Προς το περιεχόμενο

Χάλασε ο θερμοσίφωνας σε σπιτι με ενοίκιο


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτι μου λέει ότι είναι και μαύρα? :P

απόδειξη δεν παίρνω αλλά έχω συμβόλαιο κανονικά (απόδειξη κρατάω τα καταθετήρια από το web banking)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 316
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχει "καταθέσει" δλδ συμβόλαιο στο taxisnet? Amazing!

χαχαχαχα άσε μου είχε καθυστερήσει το επικυρωμένο συμβόλαιο γιατί και καλά είχε πρόβλημα. έμαθα πολύ πολύ μετά από γνωστό γνωστού ότι δεν είχε πληρώσει το λογιστή του και έπρεπε να τον εξοφλήσει για να του κάνει το συμβόλαιο!!! σου λεω πολύ φρούτο ο τύπος. δεν παίζεται! ΠΟΥ ΝΑ ΗΞΕΡΑ!!;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θερμοσιφωνας ειναι εξοδο του ιδιοκτητη. Να λες καλα που χαλασε χωρις πλημηρες και ηλεκτροπληξιες, ασχετα αν δεν μενεις εκει.

Του ενοικιαστη ισως να ειναι αν ειναι μεσα πανω απο 6 χρονια (λεω ισως) ενας θερμοσιφωνας κραταει >30 χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^

Πριν λίγο καιρό είχα θέμα με τον θερμοσίφωνα στο σπίτι που νοικιάζω. Εννοείται τα πλήρωσε όλα η ιδιοκτήτρια.
Ο υδραυλικός πάντως μου είπε ότι δεν κρατάνε 30 χρόνια οι θερμοσίφωνες πλέον. Ακόμα και η πολύ καλή μάρκα ELCO δίνει εγγύηση γύρω στα 8-10 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νοικιαζω ενα σπιτι 4 μηνες και χαλασε πριν απο 2 μερες ο θερμοσιφωνας(σταζει νερα) με ζημια 40 ευρω και ο ιδιοκτητης αρνειται να πληρωσει λεγοντας την δικαιολογια "και αλλοι ιδιοκτητες αυτο ακριβως θα εκαναν , δεν θα πληρωναν".

Νομιζω το πιο σωστο και λογικο δεν ειναι να πληρωσει ο ιδιοκτητης? 4 μηνες ειναι λιγοι πιστευω για να οφειλεται σε δικη μου φθορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 χρονια ,δεν αντεχαν ποτέ.........ημαρτον.........

και όμως αν είναι πολύ καλός ο θερμοσ. και όχι των 100€, κρατούσαν πολλά χρόνια. στο σπίτι των δικών μου τον είχαμε 20+ χρόνια μέχρι που πήγαν σε άλλη πόλη. τώρα τα κάνουν πιο ευτελή σίγουρα και για να γλυτώνουν χρήματα οι ιδιοκτήτες βάζουν φτηνιάρικα μοντέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο 1ος θερμοσιφωνας του σπιτιου μου, κρατησε 26 χρονια. μπορει απο τυχη αλλα τόσα ήταν.

 

ο 2ος κρατησε 5ετια αλλα φυσικα ηταν μετριας δυναμικης.

 

ο 3ος ηταν οτι πιο ακριβο & επωνυμο υπαρχει και απλα παρακαλαμε να μην τρυπησει γιατι η διαδικασια 

παταρι - νερα - σκουπισμα - ταλαιπωρια ειναι μπελας σε σχεση με το χρηματικο.

 

και on-topic, απ'όσο ξέρω τετοια θεματα αφορουν τον ιδιοκτητη.

το μονο που διαφερει ανα περιπτωση ειναι αν θα πληρωσει & θα φερει μαστορα ο ενοικιαστης ή ο ιδιοκτητης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κρατουσε 20+ χρονια διοτι και δεν  χρησιμοποιουταν  οσο σημερα ,καθοτι μετα το 85 ανεβηκε το βιωτικο επιπεδο και αρχισε ο χωριατης και η χωριατησα  να θελει μπανακι καθε μερα,ακα να αναβει τακτικοτερα την αντισταση,αλλα και πλεον η πιεση του δικτυου μενει σταθερα  γυρω απο τα 4 μπαρακια,συν του οτι κατασκευαζονται μελετημενα να χαλανε στην 5ετια εως το πολυ 10ετια,με την τακτικη χρηση τους.εχω κι εγω εναν ηλιακο  σε ενα σπιτι ,εδω και 35 χρονια,αλλα δεν θα γραψω οτι τα τελευταια 20 δεν τον χρησιμοποιω.και ετσι,μπορω  να λεω οτι καποτε κρατουσαν 30 χρονια τα καζανια......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη δεν εχουμε ηλιακο, το συστημα δουλευε - δουλευει & θα δουλευει 2 φορες την ημερα.

 

για τις πιεσεις & τις κατασκευες δεν ξερω. παλια ηταν διαφορετικα τα παντα. αμαξια, οικιακες συσκευες κ.α !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Επαναφερω το θεμα καθως θα ηθελα την αποψη σας στο παρακατω....

 

Νοικιαζω μια γκαρσονιερα σε ενα ατομο εδω 20 περιπου χρονια. Πριν περιπου ενα χρονο, μου ζητησε να του αλλαξω ντουλαπια κουζινας, αφου τα προηγουμενα ειχαν σαπισει. Η αληθεια ειναι πως δε μου αρεσε σαν ιδεα αυτο, εφοσον μενει 20 χρονια και οφειλεται καθαρα σε δικη του χρηση η φθορα, παρ' ολα αυτα επειδη εχουμε καλες σχεσεις μεταξυ μας και το κοστος δεν ηταν ιδιαιτερα μεγαλο, εκανα την αλλαγη με δικα μου εξοδα.

 

Πριν λιγο καιρο λοιπον, επανηλθε ζητωντας μου να του αλλαξω λεκανη τουαλετας, επειδη εχει σπασει.

 

Το βρισκετε λογικο οταν καποιος μενει στο ιδιο σπιτι 20 χρονια και εχει κανει χ φθορες, να πρεπει ο ιδιοκτητης να επιβαρυνθει πχ για την καινουρια λεκανη τουαλετας; Δηλαδη εγω την χρησιμοποιουσα τοσα χρονια;

 

Καταλαβαινω οτι αν εμενε πχ 1-2-3 χρονια θα ηταν υποχρεωση μου να αλλαξω την λεκανη, αλλα μετα απο 20 χρονια ποιος ειναι υπευθυνος για αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...