Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #2


poulinos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, DZ-Photographer είπε

Πηδαει και τα πιάνει :D

Δεν βλέπω καν τι γράφει αυτή, μονη της μιλάει. Γιάνης πινει γιάνης κερνάει. Λέει τα δικά της. Άστην στο κοσμο της ! Δεν ασχολουμαι αυτη με παραθέτει. 

Έχουν κλεισει και τα προσωπικά μηνύματα...... για να αποτραπει η εισοδος σε ... κορωνοϊους ! 

Ήταν ένας που έμπαινε έγραφε τις ανοησίες του με διαφορετικά ψευδώνυμα στο τέλος πηρε την απάντηση που του έπρεπε και έληξε εκει η συζητηση, μπλοκαρίστηκε επιτοπου! 

Δε χρειάζεται να πούμε πολλά με τέτοια άτομα γιατι πέφτει και το επιπεδο.  Προτιμω να μιλησω με κανα σοβαρό άτομο που ξέρει σοβαρά απο γυμναστική και δεν ειναι ο αθλητης της παραλιας που λεγε και ο OneWay!!! ;) 

Δέχτηκα και κριτική απο άτομα που ασχολουνται σοβαρά ομως. Δεν εχω προβλημα. 

1 ώρα πριν, Spect~ είπε

Αν άφηνες τα γόνατα απέξω που είναι κόκαλα και δεν μπορείς να κάνεις κάτι κατά τα άλλα καλά. Τα λες... Επίσης αγορια/κορίτσια γυμνάστε κωλο, είναι ο μεγαλύτερος μυς πάνω μας αν δεν γυμνασετε αυτόν τι να κάνουν τα υπόλοιπα αποο μόνα τους; 

Συμφωνω αλλα δεν ειπα για τα κοκκαλα... εγω ειπα για το γυρω γυρω ! Το δικο μου πως ειναι πχ 40cm διάμετρος;;;; και πιάνω και κρεατάκι ! 

Οσο το μπράτσο ενος γυμνασμένου. 

Μια και λέμε για το physique θα τα υπολογισουμε ολα! 

Επεξ/σία από Magic_Nature
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε παιδιά τώρα με. τον covid προσπαθώ να κάνω γυμναστική στο σπίτι αλλά δεν. Μου φταίνε όλα, είμαι σε σπίτι 110 τετραγωνικά (των γονιών) και με ολες τις μαλακιες που μου ρχεται να τις σουταρω δεν εχω όσο χώρο θα ήθελα. το μονο πουκανω ειναι jumping jacks,  κατι. ασκησουλες για τεντωμα, κοιλιακους ραχιαιους, push ups και κατακορυφο. Δικέφαλα καιιστορίες δεν έχω αλτήρα, αντε να πάρω και κανά βιβλόγια squat. νιωθω μια απελπισια, δεν. μαρεσει ναμν γυμναζομαι,  δεν μαρεσει να μην τρέχω και μια παρηγορια έχω το φαι το οποιο το. εχω περιορισειγιαναμην παχυνω :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, lactate είπε

Ρε παιδιά τώρα με. τον covid προσπαθώ να κάνω γυμναστική στο σπίτι αλλά δεν. Μου φταίνε όλα, είμαι σε σπίτι 110 τετραγωνικά (των γονιών) και με ολες τις μαλακιες που μου ρχεται να τις σουταρω δεν εχω όσο χώρο θα ήθελα. το μονο πουκανω ειναι jumping jacks,  κατι. ασκησουλες για τεντωμα, κοιλιακους ραχιαιους, push ups και κατακορυφο. Δικέφαλα καιιστορίες δεν έχω αλτήρα, αντε να πάρω και κανά βιβλόγια squat. νιωθω μια απελπισια, δεν. μαρεσει ναμν γυμναζομαι,  δεν μαρεσει να μην τρέχω και μια παρηγορια έχω το φαι το οποιο το. εχω περιορισειγιαναμην παχυνω :(

φιλε εγω εκοψα για να κανω αποκατάσταση στο χέρι σημερα ξεκινησα εκκεντρες προπονησεις με 3 κιλους αλτήρες :P 

ελπιζω σε 1 μηνα να ειμαι οκ. 

Mια χαρα ειστε ! 

Εγω μονο ποδια έχω να κάνω. 

