Προς το περιεχόμενο

Ποση ησυχια εχετε στο σπιτι σας;


livefreeordie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, Pokemon640 είπε

Lynx η παρόμοιας μορφής text-browser, όπως επίσης και με Puppy linux βολεύεται μόλις ανοίξω remote desktop και συνδεθώ με τον server 😋

Αρχιμερακλής! Μπράβο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 498
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

16 ώρες πριν, xrist0s4 είπε

4 παιδιά οι από πάνω..

 

16 ώρες πριν, TriLoBiTe είπε

Εφυγες..

Ή ευκαιρία να βγάλεις λεφτά. Βρες τον ίδιο δικηγόρο με τον τύπο εδώ

https://www.protothema.gr/greece/article/828519/prostimo-sok-plironei-500-euro-ston-geitona-tis-kathe-fora-pou-kanoun-fasaria-ta-paidia-tis/

Kι επειδή έχω ζήσει για ένα διάστημα σε τέτοιο μέρος με καλόπαιδα και καλόσκυλα, την επόμενη φορά θα ακολουθήσω κι εγώ τη νόμιμη οδό. Δεν είναι κατάσταση αυτή που επικρατεί σε τέτοια διαμερίσματα. Κι αν κρίνω από αυτά που λέει η μανούλα, δε πιστεύω ούτε λέξη. Όλοι αυτοί που έχουν ξέφραγο αμπέλι τη σπορά τους,  πετάνε μια δικαιολογία " Ε παιδιά είναι " κ παραμένουν στο απυρόβλητο. Πλέον υπάρχει δεδικασμένο κι ελπίζω κι άλλοι να ακολουθήσουν το παράδειγμα του τυπά, μπας και βάλουνε καμια τάπα και στα παιδιά και στα σκυλιά τους. Αμάν πια...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προστεθηκε αλλο ενα κ@λοσκυλο στη γειτονια,ακριβως πισω απο την κρεβατοκαμαρα μου.

Εδω κατω γινεται ο κακος χαμος με τα σκυλια,καθως ολοι οι βλαχοι εχουν τουλαχιστον απο ενα στην αυλη,για να τους προστατευει απο τους κλεφτες.

Το αστειο ειναι οτι ενω τουλαχιστον 5 σκυλια ενοχλουν μερα νυχτα τη γειτονια,καποιος μου εκανε παρατηρηση οτι ενα απο τα  δικα μου σκυλια ( που ζουν  μεσα στο σπιτι ) κλαιει οταν λειπω και τους ενοχλει.

 

2 ώρες πριν, De@th L0rd είπε

Ή ευκαιρία να βγάλεις λεφτά. Βρες τον ίδιο δικηγόρο με τον τύπο εδώ

 

Στο μεταξυ η τυπισσα παιζει να ζει σε δικο της κοσμο,και να τα πιστευει αυτα που λεει.

Αν δε δουμε και τις 2 πλευρες τοτε δε μπορουμε να ξερουμε τι και πως.

Πιστευω παντως οτι το δικαστηριο δε θα εβγαζε τετοια αποφαση χωρις στοιχεια και αποδειξεις.

Αν δεν εχει γινει βεβαιωση απο την αστυνομια 3 φορες τοτε δεν παει στα δικαστηρια η φαση.

Πιθανοτατα η μανταμιτσα μετακομισε επειδη ηξερε οτι θα πληρωνε τα 500ρικα το ενα πισω απο το αλλο.

Επεξ/σία από talibanakos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω που μενω τωρα παιδια, σε νεα πολυκατοικια, παροτι ειναι γεματη, δεν ακουω τιποτα. Λες και ειναι πολυκατοικια φαντασμα. ΔΕΝ ΞΕΝΟΙΚΙΑΖΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.

Υ.γ Το ονειρο μου ειναι μια μονοκατοικια με μεγαλο περιμετρικο οικοπεδο/κηπο/κτημα και πιο κοντινο σπιτι στα 100μετρα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους. Ξεθάβω αυτό το topic καθώς έχω μια απορία. 

Σκέφτομαι να μετακομίσω, έχω δει μια αγγελία που θα με ενδιέφερε. Μου έδωσε οδό και αριθμό από το τηλέφωνο η ιδιοκτήτρια. Είδα ότι είναι κοντά σε σταθμό ησαπ. Σε ευθεία είναι 50 μέτρα από τις ράγες και 300 μέτρα από τον σταθμό. 

