Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #2


poulinos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα έκανε και σας μπλόκαρε γιατί γίνεστε εριστικοί από τη στιγμή που βλέπετε ότι μυαλό δε βάζει και συνεχίζει τα δικά του και πιστεύει ό,τ θέλει να πιστεύει. Στην τελική δικαίωμά του είναι, έτσι;

Ξεκολλήστε γιατί έχει γίνει εμμονή η ενασχόληση μαζί του. Κάντε τον και σεις ignore να σταματήσουν αυτά τα άχρηστα ποσταρίσματα να μιλήσουμε λίγο για προπονήσεις.

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, yannis27gr είπε

Καλα έκανε και σας μπλόκαρε γιατί γίνεστε εριστικοί από τη στιγμή που βλέπετε ότι μυαλό δε βάζει και συνεχίζει τα δικά του και πιστεύει ό,τ θέλει να πιστεύει. Στην τελική δικαίωμά του είναι, έτσι;

Ξεκολλήστε γιατί έχει γίνει εμμονή η ενασχόληση μαζί του. Κάντε τον και σεις ignore να σταματήσουν αυτά τα άχρηστα ποσταρίσματα να μιλήσουμε λίγο για προπονήσεις.

Εμενα αυτο που με ενοχλησε δεν ειναι το τι πιστευει αλλα το γεγονος οτι επεμενε σαν το σκυλι το μαυρο να ανεβασω φωτογραφιες μου εδω και μαλιστα με μαγιο ή κατι αναλογο.

Βλεπεις το προβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, yannis27gr είπε

Καλα έκανε και σας μπλόκαρε γιατί γίνεστε εριστικοί από τη στιγμή που βλέπετε ότι μυαλό δε βάζει και συνεχίζει τα δικά του και πιστεύει ό,τ θέλει να πιστεύει. Στην τελική δικαίωμά του είναι, έτσι;

Ξεκολλήστε γιατί έχει γίνει εμμονή η ενασχόληση μαζί του. Κάντε τον και σεις ignore να σταματήσουν αυτά τα άχρηστα ποσταρίσματα να μιλήσουμε λίγο για προπονήσεις.

Γιάννη τις κριτικές που έπρεπε τις έχω συγκρατησει ακομη και αν δεν ηταν ολες με αυτα που θέλω να πιστεψω (Μάους-Ντακον-Σπεκτ-Αλεξ). Ο Μαους τα εγραψε 2-3 φορές ο ανθρωπος δεν θα τα λέει συνέχεια.  Ειναι αντιφατικο να λένε οτι εκτιμούν τη γνωμη του Μαους επειδη ειναι επαγγελματιας που ετσι ειναι οντως  αλλα οταν σχολιαζει θετικα εμενα να επιλέγουν να το προσπεράσουν σκοπιμα.

Πραγματικά ειναι πολύ αστειο να βλέπεις τον Μάους να γράφει πχ Μπράβο Μάτζικ ωραιο κοψιμο στον δελτοειδη και τον θωρακικο και να χεις απο κάτω τους 4σακεν του θρεντ (γιατι ειναι ομάδα συνεργαζομενη απο πμ) να προσπαθουν να σε βγάλουν άχρηστο. Ο 4σακεν που δεν έχει ανεβάσει ΠΟΤΕ φώτο για να κριθει και ο ιδιος και εννοειται δεν μπορει να συγκριθει στην εμπειρια με τον Μαους παρολαυτα βλέπω εχει μεγάλη έφεση στη κριτικη... Για φαντάσου! Σοβαρά τωρα;

Επισης ακομη και μεγάλοι αθλητες ερασιτεχνες ή και επαγγελματιες έχουν τους haters να τους κράζουν στα σοσιαλ!!!! Το ιγκνορ έγινε για να αποτραπουν διενέξεις με ανθρωπους που  ψάχνονται για καυγά και να κλειδωθεί το θρεντ. Το δικο μου αυτι δεν ιδρώνει. Ξέρω ποιος ειμαι, δεν έχω προβλημα με την αντιθετη κριτική αρκει να μην ειναι μπαρούφες. Ο Αλεξ πχ μιλησε για noob gains και εν μέρει ειχε δίκιο. Προχωράμε ομως !!!