Πηγα σουπερ σημερα και ειδα μια σοκολατα υγειας με φραουλα σε κάποια φάση σκεφτηκα να τη πάρω αλλα θα φυγει ολη οποτε το άφησα. 

Γενικα μη μπαινεις σε πειρασμο να παιρνεις τέτοια αν δεν θές να ξεφυγεις. Φιλικη συμβουλή.

Επεξ/σία από Magic_Nature
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 17/03/2020 at 14:04, Magic_Nature said:

Ωραιος φιλε One! Δύναμη ! Τοτε και τώρα :D 

Αν και πρέπει να δεχτεις οτι γενετικά τουλάχιστον σε βλέπω προικισμενο στο στήθος.

Άλλου ίσως 😁😅 στο στήθος δεν θα έλεγα οτι ήμουν και τόσο προικισμένος όταν ξεκίνησα  16-17χρ ήμουν σαν όρθια οδοντογλυφίδα !

Εριξα πολύ δουλειά και πολύ φαΐ για να βάλω αρκετά κιλά πάνω μου!  Καλά κιλά νομίζω και όχι σαβούρα.

 

 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 17/03/2020 at 21:30, OneWaySystem said:

Άλλου ίσως 😁😅 στο στήθος δεν θα έλεγα οτι ήμουν και τόσο προικισμένος όταν ξεκίνησα  16-17χρ ήμουν σαν όρθια οδοντογλυφίδα !

Εριξα πολύ δουλειά και πολύ φαΐ για να βάλω αρκετά κιλά πάνω μου!  Καλά κιλά νομίζω και όχι σαβούρα.

 

Οντως. Δικιο έχεις. 

Ειναι ευλογημένες ηλικιες αυτες φιλε! Γενικα οσο πιο μικρος ξεκινας τοσο το καλύτερο.

Εχεις και αντοχη σε τραυματισμους, γρηγορη αποκατασταση αρα και γρηγοροτερα gains γιατι πάς πιο συχνά γυμναστήριο. 

Και βλέπω άψογο αποτέλεσμα συνολικο. Ωμοι-στηθος-χέρια -πήχεις - κορμος και ποδια. Η μέρα με την νύχτα.  

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, lactate είπε

Ρε παιδιά τώρα με. τον covid προσπαθώ να κάνω γυμναστική στο σπίτι αλλά δεν. Μου φταίνε όλα, είμαι σε σπίτι 110 τετραγωνικά (των γονιών) και με ολες τις μαλακιες που μου ρχεται να τις σουταρω δεν εχω όσο χώρο θα ήθελα. το μονο πουκανω ειναι jumping jacks,  κατι. ασκησουλες για τεντωμα, κοιλιακους ραχιαιους, push ups και κατακορυφο. Δικέφαλα καιιστορίες δεν έχω αλτήρα, αντε να πάρω και κανά βιβλόγια squat. νιωθω μια απελπισια, δεν. μαρεσει ναμν γυμναζομαι,  δεν μαρεσει να μην τρέχω και μια παρηγορια έχω το φαι το οποιο το. εχω περιορισειγιαναμην παχυνω :(

Ξεκινα να πετας την σαβουρα για αρχη. Ειναι απο μονο του γυμναστικη αυτο. Το θεμα ειναι αυτον το καιρο που θα ειμαστε κλεισμενοι να μην γινουμε 500 κιλα απο την βαρεμαρα.

εγω κανω το προγραμμα αυτης εδω και μου βγαινει η γλωσσα εξω οσο κι αν δεν του φαινεται

 

και μολις ειδα και οτι η αγαπημενη μου μολις εβγαλε κι αυτη βιντεο

 

1 ώρα πριν, DZ-Photographer είπε

Πηδαει και τα πιάνει :D

😝😝

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να και ο σαρουκλας!!!!!! Παρα το οτι κάνει φωτοσοπ για να φαινονται οι κοιλιακοι του(τι αλλη πονηρια κ καχυποψια θα διαβασουμε θεοι) ! χαχα προφανως αστειευομαι μια χαρα ειναι ο τυπος. Αμα τον πετυχω σε καμια προπονηση θα του πω να γελάσει!!!!!

Παω να κανω τις εκκεντρες μου. Παρασκευη ή Σαββατο θα έχω ποδια. Εκει θα μπορέσουμε να δωσουμε λιγο  πονο 1!!

