Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #2


poulinos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
1 λεπτό πριν, evabb είπε

Στο γυμναστηριο κοιταζομουν στον καθρεφτη την ωρα που εκανα το σκοινακι και προσεχα αυτα τα σημεια που λες.  Οντως εβγαζα παραπανω επαναληψεις. Δυστυχως τωρα θα παει μια εβδομαδα πισω το σκοινακι για αλλους λογους 😥

Δεν εχεις μαγιο; :P
 Γενικα προσεξε αυτα που σου ειπα οπως επισης το βλεμα μπροστα και οχι κατω και τα χερια σταθερα οσο μπορεις και κουνας καρπους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κι εμένα γίναν σαν βράχοι, το ίδιο και τα BCAA, προφανώς από την υγρασία. Μια χαρά τα χρησιμοποιώ αμφότερα εδω και καιρό. Αν ήταν χαλασμένα θα είχα αποδημήσει βδομάδες πριν, οπότε προχώρα ελεύθερα (ελπίζω).

Και ξεκολλήστε γιατί θα μπούμε σε καραντίνα κι εμείς ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Spect~ είπε

Δεν εχεις μαγιο; :P
 Γενικα προσεξε αυτα που σου ειπα οπως επισης το βλεμα μπροστα και οχι κατω και τα χερια σταθερα οσο μπορεις και κουνας καρπους

οτι δεν εχω. Το παλιο μου δεν πρεπει να μου κανει πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προκληση η γυμναστικη σπιτι και ας εχω παγκο μπαρα και αλτηρες με βαρη.Χανεις χρονο στο να βγαζεις και να βαζεις, ενω δεν μπορεις να κανεις και βαρεια κιλα.Προς το παρων εχω ανεβασει επαναληψεις και εχω μειωσει διαλλειματα.Εχω και ενα pull up bar απο το παλιο σπιτι, ποιος ακουει την γυναικα αν προσπαθησω να το βαλω στο μπαλκονι...

 

Ντιντι σκοπευεις καποια στιγμη να πεσεις κατω απο 20% λιπος?Λογικα με βαση τις φωτο πρεπει να σαι ~22-25%.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, mpiskoto12 είπε

ξέρει κανεις αν λήγει η κρεατίνη;

είχα μια ξεχασμένη κλειστη σε βάζω και εχοην γινει σαν μεγάλοι άσπροι βράχοι.

είναι safe η την πετάω;

Από προσωπική εμπειρία safe μεν, από την άποψη του κόστους του σκευάσματος πέτα την δε, δεν αξίζει για δέκα ευρώ να το σκέφτεσαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, 4saken είπε

Προκληση η γυμναστικη σπιτι και ας εχω παγκο μπαρα και αλτηρες με βαρη.Χανεις χρονο στο να βγαζεις και να βαζεις, ενω δεν μπορεις να κανεις και βαρεια κιλα.Προς το παρων εχω ανεβασει επαναληψεις και εχω μειωσει διαλλειματα.Εχω και ενα pull up bar απο το παλιο σπιτι, ποιος ακουει την γυναικα αν προσπαθησω να το βαλω στο μπαλκονι...

 

Ντιντι σκοπευεις καποια στιγμη να πεσεις κατω απο 20% λιπος?Λογικα με βαση τις φωτο πρεπει να σαι ~22-25%.

 

Δανείστηκα μια μπάρα..

Screenshot-2020-03-18-at-1-26-43-PM.jpg

το βράδυ περιμένω και καμιά 120kg σε plates...

είμαστε τρία ατομα για προπόνηση στην ταράτσα.

όχι αλλες φλώριες....

2 ώρες πριν, JcD είπε

Από προσωπική εμπειρία safe μεν, από την άποψη του κόστους του σκευάσματος πέτα την δε, δεν αξίζει για δέκα ευρώ να το σκέφτεσαι!

κρίμα ρε γαμώτο τη πέταξα τελικά, για 10€ ξενερώνεις που την εχεις ξεχασμένη. (σπατάλη.)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, 4saken είπε

Προκληση η γυμναστικη σπιτι και ας εχω παγκο μπαρα και αλτηρες με βαρη.Χανεις χρονο στο να βγαζεις και να βαζεις

Τα powerblocks είναι μια λύση, αν και ακριβή. Αλλά μεγάλη ευκολία στην αλλαγή βάρους, σε ένα δευτερόλεπτο είσαι έτοιμος.

Αν και βλέπω ότι τώρα πια στην Ελλάδα υπάρχουν μόνο τα powerblocks που φτάνουν μέχρι 40kg ανά αλτήρα. Έξω όμως υπάρχουν και μέχρι 60 ή  και 80 kg ανά αλτήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εφτακόσιες φορές τα ίδια πράγματα:

1. Θεωρείτε πως ένα μήνυμα παραβαίνει τους όρους χρήσης, στέλνετε αναφορά και απέχετε από κάθε άλλο σχολιασμό

2. Στέλνετε αναφορά και αφήνετε να περάσει ένα εύλογο χρονικό διάστημα (κοινώς όχι αναφορά 15:26 και απάντηση στο "προβληματικό" μήνυμα ένα λεπτό νωρίτερα, να τη βράσω αυτή την αναφορά) 

3. Στέλνετε αναφορές αλλά δεν σβήνονται όσα μηνύματα θα θέλατε; Βάλτε το χρήστη που σας ενοχλεί σε λίστα αγνόησης.

