Προς το περιεχόμενο

Υπουργείο Υγείας: Θα απαγορευτεί και το άτμισμα στους δημόσιους χώρους


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λες ότι υπάρχει μια μερίδα ανθρώπων που καλώς ή κακώς καπνίζει.

Αληθές; Ναι.

 

Επειδή κατανοώ ότι και εσύ είσαι μέσα σε αυτή, αντί να κάνεις κάτι να αλλάξεις έστω εσύ, κάθεσαι και υπερασπίζεσαι με σθένος τόση ώρα το ελληναράδικο επιχείρημα: "Αφού υπάρχουν καπνιστές τι να κάνουμε τώρα".

 

Η λύση είναι να μην καπνίζουν κοντά σε αυτούς που δεν καπνίζουν. Τέλος.

 

Τώρα μην πεις τίποτα για κλανιές, φτερνίσματα και τα λοιπά γιατί αυτά τα ακούω βερεσέ.

Άλλοι σύγκριναν τις κλανιές και τα ναρκωτικά με τα τσιγάρα δεν ημουν εγώ αυτός....υπήρξα καπνιστής τώρα ατμίζω και καταλαβαίνω ότι ο άνθρωπος από την φύση του έχει πάθοι τα οποία πολλές φορές δεν υπερνικούνται και προσπαθώ να μην ειμαι απόλυτος. Υπερασπίζομαι το δικαίωμα του μη καπνιστή να μην ενοχλείται απο τον καπνιστή αλλά και το αντίθετο και ο καπνιστής πρέπει να έχει το χώρο του να καπνίζει μην πάμε απο την εποχή που καπνίζαν μέσα στα αεροπλάνα στην εποχή που δεν πρέπει να καπνίζεις πουθένα δεν γίνεται πρεπει να βρεθεί μια μέση λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 328
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν βλέπω ούτε εσύ όμως να σέβεσαι ότι υπάρχει μια μερίδα ανθρώπων και όχι μικρή που είτε το θες είτε όχι καπνίζει πως να το κάνουμε αυτό δεν πρόκειται να αλλάξει και πρέπει να βρεθεί μια λύση και όχι του τύπου στείλτε τους στην Μακρόνησο να καπνίζουν με την ησυχία τους ή με  σχόλια του τύπου θα πάρω νερό και θα το ρίξω στο κεφάλι και θα αρχίσω να τρέχω τι καταφέρνεις? Εκτός αν ο σεβασμός είναι μονόπλευρος για εσένα.

Δυστοιχός ο σεβασμός μου είναι μονόπλευρος όταν κάποιος δεν με σκέφτεται.Η αλήθεια να λέγεται , αν νιώσω πως κάποιος με ενοχλεί έστω λίγο θα αναταποδώσω πολύ χειρότερα.

Όμως αν δεν μου κάνει κάποιος κάτι τότε φροντίζω να προσέχω και γω πολύ τους γύρω μου.Αυτά περί εμού.

 

Στο θέμα μας...Πές μου λίγο φίλε μου.Πως γίνεται και σε χώρα όπως η Ελλάδα με καλό καιρό 9 μήνες το χρόνο, όπου κάθε καφετέρεια σχεδόν έχει εσωτερικό και εξωτερικό χώρο ο καπνιστής να μην μπορεί να κάτσει έξω 5 λεπτά να κάνει το τσιγάρο του.?

Ή μήπως θα πεταχτεί πάλι ο κύριος που λέει ''εγώ θέλω το τσιγάρο εκεί που πίνω το ποτό'' και να πει θέλω και το air condition στο κώλο δίπλα.

Ακόμα και το χειμώνα και πάλι έχει εξωτερικό χώρο και δεν θα χαλάσει ο κόσμος αν πάς 5 λεπτά.

 

Συγνώμη φίλε μου αλλά δεν υπάρχει τίποτα να δικαιολογεί καπνιστές/ατμιστές.Μιλάμε για εγωιστικά άτομα που δεν σκέφτονται τον γύρω κόσμο και αντί να κάνουν μια ελάχιστη προσπάθεια να αλλάξουν τον εαυτό τους , απαιτούν οι άλλοι να βρούν άλλη καφετέρεια σινεμά κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ρε παιδιά, τι είπα? Να αποφασίζει ο καθένας μαγαζάτορας για το αν στο μαγαζί του θα επιτρέπεται ή όχι το κάπνισμα/άτμισμα. Έτσι οι καπνιστές/ατμιστές δεν θα ενοχλούν όλους τους υπόλοιπους. Θα πεθαίνουν μόνοι τους! Ο καθένας χώρια!

