Προς το περιεχόμενο

Ασχημες εμπειριες σε καταστηματα.


Supernova21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περιμένω σε αντίστοιχο νήμα να δω πως την πηγαίνεις στη θάλασσα για μπάνιο

Ειναι απλό. Φοράνε και οι δυο τα μαγιω τους που εκτος απο μαγιω, προσομοιαζουν και σε σεξυ εσώρουχα (για να μην πάει χαμένο το βραδάκι, δεν ξερω αν με καταλαβαίνετε - η κοπέλα πάντως οχι). Πάνε σε οργανωμένο μπιτς μπαρ με ξαπλώστρες και ο ήρωας μας βγάζει με τρόπο κλαμπ σάντουιτς απο το ταπερακι, τρώει μια μπουκια και τα ξανά κρύβει. Όσο τσακώνεται με τον κινέζο μασέρ για έκδοση απόδειξης, η δικιά του προλαβαίνει να κανει μια βουτιά και μετα την παίρνει σπίτι με μια προσταγη του στυλ, μωρη χαμουρα παλι σε αυτόν τον οχετο παρανομιας με κουβαλησες, μπανιερα να γεμίσεις νερό σπιτι δεν έχουμε;

 

Πλάκα καμω ε, απλα είχε μια εσανς φαλλοκρατικης σπαγγοραφιας το πόστ του, που θύμισε ή άλλες αγνές εποχές πασοκοκρατιας ή αποτυχημένη μίμηση μετεφηβου γιουτιουμπερ που μπαίνει δυναμικά στην καφρο-αγορά

 

Τεσπα, και εγω όταν δεν κόβουν αποδείξεις τσαντίζομαι

Ποσο μάλλον που πλέον δεν νοιάζεται κανεις για να γκρινιαξω μετα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα ειναι ετσι η πολιτικη του καταστηματος τι θελεις δηλαδη να σου πει; Αυτην φταιει; Απο οτι καταλαβα δεν ηταν καν αγενης κιολας. Για την ακριβεια ακριβως αυτο που ειπες,αμα δεν σου αρεσει η πολιτικη που εχει ενα καταστημα πας σε αλλο αλλα δεν μπορεις να κατηγορησεις το ταδε καταστημα για την ταδε πολιτικη που εχει.

Γιατι να μη μπορεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να μη μπορεις?

είναι Είναι σαν να κατηγορείς κάποιον επειδή δεν θέλει να μπαίνει κανεις με τα παπούτσια στο σπίτι του πχ. Μπορείς να τον κατηγορήσεις επειδή δεν θέλει να βρωμίσει το σπίτι του ; Δεν θεωρώ άσχημη εμπειρία το να έχει κάποιο μαγαζί μια πολιτική που απλά δεν σου αρέσει (εφόσον βρίσκεται σε λογικά πλαίσια) ούτε θεωρώ πως μπορείς να κατηγορήσεις το κατάστημα επειδή έχει κάποιους κανόνες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να μη μπορεις?

 

Δε νομιζω να απαγορευεται, επειδη μπορει να λερωσεις με τον καφε σου, απλα πιστευω οτι 9 στους 10 που θα μπουν με τον καφε τους, με το που θα πιουν την τελευταια τζουρα, θα αφησουν υστερα το ποτηρι με τα εναπομεινοντα παγακια, τα οποια και θα εχουν μια επικαλυψη  κρεμας με μια δοση κανελας, στην περιοπτη θεση ενος ραφιου... B)  B) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν τα Metropolis υπήρχαν είχα πάει να πάρω για δώρο Χριστούγεννα ένα αλμπουμ του Robbie Williams. Ρωτάω έναν μακρυμάλλη πωλητή που είναι το συγκεκριμένο και με υφάκι μου λέει "κάπου εκεί με την Britney Spears" Οπότε δεν μου υπέδειξε τίποτα. Τον ρωτάω για Metallica και με πήγε κατευθείαν. Πάω κάτω στην ταμία την ρωτάω ποιος είναι υπεύθυνος και φώναξε τον διευθυντή... για κακή του τύχη και καλή μου ο διευθυντής ήταν πρώτος ξάδερφος της γυναικάς μου και γνωριζόμασταν πολύ καλά. Αφού τα είπαμε και χαχανίσαμε του είπα για το περιστατικό με τον νεαρό καθώς και ότι το δώρο ήταν φυσικά για την ξαδέρφη του(γυναίκα μου). Τον φωνάζει και μας βλέπει δίπλα δίπλα ο νεαρός και χλομιάζει... πλησιάζει του τραβάει το ταμπελάκι του πωλητή και του λέει "να περάσεις αύριο από το γραφείο να πάρεις την σύσταση της απόλυσης και το επίδομα της." Δε θα σας κρύψω ότι μετάνιωσα άσχημα και προσπάθησα να τον μεταπείσω αλλά δυστυχώς του είχε και άλλα μαζεμένα. Έχουν περάσει 13 χρονια από τότε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εμένα μου 'χει τύχει άσχημη εμπειρία 2 φορές, ευτυχώς χρόνια πριν.

