Προς το περιεχόμενο

Νέα πιο γρήγορα MacBook Pro με Retina οθόνη από την Apple


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γιατί είσαι πολύ απόλυτος και τόσο σίγουρος για τους αριθμούς που έδωσες. Μου αρέσει που το παραγωγικούς το βάζεις σε εισαγωγικά. Όχι που θα με πεις εμένα χιπστερ, με πλήγωσες  :eek:

κωλωνεις να βαλεις αυτοκολλητο lenovo πανω απο το μηλαρακι!Εδω σε θελω!

 

Ελα πες οτι κανω πλακα,δεν μπηκες και σε κανα επιστημονικο forum,εδω μεσα γελαμε και λιγο με αυτα ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

H dell συγκεκριμενα προσφερει 3 χρονια εγγυηση, γιατι να το πας στο τεχνικο?  ;)

 

Στον τεχνικο πας ενα μηχανημα που εχεις χρυσοπληρωσει, εχει μονο 1 ετος εγγυησης (αρα οταν χαλασε εισαι εκτος) και δεν συμφερει να αγορασεις ενα αλλο ιδιο γιατι κοστιζει 2 χιλιαρικα

H dell δινει 3 χρονια γιατι ξερει οτι θα πας μαστορα και εντος εγγυησης η apple σου λεει παρτο μλκα με ενα χρονο και θα καταλαβεις τι εστι να δουλευει απροβληματιστα.

Σημειωση αμα βαζαν και εντος εγγυησης και τα φορματ τα οποια πρην το 2007 ειχα σιχαθει να κανω ισως να επαιρνα ξανα windows και γω ετσι για αλλαγη αλλα τι να κανω το γυρισα και εγω το 2007 και απο τοτε ειμαστε εδω μεσα ετσι 5, 6 μλκες  που τα σκασαμε και 200 εξυπνοι εσεις και τωρα  πολυ απλα στα @@ρια μας αν τα windows 8 ειναι stable η η toshiba δινει 3 χρονια εγγυηση γτι μεχρι να γινουν αυτα καποιοι αλλοι ειχαν  σχεδιασει τοτε ηδη  το iphone.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν βλεπω οτι η αντιπαραθεση της απεναντι πλευρας εχει φτασει ταβανι με αστεια επιχειρηματα μπορω πλεον να κανω και τη πλακα μου

 

εχουν γραφτει παμπολλα επιχειρηματα στις προηγουμενες σελιδες που παραμενουν αναπαντητα που αφορουσαν και δικα σου ποστ, οποτε αν θες να εισαι σοβαρος και να σε παρουν στα σοβαρα ξεκινα απο κει καλυτερα

Oλα τα απαντησα μην αγχωνεσαι. Καρφιτσα δεν αφηνω να πεσει :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αλλα αν παρεις τετοιο λαπτοπ προφανως δε παιζεις παιχνιδια.

 http://www.galinos.gr/web/drugs/main/drugs/advantan

αν κανεις επεξεργασια φωτογραφιας η βιντεο τα 500 δεν ειναι αρκετα,

το θεμα ειναι για τι ειδους χρηση προοριζεται αυτο το λαπτοπ?

 

το pro στο ονομα ειναι ενα καλο hint

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεπει ο πιτσιρικας 2500ευρω μηχανημα με intel hd graphics ή μια μετρια m και παθαινει αμοκ! με 2500 ευρω σου λεει  θα επαιρνε αλιενγουεαρ και θα επαιζε το μπατλφιλντ και τον καθε κλωνο του στα 200 fps (και μετα θα ξυπναγε) παει στον configurator του πλαισιου και σου βγαζει gaming μασιν στα μισα λεφτα οποτε οτιδηποτε αλλο = γουεηστ οφ computing γιατι να συζηταμε παραπερα;

με τετοια ξεφτερια πως μετα  τα apple-topics να μη ξεπερνουν τα 100+ μηνυματα τη καθε φορα;

ουγκ!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τετοια ξεφτερια πως μετα  τα apple-topics να μη ξεπερνουν τα 100+ μηνυματα τη καθε φορα...

 

Γι' αυτό έφτασε η ώρα να αποχωρούμε σιγά-σιγά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή διάβασα απο επίδοξους μουσικούς για το fl studio. Ίσως μετά απο τα pro tools, το cubase, ableton, reason να θεωρείται καλό, αλλα φίλε μου δεν αποτελεί παρά μια τίμια καλή φθηνή λύση λογισμικού. Όσον αφορά το τι χρησιμοποιούν οι περισσότεροι μουσικοί και παραγωγοί, ειναι κοινή παραδοχή ότι χρησιμοποιούν apple (κυρίως Mac Pro) απλά και μονο γιατι τους δινει περισσότερες δυνατότητες με βάση το ίδιο hardware σε σύγκριση με ενα PC. Για την ιστορία PC έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το pro στο ονομα ειναι ενα καλο hint

εγω ρωτησα τι χρηση θα κανεις αμα το παρεις.