 

Υπάρχει κάποιος που μπορεί με επιχειρήματα να με πείσει ότι αυτό που προτείνω είναι λάθος για αυτόν και αυτόν τον λόγο?

http://www.elinyae.gr/el/lib_file_upload/262a_08.1231762420218.pdf

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Άλλοι σύγκριναν τις κλανιές και τα ναρκωτικά με τα τσιγάρα δεν ημουν εγώ αυτός....υπήρξα καπνιστής τώρα ατμίζω και καταλαβαίνω ότι ο άνθρωπος από την φύση του έχει πάθοι τα οποία πολλές φορές δεν υπερνικούνται και προσπαθώ να μην ειμαι απόλυτος. Υπερασπίζομαι το δικαίωμα του μη καπνιστή να μην ενοχλείται απο τον καπνιστή αλλά και το αντίθετο και ο καπνιστής πρέπει να έχει το χώρο του να καπνίζει μην πάμε απο την εποχή που καπνίζαν μέσα στα αεροπλάνα στην εποχή που δεν πρέπει να καπνίζεις πουθένα δεν γίνεται πρεπει να βρεθεί μια μέση λύση.

Δεν αμφιβάλλω ότι ο καπνιστής δεν πρέπει να έχει τον χώρο του. Απλώς οι καπνιστές είναι αριστοκράτες της πάπιας και θέλουν να έχουν χώρο "εκεί που είναι και οι φίλοι μας" γιατί βλέπεις τα υπόγεια δεν τους βολεύουν.

 

Κάνε εγκράτεια μέχρι να φτάσεις στο σπίτι σου αγαπητέ εθισμένε σε μια ναρκωτική ουσία άνθρωπε που απαιτείς και έξτρα δικαιώματα. *δεν αναφέρομαι στον άνθρωπο που έκανα quote.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ θες τσιγαρο μαζι με το ποτο σου και εγω δε θελω να εισπνεω τον καπνο σου. Πως θα το λυσουμε αυτο?

 

Εφοσον νομιζεις οτι το τσιγαρο ειναι μαγκια και σου φερνει φιλους και γκομενες τοτε εισαι χαμενος απο χερι.

 

Αυτη ειναι η νοοτροπια του ελληνα. Εγω κανω οτι γουσταρω και αμα σας αρεσει. Αμα δε σας αρεσει να φυγετε.

 

Ο ζαχος στραβωσε οταν του ειπα οτι θελει σφαλιαρες αλλα δυστυχως μερικοι μονο ετσι καταλαβαινουν

Την λύση την είπα εκατό φορές παναθεμά με! Θα πάμε σε διαφορετικά μαγαζιά!! Τι δεν καταλαβαίνεις??

 

Είπα εγώ ότι θα κάνω ότι θέλω και δεν με νοιάζει ποιον ενοχλώ?? ΌΧΙ-ΠΟΤΕ 

 

είπα ότι το 60-70% όσων θα βγουν να πιουν ποτό είναι καπνιστές και δεν έχει λογική να σταματήσουν οι 7 το κάπνισμα/ατμισμα για τους 3. 

 

Δεν πάω σε χώρους όπου δεν καπνίζουν - μην πας σε χώρους όπου καπνίζουν.

 

Δεν μιλάω για νοσοκομεία/εφορίες/ΚΕΠ κτλ. Μιλάω για τον τρόπο διασκέδασης που επιλέγει ο καθένας.

 

Αυτός που δεν καταλαβαίνει είσαι εσύ όχι εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστοιχός ο σεβασμός μου είναι μονόπλευρος όταν κάποιος δεν με σκέφτεται.Η αλήθεια να λέγεται , αν νιώσω πως κάποιος με ενοχλεί έστω λίγο θα αναταποδώσω πολύ χειρότερα.

Όμως αν δεν μου κάνει κάποιος κάτι τότε φροντίζω να προσέχω και γω πολύ τους γύρω μου.Αυτά περί εμού.

 

Στο θέμα μας...Πές μου λίγο φίλε μου.Πως γίνεται και σε χώρα όπως η Ελλάδα με καλό καιρό 9 μήνες το χρόνο, όπου κάθε καφετέρεια σχεδόν έχει εσωτερικό και εξωτερικό χώρο ο καπνιστής να μην μπορεί να κάτσει έξω 5 λεπτά να κάνει το τσιγάρο του.?

