Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

2) Σχετικά με τα κρεβάτια στο θάλαμο σε όποιο θέλει ο καθένας πάει;

3) Είναι πιο χαλαρά που μπαίνω προ κατάταξη επειδή τα άτομα είναι λίγα και δεν θα ταλαιπωρηθώ πολύ ή τα ίδια με την κανονική κατάταξη;

Ευχαριστώ και πάλι...  :-D

όχι βεβαια 

 

ανάλογα , μπορεί στη συνέχεια να σε βάλουν να υποδεχτείς νεοσύλλεκτους σε διάφορα πόστα και να φας εκεί το πήξιμο

 

επίσης υπάρχει η πιθανότητα να μπεις με τίποτα "περιέργους" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εμείς στην Λήμνο είχαμε πλυντήριο αλλα έβαλε ενας να πλύνει την ξιφολόγχη και το διέλυσε 

μετά απο αυτό δεν είχαμε τρόπο να πλένουμε ρούχα , παρα μόνο στο χέρι

βρακιά στο χέρι δεν έπλενα ,γενικά τίποτα δεν έπλενα , είχα φροντίσει να έχω Πολλά ρούχα μαζί μου να το γλιτώσω αυτό 

γιατί έβλεπα άλλους που έπλεναν και τα άπλωναν και όπως είχες καθημερινά δυνατό αέρα και βροχή (πάντα όμως) τα βρίσκανε μέσα στις λάσπες πεσμένα χΔ!

Και εμείς στη Λήμνο είχαμε ένα πλυντήριο αλλά δεν δούλευε (εγώ ήμουν στην Διμοιρία Ηλεκτρονικού Πολέμου δίπλα στο φυλάκιο σας (ΚΕΕ/ΑΠ νομίζω;) - αν κατάλαβα καλά ήσουν στους Αγγαριώνες).

 

Αλλά να σε ρωτήσω. Άντε και τα πλένατε (για χειμώνα μιλάω) που τα απλώνατε να στεγνώσουν; Εμείς δεν είχαμε τίποτα και γι' αυτό τα έπλενα σε μαγαζί στη Μύρινα (6.8 / 3 κιλά - μου τον έπιασαν κανονικότατα) αλλά σε 2 ώρες ήταν πάντα έτοιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμείς στη Λήμνο είχαμε ένα πλυντήριο αλλά δεν δούλευε (εγώ ήμουν στην Διμοιρία Ηλεκτρονικού Πολέμου δίπλα στο φυλάκιο σας (ΚΕΕ/ΑΠ νομίζω ;) - αν κατάλαβα καλά ήσουν στους Αγγαριώνες).

 

Αλλά να σε ρωτήσω. Άντε και τα πλένατε (για χειμώνα μιλάω) που τα απλώνατε να στεγνώσουν; Εμείς δεν είχαμε τίποτα και γι' αυτό τα έπλενα σε μαγαζί στη Μύρινα (6.8 / 3 κιλά - μου τον έπιασαν κανονικότατα) αλλά σε 2 ώρες ήταν πάντα έτοιμα.

εμείς δεν είχαμε εξόδους ούτε υπηρεσιακά και γιαυτό τα απλώναμε να στεγνώσουν έξω σε ενα σχοινι που είχαν δέσει

99,9% των περιπτώσεων τα βρίσκανε πεσμένα μέσα σε λασπόνερα λόγο αέρα και βροχής 

γιαυτό μετά απο λίγο σταμάτησαν όλοι να τα πλένουν και ζήτησαν απο τους δικους τους να τους στείλουν 1 σάκο μεγάλο γεμάτο μπλούζες/εσώρουχα κλπ να μην χρειαστεί να πλύνουν ξανά μέχρι να πάρουν άδεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχες πάρει αναβολή για λόγους υγείας; Προκαταταξη ειναι χειροτερα γιατι θα ειστε λιγοτερα ατομα και θα κάνετε μονοι τις αγγαρειες, και οταν ερθουν για καταταξη θα σας χωσουν να βοηθησετε.

Ναι έχω πάρει αναβολή.

 

 

όχι βεβαια 

 

ανάλογα , μπορεί στη συνέχεια να σε βάλουν να υποδεχτείς νεοσύλλεκτους σε διάφορα πόστα και να φας εκεί το πήξιμο

 

επίσης υπάρχει η πιθανότητα να μπεις με τίποτα "περιέργους" 

 

Τι εννοείς με αυτό που λες για τίποτα περίεργους? Δηλαδή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχες πάρει αναβολή για λόγους υγείας; Προκαταταξη ειναι χειροτερα γιατι θα ειστε λιγοτερα ατομα και θα κάνετε μονοι τις αγγαρειες, και οταν ερθουν για καταταξη θα σας χωσουν να βοηθησετε.

Για πειτε μου και μενα που ειχα παρει αναβολη υγειας και μου ηρθε να μπω 1 ιουλιου και μου φανηκε πολυ νωρις.