 

Και εδώ έρχεται το ερώτημα, όσοι μένετε κοντά σε ησαπ, κάνει πολύ θόρυβο; Γιατί είναι και η συχνότητα των δρομολογίων, να ακούς θόρυβο από 2 συρμούς ανά 10 λεπτά σίγουρα είναι πρόβλημα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, wasd είπε

Καλησπέρα σε όλους. Ξεθάβω αυτό το topic καθώς έχω μια απορία. 

Σκέφτομαι να μετακομίσω, έχω δει μια αγγελία που θα με ενδιέφερε. Μου έδωσε οδό και αριθμό από το τηλέφωνο η ιδιοκτήτρια. Είδα ότι είναι κοντά σε σταθμό ησαπ. Σε ευθεία είναι 50 μέτρα από τις ράγες και 300 μέτρα από τον σταθμό. 

Και εδώ έρχεται το ερώτημα, όσοι μένετε κοντά σε ησαπ, κάνει πολύ θόρυβο; Γιατί είναι και η συχνότητα των δρομολογίων, να ακούς θόρυβο από 2 συρμούς ανά 10 λεπτά σίγουρα είναι πρόβλημα.. 

 

Συνηθίζεται. 

 

Έμενα δίπλα σε γραμμές τρένου. Δεν με ενόχλησε ποτέ. 

Βέβαια οποίος ερχόταν σπίτι μου για λίγο - γκόμενές πχ στα ένδοξα νιάτα - νόμιζαν ότι ερχόταν η αποκάλυψη. Μετά από καμιά βδομάδα συνήθιζαν. 

Πλέον τα δρομολόγια έχουν σταματήσει. Τα κωλοσκυλα, τα χιουνται με βλάχο μουσική και οι ρε bro άσε μπουρμπουαρ ρε bro είναι απείρως πιο ενοχλητικοί ακόμα και αν πέρναγε το snowpiercer έξω από το σπίτι σου. 

Επεξ/σία από chill
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, wasd είπε

Καλησπέρα σε όλους. Ξεθάβω αυτό το topic καθώς έχω μια απορία. 

Σκέφτομαι να μετακομίσω, έχω δει μια αγγελία που θα με ενδιέφερε. Μου έδωσε οδό και αριθμό από το τηλέφωνο η ιδιοκτήτρια. Είδα ότι είναι κοντά σε σταθμό ησαπ. Σε ευθεία είναι 50 μέτρα από τις ράγες και 300 μέτρα από τον σταθμό. 

Και εδώ έρχεται το ερώτημα, όσοι μένετε κοντά σε ησαπ, κάνει πολύ θόρυβο; Γιατί είναι και η συχνότητα των δρομολογίων, να ακούς θόρυβο από 2 συρμούς ανά 10 λεπτά σίγουρα είναι πρόβλημα.. 

Συνηθιζεται και ειμαι και δυσκολος στον υπνο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, wasd είπε

Και εδώ έρχεται το ερώτημα, όσοι μένετε κοντά σε ησαπ, κάνει πολύ θόρυβο;

Πηγαινε για πρεζα πολιτισμου στην Ανδριανου,Πλακα και καθισε σε μια απο τις στανες πανω απο τα τρενα.

Φευγοντας θα εχεις την απαντηση στο ερωτημα και τη σοφια για το επομενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καφενειο απο κατω, τρελοι γειτονες διπλα με εξισου τρελο και χαζο παιδι. Σουπερ μαρκετ πανω σε κεντρικο δρομο με αρκετη συμφορηση και παζαρι καθε πεμπτη. Και ταβερνα η οποια πεταξε στον ακαλυπτο μιας πολυκατοικιας ενα σκυλο για προστασια να κλαιει μερα νυχτα και να διαπερναει μεχρι και ωτασπιδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ εδώ έχω το διπλανό μου που εκτός του ότι έχει βροντερή φωνή από μόνος του, τσακώνεται συνέχεια άσχημα με τους γείτονες ή την γυναίκα του!

Κάποια στιγμή τσακώθηκε με έναν γείτονα για το πάρκινγκ ενώ ήταν στο μπαλκόνι του, και για να δείξει το πόσο τσαμπουκάς είναι... πήδηξε από τον 1ο όροφο για να πλακωθούν λες και είναι ο Batman!!! Οι επόμενοι 6 μήνες ήταν οι πιο ήσυχοι μιας και έσπασε και τα 2 του πόδια και πήγε στο χωριό του για να αναρρώσει!!!