Ή μήπως θα πεταχτεί πάλι ο κύριος που λέει ''εγώ θέλω το τσιγάρο εκεί που πίνω το ποτό'' και να πει θέλω και το air condition στο κώλο δίπλα.

Ακόμα και το χειμώνα και πάλι έχει εξωτερικό χώρο και δεν θα χαλάσει ο κόσμος αν πάς 5 λεπτά.

 

Συγνώμη φίλε μου αλλά δεν υπάρχει τίποτα να δικαιολογεί καπνιστές/ατμιστές.Μιλάμε για εγωιστικά άτομα που δεν σκέφτονται τους γύρω κόσμο και αντί να κάνουν μια ελάχιστη προσπάθεια να αλλάξουν τον εαυτό τους , απαιτούν οι άλλοι να βρούν άλλη καφετέρεια σινεμά κλπ...

Πρώτον εγώ δεν βάζω στο ίδιο τσουβάλι το ατμισμα με το κάπνισμα  εσυ το κάνεις και καλά κανεις γιατι τα βλέπεις όλα ίδια δεν πρόκειται να κάτσω να σε πείσω για το αντίθετο. Άλλα ας πούμε ότι είναι το ίδιο, οι καφετέριες είναι επιχειρήσεις και ανεξάρτητα του αν ο ιδιοκτήτης καπνίζει ή οχι δεν παίζει κανέναν ρόλο, το άμεσο ενδιαφέρον του είναι η βιωσιμότητα της επιχείρησης του.Για εμένα το λογικό είναι άφησε την αγορά να αποφασίσει δηλαδή να βγάζει κάποιος αδεια του αν το μαγαζί του θα είναι καπνιστών ή μη. Έτσι όλοι να έχουν την επιλογή ουτε στους καπνιστες να απαγορευεις να πανε για καφε αλλά ουτε οι μη καπνιστες να τρώνε την μποχα του τσιγάρου ειμαι αντιθετως στο να ποινικοποιήσουμε το τσιγαρο.

Δεν αμφιβάλλω ότι ο καπνιστής δεν πρέπει να έχει τον χώρο του. Απλώς οι καπνιστές είναι αριστοκράτες της πάπιας και θέλουν να έχουν χώρο "εκεί που είναι και οι φίλοι μας" γιατί βλέπεις τα υπόγεια δεν τους βολεύουν.

 

Κάνε εγκράτεια μέχρι να φτάσεις στο σπίτι σου αγαπητέ εθισμένε σε μια ναρκωτική ουσία άνθρωπε που απαιτείς και έξτρα δικαιώματα. *δεν αναφέρομαι στον άνθρωπο που έκανα quote.

Το 37,6% στην Ελλάδα καπνίζει μιλάμε για εκατομμύρια ναι πρέπει να έχουν κάποια δικαιώματα όπως και το υπόλοιπο 60% 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε δεν υπάρχει κάτι σε ολόκληρο το pdf που να αντικρούει αυτό που προτείνω.

 

Μπορείτε να φανταστείτε απλά?: μία πλατεία με 20 μαγαζιά (καφε/μπαρ/φαγάδικα) σε κάποια επιτρέπεται και στα άλλα όχι. 

 

Ποιο είναι το πρόβλημα με αυτό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πρώτον εγώ δεν βάζω στο ίδιο τσουβάλι το ατμισμα με το κάπνισμα  εσυ το κάνεις και καλά κανεις γιατι τα βλέπεις όλα ίδια δεν πρόκειται να κάτσω να σε πείσω για το αντίθετο. Άλλα ας πούμε ότι είναι το ίδιο, οι καφετέριες είναι επιχειρήσεις και ανεξάρτητα του αν ο ιδιοκτήτης καπνίζει ή οχι δεν παίζει κανέναν ρόλο, το άμεσο ενδιαφέρον του είναι η βιωσιμότητα της επιχείρησης του.Για εμένα το λογικό είναι άφησε την αγορά να αποφασίσει δηλαδή να βγάζει κάποιος αδεια του αν το μαγαζί του θα είναι καπνιστών ή μη. Έτσι όλοι να έχουν την επιλογή ουτε στους καπνιστες να απαγορευεις να πανε για καφε αλλά ουτε οι μη καπνιστες να τρώνε την μποχα του τσιγάρου ειμαι αντιθετως στο να ποινικοποιήσουμε το τσιγαρο.