 

Κάπου 2007 είχαμε παραγγείλει απ'έξω. Έρχεται λοιπόν ο ντελιβεράς, όλα οκ. Ξεκινάμε να τρώμε (εγώ είχα πάρει κλαμπ σάντουιτς). Το κλαμπ σάντουιτς είναι κομμένο σε 4 κομμάτια, και αφού τελειώνω τα δύο πρώτα, βλέπω παιδιά στο τρίτο κομμάτι - δεν το είχα προσέξει καν - ένα τεράστιο λιωμένο έντομο! Σταματάω τα πάντα, λέω Χριστέ μου τι είναι αυτό! Τέλως πάντων το πετάω όλο το κλαμπ με το κουτί, τελικά δεν έπαθα κάτι αλλά να βλέπεις ένα έντομο σ'αυτό που τρως είναι κάπως βαρύ... Είχα περάσει κάποτε από έξω, το μαγαζί εκείνο ήταν μόνο για ντελίβερι, δεν είχε τραπέζια. Τελικά μετά από κάποιους μήνες έκλεισε, ίσως επειδή δεν θα ήταν τόσο καθαρό.

 

Το άλλο ήταν όταν πάλι είχα παραγγείλει απ'έξω, δεν είχα πάρει πολλά. Έρχεται, μου δίνει τα πράγματα και τα ρέστα, και αφότου έφυγε, βλέπω τα ρέστα και μέσα σ'αυτά είχε και 1 λίρα ιταλίας. Έμοιαζε πολύ για μονόευρω και αν δεν το είχα προσέξει, θα νόμιζα ότι θα ήταν εντάξει. Παίρνω τηλέφωνο, της λέω της κοπέλας το και το, έρχεται μετά από κανά 15λεπτο ο ίδιος ντελιβεράς, εκνευρισμένος, του δίχνω τη λίρα, και μου λέει "Ε εντάξει, θα μου 'δωσαν ψιλά και θα ήταν μέσα κι αυτό". Του απαντάω οκ, αλλά δεν μπορώ κι εγώ να χάσω 1 ευρώ. Το λύσαμε τέλως πάντων. Ίσως να ήμουν υπερβολικός για μόνο ένα ευρώ, αλλά το θεώρησα σωστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό , που είναι στο να μπεις σε ένα μαγαζί με τον καφέ ή το νεράκι,δεν το καταλαβαίνω.

Mίλα με έναν πωλητή και θα καταλάβεις... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το κακό , που είναι στο να μπεις σε ένα μαγαζί με τον καφέ ή το νεράκι,δεν το καταλαβαίνω.

Μπαίνεις σε κατάστημα που πουλάει παπούτσια με τον καφέ σου στο χέρι. Για κάποιο λόγο (δεν μας απασχολεί ο λόγος) ο καφές σου χύνεται σε ένα ζευγάρι παπούτσια αξίας €200 και καθίστανται αδύνατο να πωληθούν. Το κατάστημα υπέστη μια οικονομική ζημιά την οποία θα καλύψει αυτός που την προκάλεσε. Θα το κάνεις; Θα αγοράσεις τα παπούτσια των €200 ξέροντας ότι είναι άχρηστα ή θα κάνεις τον Κινέζο "α, ξέρετε δεν ήμουν εγώ, εκείνος με έσπρωξε" κτλ κτλ;

 

Πριν απαντήσεις, σκέψου ότι εάν δεν είχες μπει με τον καφέ στο κατάστημα, δεν θα είχε συμβεί κάτι από τα πιο πάνω.