Επεξ/σία από Magic_Nature
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιστροφη μετα απο ωραιο τρεξιματακι στην αδεια αθηνα. εχει και ωραια θερμοκρασια.σε μενα η ζυγαρια κατεβαινει παντως και αν εξαιρεσουμε οτι δεν μπορω να παω gym δεν εχουν αλλαξει πολλα.πιο πολυ τρεξιμο δουλεια και τα απογευματα /βραδυ ειτε περπατημα με καφε ειτε τρεξιμο ειτε μονοζυγα. life goes on και προσαρμοζομαστε.το μονο κακο ηταν να παω βουνο στο εξωτερικο αλλα πρεπει να ακυρωσω αφου η ουγγαρια εκλεισε συνορα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, poulinos είπε

επιστροφη μετα απο ωραιο τρεξιματακι στην αδεια αθηνα. εχει και ωραια θερμοκρασια.σε μενα η ζυγαρια κατεβαινει παντως και αν εξαιρεσουμε οτι δεν μπορω να παω gym δεν εχουν αλλαξει πολλα.πιο πολυ τρεξιμο δουλεια και τα απογευματα /βραδυ ειτε περπατημα με καφε ειτε τρεξιμο ειτε μονοζυγα. life goes on και προσαρμοζομαστε.το μονο κακο ηταν να παω βουνο στο εξωτερικο αλλα πρεπει να ακυρωσω αφου η ουγγαρια εκλεισε συνορα.

Εγώ από την βαρεμάρα έκανα δύο φορές γυμναστική μέσα στο σπίτι σήμερα. Ή χοντρή θα καταλήξω ή φέτες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 minutes ago, evabb said:

Εγώ από την βαρεμάρα έκανα δύο φορές γυμναστική μέσα στο σπίτι σήμερα. Ή χοντρή θα καταλήξω ή φέτες. 

δεν μου δινει κανεις την βαρεμαρα του.αυτη η βδομαδα δεν προβλεπετε καλη σε θεμα δουλειας απο την αλλη αυτη η ηρεμια εξω ειναι τελεια.στο παρκο εχει μονοζυγο εχει και διζυγο για τρικεφαλα και στηθος οποτε ολο κατι γινεται.αν και ειναι ευκαιρια να ανεβασω αντοχες αυτον τον καιρο που τα gym ειναι κλειστα.απο το  supermarket η πιο σαβουρα που πηρα ειναι χαλβας και κατι σοκολατομπαρες πρωτεινης .αν δεν απαγορευουν να βγεις εξω και αμα δε  υπαρχει ψυχη εξω δεν βρισκω λογο να μην πας λιγο εξω.εδω παρολο που δεν εχει απαγορευτει υπαρχει μεγαλη νεκρα.ελαχιστα ατομα εξω ειδικα τωρα το βραδι. αλλα ναι ξεχασα σημερα βγηκε update για το fortnite και ολοι σπιτι.το ιντερνετ εχει πιταρει.που να μας απαγορευαν να βγουμε. το πρωτο δεν νομιζω να το θες δηλαδη το να καταληξεις χοντρη.αν δεν σε φτιαχνει το να κανεις γυμναστικη σπιτι παρε ενα καφε και περπατα ή λιγο τρεξιματακι να αλλαξεις παρασταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, mic2mic said:

Αν μας κόψουν και το ίντερνετ, τότε είναι που οι κώλοι θα σφίξουν καλύτερα κι από 10 σετ σκουώτ.

off topic αλλα δεν το κοβουν.α.απλα σε καποιες ωρες αιχμης πιταρει αλλα γινονται αναβαθμισεις β.βγηκε update fortnite οποτε καταλαβες τι εγινε.μακαρι ο κοσμος ενα 20 λεπτο της καθημερινοτητας του αντι να το χαλαει στο ιντερνετ να το χαλαγε να κανει λιγο σκοινακι ή να περπατησει ή να ανεβει 50 σκαλια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, poulinos είπε

επιστροφη μετα απο ωραιο τρεξιματακι στην αδεια αθηνα. εχει και ωραια θερμοκρασια.σε μενα η ζυγαρια κατεβαινει παντως και αν εξαιρεσουμε οτι δεν μπορω να παω gym δεν εχουν αλλαξει πολλα.πιο πολυ τρεξιμο δουλεια και τα απογευματα /βραδυ ειτε περπατημα με καφε ειτε τρεξιμο ειτε μονοζυγα. life goes on και προσαρμοζομαστε.το μονο κακο ηταν να παω βουνο στο εξωτερικο αλλα πρεπει να ακυρωσω αφου η ουγγαρια εκλεισε συνορα.