αυτο που λες δεν θα δουλεψει γιατι πολυ απλα βαζοντας τον μαγαζατορα να διαλεψει αν θελει  μονο Χ (μη καπνιστες) ή Χ(μη καπνιστες) + Υ(καπνιστες) προφανως θα παει στην δευτερη επιλογη λογο του οτι θα εχει μεγαλυτερο κοινο στο οποιο θα απευθυνεται.

 

Απο τη στιγμη που υπαρχει νομοθεσια που το απαγορευει οτι και να λεει ο καθε μαγαζατορας και ο καθε καπνιστης δεν λενε απολυτως τιποτα. Οσο η επιλογη του ενος επηρεαζει τον αλλο  τοτε οφείλει να τον σεβαστει ειτε αυτο ειναι καπνισμα ειτε γιατι αποφασισε να βαλει τερμα μουσικη στις 3 το πρωι ειτε δεν ξερω και γω τι.

 

Επισης αν εφαρμοστει η νομοθεσια οπως πρεπει τοτε ολοι θα παιζουν με τους ιδιους κανονες οποτε το θα κλεισουν μαγαζια κτλ ειναι αστειο. Πως γινεται στις αλλες χωρες να ειναι γεματα τα μαγαζια χωρις τσιγαρο και να βγαινουν στους -30 να καπνισουν και στην Ελλαδα να μην μπορουμε να βγουμε στους 10-20-30 για ενα τσιγαρο.

Φίλε δεν υπάρχει κάτι σε ολόκληρο το pdf που να αντικρούει αυτό που προτείνω.

 

Μπορείτε να φανταστείτε απλά?: μία πλατεία με 20 μαγαζιά (καφε/μπαρ/φαγάδικα) σε κάποια επιτρέπεται και στα άλλα όχι. 

 

Ποιο είναι το πρόβλημα με αυτό; 

Απαγόρευση χρήσης προϊόντων καπνού

1. Εκτός από όσες απαγορευτικές ή περιοριστικές δια−

τάξεις ισχύουν και εφαρμόζονται ήδη, απαγορεύεται

πλήρως, από 1ης Ιουλίου 2009, το κάπνισμα και η κατα−

νάλωση προϊόντων καπνού στους ακόλουθους χώρους:

(α) σε όλους τους δημόσιους ή ιδιωτικούς χώρους, κλει−

στούς ή στεγασμένους, που χρησιμοποιούνται για την

παροχή εργασίας, εξαιρουμένων των χώρων που ειδικά

θα προβλεφθούν για τους καπνιστές από την κατά περί−

πτωση αρμόδια αρχή ή όργανο, σύμφωνα με τους όρους

που καθορίζονται με απόφαση του Υπουργού Υγείας

και Κοινωνικής Αλληλεγγύης, που θα εκδοθεί μέχρι την

έναρξη ισχύος του παρόντος άρθρου, καθώς και των

χώρων που χρησιμοποιούνται για την παρασκευή προϊ−

όντων καπνού, (β) σε όλα τα καταστήματα υγειονομικού

ενδιαφέροντος, ιδίως τα καταστήματα παρασκευής και

προσφοράς φαγητών, ποτών, γλυκισμάτων, κάθε είδους

παρασκευασμάτων γάλακτος, μικτών καταστημάτων

4241

4242 ΕΦΗΜΕΡΙΣ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΩΣ (ΤΕΥΧΟΣ ΠΡΩΤΟ)

και κέντρων διασκέδασης κατά την έννοια των διατά−

ξεων των άρθρων 5, 37, 38, 39, 40 και 41 της υπ’ αριθμ.

Α1β/8577/1983 Υγειονομικής Διάταξης (ΦΕΚ 526 Β΄),

εξαιρουμένων των εξωτερικών τους χώρων, (γ) στους

παντός είδους κλειστούς χώρους αναμονής, (δ) στα

αεροδρόμια, εξαιρουμένων των χώρων που ειδικά θα

προσδιοριστούν για τους καπνιστές, (ε) στους σταθμούς

μεταφορικών μέσων και επιβατικών σταθμών λιμένων,

(στ) στα παντός είδους κυλικεία, (ζ) στα παντός είδους

μέσα μαζικής μεταφοράς συμπεριλαμβανομένων των

επιβατηγών δημόσιας χρήσης αυτοκινήτων, με μετρητή

(ταξί) και αγοραίων. Με απόφαση του Υπουργού Υγείας

και Κοινωνικής Αλληλεγγύης δύναται να υπάγονται και

άλλοι χώροι στην απαγόρευση του παρόντος άρθρου

 

 

το οτι αυτο δεν αντικρουει αυτο που λες τοτε σημαινει οτι κατι δεν παει καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γίνεται να είμαι εγώ εγωιστής όταν προτείνω λύση και για τους δύο αλλά ο αντικαπνιστής που λέει να απαγορευτεί παντού δεν είναι. 

