Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #2


poulinos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Dakonblackblade είπε

Αφήστε το Γιάννη ρε, ξέρει τι κάνει. Ottermode , σώμα μοντέλου με λεπτά πόδια για να δείχνει σωστό το παντελόνι. 

Γιάννη μάστορα δείχνεις το δρόμο, μη τους ακούς ζηλεύουν 😁 

Πάντως αυτό που είπα ισχύει

Εδώ θα ήθελα όπως και εγώ σαν οικογενειάρχης να ρωτήσω το Γιάννη, αν το δικό του παράδειγμα ώθησε και τη σύζυγό ή και τα παιδιά και αν έχει δει κάποιες διαφορές στην εμ... έλξη του προς τη σύζυγό βεβαίως βεβαίως

close-asian-short-clawed-otter-260nw-145

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, Dakonblackblade είπε

Αφήστε το Γιάννη ρε, ξέρει τι κάνει.

Πράγματι, ξέρω τι κάνω ;)

Εδώ θα ήθελα όπως και εγώ σαν οικογενειάρχης να ρωτήσω το Γιάννη, αν το δικό του παράδειγμα ώθησε και τη σύζυγό ή και τα παιδιά...

Ναι. Η σύζυγος προσέχει πολύ τη διατροφή της και γυμνάζεται. Τα παιδιά επίσης.

...και αν έχει δει κάποιες διαφορές στην εμ... έλξη του προς τη σύζυγό βεβαίως βεβαίως

Και στο τελευταίο, ένα μεγάλο ναι. Το είχε προβλέψει ο Φώτης πριν μερικά χρόνια ότι καθώς θα αλλάζει το σώμα μου θα αλλάζει και η προσέγγιση της συζύγου. Δεν τον πολυπίστευα. Πόσο δίκιο είχε όμως :)

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, yannis27gr είπε
15 ώρες πριν, Dakonblackblade είπε

 

Και στο τελευταίο, ένα μεγάλο ναι. Το είχε προβλέψει ο Φώτης πριν μερικά χρόνια ότι καθώς θα αλλάζει το σώμα μου θα αλλάζει και η προσέγγιση της συζύγου. Δεν τον πολυπίστευα. Πόσο δίκιο είχε όμως :)

Φιλε αυτα εχουν βγει   μεσα απο την ζωη δεν ειναι τυχαια :) .Eπισης αλλαζει και η δικη σου διαθεση δεν ειναι μονο της συζυγου ,της κοπελας σου κτλπ  .Ειναι αμφιδρομη η αλλαγη  .

Παντως  εκτος απο τα προφανη οφελη στην υγεια που εχει η ασκηση   εχει και πολλες αλλες επιδρασεις  στην κοινωνικη και οχι μονο ζωη του ατομου .

Βλεπεις τον αλλον απεριποιητο, σαν λουκουμα ,  δεν εχει  "ταλαιπωρηθει "για τιποτα  ,βαριεται να κουνηθει απο τον καναπε ,φοβαται και που αναπνεει και μετα εχει απορια γιατι δεν τον πλησιαζει ουτε θηλυκο κουναβι .Πρεπει να προσπαθησεις πρωτα εσυ για τον εαυτο σου γιατι  δεν θα το κανει κανεις αλλος  για σενα και μετα  τα υπολοιπα ερθουν  .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θηλυκό κουναβι θα στο κλέψω και θα το λέω κι εγώ. Πάντως έχεις απόλυτο δίκιο. Είναι κάτι άντρες που όλο παραπονιουνται ότι δεν βρίσκουν γυναίκα αλλά όχι μόνο δεν κάνουν και τίποτα γι αυτό έχουν και τρελές βλέψεις για θεογκόμενες. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, evabb said:

Το θηλυκό κουναβι θα στο κλέψω και θα το λέω κι εγώ. Πάντως έχεις απόλυτο δίκιο. Είναι κάτι άντρες που όλο παραπονιουνται ότι δεν βρίσκουν γυναίκα αλλά όχι μόνο δεν κάνουν και τίποτα γι αυτό έχουν και τρελές βλέψεις για θεογκόμενες. 

για ολους υπαρχει παντα κατι αντιστοιχο.:p. το τι θελει καποιος μεχρι τι θα πετυχει εχει διαφορα.

4 hours ago, Fotis13 said:

 

Βλεπεις τον αλλον απεριποιητο, σαν λουκουμα ,  δεν εχει  "ταλαιπωρηθει "για τιποτα  ,βαριεται να κουνηθει απο τον καναπε ,φοβαται και που αναπνεει και μετα εχει απορια γιατι δεν τον πλησιαζει ουτε θηλυκο κουναβι .Πρεπει να προσπαθησεις πρωτα εσυ για τον εαυτο σου γιατι δεν θα το κανει κανεις αλλος  για σενα και μετα  τα υπολοιπα ερθουν  .

θεωρω καλο οτι υπαρχουν αυτοι.οχι μονο αυτοι που δεν κανουν γυμναστικοι αλλα και αυτοι που ολη μερα στο  pc ή στον καναπε. μαντεψε ποιος θα βγει ο τυχερος της υποθεσης........