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, nickT είπε

Κάποια στιγμή τσακώθηκε με έναν γείτονα για το πάρκινγκ ενώ ήταν στο μπαλκόνι του, και για να δείξει το πόσο τσαμπουκάς είναι... πήδηξε από τον 1ο όροφο για να πλακωθούν λες και είναι ο Batman!!! Οι επόμενοι 6 μήνες ήταν οι πιο ήσυχοι μιας και έσπασε και τα 2 του πόδια και πήγε στο χωριό του για να αναρρώσει!!!

Απιστευτη τυχη,μεχρι να δημιουργηθει ο επομενος  ( θα υπαρξει επομενος ) .

Σε ζηλευω ομως.
Εγω εχω ενα γερο εδω διπλα που μου χτυπησε το αμαξι με την πορτα του δικου του και εκανε το παγωνι οταν του το ειπα.

Το πασχα ειπε να ασπρισει τη μαντρα,και φυσικα ασπρισε και το αμαξι μου ( στο μπουτσο του φανταζομαι,ασπρο ειναι το αμαξι ) .

Ελπιζω να πεθανει πριν κανει και τριτη μαλακια,γιατι εκει θα ξεφυγω,ηδη δεν παω να του μιλησω γτ ξερω οτι θα το αρνηθει και θα γινω εξαλλος,και θα χασω και το δικιο μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, talibanakos είπε

Απιστευτη τυχη,μεχρι να δημιουργηθει ο επομενος  ( θα υπαρξει επομενος ) .

Σε ζηλευω ομως.
Εγω εχω ενα γερο εδω διπλα που μου χτυπησε το αμαξι με την πορτα του δικου του και εκανε το παγωνι οταν του το ειπα.

Το πασχα ειπε να ασπρισει τη μαντρα,και φυσικα ασπρισε και το αμαξι μου ( στο μπουτσο του φανταζομαι,ασπρο ειναι το αμαξι ) .

Ελπιζω να πεθανει πριν κανει και τριτη μαλακια,γιατι εκει θα ξεφυγω,ηδη δεν παω να του μιλησω γτ ξερω οτι θα το αρνηθει και θα γινω εξαλλος,και θα χασω και το δικιο μου.

Δυστυχώς είναι να μην μπλέξεις. Και δυστυχώς η πλειονότητα δεν νιώθει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω εδώ μια ζουρλη από πάνω μου η οποία είναι υπερκινητική και γενικά είναι για τρελοκομείο.δεν έχει καθόλου συναίσθηση της ώρας και γενικά περπατάει με ξύλινα τσόκαρα εκείνα τα παλιά τα νοσοκομειακά σε ώρες κοινής ησυχίας.τους έχω φέρει 2 φορές τους μπάτσους και ακόμα συνεχίζει,της έχω στείλει εξώδικο κ ακόμα συνεχίζει,την έχουν πάρει 2 φορές με εισαγγελική προτροπή κ αυτή συνεχίζει,η δικηγόρος μου είπε πως η αισχατη λύση είναι η μήνυση γ ηθική βλαβη για την οποία θα με πληρώνει κιόλας. Μιλάμε για ζώο ολκής και ο άντρας της σφυραει αδιαφορα,το ίδιο κ οι μπατσοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ησυχία; κάτω απο το σπίτι μου έχει παιδική χαρά και γύρω γύρω ταβέρνες.  Το πρωί έχει παιδιά που ουρλιάζουν, το μεσημέρι το ίδιο, το απόγευμα έχει και εφήβους εκτός από τα παιδιά. Νωρίς το βράδυ έχει τα παιδιά των πελατών απο τις ταβέρνες να ουρλιάζουν, αργότερα το βράδυ έχει ή καμία παρέα που ότι μυρίζει γυρίζει ή κανένα ζευγάρι που φασωνεται. 

  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H μεγαλύτερη μάστιγα στο θέμα φασαρία είναι τα μικρά παιδιά. Ειδικά καλοκαίρι βγαίνουν και ουρλιάζουν από τις 10 το πρωί μέχρι τις 10 το βράδυ. 

Καμία φασαρία και τίποτα δε συγκρίνεται μπροστά σε αυτό.

Εννοείται πως οι γονείς τους μας γράφουν στα τέτοια τους γιατι "Παιδιά είναι μωρέ ,τι να τα κάνω;"

Απογοήτευση δυστυχώς.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...