4. Η λίστα αγνόησης είναι προσωπικό εργαλείο και το ποιους τοποθετείτε εκεί αφορά εσάς και κανέναν άλλο. Οπότε, οι δημόσιες ανακοινώσεις του ποιον προσθέσατε είναι, στην καλύτερη, άχρηστες. 

5. Απαγορεύεται ο δημόσιος σχολιασμός συντονιστικών ενεργειών/παρεμβάσεων (καλή ώρα αυτό το μήνυμα). Ό,τι απορίες ή αντιρρήσεις έχετε, απευθείας στον αρμόδιο συντονιστή ή στο διαχειριστή που είναι και ο μόνος που μπορεί να αναιρέσει ενέργεια συντονιστή (κοινώς, μην έρθετε σε εμένα για να αλλάξω απόφαση άλλου συντονιστή και μην πάτε σε άλλο συντονιστή για να αλλάξει απόφαση δική μου. Μόνο στο διαχειριστή). Αν δεν ξέρετε ποιος συντονιστής έσβησε κάποιο μήνυμα για να ζητήσετε εξηγήσεις, στείλτε π.μ. σε ένα γενικό συντονιστή να δει και να σας κατευθύνει κατάλληλα. 

Παρακαλώ για τη συνεργασία όλων.

 

 

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mpiskoto12 είπε

Δανείστηκα μια μπάρα..

Screenshot-2020-03-18-at-1-26-43-PM.jpg

το βράδυ περιμένω και καμιά 120kg σε plates...

είμαστε τρία ατομα για προπόνηση στην ταράτσα.

όχι αλλες φλώριες....

κρίμα ρε γαμώτο τη πέταξα τελικά, για 10€ ξενερώνεις που την εχεις ξεχασμένη. (σπατάλη.)

Ωραία η μαύρη μπάρα, πολύ ομορφότερες οι μαύρες από τις άσπρες...μπάρες λέμε!...πάντως και επειδή δεν απάντησα ολοκληρωμένα στο ερώτημα σου, η κρεατίνη έχει ημερομηνία λήξης τυπικά, μπορείς να δεις αν είναι καλό το προϊόν με το μάτι και την όσφρηση, δεν αξίζει όμως τον κόπο αφού με 10 ευρώ παίρνεις κιλό, από 5gr τη μέρα - καλά κρασά, μισό χρόνο βγάζεις, και άμα είσαι και μήνα μέσα μήνα έξω τότε μιλάμε για κόστος 1 ευρώ το μήνα, εν ολίγοις το καλύτερο συμπλήρωμα εκεί έξω είναι και το φθηνότερο, όλος περιέργως! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι και περιέργως, προσφορά και ζήτηση λέγεται, ανάμεσα στ' άλλα είναι ίσως ο σημαντικότερος παράγοντας που καθορίζει την τιμή ενός προϊόντος.

Κι αν έχει λήξει, τι μπορεί να έχει πάθει; Απλά να είναι σκόνη με γεύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, yannis27gr είπε

Απλά να είναι σκόνη με γεύση;

Αν έχει γεύση σημαίνει ότι έχει παθογόνους οργανισμούς μέσα, δεν αξίζει!

Μέσα σε άλλα και χωρίς καμία διάθεση για διαφήμιση κάποιου συγκεκριμένου καταστήματος, οπότε και απλά για πληροφόρηση, ο σκλαβενίτης έχει rio mare σε έκπτωση σήμερα καθώς και στα 2 quaker +1 δώρο!

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Καλυτερη κρεατινη ειναι το μπιφτέκι. 

Ενας φιλος έπαιρνε κρεατινη και του βρήκανε στις εξετάσεις ανεβασμένες τρανσαμινάνσες. 

Ειναι οι δεικτες του συκωτιού. Αυτος την ειχε σε πρωτεινη η λεγομενη βρωμικη. Με κρεατινη μαζι. 

 

μαμ.jpg

Επεξ/σία από Magic_Nature
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Magic_Nature είπε

Ενας φιλος έπαιρνε κρεατινη και του βρήκανε στις εξετάσεις ανεβασμένες τρανσαμινάνσες

Έχω κλείσει 16 χρόνια χρήσεως, αν είχε παρενέργειες στο συκώτι θα το είχα πάρει στο χέρι λογικά τώρα. Φέτος έκανα συνεχιζόμενη χρήση για 13 μήνες, μόλις ηρεμήσουν τα πράγματα θα πάω για εξετάσεις, άμα χρειαστώ κάνα νέο συκώτι έχουμε καμιά άκρη? 😅

 

Ξέρει κανείς αν παραγγελίες φθάνουν και μπορούμε να παραλάβουμε από τα ΕΛΤΑ, από τα online καταστήματα? Βρήκε μέρα να χαλάσει το σχοινάκι μου.! 🤬

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...