 

@yannis27gr ωραια η εικονα που ειχες βαλει πως να φτασεις στο one arm pull up αλλα αν το θυμαμαι σωστΑ απεξω απο το 6 στο 7 ζοριζει.που θα παει θα βγει αργα ή γρήγορα.απο την κλειστη λαβη στο μισο one arm pull up με το ενα χερι να στηριζεται στο αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

41 λεπτά πριν, poulinos είπε

@yannis27gr ωραια η εικονα που ειχες βαλει πως να φτασεις στο one arm pull up αλλα αν το θυμαμαι σωστΑ απεξω απο το 6 στο 7 ζοριζει.που θα παει θα βγει αργα ή γρήγορα.απο την κλειστη λαβη στο μισο one arm pull up με το ενα χερι να στηριζεται στο αλλο

Γι αυτό υπάρχουν τα ενδιάμεσα βήματα. Αφού το 6 το χεις αλλά το 7 όχι, χρειάζεται να δυναμώσεις κι άλλο στο 6, οπότε αφού κάνεις 12+ επαναλήψεις με το βάρος του σώματος, προσπάθησε να φτάσεις 12+ με έξτρα βάρος, πχ +10 κιλά.

Επίσης, η σειρά ίσως να μην είναι σωστή για σένα. Π.χ. από το 6 ίσως σου φανεί πιο εύκολο να πας στο 9 και μετά στο 7.

Τέλος, υπάρχει και η επιλογή των αρνητικών. Ανεβαίνεις με 2 χέρια, κατεβαίνεις με το 1 ή το ανάποδο.

Η προπόνηση με βάρη είναι αρκετά straightforward, η καλλισθενική όσο πιο advanced γίνεται τόσο πιο περίπλοκα τα βήματα και τα progressions.

Επεξ/σία από yannis27gr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 minutes ago, yannis27gr said:

Γι αυτό υπάρχουν τα ενδιάμεσα βήματα. Αφού το 6 το χεις αλλά το 7 όχι, χρειάζεται να δυναμώσεις κι άλλο στο 6, οπότε αφού κάνεις 12+ επαναλήψεις με το βάρος του σώματος, προσπάθησε να φτάσεις 12+ με έξτρα βάρος, πχ +10 κιλά.

Επίσης, η σειρά ίσως να μην είναι σωστή για σένα. Π.χ. από το 6 ίσως σου φανεί πιο εύκολο να πας στο 9 και μετά στο 7.

Τέλος, υπάρχει και η επιλογή των αρνητικών. Ανεβαίνεις με 2 χέρια, κατεβαίνεις με το 1 ή το ανάποδο.

Η προπόνηση με βάρη είναι αρκετά straightforward, η καλλισθενική όσο πιο advanced γίνεται τόσο πιο περίπλοκα τα βήματα και τα progressions.

επαναληψεις με βαρη κανω αλλα οχι στο 6 ακομα. να ανεβω αργα να κατεβω αργα επισης το κανω .θα προσπαθησω να βελτιωσω το 6 και θα δοκιμασω και αυτο που ειπες να κατεβω με το ενα.δεν το ειχα σκεφτει. θα δω και το 9 γιατι δεν το εχω μπροστα μου τωρα.thanxs

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας βαλω κι εγω μια φωτογραφια αλλα ανοιγετε το σποιλερ με δικη σας ευθυνη. Εχω να χασω ακομα μερικα κιλα (2 εως 5 θα δειξει).

 

ewu4c6.jpg

Επεξ/σία από evabb
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
12 λεπτά πριν, evabb είπε

Ας βαλω κι εγω μια φωτογραφια αλλα ανοιγετε το σποιλερ με δικη σας ευθυνη. Εχω να χασω ακομα μερικα κιλα (2 εως 5 θα δειξει).

  Απόκρυψη περιεχομένων

ewu4c6.jpg

εχεις 4 κεφαλους για μεγαλα πραγματα!

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, evabb είπε

δλδ;

δηλαδή δυνατά πόδια. μπράβο, πολύ καλή σωματοδομή!

ερώτηση προς όλους, μπορούμε να υπολογίσουμε (θεωρητικά στο περίπου) 1 μέγιστη επανάληψη χωρίς την παραμικρή βοήθεια όταν κάποιος κάνει διπλή 5αρα στα 100kg κάθισμα?

Επεξ/σία από pananton
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, evabb είπε

Ας βαλω κι εγω μια φωτογραφια αλλα ανοιγετε το σποιλερ με δικη σας ευθυνη. Εχω να χασω ακομα μερικα κιλα (2 εως 5 θα δειξει).

  Απόκρυψη περιεχομένων

ewu4c6.jpg

Μπραβο evabb μεγαλη διαφορα ,συνεχισε ετσι .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, evabb είπε

δλδ;

οτι ειπαν. Οτι φαινονται ή τουλαχιστον εχουν προδιαγραφες για δυναμη

2 ώρες πριν, pananton είπε

δηλαδή δυνατά πόδια. μπράβο, πολύ καλή σωματοδομή!

ερώτηση προς όλους, μπορούμε να υπολογίσουμε (θεωρητικά στο περίπου) 1 μέγιστη επανάληψη χωρίς την παραμικρή βοήθεια όταν κάποιος κάνει διπλή 5αρα στα 100kg κάθισμα?

https://strengthlevel.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Spect~ είπε

οτι ειπαν. Οτι φαινονται ή τουλαχιστον εχουν προδιαγραφες για δυναμη

https://strengthlevel.com/

ok απλα δεν ξερω πως μπορω να χρησιμοποιησω αυτη την πληροφορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...