Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, ChrisAce είπε

Εντάξει αυτό δεν το λες και dock(με την έννοια ότι δεν "κάθετε" πάνω του η κονσόλα) αλλά νομίζω είναι αυτό που θα με βολέψει πιο πολύ από όλα τα Κινεζοdock που είχα δει. 

Δεν είχε πέσει ποτέ το μάτι μου σε κάτι αντίστοιχο.

Είναι ότι πρέπει για σετ ταξιδιού πιστεύω, από θέμα μεγέθους και ευκολίας μεταφοράς. 

Απλά θα κοιτάξω να πάρω και έναν γνήσιο φορτιστή τις N. για να μειώσω πιθανότητες brickαρίσματος. :D

Μπορείς να δώσεις καμιά πληροφορία ή κάποιο link από που το πήρες να δω και τιμή;

Το 8BitDo!!!(αυτό δεν λες) είδα τώρα ότι είναι εξάρτημα για να συνδέσεις παλιά χειριστήρια τις Nintendo  στο Switch???

Έχω το Classic Controller Pro για Wii με καλώδιο όμως στο κουτί του σφραγισμένο με εγγύηση Nortec σε αυτοκόλλητο χαχα, και έχω και από gamecube πάλι με καλώδιο, υπάρχει περίπτωση να παίζει λέτε με τον 8bitdo adaptor ή δεν λένε και πολλά σαν controler τώρα πια?

Γιατί κοίταγα να πάρω το Nintendo Switch Pro Controller κάποια στιγμή για να μην ταλαιπωρεί συνέχεια τα joycon. 

Το είχα πάρει από bangood αν δεν κάνω λάθος, αλλά κυκλοφορούσε και στο ebay τότε.. Δεν ξέρω πλέον αν υπάρχει στην αγορά.. Αλλά γράψε το μοντέλο στο Google να δεις αν υπάρχει κάπου για αγορά που υποστηρίζει PayPal ή αλλιώς από aliexpress, Amazon αν υπάρχει κτλ.. 

Το 8bitdo το χρησιμοποιήσω με ds4 χειριστήριο στο switch .. Είναι συμβατό και με άλλα χειριστήρια, όπως το wiiu pro controller, xbon one, 360, ps3.. 

Πάλι το έχω συνδέσει σε υπολογιστή, σε tv box και σε playstation classic με το χειριστήριο του playstation 4 και έχει δουλέψει χωρίς προβλήματα.. 

 

 

 

IMG_20200518_150736.jpg

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για οποιον ενδιαφερεται για το Nba 2k20 που ειχε αναφερθει πιο πισω,εγινε και αυτο Price match σε εκπτωση με τις αλλες πλατφορμες

https://www.nintendo.co.uk/Games/Nintendo-Switch/NBA-2K20-1630961.html

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Για οποιον ενδιαφερεται για το Nba 2k20 που ειχε αναφερθει πιο πισω,εγινε και αυτο Price match σε εκπτωση με τις αλλες πλατφορμες

https://www.nintendo.co.uk/Games/Nintendo-Switch/NBA-2K20-1630961.html

Εγώ το τσίμπησα πάντως και μάλιστα το πήρα από το site απευθείας μέσω PC, και αυτό ξεκίνησε το install αυτόματα στο switch που είναι σε άλλο σπίτι.. αλλά δυστυχώς του είχα βάλει 32αρα SD(δεν είχα μεγαλύτερη) και το game θέλει 34GB...γκκρρρρρ.

Φαντάζομαι μπορώ να το κατεβάσω όποτε βάλω μεγαλύτερη SD ετσι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Για οποιον ενδιαφερεται για το Nba 2k20 που ειχε αναφερθει πιο πισω,εγινε και αυτο Price match σε εκπτωση με τις αλλες πλατφορμες

https://www.nintendo.co.uk/Games/Nintendo-Switch/NBA-2K20-1630961.html

Πφφφ τέτοιο κοπάνημα χωρίς δεύτερη σκέψη είχα καιρό να κάνω. θενκς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ChrisAce είπε

Εντάξει αυτό δεν το λες και dock(με την έννοια ότι δεν "κάθετε" πάνω του η κονσόλα) αλλά νομίζω είναι αυτό που θα με βολέψει πιο πολύ από όλα τα Κινεζοdock που είχα δει. 

