Προς το περιεχόμενο

Υπουργείο Υγείας: Θα απαγορευτεί και το άτμισμα στους δημόσιους χώρους


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έτσι μπράβο !!! Έρχεται ο ελληναρας και κάθεται δίπλα μου με αυτό το όργανο του διαβόλου παφα πουφα χωρίς να με ρωτήσει εμένα αν θέλω να μυριζω βότανα του δάσους κ ανοιξιάτικη βροχή !! Που πας κύριε μου κ μου χαλας την συνήθεια να βρωμανε τα ρούχα μου πίσσα ,νικοτίνη και να φαίνεται ότι ήμουν σε κλαμπ!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 328
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ζ@χος στο εξωτερικό έχεις πάει ποτέ; εκτιμώ θα πεθάνεις από ασιτια αφού όλα τα εστιατόρια είναι μη καπνιστων!

Αλήθεια δεν γίνεται να μην έχεις πάει εξωτερικό και να μην βγήκες δύο λεπτά έξω να καπνισεις;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φρούτα του δάσους,βουτηρο,καλαμποκι,μεντα και ότι μαλακια μπορείς να φανταστείς.πραγματικα για γέλια.οταν μ λένε τι έχει μέσα ο καθένας γελαω τρανταχτά.

Και το ντουμάνι απειροοοο.λες και είναι τεκές όπου μπεις. Και τα χρυσόπληρωνουν κιόλας!!!

 

 

Ήταν που ήταν γελοίο το κανονικό τσιγάρο...

 

 

(Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να κοψετε αυτή την μαλακια καπνισμα-ατμισμα και ότι άλλο υπαρχει που κάνει την υγεία σας να διαλύεται και τις καπνοβιομηχανιες να βγάζουν τρισεκατομμύρια.)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει σημασια τι καπνο "φουμαρει" ο καθενας. Το προβλημα ειναι αλλο οτι και παρατηρηση να του κανεις να το σβησει δεν το σβηνει. Ειμαι υποχρεωμενος να ανεχομαι τον καπνο του καθενα να επιβαρυνω με το ζορι την υγεια μου σε στιγμες οπως εκει που τρωω εκει που διασκεδαζω κτλ κτλ. Απορω στους ηλιθιους γιατι μονο ηλιθιοι ειναι και πρεπει να τους αποκαλει καποιος ετσι να καπνιζουν σε κλειστους χωρους χωρις καν να ρωτανε φιλε ΕΧΕΙΣ ΑΣΘΜΑ? ΑΝΑΚΟΠΗ ΜΠΑΜ ΠΑΡΤΟΝ ΚΑΤΩ ΜΕΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ Ο ΚΑΠΝΙΣΤΗΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΟΚ ΤΟ ΚΟΒΕΙ Η ΟΧΙ? Δευτερον ανεγκεφαλους γονεις που καπνιζουν μεσα και διπλα στα παιδια τους. Οσες απαγορευσεις και να ερθουν οι ανεγκεφαλοι καπνιστες μυαλο δεν θα βαλουν θα συνεχισου τα ιδια και τα ιδια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά το κορυφαίο που μου είπε καπνιστής (υπόψιν είμαι παλιός καπνιστής 19 χρόνια φανατικός και είμαι άκαπνος 11 τώρα,οπότε εχω άποψη και για τις 2 πλευρές) ότι με το να μην τον αφήνουν να καπνίζει σε κλειστούς χώρους τον καταπιέζουμε και καταπατάμε τα δικαιώματα του,απίστευτο μετά από αυτό ήρθε το τέλος έμεινα ξερός  δεν υπάρχει σωτηρία για εμάς τους Ελληναράδες

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να απαγορευτεί παλι μια τρύπα στο νερό θα κάνουν.Οι ελληναράδες θα συνεχίσουν να το κάνουν μπροστά στη μούρη σου όπως και με τσιγάρο.

 

Ο έλληνας πιστέυει οτι αυτός είναι ο θεός,ο μάγκας και ο υπεράνω του νόμου.

 

Όσο οι ελλήνες έχουν αυτή τη νοοτροπία θα είναι για πάντα υποταγμένοι στα μνημόνια και στους ξένους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποιοι που λένε ότι προσπαθούν να κόψουν το κάπνισμα με ηλεκτρονικά τσιγάρα κλπ ειναι για γέλια.

