Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προφανως και φτανει. Τι θα κανεις, θα αλλαζεις εσωρουχα καθε μερα?

 

 

  :P  :P

 

εγώ είχα 30 βρακιά μαζί μου (μποξεράκια)

άλλαζα κάθε 2ρη μέρα και με έφταναν μέχρι να ξαναέρθω σπίτι μου γιατι ήταν και χειμώνας , με τέτοιο κρύο δεν ύδρωνες και το χαρτί υγείας + μωρομάντιλο combination ηταν ιδανικό .

βέβαια τα είχα κλεισμένα ενα ενα σε σακούλι , το σακούλι μέσα σε σακούλα και η σακούλα σε 2ρη σακούλα

τα είχα φέρει με άδεια να τα πλύνω και ανοίγει την σακούλα η μάνα μου για να δει τι ρουχα ειναι να τα βάλει για πλύσιμο και κόντεψε να λιποθυμήσει αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγώ είχα 30 βρακιά μαζί μου (μποξεράκια)

άλλαζα κάθε 2ρη μέρα και με έφταναν μέχρι να ξαναέρθω σπίτι μου γιατι ήταν και χειμώνας , με τέτοιο κρύο δεν ύδρωνες και το χαρτί υγείας + μωρομάντιλο combination ηταν ιδανικό .

βέβαια τα είχα κλεισμένα ενα ενα σε σακούλι , το σακούλι μέσα σε σακούλα και η σακούλα σε 2ρη σακούλα

τα είχα φέρει με άδεια να τα πλύνω και ανοίγει την σακούλα η μάνα μου για να δει τι ρουχα ειναι να τα βάλει για πλύσιμο και κόντεψε να λιποθυμήσει αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα 

 

 

 

Ε ναι ρε προφανως, στρατος χωρις 20 βρακια και ζευγαρια καλτσες δεν παλευεται. + φανελες κοντομανικες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλα βρακια, καλτσες, χαρτι υγειας, μωρομαντηλα, ταλκ, αποσμητικο και αντισυπτικο για τα χερια..

 

2 πετσετες για το μπανιο, μια για τα μουτρα μια για τα ποδια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειχατε καθαριστηριο εκει; Κανα μαγαζακι με πλυντηρια.

5 ευρω τα 5κιλα ρουχα σε 2,3 ωριτσες καθαρα,στεγνα και διπλωμενα. 

Ακομα και σε εμπλοκή σκασε μου ενα υπηρεσιακό τους ελεγα γιατι ειναι βρωμικα τα ρουχα μου (ακομα και οταν δεν ηταν) και δεν θελω να με δει ο διοικητης ετσι.

Μολις ελεγα διοικητης ακομα και σε λοχαγό χεζοντουσαν.

Ειχαν το κλασσικό rotation στη σκεψη.

 

Δικας->θα κραξει τον φανταρο-->θα ρωτησει σε ποιο λοχο ειναι--> θα την πει στον "καριεριστα" λοχαγο-->ο λοχαγος θα γινει ρεζιλι στους αλλους καριεριστες λοχαγους--> ο κωλοφανταρο (οπως σκεφτονταν αυτοι) και φυλακη να αρπαξει, σε κατι μηνες τελειωνει η θητεία του--> οποτε τι τον νοιαζει κτλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας έδιναν χαρτιά υγείας;

Σαμπουάν;

Ξυραφάκια; 

Αφρό ξυρίσματος;

Εσώρουχα; Μου έδωσαν 1. Φτάνει;

Στο πρώτο στρατόπεδο που πήγα δεν υπήρχε ούτε πόσιμο νερό. Έπρεπε να αγοράζω.

 

Αυτό λέω, ότι δε δίνουν χαρτιά υγείας.

Ούτε σαμπουάν.

Ξυραφάκια και αφρό μας έδιναν έξω απ' την πύλη στο Πεύκο.

Εσώρουχο έδωσαν ένα.

και στη Χίο δεν ήταν πόσιμο το νερό και γεμίζαμε τα παγούρια από υδροφόρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ξυραφάκια και αφρό μας έδιναν έξω απ' την πύλη στο Πεύκο.

 

 

αυτά ήταν διαφημιστικά και τα έδιναν παντού , η υπηρεσία δεν παρέχει πουθενά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ωρα περνω το φρουραρχειο αθηνων και με εχουν γραμμενο το κερατο μου!

Μια φορα το σηκωσαν μονο και μου εδωσαν ενα αλλο τηλεφωνο που ειναι λαθος  :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειχατε καθαριστηριο εκει; Κανα μαγαζακι με πλυντηρια.

5 ευρω τα 5κιλα ρουχα σε 2,3 ωριτσες καθαρα,στεγνα και διπλωμενα. 

Ακομα και σε εμπλοκή σκασε μου ενα υπηρεσιακό τους ελεγα γιατι ειναι βρωμικα τα ρουχα μου (ακομα και οταν δεν ηταν) και δεν θελω να με δει ο διοικητης ετσι.

Μολις ελεγα διοικητης ακομα και σε λοχαγό χεζοντουσαν.

Ειχαν το κλασσικό rotation στη σκεψη.