Δεν είχε πέσει ποτέ το μάτι μου σε κάτι αντίστοιχο.

Είναι ότι πρέπει για σετ ταξιδιού πιστεύω, από θέμα μεγέθους και ευκολίας μεταφοράς. 

Απλά θα κοιτάξω να πάρω και έναν γνήσιο φορτιστή τις N. για να μειώσω πιθανότητες brickαρίσματος. :D

Μπορείς να δώσεις καμιά πληροφορία ή κάποιο link από που το πήρες να δω και τιμή;

Το 8BitDo!!!(αυτό δεν λες) είδα τώρα ότι είναι εξάρτημα για να συνδέσεις παλιά χειριστήρια τις Nintendo  στο Switch???

Έχω το Classic Controller Pro για Wii με καλώδιο όμως στο κουτί του σφραγισμένο με εγγύηση Nortec σε αυτοκόλλητο χαχα, και έχω και από gamecube πάλι με καλώδιο, υπάρχει περίπτωση να παίζει λέτε με τον 8bitdo adaptor ή δεν λένε και πολλά σαν controler τώρα πια?

Γιατί κοίταγα να πάρω το Nintendo Switch Pro Controller κάποια στιγμή για να μην ταλαιπωρεί συνέχεια τα joycon. 

EDIT:

Μπαα τώρα που το ξαναβλέπω δεν λέει ότι υποστηρίζει το classic controller pro αλλά μόνο από το gamecube που έχω.

Μάλλον πάμε για αγορά Nintendo Switch Pro Controller κάποια στιγμή.

το classic παιζει με αυτο εδω κανονικα 

 

https://www.8bitdo.com/gbros/ 

 

https://www.skroutz.gr/s/21944198/8Bitdo-GBros-Switch.html?o=gbros+adapter

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράφουν ότι δεν θα δούμε direct σύντομα και ότι οι devs μπορούν να κάνουν reveal τα games τους όποτε θέλουν από απλά games μεχρι και τα δυνατά χαρτιά.

Επιτελους κάτι καλό γιατί κουρασαν τα direct.Δεν λέω έχεις κάνα μισάωρο+ trailers αλλά όταν ανακοινώνουν ενα καλο game και σχεδόν πάντα λείπει το switch πρέπει να περιμένεις αρκετό καιρό με την ελπίδα μήπως ανακοινωθεί κάνα direct και να δεις αν το game θα έρθει ή όχι.

Το nba2κ το έχει πάρει κανείς να πει αν παίζει καλά στο switch.Και με τον αποθηκευτικό χώρο τι παίζει στο eshop.Μου φάνηκε ότι εκεί που ζητάει να έχεις sd card οπωσδήποτε γράφει και για extra 5gb από τη μνήμη του switch.Τελευταιο λέγανε παλιοτερα ότι το κάθε save είναι αρκετά gb ισχύει αυτό ή ήταν κάποιο bug;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mistwalker είπε

Το nba2κ το έχει πάρει κανείς να πει αν παίζει καλά στο switch.Και με τον αποθηκευτικό χώρο τι παίζει στο eshop.Μου φάνηκε ότι εκεί που ζητάει να έχεις sd card οπωσδήποτε γράφει και για extra 5gb από τη μνήμη του switch.Τελευταιο λέγανε παλιοτερα ότι το κάθε save είναι αρκετά gb ισχύει αυτό ή ήταν κάποιο bug;

Ακόμα κατεβαίνει. Το 19 που ειχα ηταν αρκετά καλό δε βλέπω λόγο να μην ειναι και το 20. 34GB μου ζήτησε στην κάρτα, δε ζήτησε χώρο στο Switch, οπότε ίσως για Saves; Θα δείξει μετά απο κανα 8ωρο που θα κατέβει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια πληροφορία από τις ερωτοαπαντήσεις των αποτελεσμάτων του οικονομικού έτους:
"Nintendo Switch just entered the middle of its life cycle, and there are two system versions in the family - Nintendo Switch and Nintendo Switch Lite - so we have not changed our view that it is possible to aim for growth that is unlike the life cycle of any other hardware to date."

