Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ μπροστά από το σπίτι έχω ποδηλατόδρομο που πάει όλη την παραλία λεμεσσού και πάλι δεν το σκέφτομαι.. ακόμα και εκεί μπορεί να σου την πέσει αυτοκίνητο λολ. 

 

-----

 

Για όποιον ενδιαφέρεται έφταξα 2 sandbags 26- 50kg η μία για Link.png Site: sandbagtraining με συνολικά έξοδα 10 ευρώ, και μιλάμε για σοβαρή προπόνηση όχι μαλακίες. 

 

Δεν υπάρχει καμιά δικαιολογία αν υπάρχει όρεξη. Σιγά μην κάνω body weight :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

όχι αμμουδιά δεν λέει τόσο γιατί αν τρυπήσει τον ήπιες και επίσης δεν ξέρω αν είναι αρκετά βαρύ. Με χαλίκι γίνεται, το χαλίκι πάει 3 ευρώ ανα 25 kg είναι πολύ φτηνό. 2 σακούλες αγόρασα. 

 

Τις βάζεις μέσα σε μικρότερες σακούλες 5 kg την μία και τις τυλίγεις με ταινία, για να μπορείς να βάζεις / βγάζεις όσο βάρος θές ανάλογα με την άσκηση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γαματος.... και ο σακος??? 

 

περιπου σαν ποιον ειναι...

 

Εγω σκεφτομουν να βρω λαστιχα, απο φορτηγο, τρακτερ, φορτωτη, αλλα κανεις δεν τα δινει ετσι....Βαριοπουλα, εχω την καταλληλη....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θενξ φιλε ! ο λογος που δε θελω να δωσω με τιποτα πανω απο 500 ευρα ειναι οτι δεν την ειδα ξαφνικα ποδηλατης - για πολυ μικρη χρηση το θελω εδω γυρω γυρω ! το σκεφτομαι πολυ γιατι βλεπω τα αμαξια και πως οδηγανε και με προβληματιζει ..

ευχαριστω για τα ινφο !

καλη ανασταση σε ολους ειτε πιστευουν ειτε οχι -σπεκτ ακους :-) ?  και φατε οτι θελετε χωρις να σκεφτεστε τιποτα  μια φορα τον χρονο ειναι απολαυστε το !!

 

                                    χρονια πολλα !!!

 

Ωραία. Εφόσον δεν την είδες ξαφνικά ποδηλάτης, πολύ καλά κάνεις και μένεις μέχρι τα €500. Όπως είπα και πριν, για την χρήση που το θέλεις, η πρόταση του Bosei (σαν είδος ποδήλατου, όχι απαραίτητα το μοντέλο) είναι μια χαρά, κάνε την έρευνά σου και εδώ είμαστε.

 

 

 2000 αλουμινένιο;;; ρε παιδιά, απο πόσο ξεκινάνε τα full carbon;;;;

 

Δεν υπάρχει απόλυτη απάντηση στο ερώτημά σου. Υπάρχουν ποιότητες και ποιότητες σε carbon, όπως επίσης και διαφορετικές μέθοδοι κατασκευής. Επίσης, κάθε εταιρία έχει τη δική της τιμολογιακή πολιτική. Ποδήλατα της ίδιας εταιρίας, full carbon, έχουν πολύ διαφορετικές τιμές. Για παράδειγμα:

 

Ποδήλατο 1

 

Ποδήλατο 2

 

Ποδήλατο 3

 

Τα τρία αυτά είναι της ίδιας εταιρίας (BMC) και στις εκδόσεις που έβαλα στα links, φέρουν το ίδιο σετ εξαρτημάτων (Dura Ace Di2 της Shimano). Το 3ο, εάν δεν με απατά η μνήμη μου πάει γύρω στα €4500, το 2ο ανεβαίνει στις €6000 και το 1ο, ε, εκεί μιλάμε για πενταψήφιο ποσό...

 

Προφανώς, θα βρεις και ποδήλατα full carbon σε πολύ χαμηλότερη τιμή από τα €2000 του αλουμινένιου. Αλλά το τρικ εδώ είναι ότι κατά πάσα πιθανότητα, full carbon θα είναι μόνο ο σκελετός, που σημαίνει ότι το πιρούνι, το παλουκόσελλο δεν θα είναι και τα εξαρτήματα θα ανήκουν στις οικονομικές σειρές της Shimano (δεν αναφέρομαι καν σε Campagnolo και Sram...) και η γεωμετρία του σκελετού να μην είναι η βέλτιστη δυνατή - με ό,τι αυτό συνεπάγεται για την απόδοση του ποδηλάτου, για την άνεση του αναβάτη κτλ. Συνεπώς - προσωπική άποψη - το ποδήλατο αυτό είναι "δώρον άδωρον"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γαματος.... και ο σακος??? 

 

περιπου σαν ποιον ειναι...

 

Εγω σκεφτομουν να βρω λαστιχα, απο φορτηγο, τρακτερ, φορτωτη, αλλα κανεις δεν τα δινει ετσι....Βαριοπουλα, εχω την καταλληλη....

 

o σακος οποιαδήποτε γερη τσάντα όπως η κλασσική του ΕΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια Πολλά σε όλους!Θα ήθελα επειδή σας εμπιστεύομαι πιο πολύ από κάθε "άκυρο" στο ίντερνετ να μου πείτε τη γνώμη σας για το γάλα σόγιας σε σύγκριση με το αγελαδινό.Δεν μιλάω γενικά για το αγελαδινό αλλά για αυτό που μας πουλάνε στα super.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου έκανε εντύπωση ο τίτλος του θέματος.

Das Fitness γράφετε ή Der Fitness Thread;;

Aν δεν κάνω λάθος με τα λίγα γερμανιστικά που γνωρίζω το 2ο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

οπως σε πολλα θεματα εδω μεσα οι αποψεις διίστανται! εγω που ειμαι με χορτοφαγος θα σου πω οτι οποιοδηποτε γαλα που προερχεται απο καποιο ζωο (αγελαδα, κατσικα κτλ) δεν κανει καλο στον οργανισμο!

οχι οτι το γαλα σογιας ειναι αθωο 100% ! συνηθως καταληγεις να πας με την μερια με την οποια θες ο ιδιος να συμφωνησεις :)

τωρα αν θες να μαθεις πρωτεινικα κτλ γιατι θες να παρεις ογκο πχ θα πας σε αγελαδινο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

μπορω να πω το ιδιο για πολλα αλλα πραγματα! ολα ειναι θεμα γουστου! δεν εχουμε ολοι τις ιδιες γευστικες "επιθυμιες" (δεν ξερω πως να το πω). Μια γευση που αρεσει σε σενα σε μενα μπορει να μην μαρεσει και το αναποδο οποτε το να λεει καποιος οτι αυτο δεν πινετε ή αυτο δεν τρωγεται δεν στεκει. (εκτος απο καποια πραγματα που ειναι κοινα αποδεκτα οπως πχ το να φας σκορπιο ,κατσαριδες κτλ)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως η βρωμη σκετη... Αλλους τ αρεσει...

 

 

Εγω δεν το δοκιμασα και δεν μπορω να πω οτι μου αρεσει... Το γαλα ειναι υποκειμενικο σε ποιον και ποιο θα αρεσει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...