Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν παιζει να υπαρχει νοημων ανθρωπος που θα κυκλοφορησει ξυπολητος οπουδηποτε μεσα σε στρατοπεδο.

αν και τι λεω, ξεχνιουνται εκεινα τα παλικαρια που πηγαινανε απο τον λοχο στις τουαλετες ξυπολυτοι. μπλεερμππ μπλιααξξ ιιιιχχχ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μια ερώτηση για Κύπρο που συζητουνταν στις προηγούμενες σελίδες.Ενας απόφοιτος ιατρικής σχολής που θα έχει ειδικότητα υγειονομικο μπορεί να πάει στη Κύπρο για θητεία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ παντόφλες την ώρα που κάνουν μπάνιο.


μια ερώτηση για Κύπρο που συζητουνταν στις προηγούμενες σελίδες.Ενας απόφοιτος ιατρικής σχολής που θα έχει ειδικότητα υγειονομικο μπορεί να πάει στη Κύπρο για θητεία;

 

Ναι. Εμείς για ένα 6μηνο είχαμε γιατρό Ελλαδίτη στρατιώτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερώτηση για Κύπρο που συζητουνταν στις προηγούμενες σελίδες.Ενας απόφοιτος ιατρικής σχολής που θα έχει ειδικότητα υγειονομικο μπορεί να πάει στη Κύπρο για θητεία;

 

 

Μπορείς και θα είσαι και γιατρός, δε θα σε πιάνει τίποτα. Αν έχεις τελειώσει ιατρική Ελλάδος.

Αν είσαι από εξωτερικό σε κάνουν νοσοκόμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ απλός ο λόγος, 

 

εγώ παράδειγμα προτιμώ να προχωρήσω στην ζωή μου παρά να περάσω 9 μήνες να βαράω προσοχές σε μαλάκες και να καθαρίζω χέστρες.

 

Παράδειγμα,

 

Το καλοκαίρι σκοπεύω να φύγω Σουηδία και μάλλον θα κάτσω μόνιμα, φυσικά αυτό το σχέδιο δεν θα το ακυρώσω και να πάω φαντάρος ούτε θα το αναβάλω οπότε ναι θα κάνω ότι περνάει από το χέρι μου για να μην πάω στρατό.

 

Πάντως αυτό για το όπλο ισχύει. Θα ήθελα να ρίξω με όπλο για την εμπειρία. Αλλά αυτό το κάνεις με 50€ σε συγκεκριμένα σκοπευτήρια και με ότι όπλο γουστάρει η καρδιά σου.

πω πω φίλε μεγάλο κακό θα πάθαινες αν καθάριζες τις χέστρες που θα χέζεις κι εσύ, έπρεπε να είχε υπηρετικό προσωπικό 

 

ΥΓ προσοχή σε μαλάκες πάντα θα βαράς στη ζωή εκτός αν είσαι κάνας γόνος μεγαλοεφοπλιστών, βέβαια άλλο να το κάνεις για να πληρώνεσαι άλλο να το κάνεις τζάμπα δουλικό, αλλά δες το σαν δωρεάν μάθημα ταπεινοφροσύνης 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι έλεος, εκεί μου μένεις δε καθαρίζεις; έχεις υπηρέτρια;

 

σε καμιά περίπτωση δεν είμαι στρατόκαυλος, μάλιστα πέρασα πολύ άσχημα επειδή έδινα σημασία στη παράνοια και δεν την ανεχόμουν

 

αλλά όχι και να κλαίγεται ο κάθε μπούλης επειδή του είπαν να καθαρίσει, έχω πάει να πλακωθώ με άτομα που δεν καθάριζαν και γενικά άτομα που δε σέβονταν τη καθαριότητα γιατί ήταν ζώα παρόλα αυτά κλαίγονταν διαρκώς για τη βρώμα και δεν έκαναν το παραμικρό

 