Το μέσο του κύκλου που αναφέρει η Ν σημαίνει διάρκεια οκταετίας κάτι που έχουν επαναλάβει και στο παρελθόν (6~8 χρόνια). Βέβαια δεν είναι απόλυτα ανάγκη να κλείσει οκταετία το σύστημα για να κυκλοφορήσει το επόμενο σύστημα. Αντίστοιχο παράδειγμα τα NSW/3DS όπου το δεύτερο είδε τα φώτα να σβήνουν φέτος. Επίσης επιβεβαιώνει ξανά πως θα πρέπει να αναμένουμε νέα έκδοση NSW στο επόμενο έτος. 

Τέλος τα Nintendo Account (όχι οι συνδρομές στο NSO) έχουν ξεπεράσει τα 100 εκατομμύρια και αυξάνονται που σημαίνει ότι η Ν ενισχύει το οικοσύστημα της.

Σε άλλα νέα φαίνεται πως η Ν θα ρίξει βάρος σε μια κυκλοφορία ανά μήνα για το υπόλοιπο του έτους. 
Μάιος: Xenoblade Remake
Ιούνιος: Clubhouse Games: 51 Worldwide Classics
Ιούλιος: Paper Mario: The Origami King

Απομένουν πέντε μήνες και γνωρίζουμε για Bravely Default II, Νo More Heroes 3,  Super Mario Remakes (rumor), Super Mario 3D World Deluxe (rumor),  Pikmin 3 port (rumor). Επίσης κάτι ακούστηκε για ένα racing game, splatoon spin-off ενώ το βίντεο του PM: TOK κλείνει με αναφορά σε Metroid που δίνει ελπίδες για κάτι σχετικό από την συγκεκριμένη σειρά.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να πάρω τώρα στην έκπτωση το nba2k20, είχα το nba2k18 αλλά το έχω απεγκαταστησει εδώ και καιρό. Δυστυχώς  διαβάζω δεν έχει Ευρωλίγκα αλλά wnba!!!! Γυναικείο πρωτάθλημα και δεν θέλω να υποτιμήσω τις γυναίκες, αλλά απορώ αν ποτέ και ποιος θα παίξει κάτι τέτοιο.

Στο ρεζουμε ψάχνω πριν αγοράσω στο ίντερνετ μπας και μπορώ να βάλω την Ευρωλίγκα ή το ελληνικό πρωτάθλημα στο παιχνίδι στο switch (όπως γίνεται στο ps4), όλες τις ομάδες, μια μια, κ;πως βρε παίδες. Αλλά δεν βρίσκω τίποτα. Προφανώς και δεν υπάρχει ΑΛΛΑ σκέφτηκα να ρωτήσω εδώ μπας και κανένας ξέρει κάτι από όσους το έχουν, διότι οι ομάδες του nba δεν μας ενδιαφέρουν ούτε εμένα , ούτε τον γιο μου διότι παρακολουθώ από μικρός μπάσκετ και οι τύποιδεν τον έχουν, όχι άμυνες, όχι συστήματα, απλά ένα σόου και μπόλικο μάρκετινγκ. Οπότε πριν το αγοράσω αν έχει κανείς βρει κάτι ας βοηθήσει. Ευχαριστώ.

 

Και κάτι ακόμα, χώρο δεν έχω στην sd, αν το αγοράσω και το κατεβάσω όταν βρω κάρτα , όταν παραγγείλω και μου έρθει η κάρτα εννοώ, αν έχει περάσει η περίοδος της έκπτωσης, θα κατέβει? Ευχαριστώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, anarchy79 είπε

Και κάτι ακόμα, χώρο δεν έχω στην sd, αν το αγοράσω και το κατεβάσω όταν βρω κάρτα , όταν παραγγείλω και μου έρθει η κάρτα εννοώ, αν έχει περάσει η περίοδος της έκπτωσης, θα κατέβει? Ευχαριστώ.

