Προς το περιεχόμενο

Laser στα μάτια? Απόψεις, κόστος!


Claymore123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, meletis_m είπε

Ρώτησε τους εάν σου έκαναν τοπογραφία κερατοειδούς στο οφθαλμολογικό κέντρο, βλέπουν περισσότερες λεπτομέρειες και ειδικά για τόν κερατοειδή .

Καλό θα ήταν μια εβδομάδα να κάθεσαι πιο ήσυχος , και λογικά θα σε έχουν ενημερώσει θέλει προσοχή και από τόν ηλιο με καπέλο και γυαλιά ηλίου 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Ναι μου έκαναν τοπογραφία κερατοειδούς. Μου έκαναν πλήρη διαθλαστικό έλεγχο. 

Και αυτοί μου είπαν για 1 εβδομάδα αποχή από τη δουλειά. Εγώ προγραμματίσει ήδη μερικές μέρες άδεια. 

Ελπίζω να πάνε όλα καλά! Και να απαλλαγώ πια από τα γυαλιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, aektzis95 είπε

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Ναι μου έκαναν τοπογραφία κερατοειδούς. Μου έκαναν πλήρη διαθλαστικό έλεγχο. 

Και αυτοί μου είπαν για 1 εβδομάδα αποχή από τη δουλειά. Εγώ προγραμματίσει ήδη μερικές μέρες άδεια. 

Ελπίζω να πάνε όλα καλά! Και να απαλλαγώ πια από τα γυαλιά.

Ηρεμία και μη έχεις άγχος .

Καλή επιτυχία . Τις πρώτες ημέρες κάνει καλό ο ύπνος , ακολουθείς τη αγωγή και μια χαρά θα πάνε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, aektzis95 είπε

Καλημέρα και από μενα!

Θα κανω και εγω το λέιζερ μυωπίας την επόμενη εβδομάδα. Σε λίγους μήνες γίνομαι 25 χρονών.  Έχω 3,50 βαθμόυς στο ένα μάτι και 3,75 στο αλλο. Επίσης έχω και 3 βαθμούς αστιγματισμό.

Την επεμβάση θα την κάνω σε οφλαθμολογικό κέντρο εδώ στην Αθήνα. Εκάνα τον Προεγχειρητικό 'Ελέγχο ολα οκ. Θα κάνω τη μέθοδο PRK.

Ήθελα να ρωτήσω μετά από πόσες μέρες μπορώ να επίστρέψω στη δουλεία μου; (δουλεία γραφείου)

Καλησπέρα φίλε μου, 

αν επιτρέπεται θα την κανεις μεσω ασφαλιστικής ή μεταξὐ σας και αν το δεὐτερο τι χρήματα σου ζήτησαν ?

Ευχαριστώ 

Επεξ/σία από spilios6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, spilios6 είπε

Καλησπέρα φίλε μου, 

αν επιτρέπεται θα την κανεις μεσω ασφαλιστικής ή μεταξὐ σας και αν το δεὐτερο τι χρήματα σου ζήτησαν ?

Ευχαριστώ 

Καλησπέρα,

Οχι δεν εχω ιδιωτική ασφαλεια. Μονο την Ασφάλεια του ΙΚΑ έχω που δεν καλύπτει τέτοιες επεμβάσεις. 

Η τιμή είναι 1.400 Ευρώ ( + 100 Ευρώ ο προεγχειρητικός έλεγχος).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 10/8/2020 στις 11:14 ΠΜ, aektzis95 είπε

Καλημέρα και από μενα!

Θα κανω και εγω το λέιζερ μυωπίας την επόμενη εβδομάδα. Σε λίγους μήνες γίνομαι 25 χρονών.  Έχω 3,50 βαθμόυς στο ένα μάτι και 3,75 στο αλλο. Επίσης έχω και 3 βαθμούς αστιγματισμό.

Την επεμβάση θα την κάνω σε οφλαθμολογικό κέντρο εδώ στην Αθήνα. Εκάνα τον Προεγχειρητικό 'Ελέγχο ολα οκ. Θα κάνω τη μέθοδο PRK.

Ήθελα να ρωτήσω μετά από πόσες μέρες μπορώ να επίστρέψω στη δουλεία μου; (δουλεία γραφείου)

Να υπολογίζεις από ότι έχω ακούσει για κάπου 10 μέρες 

Η prk θέλει τον χρόνο της και υπομονή. 

Ο γιατρός τι σου είπε; 

Με lasik πήγα δουλειά την τρίτη μέρα 

Καλή επιτυχία. 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Να υπολογίζεις από ότι έχω ακούσει για κάπου 10 μέρες 

Η prk θέλει τον χρόνο της και υπομονή. 

Ο γιατρός τι σου είπε; 

Με lasik πήγα δουλειά την τρίτη μέρα 

Καλή επιτυχία. 

Σε ευχαριστώ!

Ναι μου είπαν για 1 εβδομαδα περίπου να λείψω.

Τώρα 10 μέρες δεν ξέρω αν μπορώ να λείψω.

Χαρτί αναρωτικής άδειας  δίνουν ετσι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Mr V είπε

Την τεχνική relex smile γνωρίζετε ποιος την χρησιμοποιεί εδω αθήνα??

Σας ευχαριστώ

Καλησπέρα σας.