Επεξ/σία από wizzy
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνεις σε κατάστημα που πουλάει παπούτσια με τον καφε6σου στο χέρι. Για κάποιο λόγο (δεν μας απασχολεί ο λόγος) ο καφές σου χύνεται σε ένα ζευγάρι παπούτσια αξίας €200 και καθίστανται αδύνατο να πωληθούν. Το κατάστημα υπέστη μια οικονομική ζημιά την οποία θα καλύψει αυτός που την προκάλεσε. Θα το κάνεις; Θα αγοράσεις τα παπούτσια των €200 ξέροντας ότι είναι άχρηστα ή θα κάνεις τον Κινέζο "α, ξέρετε δεν ήμουν εγώ, εκείνος με έσπρωξε" κτλ κτλ;

 

Πριν απαντήσεις, σκέψου ότι εάν δεν είχες μπει με τον καφέ στο κατάστημα, δεν θα είχε συμβεί κάτι από τα πιο πάνω.

Ακριβώς αυτό. Η επιχείρηση πρέπει να σέβεται τον πελάτη, αλλά και ο πελάτης πρέπει να σέβεται την επιχείρηση. Και εμένα προσωπικά, αν είχα επιχείρηση θα μου φαινόταν παράξενο αν έμπαινε κάποιος μέσα με τον καφέ στο χέρι. Σε κάποια φάση πριν 2-3 χρόνια δούλευα σε ένα μουσείο, και πραγματικά ρε παιδιά, κάποιοι δεν είχαν κανένα απολύτως σεβασμό προς το μέρος. Έμπαιναν μέσα με τσιγάρα, με καφέδες, και λάσπες στα παπούτσια. Ένας μάλιστα είχε πάει με τον καφέ του και καθόταν δίπλα σε ένα σύστημα "σινεμά" (με 2-3 οθόνες, ηχεία, dvd, υπολογιστή κλπ) αξίας κάποιων χιλιάδων ευρώ, στο οποίο δείχναμε κάποια βίντεο σχετικά με το μουσείο. Αν έριχνε τον καφέ πάνω στα μηχανήματα θα βρίσκαμε τον μπελά μας και εμείς οι υπάλληλοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ μπαίνουν άλλοι σε καταστήματα καπνίζοντας ή με τα σκυλιά ν' αλωνίζουν, και άμα τους πεις τίποτα ξινίζουν, για τα φρεντοτσίνα που (δεν) είχαν και στο χωριό τους λέτε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν τα Metropolis υπήρχαν είχα πάει να πάρω για δώρο Χριστούγεννα ένα αλμπουμ του Robbie Williams. Ρωτάω έναν μακρυμάλλη πωλητή που είναι το συγκεκριμένο και με υφάκι μου λέει "κάπου εκεί με την Britney Spears" Οπότε δεν μου υπέδειξε τίποτα. Τον ρωτάω για Metallica και με πήγε κατευθείαν. Πάω κάτω στην ταμία την ρωτάω ποιος είναι υπεύθυνος και φώναξε τον διευθυντή... για κακή του τύχη και καλή μου ο διευθυντής ήταν πρώτος ξάδερφος της γυναικάς μου και γνωριζόμασταν πολύ καλά. Αφού τα είπαμε και χαχανίσαμε του είπα για το περιστατικό με τον νεαρό καθώς και ότι το δώρο ήταν φυσικά για την ξαδέρφη του(γυναίκα μου). Τον φωνάζει και μας βλέπει δίπλα δίπλα ο νεαρός και χλομιάζει... πλησιάζει του τραβάει το ταμπελάκι του πωλητή και του λέει "να περάσεις αύριο από το γραφείο να πάρεις την σύσταση της απόλυσης και το επίδομα της." Δε θα σας κρύψω ότι μετάνιωσα άσχημα και προσπάθησα να τον μεταπείσω αλλά δυστυχώς του είχε και άλλα μαζεμένα. Έχουν περάσει 13 χρονια από τότε....

 

 

 και όλα αυτά για έναν τόσο διορατικό για το μέλλον πωλητή :huh:

 

Πάρε τα λεφτά του Έλληνα, πάρτου τα ρούχα, τα σώβρακα, αλλα την φραπεδιά και το τσιγάρο να αγγίξεις, δεν υπάρχει μέρος στο ηλιακό σύστημα που να είσαι ασφαλής.

 

 

 

ξέχασες το αμάξι (μαζί με το δικαίωμα να το αφήνει όπου θέλει) και την γκόμενα (μαζί με το δικαίωμα να την αφήνει όποτε θέλει) και έχω αρχίσει να τσαντίζομαι :mad:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...