Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #2


poulinos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, kti23 είπε

Ούτως οι άλλως σε sparring τρωώ ξύλο χαλαρά σε αυτά τα κιλά οπότε ίσως να είναι ευκαιρία και μετά σιγά σιγά χτίσιμο ξανά

Αμα τρως ξύλο φτιάξε την τεχνική σου, εν ανάγκη άλλαξε δάσκαλο. Δυο πράγματα, πρώτον η τεχνική νικάει πάντα την δύναμη, δεύτερων τα δύο αυτά σπορ δεν γίνονται παράλληλα, πρέπει να ρίξεις το βάρος στο σπορ που σου αρέσει ή να είσαι μέτριος και στα δύο. Μπορείς για 5 χρόνια να ρίξεις το βάρος των προπονήσεων στο να χτίσεις μάζα και κατόπιν να μειώσεις τα βάρη δραστικά και να μπεις δυναμικά στο kick Box.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υποθετικά μίλησα παιδιά δεν έχω μπει ακόμα sparring στους 4 μήνες ούτε καν αγωνιστικό.

Εννοώ ότι τα κορμιά που βλέπω στα ίδια κιλά είναι αρκετά γυμνασμένα και εννοείται ότι είναι πολύ πιο γρήγοροι. Προπόνηση με παλιότερους είναι κάθε φορά μάθημα πάντως. 

Και ναι δεν δίνω τόση έμφαση στα βάρη μόνο και μόνο λόγω κούρασης αλλά κρατάω κάποιες βασικές ασκήσεις κυρίως compound

Επεξ/σία από kti23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κάνεις, απλά μη βιάζεσαι και μη ζητάς να γίνουν όλα. 

Εγώ θα έδινα στην αρχή σημασία στα βάρη γιατί ανεβαίνουν πιο γρήγορα από την τεχνική και η φυσική κατάσταση θα έρθει σίγουρα εφόσον στα περισσότερα γυμναστήρια εκεί δίνουν βάρος. Η τεχνική ούτως η άλλως δεν εμπλέκεται με τη φυσική κατάσταση και πολύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Dakonblackblade είπε

H δύναμη νικάει πάντα την τεχνική γιαυτό υπάρχουν οι κατηγορίες στα βάρη.

Άλλη η εμπειρία μου από τα συγκεκριμένα σπορ. Πάντα ο ποιο τεχνικός νικάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, kti23 είπε

Το ξέρω ήταν δεδομένο από τη στιγμή που αδυνάτισα και δεν περιμένω τοπικό χάσιμο. Ο κύριος φόβος μου εντοπίζεται στο να μη γυρίσω στην κατάσταση προ γυμναστικής που ήμουν 57 κιλά και skinny fat και ο προβληματισμός προκύπτει απλά από το γεγονός ότι δεν έχει φύγει ποτέ έως τώρα. 

Ανέφερα τον διατροφολόγο παραπάνω για να καταρρίψω ίσως και την πιθανότητα κάποιας ιδιαιτερότητας αλλά έτσι κι αλλιώς το κασέ τους είναι μεγάλο.

Καλή πρόταση το σπαστό που προτείνεις mic μπορεί να κάνει διαφορά.

Ούτως οι άλλως σε sparring τρωώ ξύλο χαλαρά σε αυτά τα κιλά οπότε ίσως να είναι ευκαιρία και μετά σιγά σιγά χτίσιμο ξανά

Ευχαριστώ για τις απόψεις

57 κιλα και skinny fat λιγο δυσκολο μου ακουγεται. Σκετη πετσα και κοκαλα ησουν απλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, evabb είπε

57 κιλα και skinny fat λιγο δυσκολο μου ακουγεται. Σκετη πετσα και κοκαλα ησουν απλα.