ΥΓ Το ιγκνορ στα προσωπικά μηνύματα εγινε για να αποτραπει η εισοδος σε .... κορωνοϊους :D  ξέρουν αυτοι ποιοι ειναι.

10 γραμμούλες απάντησ για να μη σε κουράζουν τα σεντόνια.

 

 

Επεξ/σία από Magic_Nature
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, evabb είπε

ριμαδι σκοινακι, ουτε 3 λεπτα δεν εβγαλα (αφου ειχα κανει μιση ωρα αλλες ασκησεις και τα ειχα φτυσει ηδη). Συν δωρο δυο μαστιγωματα στην κοιλια λες και τα ζωγραφισα ειναι.

Υποψιν οτι όσο πιό βαρύ είναι το υλικό που είναι φτιαγμένο το σκοινακι, τόσο πιό γρήγορα περιστρέφεται και πιό δύσκολη γίνεται η άσκηση.

Αυτά που είναι συρμάτινα με επένδυση πλαστικού είναι τα πιό βαριά (και δύσκολα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 λεπτά πριν, Fubar.gr είπε

Υποψιν οτι όσο πιό βαρύ είναι το υλικό που είναι φτιαγμένο το σκοινακι, τόσο πιό γρήγορα περιστρέφεται και πιό δύσκολη γίνεται η άσκηση.

Αυτά που είναι συρμάτινα με επένδυση πλαστικού είναι τα πιό βαριά (και δύσκολα).

αυτο απο που προκυπτει; τα πιο γρηγορα ειναι αυτα που εχουν ρουλεμαν για αρχη . Το βαρος περισσότερο feedback δινει και αν εχει περισσότερος βαρος στη λαβη τοτε ειναι πιο κουραστικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fubar.gr είπε

Υποψιν οτι όσο πιό βαρύ είναι το υλικό που είναι φτιαγμένο το σκοινακι, τόσο πιό γρήγορα περιστρέφεται και πιό δύσκολη γίνεται η άσκηση.

Αυτά που είναι συρμάτινα με επένδυση πλαστικού είναι τα πιό βαριά (και δύσκολα).

το δικο μου ειναι απο πλαστικο σκετο, ειναι πολυ ελαφρυ. (φαντασου το χαλι μου δλδ) Μου μπλεκεται ομως στα ποδια ή με χτυπαει και αναγκαζομαι να σταματησω και να ξαναρχισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Spect~ είπε

αυτο απο που προκυπτει; τα πιο γρηγορα ειναι αυτα που εχουν ρουλεμαν για αρχη . Το βαρος περισσότερο feedback δινει και αν εχει περισσότερος βαρος στη λαβη τοτε ειναι πιο κουραστικό

Προσωπική μου παρατήρηση απο όταν έκανα πυγμαχία και είχαμε όλα τα σχοινάκια όλων των ειδών.

Αναλογα με το βάρος του υλικού που είναι φτιαγμένο, έχει ένα ευρος ταχυτήτων minimum-maximum που μπορείς να το περιστρέψεις και να μη χανει το σχημα του.

Το βάρος στις χειρολαβές δέν έχει σχέση

 

31 λεπτά πριν, evabb είπε

το δικο μου ειναι απο πλαστικο σκετο, ειναι πολυ ελαφρυ. (φαντασου το χαλι μου δλδ) Μου μπλεκεται ομως στα ποδια ή με χτυπαει και αναγκαζομαι να σταματησω και να ξαναρχισω.