Το κάπνισμα δεν θέλει την προσπάθεια που πιστεύουν και αναπαράγουν ολοι.

Θέλει απλά να θέλεις να το κόψεις και να είσαι έτοιμος.

Δεν υπάρχουν "μαξιλάρια" και μπούρδες.

Απλά δεν θέλουν να το κόψουν και "τριγυρνάνε" απο εδω και απο εκει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά θα κάνουν και θα το απαγορεύσουν, αλλά εδώ δεν εφαρμόζουν την απαγόρευση στο κανονικό τσιγάρο. Θα εφαρμόσουν αυτό;

Όλα τα μαγαζιά τεκέδες είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απο κάνα χρόνο κατάλαβα τι θα πει μπόχα στο σπίτι 3 μερες επειδή καπνισε ενας, τι ωραίος είναι ο καφές χωρίς τσιγάρο και τι γαμάτη ειναι η έξοδος χωρίς τσιγάρο, πίνεις 2 ουισκάκια όλο το βράδυ στο χαλαρό οχι 10...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_smoking_bans για να μην το πολυψαχνετε τι ισχύει αλλου και τι εδώ.

Προσωπικά στο Sydney έχω δει περιφραγμένο χώρο έξω από γήπεδο το οποίο είχε 40.000 θεατές (εθνική αυστραλιας-εθνική Αγγλίας) για τους καπνιστές. Μέσα στο ΑΝΟΙΚΤΟ γήπεδο, δεν κάπνιζαν για κανένα λόγο. Ακόμα και έξω από αυτό, πήγαιναν στον συγκεκριμένο χώρο αλλιώς έξω από τις εγκαταστάσεις, στον δρόμο. Έχω και σχετικη δωτο για να δείτε πως τους φέρονται....σαν τα ζώα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κρασιά..... Ας αρχίσουν να γράφουν πρόστιμα αυτούς που οδηγούν με το κινητό στο αυτί και προκαλούν ατυχήματα καθημερινά σε άλλους και κάποια στιγμή να συζητήσουμε και για το ηλεκτρονικό τσιγάρο.υπαρχουν αλλά σημαντικοτερα θέματα που πρέπει να εφαρμοστεί ο νόμος και κάνουν τα στραβά ματιά, παρά με το ηλεκτρονικό φουγαρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τσιγαρο και το ηλεκτρονικο τσιγαρο και ολα τα συναφη ειναι τροπος εισαγωγης νικοτινης στον οργανισμο σου.

Ετσι ειναι και η κανναβη και η ηρωινη που περιεχουν ψυχοτροπες ουσιες.

Το παραδειγμα μου δεν ειναι ακυρο καθως ο νομος εχει "τσουβαλιασει" αυτες τις ουσιες οπως μπορεις να δεις Link.png Site: εδώ

Το ιδιο συμβαινει και με το τσιγαρο και τα ομοια του.

 

Το θεμα με το τσιγαρο ομως δεν ειναι τοσο τραγικο οσο φαινεται.

Το να μην καπνιζεις σε κλειστους χωρους ειναι απλη λογικη. Εφοσον θελεις εσυ να κανεις κακο στον εαυτο σου, γιατι να την πληρωσουν και αλλα 10 ατομα που βρισκονται στον ιδιο χωρο? Βγες εκτος του συγκεκριμενου χωρου και κανε οτι θελεις.

Αν ειναι τοσο δυσκολο σε μερικους να σεβονται στο ελαχιστο τους συνανθρωπους τους τοτε πρεπει να αλλαξουν νοοτροπια.

