικά 15 λεπτά είναι overkill. Θα μπορούσες να αξιοποιησεις αυτά τα 15 λεπτά και λιγότερο σε πιο specific πράγματα όπως κάνεις με το 2x15

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετρεξα σημερα στον νυχτερινο ημιμαραθωνιο θεσνικης.

Η φαση γαμησε!!Εβρεχε για την πρωτη ωρα περιπου,αρκετά καλά και εκτοξευθηκε αποτομα η απολαυση του αγωνα.

Εκανα χρονο 2 ωρες και 17 λεπτα,6 λεπτά πανω απο περυσι.Αλλα καραγουσταρα και αυτη την φορα δεν ειχα και κανενα μυικο πονο στο τελος.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετρεξα σημερα στον νυχτερινο ημιμαραθωνιο θεσνικης.

Η φαση γαμησε!!Εβρεχε για την πρωτη ωρα περιπου,αρκετά καλά και εκτοξευθηκε αποτομα η απολαυση του αγωνα.

Εκανα χρονο 2 ωρες και 17 λεπτα,6 λεπτά πανω απο περυσι.Αλλα καραγουσταρα και αυτη την φορα δεν ειχα και κανενα μυικο πονο στο τελος.

 

Πόσα χιλιόμετρα ήταν όλη η διαδρομή που τρέξατε.

 

 

Εγώ ξεκίνησα γυμναστική μετά από 2 ημέρες που δεν έκανα. Η μέση μου έκανε τρία κρακ, το πρώτο 2 λεπτά αφού ξάπλωσα ανάσκελα στο πάτωμα χωρίς να κάνω κάτι, το δεύτερο και κλασσικότερο που γίνεται κάθε φορά έγινε αφού έβαλα τα χέρια πίσω από το σβέρκο για να ξεκινήσω τους κοιλιακούς, το τρίτο και δυνατότερο με λίγο πόνο όταν πήγα να κάνω τον 70ο κοιλιακό μου και σταμάτησα για λίγο....  έκανα 130 κοιλιακούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πόσα χιλιόμετρα ήταν όλη η διαδρομή που τρέξατε.

 

 

Εγώ ξεκίνησα γυμναστική μετά από 2 ημέρες που δεν έκανα. Η μέση μου έκανε τρία κρακ, το πρώτο 2 λεπτά αφού ξάπλωσα ανάσκελα στο πάτωμα χωρίς να κάνω κάτι, το δεύτερο και κλασσικότερο που γίνεται κάθε φορά έγινε αφού έβαλα τα χέρια πίσω από το σβέρκο για να ξεκινήσω τους κοιλιακούς, το τρίτο και δυνατότερο με λίγο πόνο όταν πήγα να κάνω τον 70ο κοιλιακό μου και σταμάτησα για λίγο....  έκανα 130 κοιλιακούς.

Ετρεξα σημερα στον νυχτερινο ημιμαραθωνιο θεσνικης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tips για χάσιμο βάρους. Πολλά απο αυτά είναι ήδη γνωστά, αλλά καλό κάνει η επανάληψη.

 

Disclaimer:

 

Εννοείτε ότι όλες οι συμβουλές πρέπει να συνδυαστούν με σωστές τροφές και άσκηση για να πετύχουν. Δεν υπάρχει μια μαγική συνταγή. Και η καφεΐνη με μέτρο.

 

8-science-based-weightloss-tips.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπως καλύτερα τα πόδια σήμερα, έτοιμη για προπόνηση ώμων / 3φαλων +αερόβιο (banghead)

Γιατι το αεροβιο δεν το κανεις ξεχωριστη μερα;

 

Δεν το λυπασαι το κορμι σου;

 

Τα ποδια οσο καθεσαι θα γινονται χειροτερα, ή πας σε φαση τα κανω δυο φορες την εβδομαδα για φευγει το πιασιμο και να μην το νιωθεις, ή συμβιβαζεσαι αλλα δεν θα περιμενεις να σε περασει ο πονος για να πας.

 

Σε δεκα λεπτα το πολυ λεω το πιασιμο θα χει φυγει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι το αεροβιο δεν το κανεις ξεχωριστη μερα;

 

Δεν το λυπασαι το κορμι σου;

 

Τα ποδια οσο καθεσαι θα γινονται χειροτερα, ή πας σε φαση τα κανω δυο φορες την εβδομαδα για φευγει το πιασιμο και να μην το νιωθεις, ή συμβιβαζεσαι αλλα δεν θα περιμενεις να σε περασει ο πονος για να πας.

 

Σε δεκα λεπτα το πολυ λεω το πιασιμο θα χει φυγει

αυτός είναι ο στόχος να γίνεται πρωινό αερόβιο σπίτι (πρέπει να πάρω το ποδήλατο πρώτα) 

έως τότε το αερόβιο θα ναι μετά τα βάρη 

όπως και να χει η ενεργητική αποκατάσταση θα υφίσταται στάνταρ μετά από leg day

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...