Θέμα εμπειρίας είναι αυτό και δεν θέλει πολύ για να το μάθεις. Εγώ πχ δέν είχα κάνει ποτέ σχοινάκι σαν παιδί και το έμαθα σε ελάχιστο χρόνο στα 28

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 λεπτό πριν, Fubar.gr είπε

Προσωπική μου παρατήρηση απο όταν έκανα πυγμαχία και είχαμε όλα τα σχοινάκια όλων των ειδών.

Αναλογα με το βάρος του υλικού που είναι φτιαγμένο, έχει ένα ευρος ταχυτήτων minimum-maximum που μπορείς να το περιστρέψεις και να μη χανει το σχημα του.

Το βάρος στις χειρολαβές δέν έχει σχέση

Το βαρος στις λαβες το εγραψα για να τονισω τις ουσιασστικες διαφορες τους γενικα

  • Βαρος "σχοινιού" δίνει περισσότερο ή λιγότερο feedback για το τι γινεται με το σχοινάκι
  • Βάρος χειρολαβής το κάνει περισσότερο ή λιγότερο κουραστικό 
  • Το αν εχει ρουλεμάν ή οχι επηρεάζει την ταχύτητα περιστροφής
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, evabb είπε

Εμενα αυτο που με ενοχλησε δεν ειναι το τι πιστευει αλλα το γεγονος οτι επεμενε σαν το σκυλι το μαυρο να ανεβασω φωτογραφιες μου εδω και μαλιστα με μαγιο ή κατι αναλογο.

Βλεπεις το προβλημα;

Κανονικά έπρεπε να σου πει:

Klaq9gvj.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

evabb εχω πάρει 2 διαφορετικα σχοινακια(νομιζα εφταιγαν αυτα), και ακομη δεν εχω καταφερει να κανω τρεις σερι επαναληψεις. Παλεύω αρκετά αλλά δεν τα καταφέρνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, giorgos04 είπε

evabb εχω πάρει 2 διαφορετικα σχοινακια(νομιζα εφταιγαν αυτα), και ακομη δεν εχω καταφερει να κανω τρεις σερι επαναληψεις. Παλεύω αρκετά αλλά δεν τα καταφέρνω.

εγω βγαζω πανω απο τρεις απλα ειναι παρα πολυ κουραστικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 λεπτά πριν, evabb είπε

εγω βγαζω πανω απο τρεις απλα ειναι παρα πολυ κουραστικο.

Τα ποδια σχεδον κλειστα, πηδαμε παντα στο ιδιο σημειο και δεν μετατοπιζομαστε σε καθε αλμα, πηδαμε με τα ποδια τεντωμένα και δεν λυγιζουμε γονατα και επιμενουμε :) Καποια στιγμη απλα θα πας να κανεις και θα μπορεις! Επισης αν θες βγαλε ενα βιντεο και στειλε πμ να σου πω κανενα λαθος αν κανεις (κατα προτιμηση με μαγιο :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, evabb είπε

εγω βγαζω πανω απο τρεις απλα ειναι παρα πολυ κουραστικο.

Αν βγάζεις,εισαι ενταξει. Μερα με τη μέρα θα βγάζεις όλο και περισσότερες.Εγώ που μπερδεύω τα μπουτια μου?😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Spect~ είπε

Τα ποδια σχεδον κλειστα, πηδαμε παντα στο ιδιο σημειο και δεν μετατοπιζομαστε σε καθε αλμα, πηδαμε με τα ποδια τεντωμένα και δεν λυγιζουμε γονατα και επιμενουμε :) Καποια στιγμη απλα θα πας να κανεις και θα μπορεις! Επισης αν θες βγαλε ενα βιντεο και στειλε πμ να σου πω κανενα λαθος αν κανεις (κατα προτιμηση με μαγιο :P)

Στο γυμναστηριο κοιταζομουν στον καθρεφτη την ωρα που εκανα το σκοινακι και προσεχα αυτα τα σημεια που λες.  Οντως εβγαζα παραπανω επαναληψεις. Δυστυχως τωρα θα παει μια εβδομαδα πισω το σκοινακι για αλλους λογους 😥

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...