Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

56 λεπτά πριν, dstagian είπε

750 έδωσα... το είχε σε προσφορά εκείνες τις μέρες. Τώρα παίζει από (850 - 950 στη Γερμανία).

Καλησπέρα, μπορείς να μας πεις κατάστημα ή έχεις λινκ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2125

  • ilpapacha

    1959

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

16 λεπτά πριν, geor92 είπε

Καλησπέρα, μπορείς να μας πεις κατάστημα ή έχεις λινκ;

https://www.derhobbykoch.de/weber-spirit-e-330-premium-gbs-gasgrill/46813379?number=46813379

Γενικά, έκανα έρευνα κάποιο διάστημα σε τιμές Ελλάδα και γερμανία (σε διάφορα καταστήματα) πριν την αγορά.

Ένα άλλο με καλές προσφορές (-30% και πάνω σε σχεση με Ελλάδα) ήταν και το:

https://www.grillshop.at/weber-shop/gasgriller.html?price=-1000&product_list_order=price

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους παρέλαβα κ εγώ σήμερα, ευχαριστώ για τη βοήθεια και τη γνώση όλους εδώ μέσα. Πιστεύω μέχρι να βραδιάσει θα την ανάψω, έχω και φιάλη έτοιμη περιμένει...😁😁😁20210211_135357.jpg.62118f6cb533f2bae65a775a8be24a47.jpg

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, skskre είπε

Επιτέλους παρέλαβα κ εγώ σήμερα, ευχαριστώ για τη βοήθεια και τη γνώση όλους εδώ μέσα. Πιστεύω μέχρι να βραδιάσει θα την ανάψω, έχω και φιάλη έτοιμη περιμένει...😁😁😁20210211_135357.jpg.62118f6cb533f2bae65a775a8be24a47.jpg

Εκτός απο φιάλη χρειάζεσαι και κρεατάκια!!!

Πάντα με υγεία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σημερα ειχε burger.Σπιτικο ψωμι,σπιτικο γεμιστο οnion ring,σπιτικη καυτερη bbq σαλτσα........

20mOaNqI.jpg

7xdmmYW8.jpgA9279VPU.jpgzW2WQJno.jpgsNqGz3Pk.jpg

 

Oποιος ασχολειται κ τους αρεσουν τα ψωμια (γιατι πρακτικα θελει και 2 μερες δουλεια) να κανει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ την παρακατω συνταγη.Την εχω κανει 3 φορες ειναι οτι καλυτερο,καθε φορα βγαινει.Πρεπει να εχω κανει πραγματικα οτι συνταγη για ψωμι burger υπαρχει στο ιντερνετ,δεν υπαρχει καποια που να πλησιαζει εστω...

 

Επεξ/σία από alimentas
  • Like 13
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Παιδια μην τρελαινεστε με σουβλα αν σας φαινονται πολλα τα λεφτα. Αν πιανουν λιιιιγο τα χερια σας, παιρνετε ενα απλο μοτερακι 15-20ευρω, μια σουβλα κοκορετσιου 5-6€, μερικα πηρουνακια να κρατατε το κρεας 1-2€ το καθενα, και ειστε ετοιμοι. Το μονο που χρειαζεται ειναι να γινει στρογγυλη η σουβλα εκει που παταει πανω στην ψησταρια γιατι ειναι τετραγωνη και δεν γυριζει. Οποιος εχει ενα dremel το φτιαχνει μονος του σε 5 λεπτα, οποιος δεν εχει παει σε ενα σιδερα και του το κανει εκεινος. Υπαρχει και η λιμα που θα κανει δουλεια αλλα θα σας παρει χρονο.

Απο κει και περα προαιρετικα οποιος θελει φτιαχνει και βαση να τη βιδωνει πανω στην ψησταρια του, νομιζω κατι σε αναποδο "Π" θα κανει δουλεια. Εγω προσωπικα εχω ακουμπησει το μοτερακι πανω σε 2-3 βιβλια απλα.

Βιντεο απο τη δικη μου.

https://www.dropbox.com/s/x6b2myqf10vobme/VID_20200416_194610.mp4?dl=0

Επελεξα αυτη τη λυση πρωτα απ ολα για οικονομικους λογους, και επειδη ηθελα καλυτερη ποιοτητα στο μοτερακι. Πηρα κανονικο μεγαλο που κανει για αρνι, οποτε θα ζοριζεται ελαχιστα με τα 3-4 κιλα που θα γυριζει στη δικη μου περιπτωση. Και επισης μπορω να το χρησιμοποιησω και αλλου, για κανενα αρνι το πασχα σε κανονικη ψησταρια με σουβλα.

Φίλε δεν ανοίγει να δούμε, μπορείς να το στείλεις πάλι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, @pnea1973 είπε

Εκτός απο φιάλη χρειάζεσαι και κρεατάκια!!!

