Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις ανέπαφες συναλλαγές μπορώ να κάνω έως 25 ευρώ την ημέρα ή όσες θέλω μέχρι 25 την φορά.

Συναλαγες με ανεπαφη καρτα κανεις οσες θελεις, και με οποιοδηποτε ποσο. Μεχρι το πιστωτικο σου οριο βεβαια. Απλα μεχρι 25€ δεν πληκτρολογεις pin. ,Για ποσα πανω απο 25€ πληκτρολογεις pin, αλλα και αυτες ανεπαφα γινονται

Μεγάλη βλακεια αν την χάσεις την έβαψες έπρεπε να είναι 25 την ημέρα σύνολο.

Φυσικα μπορεις να ζητησεις απο την τραπεζα σου να βαζεις pin σε καθε συναλλαγη.

Αυτό μπορεί να αλλάξει για λόγους ασφαλείας ?

Μπορει να αλλαξει προς τα κατω. Το 25 μπορει να γινει και 0,01€
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα μπορεις να ζητησεις απο την τραπεζα σου να βαζεις pin σε καθε συναλλαγη.

 

Κάτσε, μπορώ να πάω στην τράπεζα και να τους πω να απαιτείται PIN σε οποιαδήποτε συναλλαγή, ανεξαρτήτως ποσού; Έως τώρα δεν κουβαλάω τις "ανέπαφες" κάρτες μαζί μου από φόβο μην κυκλοφορεί κανένας με POS στην τσέπη και χρεώνει 25άρια σ' όποιον άτυχο βρεθεί δίπλα του (σε αστικό λεωφορείο π.χ). 

 

:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κάτσε, μπορώ να πάω στην τράπεζα και να τους πω να απαιτείται PIN σε οποιαδήποτε συναλλαγή, ανεξαρτήτως ποσού; Έως τώρα δεν κουβαλάω τις "ανέπαφες" κάρτες μαζί μου από φόβο μην κυκλοφορεί κανένας με POS στην τσέπη και χρεώνει 25άρια σ' όποιον άτυχο βρεθεί δίπλα του (σε αστικό λεωφορείο π.χ). 

 

:P

 Δεν μπορεις να ζητησεις να σου βγαλουν καρτα που να μην εχει ανεπαφες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε, μπορώ να πάω στην τράπεζα και να τους πω να απαιτείται PIN σε οποιαδήποτε συναλλαγή, ανεξαρτήτως ποσού; Έως τώρα δεν κουβαλάω τις "ανέπαφες" κάρτες μαζί μου από φόβο μην κυκλοφορεί κανένας με POS στην τσέπη και χρεώνει 25άρια σ' όποιον άτυχο βρεθεί δίπλα του (σε αστικό λεωφορείο π.χ). 

 

:P

Αυτο ξερω. Επιβεβαιωσε το με ενα τηλεφωνημα στην Εξυπηρετηση πελατων της τραπεζας σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε, μπορώ να πάω στην τράπεζα και να τους πω να απαιτείται PIN σε οποιαδήποτε συναλλαγή, ανεξαρτήτως ποσού; Έως τώρα δεν κουβαλάω τις "ανέπαφες" κάρτες μαζί μου από φόβο μην κυκλοφορεί κανένας με POS στην τσέπη και χρεώνει 25άρια σ' όποιον άτυχο βρεθεί δίπλα του (σε αστικό λεωφορείο π.χ). 

 

:P

 

φιλε και εγω το φοβαμαι αυτο και σκεφτομαι να παρω πορτοφολι που εχει ειδικη θηκη για προστασια ! Rfid block wallet ξερω γω ... Νομιζω υπηρχε και τοπικ που συζητουσαμε για αυτο το θεμα..

 

οπως λεει και εδω * ομως, ειναι λιγες οι πιθανοτητες αλλα ποτε δεν ξερεις...

 

*http://www.infoworld.com/article/3023422/security/why-you-dont-need-an-rfid-blocking-wallet.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα γνωρίζει κανείς αν αγοράσω το παράβολο 2-3 μέρες πριν την ηλεκτρονικη μου αίτηση στον ασεπ αν αυτο ισχύει κανονικα; εννοώ πρέπει να το αγοράσω την μέρα που ανοίγουν οι αιτήσεις; ή μπορώ και νωρίτερα ; ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι σκληροι δισκοι είναι καλη ιδεα να μεταφερθουν με το ταχυδρομειο?

 

Ή μπορει να χτυπησουν κατά τη μεταφορα?

Με το κατάλληλο τυλιγμα δε νομίζω να έχουν θέμα εκτός και αν παίζουν χοκει με τα δέματα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναλαγες με ανεπαφη καρτα κανεις οσες θελεις, και με οποιοδηποτε ποσο. Μεχρι το πιστωτικο σου οριο βεβαια. Απλα μεχρι 25€ δεν πληκτρολογεις pin. ,Για ποσα πανω απο 25€ πληκτρολογεις pin, αλλα και αυτες ανεπαφα γινονται

Φυσικα μπορεις να ζητησεις απο την τραπεζα σου να βαζεις pin σε καθε συναλλαγη.

Μπορει να αλλαξει προς τα κατω. Το 25 μπορει να γινει και 0,01€

Μπορώ τηλεφωνικός ή χρειάζεται να πάω απο κάποιο υποκατάστημα ?

Αν την χάσεις την ακυρώνεις προφανώς.

Το θέμα είναι τι γίνεται μέχρι να την ακυρώσεις, στις απλές κάρτες θέλει πιν άρα μικρό το κακό ή άλλες μέχρι να τις ακυρώσεις μπορεί να σου αδειάσουν το λογαριασμό.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το κατάλληλο τυλιγμα δε νομίζω να έχουν θέμα εκτός και αν παίζουν χοκει με τα δέματα

 

Τα δεματα σιγουρα τα πετανε από δω κι από κει. Υπαρχει περιπτωση να σπασει η κεφαλη του?

Τι περιτύλιγμα να κανω, πανια?

 

Βεβαια και από μαγαζι αν αγορασεις δισκο σε ένα απλο κουτι τον φερνουνε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ τηλεφωνικώς ή χρειάζεται να πάω απο κάποιο υποκατάστημα ?

 

Επιβεβαιωσε το με ενα τηλεφωνημα στην Εξυπηρετηση πελατων της τραπεζας σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φελιζόλ ή/και bubble wrap.

Ό,τι βάλεις, σε όλες τις πλευρές, πάνω-κάτω συν πλαϊνά.

 

Αν ενας δισκος είναι σε κουτι με φελιζολ και το κουτι αυτό το πεταξεις κατω, ο δισκος δε παθαινει τιποτα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...