Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #2


poulinos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όκε λάθος οπτική λοιπόν.

Με τόσο έντονο αερόβιο βέβαια σίγουρα δεν θα είναι εύκολο αλλά τουλάχιστον να ξέρω να το ρίξω στο φαι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, kti23 είπε

Πιθανον να συμβεί αυτό και να έχεις δίκιο. 

Προς το παρόν θα προσέξω περισσότερο το φαι και θα επιστρέψω στα βάρη όσο μπορώ.

Αν και δεν μου αρέσει , ίσως η φωτό να βοηθήσει περίπου ενδεικτικά 

  Απόκρυψη περιεχομένων

IMG_20190901_173525.jpg

Πρεπει να δωσεις εμφαση κυριως στην προπονηση με αντιστασεις και με ενα σωστα δομημενο ισοθερμιδικο πλανο θα σε βοηθησει να δεις το αποτελεσμα που θες.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, kti23 είπε

Όκε λάθος οπτική λοιπόν.

Με τόσο έντονο αερόβιο βέβαια σίγουρα δεν θα είναι εύκολο αλλά τουλάχιστον να ξέρω να το ρίξω στο φαι 

Όταν θέλουμε να βάλουμε μυς ελαχιστοποιούμε την αερόβια άσκηση. Υπάρχουν κι αυτοί που μπορούν να τα κάνουν και τα δύο αλλά είναι η μειοψηφία.

Αν συνεχίσεις να κάνεις αερόβια με στόχο τη μείωση λίπους θα γίνεις σαν Κενυάτης αθλητής μεγάλων αποστάσεων σε λευκή απόχρωση :)

Βάλε τους στόχους με σωστή προτεραιότητα και κινήσου ανάλογα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, yannis27gr είπε

Όταν θέλουμε να βάλουμε μυς ελαχιστοποιούμε την αερόβια άσκηση. Υπάρχουν κι αυτοί που μπορούν να τα κάνουν και τα δύο αλλά είναι η μειοψηφία.

Αν συνεχίσεις να κάνεις αερόβια με στόχο τη μείωση λίπους θα γίνεις σαν Κενυάτης αθλητής μεγάλων αποστάσεων σε λευκή απόχρωση :)

Βάλε τους στόχους με σωστή προτεραιότητα και κινήσου ανάλογα.

Δεν είναι απαραίτητο να ελαχιστοποιήσουμε την αερόβια. Το σημείο που θα αρχίσουν να καταβολίζονται μυς από το τρέξιμο προϋποθέτει πολλά χιλιόμετρα και υπάρχει πάντα και το ποδήλατο. 

Μπορεί να κάνει σε λογικά πλαίσια όση αερόβια θέλει, το κλειδί είναι να κινείται ισοθερμιδικά ή και ελαφρά υπερθερμιδικά. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Dakonblackblade είπε

Μη κάνεις κανένα τρελό. Απλά πρόσθεσε μια μοσχαρίσια μπριζόλα την ημέρα

Απο τις χειροτερες συμβουλες που εχω διαβασει στο insomnia...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 4saken είπε

Απο τις χειροτερες συμβουλες που εχω διαβασει στο insomnia...

Ωραιες ειναι οι μοσχαρισιες  ρε συ .Απλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο το καθημερινο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα πάθει δηλητηρίαση από βιταμίνη Α. 

Ενώ μισό κιλό μοσχαρίσια μπριζόλα έχει τέλειο διατροφικό προφίλ και θα του βγει γύρω στα 120 έξτρα το μήνα. 

Στο τηγάνι χωρίς έξτρα λάδι και βούτυρο και με αλάτι πιπέρι. Θα μαθει και να ψήνει

Επεξ/σία από Dakonblackblade
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dakonblackblade είπε

Θα πάθει δηλητηρίαση από βιταμίνη Α. 

Ενώ μισό κιλό μοσχαρίσια μπριζόλα έχει τέλειο διατροφικό προφίλ και θα του βγει γύρω στα 120 έξτρα το μήνα. 

Στο τηγάνι χωρίς έξτρα λάδι και βούτυρο και με αλάτι πιπέρι. Θα μαθει και να ψήνει

Εγώ τις έκανα στην τοστιέρα αλλά υπάρχουν κάτι γαμάτα grill που στέλνουν κιόλας τα ζουμιά σε ένα μικρό κάδο από κάτω για άδειασμα επί τόπου! Όχι είναι καλή συμβουλή η μοσχαρίσια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Dakonblackblade είπε

Μη κάνεις κανένα τρελό. Απλά πρόσθεσε μια μοσχαρίσια μπριζόλα την ημέρα

 

Δεν υποτίθεται ότι το κρέας κάθημερινά είναι πολύ ανθυγειινό;..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Dakonblackblade είπε

Μη κάνεις κανένα τρελό. Απλά πρόσθεσε μια μοσχαρίσια μπριζόλα την ημέρα

Πάντως εμένα αυτό για τρελό μου ακούγεται αυτό που γράφεις

Π.χ. το World cancer research found λέει χοντρικά 3 μερίδες: https://www.wcrf.org/dietandcancer/recommendations/limit-red-processed-meat

Στο nhs.uk το ίδιο: https://www.nhs.uk/live-well/eat-well/red-meat-and-the-risk-of-bowel-cancer/

Study που να βγάζει τελικό αποτέλεσμα δεν υπάρχει (ή δεν βρίσκω) αλλά γιατί το ρίσκο;

Κάθε μέρα μοσχαρίσια μου φαίνεται υπερβολή

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά οι μηχανισμοί μέσω των οποίων το κόκκινο κρέας πιθανόν να ενέχει κινδύνους για την υγεία αλλά και να προάγει την μυϊκή ανάπτυξη είναι οι ίδιοι. Οπότε... είναι θέμα προτεραιοτήτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...