Πάντα με υγεία!

Λόγω απροόπτου μας πήρε τελικά το βράδυ αλλά όλα καλά.

Την άφησα να κάψει και ένα 20 λεπτό να την τεστάρω, γύρω στους 320 έπιασε στα 12λεπτά, οπότε νομίζω είμαι οκ, κάθε συμβουλή δεκτή φυσικά. Και το πλαΙνό άναψε επίσης. Πέραν της γνήσιας, άλλη κουκούλα αποδεκτή?20210211_200604.jpg.21e9bc5346f87e5d4e6084f65823fc4c.jpg

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, alimentas είπε

...σπιτικο γεμιστο οnion ring,σπιτικη καυτερη bbq σαλτσα........

Συνταγές; και για τα μπιφτέκια...

 

Ευχαριστώ

 

Επεξ/σία από clown
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, clown είπε

Συνταγές; και για τα μπιφτέκια...

για τα μπιφτέκια το καλύτερο, για τους δικούς μου γευστικούς κάλυκες τουλάχιστον είναι σκέτος μοσχαρίσιος κιμάς με αρκετό λίπος, αλατισμένος για τουλάχιστον μισή ωρίτσα πριν πέσει στη φωτιά. υπάρχουν και διάφορες άλλες συνταγες με προσθήκες κλπ αλλά προσωπικά καμια δεν με ενθουσίασε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, alimentas είπε

Σημερα ειχε burger.Σπιτικο ψωμι,σπιτικο γεμιστο οnion ring,σπιτικη καυτερη bbq σαλτσα........

Oποιος ασχολειται κ τους αρεσουν τα ψωμια (γιατι πρακτικα θελει και 2 μερες δουλεια) να κανει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ την παρακατω συνταγη.Την εχω κανει 3 φορες ειναι οτι καλυτερο,καθε φορα βγαινει.Πρεπει να εχω κανει πραγματικα οτι συνταγη για ψωμι burger υπαρχει στο ιντερνετ,δεν υπαρχει καποια που να πλησιαζει εστω...

 

Τέλεια φαίνονται, η συνταγή που ανέβασες για τα ψωμάκια φαίνεται πολλά υποσχόμενη! Είναι γεγονός ότι είναι πάρα πολύ δύσκολο να πετύχεις τέτοια ψωμάκια. Στο ψήσιμο πόση ώρα τα αφήνεις στον φούρνο; Τα 15' μου φαίνονται πολύ λίγα

1 ώρα πριν, skskre είπε

Λόγω απροόπτου μας πήρε τελικά το βράδυ αλλά όλα καλά.

Την άφησα να κάψει και ένα 20 λεπτό να την τεστάρω, γύρω στους 320 έπιασε στα 12λεπτά, οπότε νομίζω είμαι οκ, κάθε συμβουλή δεκτή φυσικά. Και το πλαΙνό άναψε επίσης. Πέραν της γνήσιας, άλλη κουκούλα αποδεκτή?20210211_200604.jpg.21e9bc5346f87e5d4e6084f65823fc4c.jpg

Να την χαίρεσαι την κουκλάρα σου! Μια χαρά είσαι από θερμοκρασίες, κοίτα να την απολαύσεις όσο μπορείς! Για κουκούλα δεν έχω καμιά πρόταση, πάντως σε ένα βίντεο που είχε ανεβάσει εδώ κάποιος στις προηγούμενες σελίδες, συστήνουν από την Napoleon να μην σκεπάζεις την ψησταριά ιδίως τον χειμώνα. Οπότε το project κουκούλα το έχω αφήσει στην άκρη για λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, clown είπε

Συνταγές; και για τα μπιφτέκια...

 

Ευχαριστώ

 

Δοκιμασμένα πολλές φορές και για αρκετούς καλεσμένους.

Πες τον κρεοπώλη σου κιμά για burger. Ιδανικά κιμάς από black angus μοσχάρι αν έχει και να στο περάσει μια φορά.

Προσοχή στο ψήσιμο. 

IMG_20210212_000951.jpg

IMG_20210212_001511.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gdeli είπε

Τέλεια φαίνονται, η συνταγή που ανέβασες για τα ψωμάκια φαίνεται πολλά υποσχόμενη.............

Η συνταγη αν υπαρχει χρονος γιατι δυστηχως θελει οντως 2 μερες για να γινουν σωστα τα φουσκωματα,δεν υπαρχει.Ειναι οτι καλυτερο σε ψωμι burger EΓΓΥΗΜΕΝΑ.Κ ομως ο χρονος ψησιματος καπου εκει παιζει,15 με 18 λεπτα στην χαμηλη σχαρα 190 βαθμους.Στα 8 λεπτα γυριζω το ταψι για να παρουν χρωμα ομοιομορφα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...