Προς το περιεχόμενο

Λύση στα γενικά προβλήματα με την Κάρτα Γραφικών 101


Apoll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε μου κατεβασε το msi afterburner.Στις ρυθμισεις φτιαξε το fan control και στο monitoring βαλε να βλεπεις τη θερμοκρασια της gpu osd

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 673
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φιλε μου κατεβασε το msi afterburner.Στις ρυθμισεις φτιαξε το fan control και στο monitoring βαλε να βλεπεις τη θερμοκρασια της gpu osd

Πω φίλε 90 μου δείχνει!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεβασε την ταχυτητα των ανεμιστηρων στο 80% και κοιτα θερμοκρασιες παλι.Εφτιαξες προφιλ στο fan?

Οι θερμοκρασιες δεν ειναι φυσιολογικες φιλε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεβασε την ταχυτητα των ανεμιστηρων στο 80% και κοιτα θερμοκρασιες παλι.Εφτιαξες προφιλ στο fan?

Οι θερμοκρασιες δεν ειναι φυσιολογικες φιλε μου.

Όχι πως το φτιάχνω?

 

Πιάνω την κάρτα και καίει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιγεις το προγραμμα και στο δευτερο εικονιδιο πανω αριστερα γραφει fan control καπως ετσι,μπαινεις μεσα και σου εχει θερμοκρασια και ταχυτητα ανεμιστηρων,βαλε το εκει που θες πχ 60 βαθμους,70% ανεμιστηρας.Αλλιως μπορεις να το βαλεις μονιμα να τρεχει στα 70-80% απο το afterburner που δειχνει την κονσολα κατω.Ξεκλικαρεις το αυτο και βαζεις μανυαλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιγεις το προγραμμα και στο δευτερο εικονιδιο πανω αριστερα γραφει fan control καπως ετσι,μπαινεις μεσα και σου εχει θερμοκρασια και ταχυτητα ανεμιστηρων,βαλε το εκει που θες πχ 60 βαθμους,70% ανεμιστηρας.Αλλιως μπορεις να το βαλεις μονιμα να τρεχει στα 70-80% απο το afterburner που δειχνει την κονσολα κατω.Ξεκλικαρεις το αυτο και βαζεις μανυαλ

Το έβαλα 80%.Για να δούμε...

 

Τώρα οι θερμοκρασίες είναι εντάξει.Μόνο σε παιχνίδια ανεβαίνουν.Τώρα είναι 35 για παράδειγμα.Σε παιχνίδι φτάνει 90

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έβαλα 80%.Για να δούμε...

 

Τώρα οι θερμοκρασίες είναι εντάξει.Μόνο σε παιχνίδια ανεβαίνουν.Τώρα είναι 35 για παράδειγμα.Σε παιχνίδι φτάνει 90

 

Την καρτα την έχεις καθαρίσει ποτε? 

 

Θερμοαγώγιμη πάστα της έχεις αλλαξει ποτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την καρτα την έχεις καθαρίσει ποτε? 

 

Θερμοαγώγιμη πάστα της έχεις αλλαξει ποτε?

Όχι πάστα δεν έχω αλλάξει.

 

Το ανεμιστηράκι είναι καθαρό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα αν και η ψυχτρα ειναι καθαρη!πολυ φοβαμαι οτι φιλε μου δεν την γλυτωνεις την αλλαγη παστας!

Δεν με πειράζει,ξέρω να αλλάζω (παρόλο που δεν κατέχω και πολλά).

 

Αλλά για που μιλάμε?Για επεξεργαστή ή για την κάρτα?

κοιτα αν και η ψυχτρα ειναι καθαρη!πολυ φοβαμαι οτι φιλε μου δεν την γλυτωνεις την αλλαγη παστας!

Είναι πεντακάθαρος ο υπολογιστής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καρτα φιλε μου,κατω απον ανεμιστηρα της καρτας.Αν ειναι καθαρη πρεπει να αφαιρεσεις το συστημα ψυξης,να καθαρισεις την παλια θερμοπαστα και να βαλεις αλλη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καρτα φιλε μου,κατω απον ανεμιστηρα της καρτας.Αν ειναι καθαρη πρεπει να αφαιρεσεις το συστημα ψυξης,να καθαρισεις την παλια θερμοπαστα και να βαλεις αλλη

Ωχ....!!! 

 

Πρέπει γιατί 93 έφτασε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Γεια σας παιδιά.Μολις αγκρασα μια r9 380 και την τοποθετώ κανονικά αλλά τα windows δεν ανοίγουν.Το PC δουλεύει απλά δεν κάνει boot και εχω black screen.Έκανα uninstall όλα τα παλιά drivers αλλά τίποτα.Χρειαζομαι βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...