Προς το περιεχόμενο

Ποση ησυχια εχετε στο σπιτι σας;


livefreeordie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το γελιο να δειτε να δουλευεις νυχτα και να πρεπει να κοιμασαι 5μιση με 11 το πρωι. Εκει να δεις τι ακρη ΔΕΝ βγαζεις που αυτο που ακους μονιμως ειναι οτι "δεν ειναι ωρα κοινης ησυχιας η 8 το πρωι" κι εσυ εισαι με 2 ωρες υπνο.

Επεξ/σία από babality
  • Like 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 498
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να μη σου κάτσει και μένεις κοντά σε γειτονιά γύφτων σόρυ ΡΟΜΑ ☺️ και να κάνουν γάμο.

Τ γλέντι μπορεί να κρατήσει από Τρίτη - Τετάρτη μέχρι και τη Δευτέρα.Μιλάμε για μουσική με δυνατά συγκροτήματα στο τέρμα μέρα νύχτα να μπεκροπίνουν να μεθάνε να κοιμούνται στην καρέκλα 2-3 ώρες να ξεμεθάνε και να ξαναρχίζουν.Αυτό γίνεται με βάρδιες και χωρίς σταματημό.

Ούτε Αστυνομία ούτε ΜΑΤ ούτε στρατός τους σταματάει.

Ευτυχώς είμαι κανένα χιλιόμετρο μακριά και με πιάνουν ελάχιστα οι ήχοι όταν έχει αέρα και τους φέρνει προς το μέρος μου.Αυτοί που μένουν δίπλα είναι για λύπηση.

Επεξ/σία από papoys1
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο θόρυβος ειναι ενοχλητικός, ακόμα και σε νέα σπίτια. Δικαιολογώ αν ακουσω καμια φορα φασαρία αλλά το συνεχόμενο τραβηγμα καρεκλών, κοπανημα πορτών, φασαρίες το βραδυ (καυγαδες, παρεα κλπ) με εξοργίζει. Το κακό είναι ότι δε μπορείς να τα ξέρεις αυτά πριν κλείσεις σπίτι, και ακόμα χειρότερα αν είναι δικό σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ησυχη? Υπαρχει. Εκει που μενω εγω. Ολες χηρες και χωρισμενες. Ειμαστε δυο μονιμοι αντρες στην οικοδομη και αλλοι δυο τρεις που ερχονται στη μανα τους τακτικα. Μιλαμε για πενταοροφη με τρια σπιτια ανα οροφο...

:D :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, green gordon είπε

Κύριε έχετε μπει σε λάθος φόρουμ.

Στο forbes θέλατε να μπείτε αλλά είστε στο ινσομνια.

Δεν καταλαβαίνω την ειρωνία. Το forbes είναι επιχειρηματικό περιοδικό, πώς σχετίζεται με την ολοένα αυξανόμενη φασαρία ακόμα και στην Κηφισιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, zio10 said:

Γενικά ήσυχη πολυκατοικία δεν πιστεύω να υπάρχει. 

Η δικη μου ησυχη ειναι ευτυχως σε γενικες γραμμες! Και οι πιο ευγενικοι γειτονες που ειχα ποτε.

(Μονη εξαιρεση η απο πανω γειτονισσα που μερικα βραδια προσπαθει να τραγουδησει παραδοσιακα τραγουδια κ ειναι τοσο φαλτσα που θα ήθελα να της βαλω mute button.)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, papoys1 είπε

Να μη σου κάτσει και μένεις κοντά σε γειτονιά γύφτων και να κάνουν γάμο.

Μην γράφεις τέτοια γιατί θα σε πουν ακροδεξιό ρατσιστή. 

Οι Ρομά είναι μια εκ των συμπαθέστερων ομάδων, άρτια  ενταγμένοι στην ελληνική (και όχι μόνο) κοινωνία, που δεν δημιουργούν ποτέ προβλήματα με τον νόμο, δεν καταχράζονται επιδόματα, δεν έχουν καμία σχέση με ναρκωτικά και ένοπλες ληστείες, έχουν υψηλότατο μορφωτικό επίπεδο και έχουν μετατρέψει τα προάστια που μένουν σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη ( Μενίδι, Λιόσα, Δενδροπόταμος) σε επίγειο παράδεισο. 

 

Θα σε παρακαλούσα λοιπόν να ανακαλέσεις, θα πέσει φωτιά να μας κάψει αν πούμε πως αυτοί οι τόσο ανεκτικοί, δουλευταράδες και έξυπνοι άνθρωποι προκαλούν το οποιοδήποτε πρόβλημα. Για όποιον άλλον να μου πεις πως έκανε φασαρία θα το πίστευα, για αυτούς; Με τίποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, qwertyuiop2 είπε

Mεγάλωσα σε ένα σπίτι στην Κηφισιά με απόλυτη - νεκρική ησυχία από πάνω και κάτω. Ακουγόταν μόνο ένας ελαφρύς βόμβος από την Εθνική Οδό, κυρίως τα καλοκαίρια.

