Προς το περιεχόμενο

Days Gone [PS4]


Θανος Δρακος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, ultrobyr είπε

Το game σε εμενα freezare εντελως 4 φορες και χρειαστηκε restart η κονσολα,αρκετα bugs και frame drops. Κατα τα αλλα συμπαθητικη ιστορια και καλο gameplay. Εγινε και platinum καθως ηταν πολυ ευκολο το trophy.

Ειχα bug ακριβως στο ιδιο σημειο @panossar95 αλλα με replay το mission λυθηκε ευκολα.

Εχθές επειδή ήταν και αργά και νευρίασα έκανα απλά restart από checkpoint αλλά δεν άλλαξε κάτι. Θα κάνω ολόκληρη από την αρχή ή θα αλλάξω εντελώς μισιον και θα πάω μετά. Απλά έτυχε να είναι δίπλα όταν τελείωσα μια άλλη αποστολή.

 

Δεν μου έχει φριζαρει εντελώς ακόμα. Απλά έχω συνεχώς drop fps ειδικά βράδυ και όταν βρέχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που με χαλαει και βασικα με δυσκολευει στο χειρισμο ειναι η ροδελα με τα items που για να διαλεξεις κατι σου βγαινει η πιστη ειδικα τις υποκατηγοριες.

Θες πχ να φτιαξεις το ροπαλο με καρφια μεχρι να το διαλεξεις λιγο να σου ξεφυγει παει παρακατω.

Μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Βρήκα την ευκαιρία να ασχοληθώ επιτέλους με το Days gone. Η αλήθεια είναι ότι φοβόμουν πριν κυκλοφορήσει, αλλά τώρα που το τελείωσα νομίζω ότι ίσως είναι το καλύτερο Survival Zombie παιχνίδι που κυκλοφορεί.

Ίσως ξεχνάω κάποιο, αλλά όταν σκέφτομαι Survival Zombie παιχνίδια το μυαλό μου αυτομάτως πάει στα χαβαλετζίδικα παιχνίδια όπως το Dead Rising ή το Dead Island, που σκότωνες Zombie ακόμα και με νυχοκόπτη. 

Αυτό το αίσθημα τρόμου μόνο το Days gone μου το έδωσε. Θυμάμαι ακόμα την πρώτη φορά που έπεσα πάνω σε ορδή. Τρόμος κανονικός. Μουσικάρες, χαρακτήρες και Gameplay δίνουν μια απολαυστική εμπειρία.

Must play για όσους δεν το έχουν παίξει ακόμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

Στις 11/3/2020 στις 10:49 ΜΜ, BlueBlade είπε

Βρήκα την ευκαιρία να ασχοληθώ επιτέλους με το Days gone. Η αλήθεια είναι ότι φοβόμουν πριν κυκλοφορήσει, αλλά τώρα που το τελείωσα νομίζω ότι ίσως είναι το καλύτερο Survival Zombie παιχνίδι που κυκλοφορεί.

Ίσως ξεχνάω κάποιο, αλλά όταν σκέφτομαι Survival Zombie παιχνίδια το μυαλό μου αυτομάτως πάει στα χαβαλετζίδικα παιχνίδια όπως το Dead Rising ή το Dead Island, που σκότωνες Zombie ακόμα και με νυχοκόπτη. 

Αυτό το αίσθημα τρόμου μόνο το Days gone μου το έδωσε. Θυμάμαι ακόμα την πρώτη φορά που έπεσα πάνω σε ορδή. Τρόμος κανονικός. Μουσικάρες, χαρακτήρες και Gameplay δίνουν μια απολαυστική εμπειρία.

Must play για όσους δεν το έχουν παίξει ακόμα.

 

Δεν εχεις παιξει Dying Light προφανως

Επεξ/σία από Alastor192
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, kOzanitisV είπε

Υπαρχει μια αποστολη προς το τελος οπου πρεπει να σκοτωσεις μια τεραστια ορδη

..εχουμε κανενα tip πως βγαινει?

Στην αρχή ρίχνεις αυτό που τα τραβάει όλα πάνω του και τους ρίχνεις βόμβες ναπαλμ για να τα κάψεις.

Μετά τοποθετείς σε σημεία που θέλεις ότι βόμβες και νάρκες έχεις για να φας πολλούς έτσι, στην συνέχεια βρες διαδρομή που να περνάει από βαρέλια έτσι ώστε να φας και άλλους έτσι.

Σε όλη αυτή την διαδρομή γυρνάς και πυροβολας και θα δεις στο τέλος ότι δεν είναι τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, kOzanitisV είπε

Υπαρχει μια αποστολη προς το τελος οπου πρεπει να σκοτωσεις μια τεραστια ορδη

..εχουμε κανενα tip πως βγαινει?

Ριξε μια ματια σε youtube που εχει και εικονα,θα σε βοηθησει αρκετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά χθες αγόρασα το παιχνίδι γιατί έχω ακούσει πολλά Γιαυτο . Έκανε 8 ώρες εγκατάσταση και σήμερα το πρωί που το έβαλα να πεξω πάλι μου δίχνει ότι πρέπει να εγκαταστήσει 3 gb μόνο σε μένα αυτό ; Είναι τόσο βαρύ παιχνίδι ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Mrsmoke95 είπε

Καλημέρα παιδιά χθες αγόρασα το παιχνίδι γιατί έχω ακούσει πολλά Γιαυτο . Έκανε 8 ώρες εγκατάσταση και σήμερα το πρωί που το έβαλα να πεξω πάλι μου δίχνει ότι πρέπει να εγκαταστήσει 3 gb μόνο σε μένα αυτό ; Είναι τόσο βαρύ παιχνίδι ; 

Εχει πολυ αργη συνδεση ,προφανως .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Εχει πολυ αργη συνδεση ,προφανως .

Απλά πρώτη φορά μου το κάνει αυτό με κάποιο game φίλε μου και μου φάνηκε περίεργο μήπως είναι bugia 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το παιχνίδι...

1)Εχουν βγεί DLC για το Days Gone;Δωρεάν η επί πληρωμή;

2)Εχει μπεί ποτέ σε προσφορά σε ψηφιακό στο PS Store;

3)Με τα bugs τι γίνεται, υπάρχουν ακόμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει βγει dlc.
Πριν λιγες μερες στο ps store ειχε 21 η 23 ευρω.Δεν θυμαμαι ακριβως.Δεν ξερω αν τρεχει ακομα αυτη η τιμη.
Εχουν διορθωθει αρκετα bugs αλλα εχει ακομα καποια ψιλοθεματακια.

Αν σκέφτεσαι να το αγορασεις να το κανεις.Το παιχνιδακι ειναι πολυ τιμιο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...