 

4 ώρες πριν, OneWaySystem είπε

Άλλου ίσως 😁😅 στο στήθος δεν θα έλεγα οτι ήμουν και τόσο προικισμένος όταν ξεκίνησα  16-17χρ ήμουν σαν όρθια οδοντογλυφίδα !

Εριξα πολύ δουλειά και πολύ φαΐ για να βάλω αρκετά κιλά πάνω μου!  Καλά κιλά νομίζω και όχι σαβούρα.

IMG_20200317_155925.jpg.0f22fed5e06da1649b60720f941bcd84.jpg731853963_Image00065(2).jpg.9889ee6b9e02165cf9a19b667135c496.jpg

 

Εμένα να σας πω την αληθεια, δεν θελω να κατεβει η ζυγαριά μπορει να πήρα λιγο κοιλιτσα (αναγκαστικά) αφου πάχυνα χωρις να κάνω χρήση αναβολικών ουσιών , ουτε σκονη σε πρωτεινη δεν πηρα ! Ουτε αμινοξέα ουτε τι άλλα έχουν.... λιποδιαλυτες κτλπ. καλα ειμαι στα 84 κιλά ηθελα πολύ να γεμίσω ! 1.80 υψος. 

δεν με πειράζει που θα βγω στη παραλια φέτος το καλοκαίρι με θολωμένη τη κοιλιά! Μου αρκει που ειμαι γεμισμένος στα ποδια στο στήθος (περισσοτερο απο οσο πέρυσι) , στους ώμους και έχω ένα ανοιγμα στη πλάτη. Έκανε δουλειά ο πάγκος. Επιπονος μέν αλλα αποτελεσματικος δέ. Το ειχε πει και ο OneWay οτι κάνει πολλή δουλειά! 

https://imgur.com/a/1xvPvhm

https://imgur.com/a/jULetIJ

Και το βραδινο μου (50ΓΡ μακαρονια ολικης , 10μλ λαδάκι , 2 φετες τυρι χαμηλων λιπαρών μιλνερ.... 2 φετες καπνιστη γαλοπουλα, 1 κουταλια του γλυκού πολτο ωμό, 3 αυγά, μαρουλάκι αφθονο ξυδάκι , λεμονάκι , αλατάκι ... τα τυρια και τη γαλοπουλα τα έβαλα για να νοστημισει) ;) τώρα κάνουν δε κάνουν γραμμώσεις... χέστηκα! Δε θα τρελαθούμε κιολας! 

Το πιο βασικο απο ολα ειναι να μη ψαρώνουμε στα αρνητικά σχολια των πικροχολων και να μην έχουμε κομπλεξ για το σώμα μας ! Στο τέλος αυτο μετράει να νιώθουμε ωραια με το σώμα μας και να μας αρέσει ! Εγω αποψε ένιωσα ικανοποιηση μπροστα απο το καθρέφτη διοτι ειδα το στηθος μου πιο πλατύ απο πέρυσι ! Και οχι επειδη ανταγωνιζομαι τον απέναντι που γυμνάζεται και αυτος!  Και τι λέει ο καθενας το ακουω βερεσέ μονο οσοι ειπαν κάτι σωστο για να ειμαι του χρονου καλυτερος απο οτι τώρα. Αυτους θα τους ακουσω και ως εκει !!! Των υπολοιπων τα κακά σχολια , μαζι με τις βρισιές πηγε στο κάλαθο των αχρηστων. Τσάμπα ο κοπος και ο χρονος τους. 

Και μη ξεχνάτε -> Με φάβα και σαρδέλα θα κατακτήσουμε τη κορυφη ! Η σαρδέλα ειναι δυναμη εχει 20γρ πρωτεινης στα 100γρ!!! 

Haters Make you Famous :D :D :D 

Αντε καληνύχτα ! 

 

mam.jpg

Επεξ/σία από Magic_Nature
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, 4saken είπε

Ας του πει καποιος γιατι με εχει μπλοκαρει

1.02.30 κοιμομαστε

2.τον ορισμο του θολωματος. 

Εγώ του τον είπα τον ορισμό αλλά δεν λέει να τον καταλάβει. Παίζει να με μπλόκαρε κι εμένα από την στιγμή που κατάλαβε ότι δεν πρόκειται να παίξω το παιχνίδι του. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...