Μέτραγα παιδια και απο κατω μπυροκοιλιτσα . Κοκκαλα και κακη διατροφη

Επεξ/σία από kti23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, evabb είπε

Τι ύψος έχεις; 

Είμαι στο τρομερό 1,78

Μιλάμε για 5 χρόνια πριν βέβαια και η διαφορά είναι αρκετά μεγάλη από τότε απλά αυτό το κομμάτι του σώματος υπήρχε έτσι 

Επεξ/σία από kti23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, kti23 είπε

Είμαι στο τρομερό 1,78

Μιλάμε για 5 χρόνια πριν βέβαια και η διαφορά είναι αρκετά μεγάλη από τότε απλά αυτό το κομμάτι του σώματος υπήρχε έτσι 

Βασικα δεν ξερω την σωματικη κατασταση που εισαι τωρα, αλλα με υψος σχεδον 1.80 και 73 κιλα θα επρεπε να εχεις εστω μια στοιχειωδη γραμμωση αν εχεις χτισει μια μυικη βαση.Αν δεν εισαι ηδη ψιλογραμμωμενος σε αυτο το βαρος μαλλον δεν θα σου αρεσει το αποτελεσμα συνεχιζωντας να χανεις  βαρος, θα πρπει νομιζω σε αυτη την περιπτωση να δωσεις βαση στο να χτισεις μυικο ιστο παρα να συνεχισεις να κανεις διαιατα χανωντας βαρος, αν τωρα δηλαδη με την μικη μαζα που κουβαλας πρπει να πεσεις στα 65 κιλα για παραδειγμα για να εχεις μια στοιχειωδη γραμμωση τι να το κανεις, σε τοσο χαμηλο βαρος και με το υψος που εχεις περισσοτερο ανορεξικο παρα αθλητικο θα μοιαζει το σωμα σου.

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Pwpwpw είπε

Βασικα δεν ξερω την σωματικη κατασταση που εισαι τωρα, αλλα με υψος σχεδον 1.80 και 73 κιλα θα επρεπε να εχεις εστω μια στοιχειωδη γραμμωση αν εχεις χτισει μια μυικη βαση.Αν δεν εισαι ηδη ψιλογραμμωμενος σε αυτο το βαρος μαλλον δεν θα σου αρεσει το αποτελεσμα συνεχιζωντας να χανεις  βαρος, θα πρπει νομιζω σε αυτη την περιπτωση να δωσεις βαση στο να χτισεις μυικο ιστο παρα να συνεχισεις να κανεις διαιατα χανωντας βαρος, αν τωρα δηλαδη με την μικη μαζα που κουβαλας πρπει να πεσεις στα 65 κιλα για παραδειγμα για να εχεις μια στοιχειωδη γραμμωση τι να το κανεις, σε τοσο χαμηλο βαρος και με το υψος που εχεις περισσοτερο ανορεξικο παρα αθλητικο θα μοιαζει το σωμα σου.

Πιθανον να συμβεί αυτό και να έχεις δίκιο. 

Προς το παρόν θα προσέξω περισσότερο το φαι και θα επιστρέψω στα βάρη όσο μπορώ.

Αν και δεν μου αρέσει , ίσως η φωτό να βοηθήσει περίπου ενδεικτικά 

 

Spoiler

IMG_20190901_173525.jpg

 

Επεξ/σία από kti23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεινε στα κιλά που είσαι και δώσε έμφαση στην ανάπτυξη μυικότητας. Δεν υπάρχει κανενας λόγος να χάσεις κι άλλο λίπος, αν σκοπός σου είναι το αισθητικό κομμάτι. Μυς χρειάζεσαι, εκεί δώσε έμφαση.

Άσχετο, το είδα στο φουμπου και μου άρεσε:

spacer.png

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, kti23 είπε

Πιθανον να συμβεί αυτό και να έχεις δίκιο. 

Προς το παρόν θα προσέξω περισσότερο το φαι και θα επιστρέψω στα βάρη όσο μπορώ.

Αν και δεν μου αρέσει , ίσως η φωτό να βοηθήσει περίπου ενδεικτικά 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

IMG_20190901_173525.jpg

Όπως βλέπεις από το φίλοSpect θα πρέπει να πάρεις αλλά δεκαπέντε κιλά σωστά για να έχεις ένα μυώδες γραμμωμενο σώμα αλλιώς σε βλέπω να κάνεις μεγάλη πτώση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...