 

Δικας->θα κραξει τον φανταρο-->θα ρωτησει σε ποιο λοχο ειναι--> θα την πει στον "καριεριστα" λοχαγο-->ο λοχαγος θα γινει ρεζιλι στους αλλους καριεριστες λοχαγους--> ο κωλοφανταρο (οπως σκεφτονταν αυτοι) και φυλακη να αρπαξει, σε κατι μηνες τελειωνει η θητεία του--> οποτε τι τον νοιαζει κτλπ.

εμείς στην Λήμνο είχαμε πλυντήριο αλλα έβαλε ενας να πλύνει την ξιφολόγχη και το διέλυσε 

μετά απο αυτό δεν είχαμε τρόπο να πλένουμε ρούχα , παρα μόνο στο χέρι

βρακιά στο χέρι δεν έπλενα ,γενικά τίποτα δεν έπλενα , είχα φροντίσει να έχω Πολλά ρούχα μαζί μου να το γλιτώσω αυτό 

γιατί έβλεπα άλλους που έπλεναν και τα άπλωναν και όπως είχες καθημερινά δυνατό αέρα και βροχή (πάντα όμως) τα βρίσκανε μέσα στις λάσπες πεσμένα χΔ!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  αλλα έβαλε ενας να πλύνει την ξιφολόγχη και το διέλυσε 

 

 

ειλικρινά, πόσοι επικίνδυνοι καθυστέρες υπάρχουν σε αυτό το κόσμο;  :X

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμείς στην Λήμνο είχαμε πλυντήριο αλλα έβαλε ενας να πλύνει την ξιφολόγχη και το διέλυσε 

μετά απο αυτό δεν είχαμε τρόπο να πλένουμε ρούχα , παρα μόνο στο χέρι

βρακιά στο χέρι δεν έπλενα ,γενικά τίποτα δεν έπλενα , είχα φροντίσει να έχω Πολλά ρούχα μαζί μου να το γλιτώσω αυτό 

γιατί έβλεπα άλλους που έπλεναν και τα άπλωναν και όπως είχες καθημερινά δυνατό αέρα και βροχή (πάντα όμως) τα βρίσκανε μέσα στις λάσπες πεσμένα χΔ!

 

 

 

Τί στο καλό σημαίνει το χΔ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή φάση. Πόσες έφαγε;

Τον βρήκανε;

Ο δίκας θα έριξε καντήλια.

Απολυόταν. Δεν έφαγε λόγο χαζομάρας , όταν τον ρώτησαν γιατι την έβαλε είπε "μα εσείς μας είπατε να πλύνουμε τα πάντα για την γιορτή (του πυροβολικού). Το μόνο που είπε ο δίκας ήταν "άντε δύο χρόνια ακόμα , δύο χρόνια ακόμα... έκανε ενα facepalm όπως καθόταν στο γραφείο του και δεν μίλησε άλλο) Εντομεταξύ το παιδί που έκανε την μαλακία αναρωτιόταν γιατί το είπε αυτό και γιατί έκανε facepalm, λες και δεν είχε γίνει τίποτα , θεωρούσε οτι δεν έφταιγε σε κάτι. :devil:  :devil:  :devil: 

 

 

Τί στο καλό σημαίνει το χΔ;

 

 

εμείς στην Λήμνο είχαμε πλυντήριο αλλα έβαλε ενας να πλύνει την ξιφολόγχη και το διέλυσε 

μετά απο αυτό δεν είχαμε τρόπο να πλένουμε ρούχα , παρα μόνο στο χέρι

βρακιά στο χέρι δεν έπλενα ,γενικά τίποτα δεν έπλενα , είχα φροντίσει να έχω Πολλά ρούχα μαζί μου να το γλιτώσω αυτό 

γιατί έβλεπα άλλους που έπλεναν και τα άπλωναν και όπως είχες καθημερινά δυνατό αέρα και βροχή (πάντα όμως) τα βρίσκανε μέσα στις λάσπες πεσμένα χΔ!

 

 

χΔ = χάλια δηλαδή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και καθώς έρχεται η ώρα μου (ούτε για εκτέλεση να πήγαινα B) ) έχω και άλλες απορίες.

1) Μπαίνω 124 ΠΒΕ προ κατάταξη (1 εβδομάδα νωρίτερα απ΄'οτι οι σειρές). Τι κάνουμε αυτή την εβδομάδα; Φαντάζομαι όχι εκπέδευση αφού δεν θα έχουν μπει οι άλλες σειρές ε?

2) Σχετικά με τα κρεβάτια στο θάλαμο σε όποιο θέλει ο καθένας πάει;

3) Είναι πιο χαλαρά που μπαίνω προ κατάταξη επειδή τα άτομα είναι λίγα και δεν θα ταλαιπωρηθώ πολύ ή τα ίδια με την κανονική κατάταξη;

Ευχαριστώ και πάλι... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχες πάρει αναβολή για λόγους υγείας; Προκαταταξη ειναι χειροτερα γιατι θα ειστε λιγοτερα ατομα και θα κάνετε μονοι τις αγγαρειες, και οταν ερθουν για καταταξη θα σας χωσουν να βοηθησετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...