 

Ποτς γενεν αυτό? Το καταλαβαίνεται ότι δεν ανάβω τσιγάρο όπου και όποτε μου σηκωθεί? Ρωτάω πρώτα και αν δεν επιτρέπεται δεν κάθομαι. Πάω σε άλλο μαγαζί! Να κάνεις και εσύ το ίδιο...εγώ σέβομαι έναν χώρο όπου δεν θέλει ο ιδιοκτήτης τους καπνούς/ατμούς. 

 

Σεβαστείτε και εσείς τους χώρους όπου επιτρέπεται έστω και άτυπα. 

 

Επίσης δεν είπα ότι οι περισσότεροι Έλληνες καπνίζουν. Είπα ότι στο μπαρ ή στην ταβέρνα, οι περισσότεροι θαμώνες καπνίζουν! 

 

Απλά πράγματα λέω αλλά δεν μπορείτε να καταλάβετε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που λες δεν θα δουλεψει γιατι πολυ απλα βαζοντας τον μαγαζατορα να διαλεψει αν θελει  μονο Χ (μη καπνιστες) ή Χ(μη καπνιστες) + Υ(καπνιστες) προφανως θα παει στην δευτερη επιλογη λογο του οτι θα εχει μεγαλυτερο κοινο στο οποιο θα απευθυνεται.

 

Απο τη στιγμη που υπαρχει νομοθεσια που το απαγορευει οτι και να λεει ο καθε μαγαζατορας και ο καθε καπνιστης δεν λενε απολυτως τιποτα. Οσο η επιλογη του ενος επηρεαζει τον αλλο  τοτε οφείλει να τον σεβαστει ειτε αυτο ειναι καπνισμα ειτε γιατι αποφασισε να βαλει τερμα μουσικη στις 3 το πρωι ειτε δεν ξερω και γω τι.

 

Επισης αν εφαρμοστει η νομοθεσια οπως πρεπει τοτε ολοι θα παιζουν με τους ιδιους κανονες οποτε το θα κλεισουν μαγαζια κτλ ειναι αστειο. Πως γινεται στις αλλες χωρες να ειναι γεματα τα μαγαζια χωρις τσιγαρο και να βγαινουν στους -30 να καπνισουν και στην Ελλαδα να μην μπορουμε να βγουμε στους 10-20-30 για ενα τσιγαρο.

Ναι μπορεί να μην δουλέψει και έχεις δίκιο άλλα από την άλλη βλέπεις και έναν νόμο που ήδη δεν δουλεύει μήπως θα έπρεπε να δοκιμαστεί κάτι άλλο.Οι απαγορεύσεις βλέπεις δεν λειτουργούν όταν το μεγαλύτερο ποσοστό πελατών σε μαγαζιά διασκέδασης καφετερίες κλπ καπνίζουν. Όταν είσαι σε μια χώρα με προβληματική οικονομία οι επιχειρήσεις είναι στο όριο πρέπει να βρεις κάτι άλλο να προστατέψεις τους μη καπνιζοντες απο τους καπνίζοντες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σεβαστείτε και εσείς τους χώρους όπου επιτρέπεται έστω και άτυπα.

 

Πως γίνεται να είμαι εγώ εγωιστής όταν προτείνω λύση και για τους δύο αλλά ο αντικαπνιστής που λέει να απαγορευτεί παντού δεν είναι. 

 

Ποτς γενεν αυτό? Το καταλαβαίνεται ότι δεν ανάβω τσιγάρο όπου και όποτε μου σηκωθεί? Ρωτάω πρώτα και αν δεν επιτρέπεται δεν κάθομαι. Πάω σε άλλο μαγαζί! Να κάνεις και εσύ το ίδιο...εγώ σέβομαι έναν χώρο όπου δεν θέλει ο ιδιοκτήτης τους καπνούς/ατμούς. 

 

Σεβαστείτε και εσείς τους χώρους όπου επιτρέπεται έστω και άτυπα. 

 

Επίσης δεν είπα ότι οι περισσότεροι Έλληνες καπνίζουν. Είπα ότι στο μπαρ ή στην ταβέρνα, οι περισσότεροι θαμώνες καπνίζουν! 