 

Ρωτήστε το κ Βαρβσγιάννη,το κ Σκουτέρη , το κ Γκογκολη,το κ Παπαδόπουλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, gamsgr είπε

Καλησπέρα σας.

Ρωτήστε το κ Βαρβσγιάννη,το κ Σκουτέρη , το κ Γκογκολη,το κ Παπαδόπουλο.

Γνωρίζετε πόσο πιο υψηλό είναι το κόστος σε σχέση με την lasik?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/8/2020 στις 11:20 ΠΜ, aektzis95 είπε

Καλησπέρα,

Οχι δεν εχω ιδιωτική ασφαλεια. Μονο την Ασφάλεια του ΙΚΑ έχω που δεν καλύπτει τέτοιες επεμβάσεις. 

Η τιμή είναι 1.400 Ευρώ ( + 100 Ευρώ ο προεγχειρητικός έλεγχος).

Οι περισσότερες ασφάλειες δέν καλύπτουν . Εγω έκανα επέμβαση - θεραπεία κερατόκωνου δεν κάλυψε τίποτα η ασφάλεια. Η επέμβαση έγινε σε ιδιωτική κλινική 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα έχω μυωπία στο ένα μάτι 10 ,στο άλλο 7 , αστιγματισμός γυρω στο 4 και στα δύο μάτια , πρεσβιωπια πλέον 2. Ηλικία 50 . Άρχισα να ψάχνω για να κανω επέμβαση διότι η κατάσταση δεν παλεύεται πλέον με τους υπολογιστές και το διάβασμα. Ένας γιατρός που με εξέτασε μου πρότεινε επεμβαση μαζί με τον καταρράκτη με χρήση ενδοφακου αν το λέω σωστά. Έχει κάποιος κάποια πρόταση για κέντρο και γιατρό για να πάρω άλλη γνώμη ; 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, npapo70 είπε

Καλημέρα έχω μυωπία στο ένα μάτι 10 ,στο άλλο 7 , αστιγματισμός γυρω στο 4 και στα δύο μάτια , πρεσβιωπια πλέον 2. Ηλικία 50 . Άρχισα να ψάχνω για να κανω επέμβαση διότι η κατάσταση δεν παλεύεται πλέον με τους υπολογιστές και το διάβασμα. Ένας γιατρός που με εξέτασε μου πρότεινε επεμβαση μαζί με τον καταρράκτη με χρήση ενδοφακου αν το λέω σωστά. Έχει κάποιος κάποια πρόταση για κέντρο και γιατρό για να πάρω άλλη γνώμη ; 

Ισως ειναι η μοναδικη μεθοδος . Την εκανε η κορη μου πριν 2 μηνες με με μεγαλυτερη μυωπια (14-12) αλλα μικροτερο αστυγματισμο αν και μονο 22 ετων

Ειναι η μεθδος που γινεται σε καταρακτη ..

Μαι χαρα βλεπει 

Παρε κι αλλη γνωμη.

Στα 50 εκανα κι εγω αλλα με πολυ μικροτερη μυωπια και πρεσβυωπια με μεθοδο lasik.Ειμαι στα 63 τωρα 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/8/2020 στις 7:17 ΠΜ, Γιάννης Platano είπε

Ισως ειναι η μοναδικη μεθοδος . Την εκανε η κορη μου πριν 2 μηνες με με μεγαλυτερη μυωπια (14-12) αλλα μικροτερο αστυγματισμο αν και μονο 22 ετων

Ειναι η μεθδος που γινεται σε καταρακτη ..

Μαι χαρα βλεπει 

Παρε κι αλλη γνωμη.

Στα 50 εκανα κι εγω αλλα με πολυ μικροτερη μυωπια και πρεσβυωπια με μεθοδο lasik.Ειμαι στα 63 τωρα 

Καλημέρα Γιάννη. Εγώ θα επιμείνω και θα δε ρωτήσω γιατί έκανε καταρράκτη και όχι φακικό ενδοφακό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, gamsgr είπε

Καλημέρα Γιάννη. Εγώ θα επιμείνω και θα δε ρωτήσω γιατί έκανε καταρράκτη και όχι φακικό ενδοφακό;

Ηταν  προταση απο 2 γιατρους .Αν εκανε φακικο θα της δημιουργουσε καποια στιγνη και καταρακτη ενω τωρα οχι

Στα 50 που ειναι ο φιλος πιο πανω η μεθοδος καταρακτη ειναι μονοδρομος

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας κλείσει 1 έβδομάδα απο την ημέρα της επέμβασης (PRK) να παραθέσω την εμπειρία μου:

Την ημέρα της επέμβασης πήγε πολύ καλά. Δεν πόνεσα καθόλου.

Οι επόμενες 2 μέρες ήταν αρκετά δύσκολές με πολλά δάκρυα και τσούξιμο. Απο την 3η μέρα όμως η βελτίωση ήταν ραγδαία! Πρόχθες πήγα και μου έβγαλε τους θεραπευτικούς φακούς. Ακολούθω πιστά την αγωγή που μου έχει δοθεί απο τον γιατρό.

Ολά πήγαν καλά! Απαλλάχτηκα πια από τα γυαλιά. Η  όραση μου αυτή τη στίγμη είναι 9/10 (από μετρήσεις που μου έκαναν στο οφθαλμολογικό).

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...