Μπαινω νωριτερα τελικα απο το κανονικο και αν στο φρουραρχειο που θα παω θα εχει λιγοτερο κοσμο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι αναβολές υγειας μπαινουν μια βδομαδα πριν γιατι oι περισσότεροι πάνε για απαλλαγή και δεν τους θελουν με τους νεους μην αρχισουν και βαρανε αναβολή και αυτοί. Συνήθως παρουσιαζονται ναρκομανεις, κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι αναβολές υγειας μπαινουν μια βδομαδα πριν γιατι oι περισσότεροι πάνε για απαλλαγή και δεν τους θελουν με τους νεους μην αρχισουν και βαρανε αναβολή και αυτοί. Συνήθως παρουσιαζονται ναρκομανεις, κτλ

Οποτε λογικα θα ειναι και λιγοτερα ατομα στο φρουαρχειο ε ? Αν ισχυει ειναι κατι πολυ ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα, λογικά δεν λειτουργει τιποτα στον στρατό

Καλα αυτο το ξερω αλλα το φρουραρχειο εξυπηρετει ακομα πολιτες οποτε ειναι διαφορετικα, πριν δυο χρονια που ειχα παει πρωτη φορα στην αρχη καναν τα δικα τους μετα ομως εφαγαν κραξιμο απο κατι γονεις που ειχαν ΑΜΕΑ και στρωσαν.

 

Σημερα παντως επαιρνα και το σηκωσαν μονο μια φορα για να μου δωσουν αλλο νουμερο  :mrgreen: 

Οποτε θα παω αυριο πρωι αμα δω οτι γυνετε χαμος θα κλεισω ραντεβου αν παλεβετε θα μεινω να τελειωνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τι εννοείς με αυτό που λες για τίποτα περίεργους? Δηλαδή?

οι εξ'αναβολής πολύ συχνά μπορεί να είναι πρεζάκια   και λοιποί ανεπιθύμητοι..  (η λίστα είναι μεγάλη) 

 

δε θα ήθελα να παρουσιαζόμουν με τέτοιους , ούτε να είμαι σε κέντρο και να υποδεχτώ τέτοιους 

 

βέβαια δε νομίζω να έχεις κάποιο πρόβλημα στα @@ σου , μπορεί στον έξω κόσμο να έχεις δει χειρότερους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αυτο το ξερω αλλα το φρουραρχειο εξυπηρετει ακομα πολιτες οποτε ειναι διαφορετικα, πριν δυο χρονια που ειχα παει πρωτη φορα στην αρχη καναν τα δικα τους μετα ομως εφαγαν κραξιμο απο κατι γονεις που ειχαν ΑΜΕΑ και στρωσαν.

 

Σημερα παντως επαιρνα και το σηκωσαν μονο μια φορα για να μου δωσουν αλλο νουμερο  :mrgreen: 

Οποτε θα παω αυριο πρωι αμα δω οτι γυνετε χαμος θα κλεισω ραντεβου αν παλεβετε θα μεινω να τελειωνω.

 

Τόσους μήνες σε βλέπω που παλεύεις με αυτές τις αναβολές.

 

Αν έμπαινες θα 'χες τελειώσει τώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχα ακριβώς! Θα μας ελεγε και ιστοριες απο τον στρατό!

Τόσους μήνες σε βλέπω που παλεύεις με αυτές τις αναβολές.

 

Αν έμπαινες θα 'χες τελειώσει τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσους μήνες σε βλέπω που παλεύεις με αυτές τις αναβολές.

 

Αν έμπαινες θα 'χες τελειώσει τώρα.

Σε λιγο τελιωνω το πολυ σε ενα μηνα θα το εχω το ι5.

Δεν πηγα γιατι δεν ηθελα να παω δεν θα την παλευω εκει μεσα μετα εσκασε και η αρρωστια της μανα μου αρα θα εχανα πολυτιμο χρονο αδικα οποτε χιλιες φορες που πηρα ι5.

 

Η μονη μαλακια ειναι οτι αντι για αναβολη σπουδων επρπε να ειχα παρει για λογους υγειας απο τοτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ το παιδί έχει πει ότι αντιμετωπίζει κάποια issues, αλλά for god's sake, τόση γραφειοκρατία και αναμονές στο τηλέφωνο και πήγαιν' έλα προσωπικά δε θα το άντεχα.

 

Καλύτερα που μπήκα και τέλειωσα. Και μέσα μου έπρηξαν τα συκώτια, και έξω πάλι θα μου τα έπρηζαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι εξ'αναβολής πολύ συχνά μπορεί να είναι πρεζάκια   και λοιποί ανεπιθύμητοι..  (η λίστα είναι μεγάλη) 

 

δε θα ήθελα να παρουσιαζόμουν με τέτοιους , ούτε να είμαι σε κέντρο και να υποδεχτώ τέτοιους 

 

βέβαια δε νομίζω να έχεις κάποιο πρόβλημα στα @@ σου , μπορεί στον έξω κόσμο να έχεις δει χειρότερους 

Μου γ@μησες την ψυχολογία τώρα... :mellow:  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...