Από το 2005 και μετά άρχισε να γεμίζει με μπούγιο και κάθε καρυδιάς καρύδι η περιοχή, με αποτέλεσμα από τότε ως το 2012 να έχω αδιάκοπα έργα σε κάποιο γειτονικό οικόπεδο. Από εκεί που ήταν το σπίτι μου και γύρω γύρω 3 μονοκατοικίες με πεύκα και 2 πευκώνες, έχω βρεθεί με 1 μονοκατοικία και 5 τρίπατα-τετράπατα. Ευτυχώς έσκασε η κρίση, γιατί θα είχαμε 10όροφα.

Σα να μην έφθανε αυτό, στον πάνω όροφο και στον κάτω έφυγαν οι ηλικιωμένοι και ήρθαν νέοι αγοραστές (οικογένεια) και παιδιά με εγγόνια. Ειδικά του πάνω, είναι τέρμα ανάγωγα και ουρλιάζουν - κλαίνε - πετάνε πράματα όλη μέρα. Τις ώρες ησυχίας δεν ενοχλούν, αλλά τι να το κάνω, άμα τα σαββατοκύριακα δε μπορείς να κοιμηθείς ως τις 10-11 το πρωί σαν άνθρωπος; 

Τουλάχιστον δεν υπάρχει η φασαρία του κέντρου από τα αυτοκίνητα. Αυτό έλειπε κιόλας, αν ήταν να έχουμε όλα τα κακά του κέντρου και την απομάκρυνση από αυτό που υφιστάμεθα, θα έπρεπε να πουλήσουμε το σπίτι και να κινηθούμε προς κάνα Ψυχικό κλπ...

Ίσως να εξετάσετε και την περίπτωση να κινηθείτε  προς Μπάκιγχαμ.  

Λούστροι και νοικοκυραίοι γίναμε ένα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Froskeas είπε

Στο δικό μου το σπίτι όσο περισσότερη ησυχία υπάρχει τόσο περισσότερο γίνεται αντιληπτή η ούρηση των απεπάνω..

Τι έγινε τελικά; συνεχίζεται η ηχ-ουρύπανση?

Επεξ/σία από TriLoBiTe
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μένω σε χώρο με μέτρια μόνωση (το καλό σπίτι που έμενα δυστυχώς το ενοίκασα.. κWλοφ@ρδός ο άλλος). Ε, που θα πάει θα το βελτιώσω και αυτό, αν και υπάρχει περίπτωση να μην μείνω για πολύ Ελλάδα, έχω ήδη μαζέψει ένα πολύ καλό ποσό είτε για ανακαίνηση είτε για μετανάστευση, καθώς ως γνωστό θες γερό κασέ ότι και αν κάνεις.

Σε θόρυβο, εκεί που μένω είναι 95% ήσυχα, τα ξύλινα πατζούρια δεν κάνουν και θαύματα.. μηχανάκια-καγκούρια δεν έχω τόσο όσο είχα κέντρο Αθήνας. Έχω βάλει τσόχες/πατήνια στα έπιπλα των αποπάνω και δεν ακούγεται κάτι 😉 Ευτυχώς είναι μαρμάρινα τα δάπεδα, μελλοντικά θα μπουν γερές μονώσεις με PVC και φελό οπότε θα είναι σαν νάσε σε recording studio.

Παράπονο δεν έχω, κοιμάμαι σαν τον Μάμρα 🙃

Επεξ/σία από Pokemon640
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Pokemon640 είπε

Μένω σε χώρο με μέτρια μόνωση (το καλό σπίτι που έμενα δυστυχώς το ενοίκασα.. κWλοφ@ρδός ο άλλος). Ε, που θα πάει θα το βελτιώσω και αυτό, αν και υπάρχει περίπτωση να μην μείνω για πολύ Ελλάδα, έχω ήδη μαζέψει ένα πολύ καλό ποσό είτε για ανακαίνηση είτε για μετανάστευση, καθώς ως γνωστό θες γερό κασέ ότι και αν κάνεις.

Σε θόρυβο, εκεί που μένω είναι 95% ήσυχα, τα ξύλινα πατζούρια δεν κάνουν και θαύματα.. μηχανάκια-καγκούρια δεν έχω τόσο όσο είχα κέντρο Αθήνας. Έχω βάλει τσόχες/πατήνια στα έπιπλα των αποπάνω και δεν ακούγεται κάτι 😉 Ευτυχώς είναι μαρμάρινα τα δάπεδα, μελλοντικά θα μπουν γερές μονώσεις με PVC και φελό οπότε θα είναι σαν νάσε σε recording studio.

Παράπονο δεν έχω, κοιμάμαι σαν τον Μάμρα 🙃

Πώς έβαλες τσοχάκια στα έπιπλα των αποπάνω; Πώς μπήκες μέσα δηλαδή με θράσος και άρχισες να τους πειράζεις τα έπιπλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...