μπροστά στη πρωινή αναφορά πήγα να αρπάξω ένα μαλακιστίρι που παραπονιόταν ότι του μίλησα άσχημα επειδή δε καθάριζε και αν δεν ήταν ο ίλαρχος να μας χωρίσει θα γελούσε το κατσίκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχεις τελειωσει την σχολη εισαι υποχρεωμενος να διακοψεις την αναβολη,αλλιως τρως προστιμο.Και για οσους λενε οτι δεν συμβαινει δυο φιλοι μου μαζι ειχαν την εξοχη ιδεα πριν καποια χρονια να γραφτουν σε μια σχολη για να παρουν αναβολη οπου εμειναν απο απουσιες και δεν ξαναπηγαν και ηρθε προστιμο και στους δυο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχεις τελειωσει την σχολη εισαι υποχρεωμενος να διακοψεις την αναβολη,αλλιως τρως προστιμο.Και για οσους λενε οτι δεν συμβαινει δυο φιλοι μου μαζι ειχαν την εξοχη ιδεα πριν καποια χρονια να γραφτουν σε μια σχολη για να παρουν αναβολη οπου εμειναν απο απουσιες και δεν ξαναπηγαν και ηρθε προστιμο και στους δυο

 

Είναι στάνταρ αυτο? Γιατί έχω και γω φίλους που το χουν κάνει αυτο,με το σχολείο βέβαια σε επαγγελματικό λύκειο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά μου είπε ένας φίλος, γνωστός, κτλ καλό είναι να συνοδεύονται από την αντίστοιχη νομοθεσία. Εμένα δεν μου ήρθε κανένα πρόστιμο και ας μην είχα κόψει την αναβολή. Μάλλον πρόκειται για ημιαδρανη νόμο που εφαρμόζεται κατά το δοκουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες, δε θα πάθετε τίποτα αν καθαρίσετε και καμιά τουαλέτα. Στρατό πάτε, όχι διακοπές. Θα σκληραγωγηθείτε και λίγο. Εγώ και τουαλέτες καθάρισα και κρεβάτια τίναξα και άπειρα σκοπέτα έκανα 2-4 τα χαράματα μέσα στην υγρασία της Κύπρου (όποιος έχει πάει, καταλαβαίνει τι εννοώ, υγρασία που νιώθεις ότι σου τρυπάει τα κόκαλα) και σκοινάκια και σκοπέτα σε 45 βαθμούς θερμοκρασία και στο σκάφος του M110-A2 μπήκα για να καθαρίσω μια λίμνη από 30 πόντους λάδι επειδή είχε πάθει διαρροή ο πύργος του κανονιού και δεν έβγαλα και κουβέντα. Ακόμα και άγημα με 4 ώρες τη μέρα εκπαίδευση στο λιοπύρι.

 

 

και πως ειναι οι μυκητες των ποδιων?

 

Είχα κολλήσει γι' αυτό σου λέω και έκανα θεραπεία με κρέμες. Θα δεις ανάμεσα στα δάχτυλά σου σαν να λείπει το δέρμα και ότι τα πόδια σου θα μυρίζουν για πλάκα, ακόμη και αν τα έχεις πλύνει. Με μια αντιμυκητιακή για 10μερες περνάει, απλά καλύτερα να προσέχεις.

 

 

αν εχεις τελειωσει την σχολη εισαι υποχρεωμενος να διακοψεις την αναβολη,αλλιως τρως προστιμο.Και για οσους λενε οτι δεν συμβαινει δυο φιλοι μου μαζι ειχαν την εξοχη ιδεα πριν καποια χρονια να γραφτουν σε μια σχολη για να παρουν αναβολη οπου εμειναν απο απουσιες και δεν ξαναπηγαν και ηρθε προστιμο και στους δυο

 

 

Αν έχεις πάρει το πτυχίο σου δεν είσαι υποχρεωμένος να σπάσεις την αναβολή. Μπορείς να την φας και να παρουσιαστείς όταν σε καλέσουν. Πρόστιμο τρως μόνο αν δεν πας δικαιολογητικά ότι σπουδάζεις, όπως έπαθα γιατί άφησα την αναβολή να τελειώσει ενώ σπούδαζα ακόμη (αιώνιος), παρουσιάστηκα και παρότι είχα πάει τα δικαιολογητικά ότι ήμουν φοιτητής, δεν μου τα ζήτησαν ποτέ και 1 μήνα πριν απολυθώ μου ήρθε πρόστιμο 90 ευρώ ή 1 μήνας επιπλέον θητεία. Τους εξήγησα στη στρατολογία ότι έχω τα δικαιολογητικά, μου είπαν ότι πρέπει να κάνω αιτήσεις ακύρωσης της ποινής και επανεξέτασης και ότι θα έπαιρνε κάποιο χρόνο. Επειδή φοβήθηκα μη γίνει καμιά μακακία, τα πλήρωσα και ξεμπέρδεψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...