το pro δε λεει τιποτα

εκτος κι αν εννοεις να παιζει pro με τους φιλους του σε λανακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε παρε εναν εξωτερικο σκληρο ρε φιλαρακο :)

 

χαχαχαχα τραγικο να εχεις δωσει 2500 ευρω για ενα φορητο και να δινεις εξτρα λεφτα για εξωτερικο δισκο  :mrgreen:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι under the hood μηχανισμοί της Apple είναι μακράν ό,τι καλύτερο υπάρχει για audio αυτή την στιγμή. Εκτίθεσαι λέγοντας τέτοια. 

 

Βέβαια, για να πούμε και του στραβού το δίκιο, η απάντηση όσων ασχολούνται με μουσική και παίρνουν mac το κάνουν "γιατί δεν κολλάει".

Υ.Γ. Για να μπορεί κανείς να έχει γνώση του τι ακριβώς λέω θα πρέπει έστω να έχει γράψει 10 γραμμές κώδικα με χρήση audio frameworks για Linux, Apple και Windows. 

σε παρακαλώ/προκαλώ να μου δείξεις τους "under the hood" μηχανισμούς. (μη μου πεις για το core audio και τέτοια.. γιατί είναι εδώ και χρόνια ξεκάθαρο οτι τα mac έχουν πολύ χειρότερα latencies στα ιδια audio interface)

ακόμα και τώρα τα περισσότερα audio apps (daw, vst, vsti) βγαίνουν για pc.

οι developers την κάνουν σιγά σιγά γιατί με κάθε update στα osx γίνονται και χειρότερα τα προβλήματα στην σταθερότητα για audio και επίσης τα μισά apps/plugins βγαίνουν ασύμβατα και τρέχα γύρευε

 

κανένα μα κανένα interface δεν έφτασε ποτε τα latencies kai overheads που έχουν πχ. οι RME σε Pc με asio ούτε καν τα native (metric halo, apogee κλπ).

 

ενα logic τις έμεινε τις apple και αυτό το έχει στο φτύσιμο εδώ και χρόνια και το μόνο που την κρατάει ζωντανή στο audio κοματι ειναι τα mac για τους performing artist. και εγώ γιαυτό έχω ενα αλλά τελικά και ειδικά τα καλοκαίρια παίζω περισσότερο με το lenovo τον 300ε.

 

και προς θεού δε λέω οτι τα windows είναι θεϊκά.. αλλά είναι πιο πλήρη και μακράν πιο ευέλικτα με επιλογές πάνω και κάτω στην τιμή και με πλειάδα περισσότερων επιλογών όσο αφορά το audio κομμάτι.

 

από κει και πέρα η απόψεις είναι όπως οι κο@@@@πιδες... όλοι έχουν από μια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή διάβασα απο επίδοξους μουσικούς για το fl studio. Ίσως μετά απο τα pro tools, το cubase, ableton, reason να θεωρείται καλό, αλλα φίλε μου δεν αποτελεί παρά μια τίμια καλή φθηνή λύση λογισμικού. Όσον αφορά το τι χρησιμοποιούν οι περισσότεροι μουσικοί και παραγωγοί, ειναι κοινή παραδοχή ότι χρησιμοποιούν apple (κυρίως Mac Pro) απλά και μονο γιατι τους δινει περισσότερες δυνατότητες με βάση το ίδιο hardware σε σύγκριση με ενα PC. Για την ιστορία PC έχω.

Οταν μιλας για hardware τι εννοεις;

Ναι δεν αντιλεγω... FL Studio ειχα και εγω οταν αρχισα...αξιολογο λογισμικο ειδικα τα τελευταια χρονια που κανει ολοενα και σταθεροτερα βηματα στην αγορα των DAW.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχα τραγικο να εχεις δωσει 2500 ευρω για ενα φορητο και να δινεις εξτρα λεφτα για εξωτερικο δισκο  :mrgreen:

 

εσυ μαλλον ξεφυγες απτο διπλανο τοπικ με τους ssd οπου καποιοι αγνωμονες καλοθελητες περιμενουν  να παρουν  1ΤΒ ssd με 50 ευρω για να αντικαταστησουν τον κλασσικο hdd που κουβαλαει τα πειρατικα τους προικια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσυ μαλλον ξεφυγες απτο διπλανο τοπικ με τους ssd οπου καποιοι αγνωμονες καλοθελητες περιμενουν  να παρουν  1ΤΒ ssd με 50 ευρω για να αντικαταστησουν τον κλασσικο hdd που κουβαλαει τα πειρατικα τους προικια

Aσφαλως, αλλωστε γιαυτο φτασαμε στο 1tb, για να μπορουν καποιοι να κατεβασουν πειρατικα. Βρε τι ακουμε εδω μεσα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσυ μαλλον ξεφυγες απτο διπλανο τοπικ με τους ssd οπου καποιοι αγνωμονες καλοθελητες περιμενουν  να παρουν  1ΤΒ ssd με 50 ευρω για να αντικαταστησουν τον κλασσικο hdd που κουβαλαει τα πειρατικα τους προικια

 

μπα ποια δεν κατεβαζω εχω το popcorn time :P

Αλλα γιατι 500gb ssd και οχι εναν 128gb ssd και εναν 1tb hhd μαζι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...