Προς το περιεχόμενο

Αυτοκίνητα με CNG / Φυσικό Αέριο


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
25 λεπτά πριν, C@dfael είπε

seat arona ή skoda Octavia combi; Ποια είναι η γνώμη σας;

Το skoda εάν και εφόσον μπορείς με τα 4.7μ μήκος... δεν είναι ότι ποιο εύκολο στο παρκάρισμα σε πόλη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είμαι αναποφάσιστος.... Από τη μια το θέλω λίγο πιο μαζεμένο και πιο ψηλό το αυτοκίνητο σαν το arona από την άλλη η Octavia είναι αυτόματη και γενικά τη θεωρώ πιο στιβσρή και αξιόπιστη κατασκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την στιγμή που θέλεις ψιλό και μαζεμένο πας σε Arona. Το Octavia combi είναι το αντίθετο από αυτά που λες. 

Περί στιβαροτητας  και αξιοπιστίας πήγαινε σε Mercedes ή Volvo 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, C@dfael είπε

Είμαι αναποφάσιστος.... Από τη μια το θέλω λίγο πιο μαζεμένο και πιο ψηλό το αυτοκίνητο σαν το arona από την άλλη η Octavia είναι αυτόματη και γενικά τη θεωρώ πιο στιβσρή και αξιόπιστη κατασκευή.

Διαλέγεις και παίρνεις. Συμφωνώ ότι το οκτάβια είναι πιο στιβαρό. Είναι ένα ωραίο πολύ καλο συνολικά όχημα με τεράστιο πορπαγκαζ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Μερικοί οδηγοί που έχουν αρχίσει ήδη να παραλαμβάνουν το Arona TGI, κάνουν αναφορά για αρκετά μικρό χώρο αποσκευών για τα δεδομένα της κατηγορίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/6/2019 στις 12:50 ΜΜ, kostasgr78 είπε

Μερικοί οδηγοί που έχουν αρχίσει ήδη να παραλαμβάνουν το Arona TGI, κάνουν αναφορά για αρκετά μικρό χώρο αποσκευών για τα δεδομένα της κατηγορίας.

Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό. Προτού το αγοράσουν δεν είδαν το αυτοκίνητο και τους χώρους του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Uberalles_gr είπε

Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό. Προτού το αγοράσουν δεν είδαν το αυτοκίνητο και τους χώρους του;

Από ότι έχει γραφτεί σε προηγούμενα post στο παρόν νήμα δεν υπάρχει πουθενά arona CNG (που λόγω δεξαμενής έχει μειωμένο χώρο) για test drive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Από ότι έχει γραφτεί σε προηγούμενα post στο παρόν νήμα δεν υπάρχει πουθενά arona CNG (που λόγω δεξαμενής έχει μειωμένο χώρο) για test drive.

Όταν πήγα να το δω και εγώ γιατί δεν υπήρχε σωστά όπως λες το CNG αλλά έβλεπες της βενζίνης, ρώτησα τον πωλητή πόσα λίτρα είναι ο χώρος του πορτμπαγκάζ και μου λέει Χ και υπολόγισε ότι θα χάσεις Χ λίτρα λόγω δεξαμενής....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Uberalles_gr είπε

Όταν πήγα να το δω και εγώ γιατί δεν υπήρχε σωστά όπως λες το CNG αλλά έβλεπες της βενζίνης, ρώτησα τον πωλητή πόσα λίτρα είναι ο χώρος του πορτμπαγκάζ και μου λέει Χ και υπολόγισε ότι θα χάσεις Χ λίτρα λόγω δεξαμενής....

Ακριβώς αυτό λέω και εγώ, ότι οι υποψήφιοι αγοραστές ΔΕΝ είδαν τον μειωμένο χώρο αποσκευών του CNG, απλώς φαντάστηκαν πως θα ήταν.

Και ως γνωστόν η φαντασία ενδέχεται να μην ταυτίζεται 100% με την πραγματικότητα, ειδικά όταν βασίζεται στους ισχυρισμούς ενός πωλητή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναλογως τα λιτρα ομως θα μπορουσαν να πανε να δουνε ενα αλλο αμαξι με τα αντιστοιχα λιτρα για να μην εχουν εκπληξεις...Αυτοκινητο αγορασαν οχι ποντικι για τον υπολογιστη να το παρεις χωρις να το δεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

αναλογως τα λιτρα ομως θα μπορουσαν να πανε να δουνε ενα αλλο αμαξι με τα αντιστοιχα λιτρα για να μην εχουν εκπληξεις...Αυτοκινητο αγορασαν οχι ποντικι για τον υπολογιστη να το παρεις χωρις να το δεις...

Δηλαδή πιστεύεις πως μια και στη seat δεν μπορούσαν να δουν πως είναι τα 282 λίτρα, θα έπρεπε να πάνε από την toyota πχ και να δουν το πορτπαγκάζ του yaris το οποίο τυγχάνει 286 λίτρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...