 

Εγω δεν εχω καμια ορεξη να πηγαινω για φαγητο και μαζι με τη μπουκια να μου ερχεται και η αηδια του καπνου. Οπως επισης να πηγαινω για καφε και να βγαινω απτο μαγαζι με ρουχα που βρωμοκοπανε τσιγαριλα και λαρυγγιτιδα παρεα για 1 βδομαδα

Το ότι η Ελληνική νομοθεσία τα τοποθετεί στο ίδιο τσουβάλι δεν το κάνει αυτόματα και το ίδιο...δεν μιλάμε για ποινικές κυρώσεις εδώ ...ο νόμος αυτός απλά αναφέρει ποιες θεωρούνται ναρκωτικές ουσίες ποιες επιτρέπονται για φαρμακευτική χρήση μέσω αδείας από αρμόδιους φορείς δεν σου λέει ποια είναι ποιο επικίνδυνη ανάμεσα στις εκατοντάδες που έχει αραδιάσει.Το τσιγάρο είναι άλλη ιστορία και δεν έχεις άδικο 100% γιαυτό που λές και εγώ ατμίζω 3 χρόνια και ο καπνός με ενοχλεί μου βρωμάει αλλά όταν θα ξεκινήσω να πάω σε μια καφετέρια ή ενα εστιατόριο ή ενα νυχτερινό μαγαζί γνωρίζω εκ των προτέρων με δική μου ευθύνη ότι θα φάω μαυρίλα τσιγάρου,κάνω τις επιλογές μου αν δεν θέλω να με ενοχλήσει κάποιος με το τσιγάρο του θα είμαι επιλεκτικός με το μαγαζί που θα πάω και υπάρχουν τέτοια μαγαζιά που δεν θα συναντήσεις καπνιστές...με λίγα λόγια ο μη καπνιστής έχει επιλογές σε σχέση με μια δεκαετία πριν που τα πράγματα ήταν διαφορετικά,εγώ λέω απλά να αφήσουμε σε όλους την επιλογή και στον καπνιστή και στον μη καπνιστή να απολαύσει την έξοδό του χωρίς κανεις να ενοχλει κανέναν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλα θα κανει να κοπει το ατμισμα, σε δημοσιους κλειστους χωρους.

Να κοπει το οτιδηποτε ενοχλει καποιον συνανθρωπο.

 

[ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΣΥΝΤΑΚΤΗ: Tα παρακατω απευθυνονται ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ και μονο στους Ασεβεις Καπνιστες.]

 

Οι καπνιστες, που απαντατε με τουπε, με μια οποιαδηποτε δικαιολογια, ειστε για μεγαλειωδεις κλωτσιες.

Ειστε παντελως ηλιθιοι, εκ των πραγματων, επειδη -και μονο- ειστε καπνιστες.

Ειστε εντελως αναγωγοι. (Αγωγη Μηδεν)

Ειστε -ολοκληρωτικα- πιθηκια, ντυμενα με ανθρωπινα ρουχα, που δεν κατανοουν απλες ανθρωπινες εννοιες, οπως ο Σεβασμος.

ΔΕΝ μας απασχολει/ενδιαφερει/νοιαζει το γιατι καπνιζετε, η τις σας προσφερει...

Δεν μας ενδιαφερει, με τον ιδιο τροπο που δεν μας ενδιαφερουν οι σεξουαλικες σας προτιμησεις, η το τι φαγητο σας αρεσει, η ποιας ομαδας ειστε φιλαθλοι...

Στα παπαρια μας..

Δεν εχουμε τιποτα το κοινο, τιποτα που να μας δενει.

Το μονο κοινο, ειναι ο χωρος που βρισκομαστε μαζι.

Και εκει, εσεις αποφασιζετε οτι, ΟΛΟΙ οι υπολοιποι πρεπει να ΚΑΠΝΙΖΟΥΝ παθητικα, επειδη ΕΣΕΙΣ ειστε εντελως απυθμενα μαλακες.

Ξερω..θα πεσετε να με φατε τωρα...

Αλλα, να ξερετε οτι, επειδη ολα εδω πληρωνονται, χαιρομαι πολυ που εχετε αποφασισει απο μονοι σας να μας απαλλαξετε -το συντομοτερο δυνατον- απο την αθλια και ανουσια υπαρξη σας.

Σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ για αυτο, επειδη αν επιλεγατε να ζησετε μεχρι τα βαθια γεραματα (Θεου Θελωντος), τετοιοι καθυστερημενοι που ειστε, θα βρισκατε αλλο τροπο να μας σπατε τις μπαλες...

Αμην.

Επεξ/σία από N.A.S.A.
  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...