 

Απλά πράγματα λέω αλλά δεν μπορείτε να καταλάβετε. 

 

Εννοεις παρανομα οχι ατυπα! Δεν σεβεσαι το νομοθεσια και την υγεια μου. Τι γινεται αν πρεπει να παω σε ενα συγκεκριμενο μαγαζι και καπνιζουν ολοι και αναγκαζομαι να αναπνευσο τον καρκινο σου!? Με το πρεπει εννοω οτι δεν εχω αλλη επιλογη για τον οποιονδηποτε λογο


Ναι μπορεί να μην δουλέψει και έχεις δίκιο άλλα από την άλλη βλέπεις και έναν νόμο που ήδη δεν δουλεύει μήπως θα έπρεπε να δοκιμαστεί κάτι άλλο.Οι απαγορεύσεις βλέπεις δεν λειτουργούν όταν το μεγαλύτερο ποσοστό πελατών σε μαγαζιά διασκέδασης καφετερίες κλπ καπνίζουν. Όταν είσαι σε μια χώρα με προβληματική οικονομία οι επιχειρήσεις είναι στο όριο πρέπει να βρεις κάτι άλλο να προστατέψεις τους μη καπνιζοντες απο τους καπνίζοντες

Ο μονος λογος που δεν δουλευει ειναι γιατι ειμαστε σταρχιδιστες, δεν σεβομαστε τιποτα και ειμαστε στην καραπουτσακλαρα μας αρκει να βολευομασται. Πως γινεται σε τοσες αλλες χωρες να δουλευει και στην Ελλαδα οχι!? Μηπως εχουμε εμεις το προβλημα και οχι αυτοι!?

 

Και ξαναλεω οταν θα παιζουν ολοι με τους ιδιους κανονες τοτε δεν θα επηρεασει κανεναν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

το οτι αυτο δεν αντικρουει αυτο που λες τοτε σημαινει οτι κατι δεν παει καλα.

Δεν λέω τι είναι νόμιμο και τι όχι.  Γράφω τόση ώρα γιατί διαφωνώ με την καθολικότητα του νόμου. Η παράθεση που κάνεις δεν μου λέει γιατί να μην υπάρχουν μαγαζιά όπου θα αποφασίζει ο ιδιοκτήτης αν θα επιτρέπεται ή όχι.

 

Είδες πουθενά να επισυνάπτω ή να προσάπτω άρθρα και νόμους για να υποστηρίξω την άποψή μου? Όχι, μόνο επιχειρήματα.

 

Τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάση του νέου νομοσχεδίου για το κ.τ και το η.τ πλέον θα απαγορεύεται η βρώση των μελιντζάνων.Αυτό συμβαίνει γιατί περιέχει νικοτίνη που είναι εθιστική και προκαλεί τα μύρια όσα.Οπότε πλέον καταργείται οποιοδήποτε φαγητό περιέχει μελιτζάνα όπως και όλα τα παράγωγα του.Ήδη παρατηρείται έλλειψη στην αγορά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Προφανώς όλοι οι γιατροι-πνευμονολόγοι fda μμε κ.λ.π που είναι εναντίον του η.τ είναι βαθιά χωμένοι στην σαπίλα της μί@ας.Οταν υπάρχει μόνο νικοτίνη δεν μπορεί να λες πως δημιουργεί καρκίνο ο ατμός και όχι το τσιγάρο με 4000 καρκινογόνες ουσίες.Διαβάστε πριν πείτε ότι μπούρδα σας κατέβει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν λέω τι είναι νόμιμο και τι όχι.  Γράφω τόση ώρα γιατί διαφωνώ με την καθολικότητα του νόμου. Η παράθεση που κάνεις δεν μου λέει γιατί να μην υπάρχουν μαγαζιά όπου θα αποφασίζει ο ιδιοκτήτης αν θα επιτρέπεται ή όχι.

 

Είδες πουθενά να επισυνάπτω ή να προσάπτω άρθρα και νόμους για να υποστηρίξω την άποψή μου? Όχι, μόνο επιχειρήματα.

 

Τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις? 

απαντησε μου σε αυτο

 

Τι γινεται αν πρεπει να παω σε ενα συγκεκριμενο μαγαζι και καπνιζουν ολοι και αναγκαζομαι να αναπνευσο τον καρκινο σου!? Και γιατι επισης να εχω λιγοτερες επιλογες στο τι θα κανω/φαω/διασκεδασω επειδη εσυ γουσταρει να καταστρεφεις τον οργανισμο σου!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...