Το αγοράζεις τώρα στα 3€ και το game είναι πλέον στον λογαριασμό σου.Δεν σε νοιαζει τι τιμή θα έχει μετά την αγορά του όπου δεν θα μπορείς να τη δεις κιόλας γιατί θα γράφει αγορασμενο.Κατεβασε το οπότε γουστάρεις και μετά από 1 χρόνο ας πούμε.Τουλαχιστον έτσι δουλεύουν όλα τα digital δεν πιστεύω να έκαναν κάτι διαφορετικό σαυτό.

Δεν θα μπορείς να το κατεβάσεις όταν η 2Κ θα το αφαιρέσει από το eshop ή όταν η Nintendo θα κλείσει το switch eshop μετά από χρόνια όπου εκεί θα χαθουνε όλα τα αγορασμενα digital και μερικά physical με download θα γίνουν unplayable όπου η λογική λέει ότι η nintendo θα σε αφήσει να τα κατεβάσεις όλα πριν τα χάσεις όμως αυτό θα κοστίσει πολλά λεφτά γιατί εξωτερικό σκληρό δεν δέχεται οπότε πάμε στην πιο ακριβή και μοναδική λύση τον micro sd καρτών.

Επεξ/σία από Mistwalker
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Mistwalker είπε

Το αγοράζεις τώρα στα 3€ και το game είναι πλέον στον λογαριασμό σου.Δεν σε νοιαζει τι τιμή θα έχει μετά την αγορά του όπου δεν θα μπορείς να τη δεις κιόλας γιατί θα γράφει αγορασμενο.Κατεβασε το οπότε γουστάρεις και μετά από 1 χρόνο ας πούμε.Τουλαχιστον έτσι δουλεύουν όλα τα digital δεν πιστεύω να έκαναν κάτι διαφορετικό σαυτό.

Δεν θα μπορείς να το κατεβάσεις όταν η 2Κ θα το αφαιρέσει από το eshop ή όταν η Nintendo θα κλείσει το switch eshop μετά από χρόνια όπου εκεί θα χαθουνε όλα τα αγορασμενα digital και μερικά physical με download θα γίνουν unplayable όπου η λογική λέει ότι η nintendo θα σε αφήσει να τα κατεβάσεις όλα πριν τα χάσεις όμως αυτό θα κοστίσει πολλά λεφτά γιατί εξωτερικό σκληρό δεν δέχεται οπότε πάμε στην πιο ακριβή και μοναδική λύση τον micro sd καρτών.

καλά μέχρι τότε μπορεί να αγοράζεις ένα TB με 20€ μή σου πω και λιγότερα 

 

σε άλλα νέα, ξεκίνησα να παίζω το astral chain και το βρίσκω πολύ καλό 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους.

Αγόρασα το ΝΒΑ2Κ20 στο Switch (digital από το eshop με την προσφορά), αλλά όταν πάει να κάνει download το παιχνίδι, μου βγάζει μήνυμα "unable to access micro sd memory".

"Error Code: 2002-2060"

Unable to access microSD card.

Please turn off the console and reinsert the microSD card

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Η micro sd έχει ελεύθερο χώρο 162 GB και σε κανένα άλλο παιχνίδι που έχω κάνει download δεν μου έχει βγάλει ανάλογο μήνυμα. Μήπως ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει;

Ευχαριστώ πολύ.

 

Επεξ/σία από kostakis1978nov
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kostakis1978nov είπε

Καλημέρα σε όλους.

Αγόρασα το ΝΒΑ2Κ20 στο Switch (digital από το eshop με την προσφορά), αλλά όταν πάει να κάνει download το παιχνίδι, μου βγάζει μήνυμα "unable to access micro sd memory".

"Error Code: 2002-2060"

Unable to access microSD card.

Please turn off the console and reinsert the microSD card

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Η micro sd έχει ελεύθερο χώρο 162 GB και σε κανένα άλλο παιχνίδι που έχω κάνει download δεν μου έχει βγάλει ανάλογο μήνυμα. Μήπως ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει;

Ευχαριστώ πολύ.

Για βάλε και βγάλε την κάρτα (με κλειστή την συσκευή) και ξαναπροσπάθησε. Κάτι γίνεται με την κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...